Boston – Colorado 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.) | Carolina – Minnesota 2:3 (po pr.)
NY Rangers – St. Louis 6:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 3:2 (kon.) | Tampa – Calgary 3:1 (kon.)
Florida – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Chicago – New Jersey 2:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Minnesota Wild
Pátek 13.11.2015, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Minnesota Wild vyhrála v loňské sezóně proti Carolině Hurricanes obě dvě vzájemná střetnutí, přičemž v PNC Areně zvítězila 3:1. Útočník Mikael Granlund měl prsty ve všech gólech a zaznamenal čtyři body, zatímco Thomas Vanek vstřelil dva góly. Obránce Justin Faulk a útočníci Jeff Skinner a McClement v dresu Caroliny zaznamenali všichni tři dva body. Prvním vzájemným střetnutím obou týmů v letošní sezóně NHL z PNC Areny Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
    Zajímavosti před začátkem utkání mezi Hurricanes a Wild.

Carolina Hurricanes proti Minnesotě zahájí sérii pěti domácích zápasů v řadě bez útočníka Brocka McGinna, který byl přesunut do Charlotte hrající AHL. McGinn si odbyl debut v NHL 16. října a během svých úvodních dvanácti zápasů vstřelil dvě branky a celkem zaznamenal tři body. Útočníci Andrej Nestrašil a Brad Malone jsou po zápase proti New Yorku Rangers zdravotně v pořádku a jeden z nich by měl ve čtvrté lajně zaplnit místo po McGinnovi. V braně by se mohl představit Eddie Lack, jehož úspěšnost zákroků během čtyř zápasů proti Minnesotě Wild činí 94,4%.
    Jeden z fanoušků vyhraje puk podepsaný Nathanem Gerbem.

Minnesota Wild otevře proti Carolině čtyřzápasový venkovní trip, přičemž tři zápasy odehraje proti rivalům z Východní konference, proti kterým se ji zatím daří. Wild proti týmům z východu vyhráli v letošní sezóně NHL obě dvě utkání. Útočník Kurtis Gabriel, který odehrál ve středu v noci slušný zápas a proti Winnipegu Jets si odbyl svůj debut, byl povolán zpět do American Hockey League. Wild se rozhodli svou soupisku zužit a během venkovního tripu povolají jen ty nejlepší hráče. Devan Dubnyk odchytal proti Winnipegu Jets ve středu slušný zápas a s největší pravděpodobností se znovu objeví mezi třemi tyčemi.
    Jonas Brodin debutoval v NHL 25. ledna 2013, kdy v dresu Wild proti Red Wings zaznamenal svůj první bod za asistenci.

Vzájemné zápasy

07.03.15 Carolina Hurricanes – Minnesota Wild 1:3
    15.02.15 Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 6:3

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) 6 zápasů, 0+0, +/- -6

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hanifin, Murphy – Liles, Pesce – Hainsey, Faulk (A) – Nestrašil, McClement, Nordstrom – Skinner, Nash, Versteeg, Gerbe, J. Staal (A), Terry – E. Staal (C), Rask, Lindholm.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Prosser, Folin – Brodin, Dumba – Suter (A), Spurgeon – Porter, Haula, Bertschy – Coyle, Carter, Schroeder – Zucker, Koivu (C), Niederreiter – Vanek, Grandlund, Pominville (A).

Rozhodčí: Jean Hebert, Dean Morton – Scott Cherrey, Matt MacPherson.
    Hráči obou týmů během rozbruslení na ledě PNC Areny.

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše a do začátku utkání NHL mezi Carolinou Hurricanes a Minnesotou Wild zbývá jen několik málo okamžiků. Are you ready? My, rozhodně ano!

00:01

00:12
    Jason Zucker dobruslil puk v rohu kluziště a udržel pro svůj tým útočné pásmo.

00:15
    Jared Spurgeon napřáhl ke střele od modré čáry, ta ovšem byla nepřesná a zamířila vedle levé tyče.

00:50
    Útočnou akci zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Thomas Vanek.

