Mountfield HK – K. Vary 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – HC Litvínov 9:6 (kon.)
Třinec – Olomouc 8:2 (kon.) | Sparta – Slavia 2:1 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:6 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 1:10 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 5:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 14.11.2015, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobrý den z Mladé Boleslavi. Reprezentační pauza už je minulostí a ve městě automobilů se odehraje v pořadí už druhý zápas po skončení této přestávky. Střetnou se juniorské týmy BK Mladá Boleslav a HC Dukla Jihlava

Boleslavští junioři zažívají poměrně vydařené období. Dokázali totiž bodovat už v sedmi zápasech v řadě. Naposledy ovládli ve čtvrtek přestřelku s brněnskou Kometou v poměru 6:4.

Junioři jihlavské Dukly střídají víceméně pravidelně porážky a výhry. Tento víkend je ve znamení severočeské štace. V pátek večer se Jihlavští představili na libereckém ledě, kde prohráli 3:5. Proti rozjeté Mladé Boleslavi tedy budou chtít určitě o den později zvítězit, je ale jasné, že to Dukla určitě nebude mít jednoduché.

BK Mladá Boleslav: Groh (Kořínek) – Mašek, Mattis, Štosek, Hes, Tůma, Žalud, Červinský – Průšek "C", Prokop, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec "A", Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík "A", Motloch

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža "A", Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl "C" – Vala, Dufek, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal

Rozhodčí: Bejček – Komárek, Beneš.

Zápas už za malou chvíli vypukne, oba celky jsou už na ledové ploše. Těšme se tedy na pěkný hokej, který snad nabídne dobrou podívanou.

00:01

00:06
    První buly zápasu vyhrála Dukla, která se žene do útočného pásma.

00:31
    K odraženému kotouči se v mezikruží dostal Daniel Dvořák a hned z první pálil, jenže Groh svůj celek podržel.

01:11
    Od modré to zkusil i Václav Půža, brankář domácího celku přerušuje hru.

01:51
    Brzáka nepustil k zakončení Hohl.

02:23
    Zakázané uvolnění na jihlavské straně.

02:28
    Žaludův důrazný střelecký pokus od modré přes skrumáž těl do branky neprošel.

02:49
    Ďurač zakličkoval před brankou a poslal puk na pravou stranu Lukáši Motlochovi, který se jen těsně neprosadil!

04:11
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští se ujímají rychlého a poměrně překvapivého vedení. Gól to byl ale pohledný. V levém kruhu byl ideálně připravený PAVEL KOUSAL, který dostal dobrou přihrávku a z první rozvlnil síť v pravém rohu Grohovy branky. Asistence: Ondřej Najman, Václav Půža.

05:48
    Radek Pořízek z předbrankového prostoru natrefil jen plexisklo za Kořenářovou svatyní.

06:29
    Boleslav ve výhodě!

06:36
    Dvě minuty za držení protihráče dostal Ondřej Najman (JIH). Dokáží Bruslaři vyrovnat?

07:12
    Boleslavští se nemohou usadit v pásmu, Dukla se dobře brání a domácí k ničemu nepouští.

07:49
    Matěj Hes, ostřílený bek z WSM ligy, se napřáhl v pravém kruhu a vypálil dělovku. Ta však skončila až za bránou.

08:01
    Boleslavští neudrželi útočné pásmo a k odraženému pukiu se dostal Jiří Bambula, který dostal příležitost samostatného nájezdu. Ten však nevyužil ideálně, protože přestřelil bránu.

08:26
    Dukla bude hrát 10 sekund ve třech. Dvě minuty za zdržování hry (vyhození kotouče mimo hrací plochu) dostal Ladislav Pospíchal (JIH).

08:36
    Hosté jsou ve čtyřech.

08:45
    Středočeši si pořád nemohou vytvořit přesilovkový zámek, Jihlavští dobře napadají.

09:04
    Opět důrazný Hes, který pálil od modré. Puk však Kořenář udržel se štěstím mezi betony.

09:19
    Domácí začínají opět až za vlastní bránou.

09:58
    Skvělou příležitost měl Stanislav Brzák, který mířil z levého kruhu pod břevno. Jeho střelu ale ukážkově zblokoval Vlček.

10:26

10:46
    Jan Prokop nezachytil kotouč a poté už jej marně doháněl. Bruslařům je pískáno zakázané uvolnění.

13:11
    Ke kotouči se dostla Borovec, který ale minul.

13:28
    Další díry v boleslavské obraně využil Daniel Kolouch, který ujel sám na bránu. Groha ale nepropálil, boleslavský brankář dokázal puk vyrazit.

13:47
    Icing Mladé Boleslavi.

14:16
    U levé tyče jihlavské branky chtěl zakončovat Stanislav Brzák, ale k ideálnímu zakončení neměl dostatek prostoru.

15:13
    Ke střelbě se dostal Ondřej Žalud, jenže mířil moc vysoko. Natrefil ochrannou síť za jihlavskou brankou.

