Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 12.11.2015, 17:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 19. kolo

Hradci se už vyrovnat nepodařilo, Pardubice tak vyhrávají i své druhé domácí utkání s Mountfieldem. (19:09:28)

59:45
    Další icing hostů.

59:37
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

59:23
    Rychlou akci hostů zastavil odpískaný ofsajd, bude se vhazovat v obranném pásmu Hradce.

58:50
    Hradečtí jsou nadále v útočné třetině a snaží se vyrovnat.

57:54
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude v útočné třetině Mountfieldu.

57:32
    Zakázané uvolnění Dynama.

57:18
    Hradečtí jsou v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat ke střele.

56:01
    Proti Dvořákově zakončení předvedl dobrý zákrok Klouček.

55:21
    Hidveghy se snažil dostat do úniku, jenže domácí mu na poslední chvíli dokázali sebrat kotouč.

55:09
    Martínek poslal puk na Matoušek Bočka, jehož tvrdá rána příklepem končí mimo.

53:35
    Trejbal dokázal zachytit vyhození Hradce těsně před modrou čárou, následně si Vomáčka připsal další úspěšný zákrok.

53:22
    Jakub Moník (HKR) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:32
    Bočkovu střelu nedokázal dorazit Martínek.

51:45
    Štohanzl se vydal do rychlého útoku, který zakončil bekhendem, Klouček puk zachytil do své lapačky.

51:19
    Palieskův pokus vyrazil Vomáčka vyrážečkou mimo.

50:39
    Patrik Mašín (HKR) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

49:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí si své vedení berou zpět, puk se dostal do mezikruží k MATĚJI ŠTEFKOVI, který ho bekhendovým pokusem dopravil až do sítě. Asistence: Ondrej Paliesek a Viliam Šeliga.

48:56
    Syrovec přihrál před brankou na volného Pochobradského, který si však kotouč ideálně nezpracoval, a tak se mu zakončení nepodařilo.

48:17
    Hradec se usadil v útočné třetině, ale nedaří se mu vyslal žádnou vážnější střelu na Kloučka.

46:30
    Odpískaný ofsajd Dynama zastavil jejich útočnou akci a zároveň posílají na led čerstvé síly.

46:07
    Po Matýsově střele schoval kotouč v lapačce Vomáčka.

44:33
    Trejbalova tvrdá rána příklepem končí jen na zadním mantinelu.

43:59
    Patrik Hidveghy (HKR) posílá svůj celekm do tří, když obdržel dvouminutový trest za zdržování hry-vyhození puku.

43:15
    Hradeckým se nepodařilo vyhodit kotouč, Pardubice tak mohou nadále kombinovat v útočném pásmu.

42:36
    Útočný faul Hradce, dvě minuty za sekání dostává Václav Maršík.

41:57
    Martínek posílá puk alespoň do středního pásma.

40:39
    Paliesek pálil z otočky mimo.

40:01

40:00

39:23
    Filip Moník po bezúspěšném zakončením obkroužil s pukem branku a následně ho poslal do předbrankového prostoru, odkud pálil Kynčl.

38:28
    Dvořákův pokus z otočky skončil nad.

37:29
    Pardubičtí se ve dvojnásobné oslabení dokázali ubránit a nyní už hrají v plném počtu.

36:46
    Hradečtí ostřelují pardubickou branku zatím bezúspěšně.

36:28
    Mašín ani nadvakrát nedokázal dorazit puk za domácího gólmana.

35:28
    Nejprve bylo signalizované vyloučení Michala Machače za vražení na hrazení, jenže poté když Vomáčka mířil na střídačku, podrazil ho Filip Roubal, který za svůj přestupek vidí taktéž dvě minuty.

35:08
    Machač dokázal prostrčit kotouč na Roubala, jehož pokus vyrazil Vomáčka vyrážečkou.

34:16
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Postaral se o to povedenou tečí střely Gaspara JAKUB HAŠEK. Asistence: Michael Gaspar.

34:05
    Haškova sražená rána končí v ochranné síti.

33:29
    Kubišta nedokázal využít chyby v obraně Hradce, když se ocitl zcela sám před gólmanem, zakončil však jen do něj.

33:04
    Jirásek dostal přesnou přihrávku před branku a vypálil z první, Klouček ale vytáhl proti jeho zakončení parádní zákrok.

31:41
    Šeligovu střelu ihned po vhazování chytil Vomáčka, puk ale nedržel dlouho v lapačce, podařilo se mu totiž rychle rozehrát.

31:01
    Tentokrát už Maršík mířil přesně, jenže jeho pokus zneškodnil Klouček.

30:24
    Maršík z dobré střelecké pozice minul branku.

29:57
    Paliesek pálil jen těsně mimo.

28:04
    Kotouč chvíli poskakoval v brankovišti Pardubic, Klouček ho nakonec dokázal s pomocí spoluhráčů zkrotit.

27:48
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná, dvě minuty za nebezpečnou výstroj si odsedí Štěpán Matějček(HKR).

27:02
    Žouželka posílá kotouč přes všechny čáry až za bránu Vomáčky.