01:25
    Hlavní rozhodčí odpískali přihrávku rukou a hra byla vykázána do středního pásma.

02:08
    Eric Staal nabral na pravém křídle rychlost a z úhlu napřáhl ke tvrdé střele, Devan Dubnyk byl ale připraven a připsal si první ostrý zákrok.

02:57
    Carolina Hurricanes dokázala po dlouhém souboji u mantinelu udržet útočné pásmo.

03:30
    Hurricanes si vytvořili obrovský tlak a dostali se ke dvěma střelám, ani jedna z nich ale za zády Devana Dubnyka neskočila.

03:55
    Elias Lindholm se snažil u levé tyče dorážet, Levan Dubnyk ale nejprve předvedl fantastický zákrok a poté puk zalehl!

04:21
    Christian Folin (MIN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

04:26
    Carolina právě vstřelila branku!
    JUSTIN FAULK využívá bleskově přesilovou hru a posílá Carolinu Hurricanes do vedení!! Viktor Rask vyhrál vhazování a zpětnou přihrávkou našel Erica Staala, který posunul puk na JUSTINA FAULKA a ten tvrdou střelou z vrcholů kruhu pro vhazování mezi betony propálil Devana Dubnyka. Asistence: Eric Staal, Viktor Rask.
    Justin FAULK - 1:0

05:50
    Jason Zucker se dostal ke střele z levého křídla, jeho rána ale byla sražena mimo.

06:35
    Ryan Murphy napřáhl od modré čáry k jedovaté ráně, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Devan Dubnyk.

07:33
    Jared Spurgeon napřáhl z pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele, která směřovala přesně k pravé tyči, Cam Ward ale vytáhl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce!

07:33
    Justin Faulk

Justin Faulk poslal Carolinu Hurricanes v přesilové hře do vedení a vstřelil svůj 6. gól v letošní sezóně NHL.

08:09
    Viktor Rask nahodil puk z levého křídla na bránu a Devan Dubnyk si připsal snadný zákrok.

08:17
    Carolina Hurricanes vstřelila gól, ten ale nebyl kvůli kontaktu s brankářem v podání Jaye McClementa uznán!

08:17
    Carolina Hurricanes využila nové možnosti Coach challenge a video vše potvrdilo. Jay McClement nedovoleně bránil Devana Dubnyka a gól Andreje Nestrašila nebyl uznán.

08:17
    Situace se stále zkoumá a už to trvá poměrně dlouho. Devan Dubnyk nervózně přejíždí brankoviště sem a tam.

08:17
    Rozhodčí nejprve gól neuznali, poté ale své rozhodnutí změnili a ANDREJ NESTRAŠIL zvyšuje na 2:0!! Andrej Nestrašil se dostal u levé tyče k odraženému puku od brusle jednoho z obránců Minnesoty Wild a poté ho poslal pod břevno nad ležícího Devana Dubnyka, který natažený podél brankové čáry nemohl dělat vůbec nic. Asistence: Jay McClement, Joakim Nordstrom.
    Andrej NESTRAŠIL - 2:0

09:22
    Kris Versteeg vypálil z pravého křídla na přední tyč, kde byl připravený Devan Dubnyk a podržel puk ve své výstroji.

09:40
    Hurricanes vstoupili do dnešního utkání skvěle a zaslouženě vedou 2:0.

10:01
    Cam Ward vyjel za svou bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

10:19
    Joakim Nordstrom se u pravé tyče tlačil do zakončení, nakonec se k němu ale nedostal.

10:46
    Minnesota Wild měla obrovskou šanci, když jeden z hostujících hráčů pálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování těsně nad!

11:28
    Chris Terry vypálil z pravé strany a Devan Dubnyk jeho střelu lapačkou vyrazil za svou bránu.
    Andrej Nestrašil (Carolina Hurricanes) se konečně dočkal a v desátém utkání letošní sezóny NHL vstřelil svůj první gól!

12:02
    Úvodní třetina v PNC Areně nabízí hokej ve vysokém tempu.