15:29
    Boleslavští mají zatím ze hry o něco více, ale Jihlava těží z dobrých brejků, do kterých je domácí často pouští.

16:21
    Jihlava se dostala do ofsajdu.

16:37
    Pro změnu se celek z Vysočiny dopustil zakázaného uvolnění.

18:11
    Lukáši Motlochovi nahrál Štosek a prvně jmenovaný si najel až do levého kruhu odkud prověřil pozornost Kořenáře.

18:32
    Ďurač trefil jen brankářovo rameno.

18:58
    Před odkrytou brankou byl Ivan Ďurač, ten ale nedokázal propasovat puk za Kořenářova záda.

19:20
    Pätoprstý nezachytil kotouč a Bruslařům je pískáno zakázané uvolnění.

19:25
    Za hákování byl potrestán dvěma minutami Ondřej Najman (JIH), který už sedí na trestné lavici podruhé během jedné třetiny.

19:40
    Boleslavští se ale nemohou dostat ani k puku, natož ke střele.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:14.

První třetina nabídla poměrně vyrovnaný hokej, i když o něco více aktivnější byli možná domácí Bruslaři. Ti se však nedokázali prosadit střelecky a hlavně chybovali dost často v obraně a pouštěli Jihlavu do rychlých protiútoků. Z jednoho takového padl i zatím jediný gól tohoto zápasu, který vstřelil v 5. minutě Kousal.

20:01

20:13
    Boleslavští se snaží zahájit třetinu aktivně a už od začátku se drží v útočném pásmu.

20:49
    Motloch dostal skvělou přihrávku do levého kruhu, jenže trestuhodně promáchl!

20:53
    Tentýž hráč Lukáš Motloch (MBL) se dopustil hákování. Boleslavští tedy okusí poprvé oslabení v tomto zápase.

21:04
    Domácí vyhazují až ke Kořenářovi.

21:15
    Červinského střela od modré skončila v náruči jihlavského brankáře.

21:25

22:10
    Jihlava hraje přesilovku velmi dobře a povedeně kombinuje.

22:53

22:57
    Za hákování dostal další dvě minuty Daniel Kolouch (JIH). Vyrovnají Bruslaři?

23:59
    Milan Průšek měl na hokejce gól! Z těsné blízkosti chtěl poslat puk pod břevno, jenže o kousek branku přestřelil.

24:31
    Ďurač mohl zakončovat z mezikruží, jenže vůbec nemířil mezi tři tyče.

24:57

25:07
    Opět jsme mohli sledovat snahu Stanislava Brzáka, který se ale z hranice pravého kruhu opět neprosadil. Kořenář jeho střelu vyrazil.

26:13
    Planý ujížděl do protiútoku, jenže jel sám proti několika hostujícím hráčům, nedostal se tedy ani k zakončení.

27:01
    Hesův projektil zblokoval Vala.

28:34
    Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi.

29:31
    Kolem poloviny zápasu sledujeme vyrovnaný hokej plný nepřesností, nyní se opět Bruslaři dopustili zakázaného uvolnění.

29:56
    Dělovka Dominika Tůmy byla zblokována a k brance tedy ani nedošla.

30:41
    Dnešní utkání sleduje 72 diváků.

31:26
    Ďuračovu střelu z pravého kruhu vytěsnil jihlavský brankář svým ramenem.

32:00
    Planý poslal puk Motlochovi, jenž byl u pravé tyče, ten ale nedokázal kotouč ideálně zpracovat a navíc gólman prostor kolem tyče vytěsnil.

33:22
    Bambula chtěl poslal puk mezi Grohovými betony, boleslavský brankář ale betony sklapl a kotouč mezi nimi se štěstím udržel.

36:57
    Stále sledujeme nezajímavou herní pasáž, kdy se nic moc neděje.

37:22
    Ďurač se hnal do bleskového zakončení, jenže Jihlavští jej stejně tak rychle obrali o puk.

38:04
    Zakázané uvolnění na straně hostů.

38:26
    Červinského střela od modré byla zblokována. Dukla dnes skvěle blokuje hodně střel domácích.

39:02
    Závar před boleslavskou brankou, Groh ale stačil vše vyřešit a přerušil hru.

39:10
    Obrovská šance Ivana Ďurače, jehož dělovku dokázal Kořenář senžačně vyrazit.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 13:58.

Druhá třetina nabídla neslaný a nemastný hokej, oko diváka muselo značně strádat, doufejme tedy, že třetí třetina nabídne zajímavější podívanou a hodně gólů.

40:01

40:50
    Puk na hokejkách mají zatím více Boleslavští, jenže Dukla je stejně téměř k ničemu nepouští a dobře brání.

42:54
    Hosté dávají šťastný gól, JIŘÍ BAMBULA vypálil a Groh betonem trochu kotouč ztlumil, jenže ani to nezabránilo puku, aby se došoural až za brankovou čáru. Asistence: Daniel Dvořák.

