Motor ČB – Přerov 1:2 (kon.) | Šumperk – Kladno 1:6 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 6:3 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 5:2 (kon.) | Havířov – Slavia 5:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 7:5 (kon.)

Litoměřice právě vstřelily branku!
    V poslední vteřině přece jen navštěvuje kotouč bránu Jestřábů ještě jednou! O výhře v třígólovém náskoku rozhoduje MILAN VALÁŠEK. Asistence: Jiří Vašíček.

59:04
    Hosté opět bez brankaře!

58:27
    A to se stává osudným. Krátce po rozehrání puk pomalu klouzal směrem k bráně hostí a správně ho tam nasměroval TOMÁŠ TROLIGA. Bez asistence.

58:10
    Hosté se rozhodli pro hru bez brankaře. Horčička zůstává na střídačce.

57:48
    Vyloučení i na straně Litoměřic. Angel Krstev si odsedí 2 minuty za krosček.

56:44
    Litoměřice si zahrají přesilovou hru. Na trestné si opět odpyká dvouminutový trest Aleš Sova za držení.

56:02
    Kotouč navštívil tyč Pavelkovy branky! Naštěstí pro domácí se odrazil do bezpečné zóny.

53:03
    Bohumil Jank (LTM) putuje na trestnou za vražení na hrazení. 2 minuty.

50:07
    Přichází bleskurychlé využití přesilové hry Kališníků. Horčička po předchozím zákroku skončil na zemi a nebyl už schopen zastavit střelu MARTINA PROCHÁZKY, který puk zleva poslal přímo nad znehybněného Horčičku. Asistence: Lukáš Vantuch, Aleš Pavlas.

49:38
    Na trestnou putuje Aleš Sova (PRO) za sekání. 2 minuty.

47:07
    Na trestnou tentokrát půjde hráč Stadionu. Jiří Vašíček si odpyká 2 minuty za sekání.

43:59
    Další vyloučení na straně Prostějova. Vyloučen je Lukáš Krejčík na 2+2 minuty za vysokou hůl. Kališníci si tak zahrají hru 5 na 3.

42:46
    Pavel Mojžíš (PRO) odjíždí na trestnou lavici, neboť se dopustil trestu hákování. 2 minuty.

39:22
    Další vyloučený ze strany Prostějova. 18 vteřin si domácí zahrají hru 5 na 3, protože se Aleš Sova dopustil trestu sekání a odpyká si tak 2 minuty.

37:40
    Kališníci si zahrají přesilovou hru. Na trestnou už putuje Aleš Staněk, který si odpyká dvouminutový trest za držení.

36:37
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Tlak, který byl vyvíjen ze strany Prostějova, nakonec přináší hostujícímu týmu ovoce. JAKUB ILLÉŠ překazil přihrávku domácích a s pukem pronikl před Pavelku, který jeho střele už nezabránil. Asistence: Pavel Mojžíš.

34:48
    Pavelkovi se podařilo zastavit puk betonem. Ten se ale octl přímo před otevřenou částí jeho klece a přímo se nabízel, aby v ní i skončil. Dříve se však zorientovali Kališníci a možnému nebezpečí tak zabránili.

24:15
    Jakub Šulc (LTM) půjde opět na trestnou. Dostává 2 minuty za podražení.

18:15
    Jakub Illéš (PRO) půjde na trestnou za hákování. 2 minuty přesilovky pro Kališníky.

16:37
    Jestřábi kombinují. Nakonec se po střele od modré ocitá puk v těsné blízkosti před Pavelkou, který pod těžkým nátlakem svoji svatyni ubránil před dvěma útočníky soupeřova týmu, kteří se snažili procpat puk za něj.

15:16
    Jakub Šulc (LTM) půjde na trestnou za podražení. 2 minuty bude mít Prostějov přesilovku.

14:55
    Domácí získávají gólový náskok. Tomáš Troliga střílel prudce od modré a ONDŘEJ KOPTA dokázal puk do brány doklepnout tak, že orazítkoval vnitřní tyče prostějovské brány hned několikrát. Asistence: Tomáš Troliga, Lukáš Vantuch.

08:33
    Prostějov rychle srovnává. Po nepovedené přihrávce domácích se puku zmocnil DOMINIK VOLEK, který najel zprava před Pavelku a kotouč mu poslal pod nohami do jeho klece. Bez asistence.

07:24
    Kališníci střílejí dnešní první gól. Michal Procházka před Horčičkou přihrál blížícímu se JANU BERGEROVI, který využil Horčičkovy nepozornosti a kotouč poslal do pravého rohu jeho brány. Asistence: Michal Procházka, Ondřej Mikliš.

03:56
    Kališníci si zahrají první přesilovku. 2 minuty na trestné za hákování dostává Aleš Staněk.

Daniel Chládek

Branky a nahrávky: 8. Berger (Mi. Procházka, Mikliš), 15. Kopta (Troliga, Vantuch), 51. Ma. Procházka (Vantuch, Pavlas), 59. Troliga, 60. Valášek (Vašíček.) – 9. Volek, 37. Illéš (Mojžíš)

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Pavlas, Šulc, Piegl, Vašíček, Jank, Mikliš – Kalla, Ma. Procházka, Valášek – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Vantuch, Troliga – Racek, Berger, Mi. Procházka. Trenér: Říha.
    LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl, Špaček – Volek, Illéš, Luňák – Staněk, Moskal, Krejčík – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek. Trenér: Přecechtěl.

Rozhodčí: Jílek – Krátký, Toman