12:35
    Zatím jsme svědky velice pohledného hokeje. Dlouho se nepřerušovalo.

13:15
    Hurricanes opět dostali Wild pod tlak, jejich dvě střely z pravého křídla ale byly zablokovány.

13:42
    Eric Staal se ocitl v postavení mimo hru a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

14:20
    Eric Staal dnes připomíná expres a na pravém křídle se dostal k další střele, kterou Devan Dubnyk nejprve ztlumil a poté puk na ledě přikryl lapačkou!

14:45
    Cam Ward si připsal dobrý zákrok, i kdyby ale puk pustil za svá záda, tak celé situaci předcházelo postavení mimo hru.

14:58
    Jeff Skinner se na pravém křídle krásně zbavil protihráče a dostal se do samostatného úniku, Devan Dubnyk ale dokázal jeho střelu levým betonem vyrazit mimo!

15:50
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JASON ZUCKER střílí nádherný gól a v závěru první třetiny vrací Minnesotu Wild zpět do hry!! Jason Zucker z levého kruhu napřáhl po skvěle přihrávce Ryana Sutera k parádní střele, kterou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány. Asistence: Ryan Suter, Jared Spurgeon.
    Jason ZUCKER - 2:1

16:45
    STŘELY

Carolina Hurricanes 17 Minnesota Wild 5

16:59
    Jason Zucker dnes vstřelil svůj čtvrtý gól v letošní sezóně NHL.

17:11
    Devan Dubnyk předvedl v rychlém sledu dva dobré zákroky a hry byla přerušena.

17:20
    Nate Prosser (MIN) dostal menší trest, 2 minuty úder loktem.

17:31
    První přesilovou hru Hurricanes bleskově využili, jak si povedou v té druhé?

18:07
    Jared Spurgeon vyhodil puk za bránu Cama Warda, Wild zatím zvládají druhé oslabení skvěle.

18:51
    Devan Dubnyk předvedl u své levé tyče dobrý zákrok a poté si poradil i s následnou dorážkou Jordana Staala!

19:09
    Jordan Staal se skvělou stahovačkou zbavil u pravé tyče obránce Wild a poté se snažil puk umístit mezi betony Devana Dubnyka, ten ale včas zavřel dveře!

19:45
    Wild hrají v plném počtu a v první třetině už se zřejmě nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Carolina Hurricanes vede na střely a také na góly. Domácí hokejisté vstoupili do utkání skvěle a zásluhou série vyhraných vhazování se ujali dvoubrankového vedení, když nejprve bleskově využil první přesilovou hru Hurricanes šestým gólem v letošní sezóně NHL Justin Faulk, který tvrdou střelou od modré čáry zamířil mezi betony Devana Dubnyka, jenž následně vzteky švihl holí do břevna své brány, a za necelé čtyři minuty se navíc prosadil po sporném okamžiku Andrej Nestrašil. Jay McClement v brankovišti atakoval brankáře Devana Dubnyka a rozhodčí nejprve gól neuznali, po prozkoumání videa a Coach challenge v podání Hurricanes byl ovšem gól českého hokejisty uznán. Minnesota Wild byla na kolenou, ale v závěru první třetiny se dokázala vzpamatovat, když ji krásnou střelou do vzdálenějšího pravého horního rohu vrátil zpět do hry Jason Zucker. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 2 Minnesota Wild 1.

20:01

20:01
    Viktor Rask se postavil na vhazování, které v úvodu druhé třetiny prohrál. Celkem ale vyhrál Viktor Rask 104 vhazování, což je slušná porce.

21:11
    Ryan Murphy z prostoru mezi kruhy pro vhazování vypálil bekhendem a uklízel puk do téměř prázdné brány, když Devan Dubnyk vyjel z brány a marně se ohlížel, kde je puk, reflexivním zákrokem ho ale ve stoje ukryl v lapačce! Neskutečný zákrok, kterým se mohou pyšnit jen ti nejlepší brankáři.