44:42
    Slibný projektil vyprodukoval Martin Štosek od modré, jenže střela byla vytěsněna.

46:08
    Šimon Červinský se také na modré dobře napřáhl, jenže Bruslaři mají dnes skutečně velkou střeleckou smůlu. Dukla naopak hraje dobře takticky a na tento zápas přijela očividně dobře připravená a vyspalá.

47:14
    Před malou chvílí měli diváci možnost zhlédnout závar před jihlavskou brankou, z otočky se snažil prostřelit Kořenáře Jakub Planý, jenže jihlavský gólman chce udržet čisté konto.

47:42
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    To už neplatí, Kořenář přeci jen kapituloval. IVAN ĎURAČ si najel před branku a švihem vymetl víko jihlavské svatyně. Asistence: Denis Pätoprstý, Ondřej Žalud.

49:09
    Mašek neměl dostatek prostoru k ideálnímu zakončení, a tak minul branku.

50:31
    Bruslaři jsou po vstřeleném gólů značně aktivní a chtějí vybojovat ještě nějaké body. Dukla ale ve své dobré obranné hře nechce polevil a nedává domácím vůbec nic zadarmo.

51:17
    Bruslaři momentálně buší do obrany Dukly, ale ta stále statečně odolává a hráči blokují jednu střelu za druhou.

52:01
    Na druhé straně hřiště si od modré vybruslil Daniel Kolouch, ale jeho střelu bezpečně kryje Groh.

52:25
    Další závar před brankou Jihlavy, ale opět si s ním obrana tohoto celku poradila a vyváží kotouč do středního pásma.

53:24
    Zcela volný se nyní na modré čáře zjevil Radek Pořízek, ale jeho nebezpečnou střelu vyráží dobře chytající Kořenář.

54:05
    Čas se domácím Bruslařům velmi rychle krátí a zatím nedokáží najít recept na svého soupeře.

54:46
    Nyní navíc Dukla ušetřila další sekundu, když za svou brankou dlouho držela kotouč.

54:58
    Nyní mají však Bruslaři šanci na vyrovnání, za podražení odchází na trestnou lavici Daniel Kolouch(JIH).

55:15
    První střelu v přesilové hře vyslal Matěj Hes, ale příliš mu nesedla a Kořeňák bez potíží chytá.

56:03
    Boleslavští se snaží usilovně vyrovnat, jenže Brzák střílel už z velkého úhlu.

56:14
    Zkusil to i Matěj Hes od modré, ale hru dokázal přerušit maskovaný muž v jihlavské brance. Vhazuje se tedy po Kořenářově levici.

56:26
    Jihlavští vyhazují až do obranného pásma Mladé Boleslavi.

56:58

57:14
    Boleslavští senzačně vyrovnávají na poslední chvíli. V prostoru mezi kruhy a modrou čárou se napřáhl DENIS PÄTOPRSTÝ, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Matěj Hes.

58:06
    Vojtěch Sedmík se dostal k osamocenému puku a najel si k brankáři, kterého zkoušel překonat, jenže Kořenář kotouč chytil.

59:19
    Zápas už nejspíše dospěje do prodloužení, nyní budeme sledovat ještě jedno buly před Grohem.

60:00

Dukla sice vedla na ledě Mladé Boleslavi už 0:2, jenže Bruslaři na poslední chvíli zvládli vyrovnat, takže je v tuto chvíli jisté jen to, že žádný z týmů neodejde ze zápasu bez bodů. Na jméno vítěze si budeme ale muset ještě několik málo minut počkat. Za malou chvíli začne prodloužení.

60:01

60:12
    Prodloužení začalo zakázaným uvolněním na straně Bruslařského klubu.

60:59
    Stanislav Brzák vystřelil od modré, natrefil ale jen plexisklo za jihlavskou brankou.

61:21
    Zdeněk Borovec si sjížděl ještě k dorážce, ale puk stačil přikrýt dříve Josef Kořenář.

61:46
    Váňa střílel z velkého úhlu, puk se tedy ke Grohovi ani nedostal.

62:09
    Ladislav Pospíchal chtěl zakončit ke vzdálenější tyči, ale nemířil přesně.

62:34
    Dominik Tůma přihrál Ivanu Ďuračovi, ten ale neměl dostatek prostoru k efektivnímu zakončení.

64:03
    Ještě jsme svědky jednoho vyloučení na hostující straně. Za podražení dostal dvě minuty David Váňa (JIH).

64:03
    Oddechový čas pro domácí.

64:14
    Bruslaři se ještě usilovně snaží rozhodnout.

64:32
    Ďurač střílel z levého kruhu mimo tři tyče.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení také o osudu tohoto zápasu nerozhodlo, a tak diváci v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně uvidí samostatné nájezdy, které určí vítěze. Mezitím ještě proběhne krátká úprava ledové plochy.