26:10
    Michal Machač (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:58
    Ani jednomu z celků se nedaří dostat se do vážnější šance.

25:09
    Icing Dynama.

23:52
    Paliesek pouze nahodil kotouč a spolu se spoluhráči odjíždí na střídačku.

23:01
    Paliesek ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana.

22:44
    Petrusovu střelu z pravého kruhu pro vhazování zlikvidoval Vomáčka.

22:26
    Mountfield vyhodil na zakázané uvolnění.

21:17
    Štohanzl nahodil puk před branku, odkud ho ale ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal dorazit za Kloučka.

20:36
    Mašínova sražená střela končí mimo hrací plochu.

20:16
    Nahození Pardubic končí pouze zakázaným uvolněním.

20:01

20:00

18:57
    Šeligova rána z levé strany se zastavila o beton Vomáčky.

18:20
    Hradečtí snižují v závěru první třetiny ve vlastním oslabení, když rychlý útok proměnil v gól RADIM ŠALDA. Bez asistence.

17:41
    Po Hidveghyho střela dorážel důrazně Patrik Mašín, který dostává za sekání do gólmana dvě trestné minuty.

17:05

16:41
    Šaldova sražená rána od modré čáry končí v ochranné síti.

16:12
    Pažourek protečoval kotouč do rohu kluziště, tam se ho ale ujali domácí.

14:26
    Hradeckým hokejistům se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu.

13:18
    Syrovec sám proti třem protihráčům neuspěl.

11:57
    Střelu Šaldy od modré čáry zlikvidoval lapačkou Klouček.

11:16
    Gaspar nejprve ztratil útočné pásmo a následně je Hradci odpískán ofsajd.

10:47
    Jiráskova tvrdá rána z pravého kruhu končí mimo.

10:26
    Tentokrát vyloučení na straně Pardubic, dvě minuty za podražení dostává Michal Žouželka.

10:00
    Vomáčka si připisuje úspěšný zákrok po zakončení z pravé strany.

09:39
    Machačovi průnik do útočného pásma příliš nevyšel, u puku je Hradec Králové.

08:05
    Nejpříjemná situace pro hosty, dvouminutový trest za držení protihráče si musí odsedět Patrik Hidveghy, čímž posílá svůj celek do třech.

07:33
    Machač se o kousek nedostal ke střele, Hradec se následně osvobozuje vyhozením.

06:31
    Jakub Muška (HKR) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

05:50
    Pardubičtí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

05:32
    Ondřej Matýs (PCE) dostává dvě minuty za sekání.

05:25
    Muškovo nahození na branku se odrazilo do rohu kluziště.

04:14
    Pochobradský vrátil přihrávku zpět Syrovcovi, jehož střelu vyrazil vyrážečkou Vomáčka.

02:46
    Štefka dobruslil nahozený kotouč, jenže jeho následný střelecký pokus z velkého úhlu neslavil úspěch.

02:10
    Po Javůrkově chybné rozehrávce raději Klouček přerušil hru.

01:11
    Dynamu se povedl vstup do utkání na výbornou, po přihrávce od Pochobradského zamířil mezi tři tyče z levé strany ONDŘEJ MATÝS. Asistence: Michal Pochobradský.

00:52
    VIKTOR MARTÍNEK sice padal k ledu, ale ani to mu nezabránilo ke vstřelení branky, z mezikruží vypálil přesně nad rameno Vomáčky. Bez asistence.

00:38
    Zakázané uvolnění v podání Hradce.

00:07
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří se vydávají do první útočné akce.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Boček, Bureš, Javůrek, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Šeliga, Štefka, Syrovec.

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Brádel, Gaspar, Kynčl, Lelek, J. Moník, Muška, Pohl, Šalda – Dvořák, Hašek, Hidveghy, Jirásek, Maršík, Mašín, Matějček, Matouš, F. Moník, Pažourek, Štohanzl.

Rozhodčí: Kratochvíl – Budínský, Holeček.

Hradeckým hokejistům se v poslední době příliš nedaří, z poslední pěti utkání vyhráli dva a z toho jeden až po samostatných nájezdech. I přesto jim ale se třiceti body patří druhá příčka tabulky.

Dynamo po sérii pěti příliš nevydařených utkání dvakrát vyhrálo, na venkovním ledě si nejprve poradili starší dorostenci s Letňany a poté s Libercem. V tabulce jsou zatím na páté příčce se sedmadvaceti body, ale v případě výhry se mohou na svého dnešního soupeře dotáhnout.

Příjemný hokejový podvečer, dnes je na programu již třetí derby mezi HC Dynamo Pardubice a Mountfield HK. Zatím v obou vzájemných zápasech starších dorostenců se vždy radoval domácí tým, nejprve vyhrálo Dynamo 3:0 a poté Hradec na své ledě oplatil soupeři prohru, když zvítězil 5:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 1. Martínek, 2. Matýs (Pochobradský), 50. Štefka (Paliesek, Šeliga) – 19. Šalda, 35. Hašek (Gaspar)

Rozhodčí: Kratochvíl – Budínský, Holeček