21:54
    Stejně jako úvod zápasu, také úvod druhé třetiny patří Carolině Hurricanes.

22:18
    Wild nahodili puk podél mantinelu do útočného pásma, Hurricanes se ovšem rychle osvobodili a vyhodili puk do středního pásma.

22:46
    Christoph Bertschy vypálil z levého kruhu pro vhazování mezi betony Cama Warda, ten je však včas sevřel.

23:26
    Joakim Nordstrom se dostal ke střele z poměrně velké blízkosti a snažil se zamířit ke vzdálenější pravé tyči, Devan Dubnyk ale vytáhl další fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce!

25:07
    Jason Zucker vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale našla pouze připraveného Cama Warda.

25:31
    Hurricanes se dostali pod mírný tlak a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

25:41
    Minnesota předvádí dobrý forčeking a Hurricanes se těžko dostávají ze svého obranného pásma.

26:22
    Thomas Vanek vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování a jeho střela směřovala mezi betony Cama Warda, ten se ovšem nenechal nachytat na švestkách a předvedl dobrý zákrok.

26:22
    V PNC Areně právě probíhá reklamní přestávka, během níž je na střídačce ošetřován Jordan Schroeder, který byl při forčekingu nepříjemně zasažen pukem do nosu.

26:30
    Hráči Hurricanes sice vyhráli vhazování, jenže poté puk vyhodili na zakázané uvolnění.

26:50
    STŘELY

Carolina Hurricanes 21 Minnesota Wild 8

27:09
    Cam Ward se ocitl po skvělém zákroku na ledě a Thomas Vanek mohl u levé tyče uklízet puk do prázdné brány, jenže minul!

27:15
    Jason Pominville se vzápětí dostal ke střele, ta ale zamířila pouze do výstroje připraveného Cama Warda.

28:15
    Minnesota Wild nyní prožívá nejlepší sekvenci dnešního zápasu, když si vytvořila obrovský tlak, Cam Ward ale svůj tým podržel několika skvělými zákroky.

28:34
    Viktor Rask vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

28:55
    Viktor Rask se vzápětí pokusil vypálit z otočky v blízkosti brankoviště, ani jeho druhý pokus v rychlém sledu ale mezi tři tyče nezamířil.

29:41
    THOMAS VANEK střílí svůj sedmý gól v letošní sezóně NHL a vyrovnává na 2:2!! Thomas Vanek se dostal těsně před brankovištěm k odraženému puku a z dorážky ho poslal přesně do pravého horní rohu. Cam Ward dlouho odolával tlaku Wild, nyní už byl ale bezmocný. Asistence: Mikael Granlund, Jason Pominville.
    Thomas VANEK - 2:2

30:15
    Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes.

30:30
    Jordan Staal se natahoval po odraženém puku a málem se řítil sám na bránu, jenže na něj nedosáhl.

30:42
    Wild vyhráli vhazování v obranném pásmu a rychle přenesli hru na druhou stranu ledové plochy.

31:25
    Minnesota Wild v prostředním dějství výrazně ožila a nyní je stav vyrovnaný 2:2.

31:59
    Hráči Minnesoty Wild vyhodili puk na zakázané uvolnění, a pokud se nepletu, tak ve druhé třetině vůbec poprvé.

32:06
    Ron Hainsey vypálil od modré čáry a jeho následná střela byla v těsné blízkosti levé tyče sražena mimo.

32:55
    Jared Spurgeon se ocitl ve slibné šanci, jeho střela z prostoru mezi kruhy pro vhazování ale zamířila vedle pravého horního rohu.

33:33
    Jordan Staal posílal před bránu z pravého křídla nebezpečnou přihrávku, Wild se však ubránili a navíc mohli podniknout rychlý protiútok.

34:04
    Thomas Vanek číhal před bránou, Cam Ward zasahovat nakonec nemusel.

34:40
    Blíží se závěr druhé třetiny a Minnesota Wild se snaží otočit vývoj zápasu na svou stranu.

35:02
    Útočnou akci Wild zastavilo postavení mimo hru a nyní si můžeme dopřát krátkou přestávkou v podobě komerčního brejku.

35:27
    Cam Ward se vydal za bránu, aby zastavil nahození Wild, jenže se mu to nepodařilo.

35:51
    Wild se usadili v útočném pásmu a dostávají soupeře pod tlak.

36:06
    Minnesota se po několika soubojích u mantinelu dostala ke střele, kterou Cam Ward zřejmě pravým betonem vyrazil do ochranné sítě.

36:28
    Jason Zucker chtěl na modré čáře přihrát do jízdy svému spoluhráči, jeho přihrávka ale postrádala přesnost poté, co mu jeden z protihráčů nepříjemně klepl do hokejky.

37:03
    Jason Pominville mohl otočit dosavadní vývoj zápasu na stranu Minnesoty Wild, jeho střelu zastavila tyč! Jason Pominville vypálil z levého křídla a jeho následná střela se od levé tyče odrazila zpět do hry.

37:55
    Andrej Nestrašil tvrdě vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk měl co dělat, aby jeho střelu pravým betonem vyrazil mimo!

38:26
    STŘELY

Carolina Hurricanes 21 Minnesota Wild 13

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.

39:15
    Justin Faulk se ocitl ve slibné pozici a jeho následná střela těsně minula vzdálenější levou tyč.

39:45
    Wild nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat. V první třetině už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Devan Dubnyk v úvodu druhé třetiny vytáhl dva fantastické reflexivní zákroky, z nichž ten první stál opravdu za to. Ryan Murphy z prostoru mezi kruhy mířil bekhendem do prázdné brány a Dubnyk ve stoje vyjetý z brány marně hledal puk, nakonec ho ale na poslední chvíli zahlédl periferním viděním a ukryl ho v lapačce, stejně jako následnou střelu Joakima Nordstroma o necelé tři minuty později. Minnesota Wild přežila šance soupeře a poté sama udeřila. V čase 29:41 se dostal před brankovištěm k dorážce Thomas Vanek a přesnou střelou vymetl pravý horní roh brány. Wild se poté snažili zápas otočit na svou stranu, necelé tři minuty před koncem prostředního dějství orazítkoval Jason Pominville tyč. Skóre po 40 minutách. Carolina Hurricanes 2 Minnesota Wild 2.

40:01

40:01
    V PNC Areně právě začala třetí třetina, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 2:2.

40:09
    Devan Dubnyk ukryl nahozený puk v lapačce a hra byla přerušena.

40:36
    Cam Ward si snadno poradil se střelou Wild z pravého křídla a ukryl puk ve své výstroji.

40:50
    Wild vstupovali do dnešního zápasu se sérii dvou výher v řadě, na kterou by dnes určitě rádi navázali.

41:30
    Devan Dubnyk předvedl jistý zákrok po střele z levého křídla a hra byla opět přerušena.

41:34
    Noah Hanifin vypálil z levého křídla ihned po vhazování a jeho následná střela byla sražena do ochranné sítě.

41:40
    Zatímco Wild poslední dva zápasy vyhráli, Carolina Hurricanes v posledním utkání NHL nestačila na New York Rangers.

42:17
    Wild nahodili puk do útočného pásma a Charlie Coyle o něj svedl tuhý boj za bránou, Hurricanes se ale nakonec ubránili.

42:36
    Carolina Hurricanes mohla získat zpět ztracené vedení, když Jeff Skinner v těsné blízkosti brány vyhrál osobní souboj a poté se ocitl sám před brankářem Devanem Dubnykem, toho ale zachránila pravá tyč!

43:56
    Kris Versteeg měl na holi skvělou šanci! Puk se po střele Hurricanes odrazil od mantinelu za bránou Wild k volnému Krisu Versteegovi, který u pravé tyče uklízel puk do prázdné brány, Devan Dubnyk se ale dokázal bleskově přesunout a jeho střelu úžasným zákrokem vyrazil.

44:59
    Hurricanes zvýšili obrátky a nyní je dvakrát příliš mnoho nedělilo od vstřelení třetího gólu.

45:29
    STŘELY

Carolina Hurricanes 26 Minnesota Wild 14

45:40
    Ron Hainsey vypálil z pravého křídla mezi betony Devana Dubnyka, ten byl ale připraven.

46:05
    Mikko Koivu vypálil z ostrého úhlu, Cam Ward byl ovšem u své levé tyče připraven a po jeho zákroku se před brankovištěm Hurricanes strhla menší mela.

46:05
    Na řadu přichází reklamní přestávka, po které se dozvíme, zda se bude vylučovat.

46:05
    Přesilové hry

V dnešním utkání se zatím vylučovalo pouze dvakrát, a to hned v první třetině, ve které na trestnou lavici usedli Christian Folin a Nate Prosser, přičemž první přesilovou hru Hurricanes bleskově využili a vstřelili úvodní gól zápasu.

46:23
    Po reklamní přestávce se pokračuje ve hře pět na pět a Cam Ward se vydal za bránu, aby zastavil nahození Wild.

46:58
    Elias Lindholm se na pravém křídle ocitl ve dvou slibných šancích, ani v jednom případě ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.

47:46
    Jason Pominville zahodil obrovskou šanci! Minnesota Wild se dostala do přečíslení dva na jednoho a najíždějící Pominville mohl na pravé straně uklízet puk do prázdné brány, jenže odkrytou svatyni minul.

49:01
    Jordan Staal vypálil z levé strany na přední tyč, kde byl připravený Devan Dubnyk.

49:28
    Devan Dubnyk zastavil nahození Hurricanes a poté rychle rozehrál na Ryana Sutera.

49:58
    Jonas Brodin vyhrál souboj za vlastní bránou a Matt Dumba poté poslal puk do středního pásma.

50:43
    Hurricanes se dostali na levé straně k další střele, kterou Devan Dubnyk vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště.

51:10
    Zatímco v úvodu třetí třetiny se poměrně často přerušovalo, tak nyní hra rychle plyne bez přerušení.

52:01
    Cam Ward si připsal důležitý zákrok a u své pravé tyče si poradil i s následnou dorážkou!

53:10
    Jeff Skinner nebezpečně vypálil z levého křídla, Devan Dubnyk ale předvedl dobrý zákrok a betony puk vyrazil mimo tři tyče.

53:24
    STŘELY

Carolina Hurricanes 30 Minnesota Wild 16

53:50
    Devan Dubnyk si připsal další dobrý zákrok a zápas spěje velice rychle k prodloužení.

54:35
    Do konce normální hrací doby zbývá něco málo přes pět minut.

54:50
    Devan Dubnyk zastavil nahození Hurricanes a po přikrytí puku lapačkou přichází na řadu během pár okamžiků druhá reklamní přestávka.

54:50
    V první třetině padly góly tři, ve druhé pouze jeden, no a v té třetí právě probíhající zatím žádný.

54:50
    Carolina Hurricanes dnes na bránu Wild vyslala 31 střel, pouze dvě z nich ale dokázala přetavit v gól, což je poměrně málo.

55:05
    Jason Zucker nic nevymýšlel a ze středního pásma nahodil puk za bránu Cama Warda.

55:23
    Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Cama Warda.

55:58
    Mikael Granlund po objetí brány nedokázal puk udržet v útočném pásmu a Hurricanes se osvobodili.

56:27
    Prodloužení se čím dál více přibližuje a nevypadá to, že by jeden z týmů hrozně moc toužil po vstřelení vítězného gólu.

56:46
    Christian Folin vypálil z pravého křídla a jeho následná střela byla hokejkou Erica Staala sražena do ochranné sítě.

57:10
    Útočnou akci Wild zastavilo postavení mimo hru.

57:10
    Do konce první třetiny ještě zbývají necelé tři minuty, nemyslím si ovšem, že bychom se ještě měli dočkat v závěru utkání gólu.

57:19
    Pokud dnes Hurricanes prohrají, tak mohou zpytovat svědomí, protože střel měli opravdu hodně – 32, zatímco Wild 16.

58:00
    Dubnyk musel zasahovat po střele z pravé strany a vyrazil puk do rohu hrací plochy.

58:20
    Hurricanes mohli rozhodnout, Devan Dubnyk ale střelu od modré čáry skvělým zákrokem vytěsnil mimo!

58:55
    Thomas Vanek se dostal ke střele, tu ale zablokoval dobře postavený Eric Staal.

59:20
    Cam Ward zastavil nahození Wild a prodloužení už se zdá býti nevyhnutelné.

59:20
    Carolina Hurricanes si vyžádala oddechový čas.

59:37
    Ron Hainsey vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování, Devan Dubnyk je ale po první třetině k nepřekonání a pravým betonem jeho střelu vyrazil mimo!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Zatímco první a druhá třetina přinesla alespoň jeden gól, v té třetí nebyl k vidění žádný. Největší šanci na rozhodnutí utkání měl na holi Jason Pominville, který mohl zakončit přečíslení dva na jednoho střelou do prázdné brány, jenže se mu puk svezl a jeho následný pokus zamířil vedle pravé tyče. Carolina Hurricanes vyslala na bránu Devana Dubnyka 35 střel, z nichž dokázala vstřelit pouze dva góly. Skóre po 60 minutách. Carolina Hurricanes 2 Minnesota Wild 2.

60:01

60:19
    Začíná prodloužení tři na tři. Hurricanes vybojovali útočné pásmo.

60:55
    Jeff Skinner se skvěle zbavil protihráče a poté se snažil puk z blízkosti zasunout mezi betony Devana Dubnyka, ten ale opět zavřel dveře!

60:55
    Ryan Suter (MIN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

61:03
    Carolina Hurricanes má k dispozici přesilovou hru 4 na 3. Dokáže se konečně prosadit a rozhodnout?

61:45
    Minnesota Wild zatím zvládá oslabení skvěle a nepustila Hurricanes do zakončení.

62:15
    Hurricanes si nyní vytvořili obrovský tlak, brána Devana Dubnyka ale zatím odolává.

62:39
    Viktor Rask se snažil zamířit k pravé tyči z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena mimo.

63:11
    Ryan Suter naskočil na led a ocitl se v obrovské šanci, jenže jeho stahovačku skvělým zákrokem zastavil Cam Ward, od jehož levého betonu se puk odrazil k dorážejícímu Mikkovi Koivovi, ani ten se ale nedokázal prosadit!

63:50
    JASON ZUCKER v prodloužení otáčí vývoj dnešního zápasu na stranu Wild a rozhoduje o vítězství Minnesoty 3:2!! Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.
    Jason ZUCKER - 2:3

Utkání došlo do prodloužení, ve kterém měli obrovskou příležitost Ryan Suter a po něm dorážející Mikko Koivu, ani jeden z nich ale v obrovské šanci na Cama Warda vyzrát nedokázal, na rozdíl od Jasona Zuckera, který to vzal na sebe a v čase 63:50 vystřelil Minnesotě Wild velice cenné vítězství. Carolina Hurricanes vedla 2:0 a svého soupeře jasně přestřílela, nakonec ji to ovšem bylo k ničemu. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 2 Minnesota Wild 3 po prodloužení.

Tři hvězdy utkání

1. Jason Zucker (MIN) 2+0
    2. Justin Faulk (CAR) 1+0
    3. Devan Dubnyk (MIN) 37 zák., 2 góly, 94,9%

Andrej Nestrašil (CAR) 1+0, 2 střely, čas na ledě 8:00 (03:52:23)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Faulk (E. Staal, Rask), 9. Nestrašil (McClement, Nordstrom) – 16. Zucker (Suter, Spurgeon), 30. Vanek (Granlund, Pominville), 64. Zucker (Suter, Koivu)

Rozhodčí: Jean Hebert, Dean Morton – Scott Cherrey, Matt MacPherson