Pittsburgh – Columbus 1:2 (kon.) | Washington – Calgary 2:3 (po pr.) | Detroit – San Jose 2:3 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 1:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 1:2 (1:2 po s.n.)
Washington Capitals
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Calgary Flames
Sobota 14.11.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střenou Washington Capitals a Calgary Flames.

Flames dnes nastoupí ke třetímu zápasu v rámci tripu po východním pobřeží, který jim zatím vůbec nevychází. Calgary odešlo s prázdnou v obou dosavadních zápasech, když Panthers i Lightning rozhodli zápasy ve třetích třetinách. Flames tak tedy opět klesají na dno, momentálně jsou nejhorším týmem západní konference a druhým nejhorším celkem celé soutěže. Šestkrát v řadě dostal v brance příležitost Karri Rämö, nebylo by ale překvapením, pokud by se dnes mezi tři tyče postavil jeho krajan Joni Ortio, protože se jedná o druhý zápas pro Flames ve dvou dnech.

Bilance: 5-11-1, 7. místo v Pacifické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    Johnny Gaudreau 4+13
    Jiří Hudler 4+8
    Sean Monahan 4+7

Jako jednoznačný favorit vstupují do dnešního domácího utkání Capitals. Washington je po dobrém vstupu do soutěže třetím nejlepším týmem východní konference a doma vyhrál šest z osmi zápasů. I Caps hráli minulou noc, a to na ledě Philadelphie, kde vyhráli jednoznačně 5:2. Nejproduktivnějším hráčem celku z hlavního města je Jevgenij Kuzněcov se 17 body, následovaný dalším Rusem Alexem Ovečkinem. Včera proti Flyers chytala jednička Braden Holtby, šanci by dnes tedy mohl dostat jeho náhradník Philipp Grubauer.

Ladislav Šmíd (CGY) – 4 zápasy, 0+0

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Schmidt, Carlson – Niskanen, Alzner – Orlov, Chorney – Ovečkin, Kuzněcov, Oshie – Johansson, Backström, Burakovsky – Chimera, Beagle, Williams – Laich, Latta, Wilson. Trenér: Barry Trotz.

Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Wideman, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Frolík, Backlund, Bennett – Colborne, Stajan, Jones – Ferland, Grant, Bollig. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Kowal, Pollock – Murchinson, Alphonso..

V brance Flames dnes nakonec stejně jako včera nastoupí Karri Rämö, jeho protějškem bude Philipp Grubauer.

00:01

00:38
    Oshie nahodil puk do útočného pásma pro Ovečkina, po jehož sražené střele pálil mimo Niskanen.

02:03
    Dmitrij Orlov dobrým obranným zákrokem nedovolil zakončit Jonesovi.

03:04
    Derek Grant v přečíslení nedokázal najít Bolliga, u puku domácí Caps.

03:40
    Rämö vyjel až téměř k modré čáře, aby odehrál volný puk dříve než T.J. Oshie.

03:59
    Ofsajd zastavuje Seana Monahana.

04:55
    Burakovsky ve výborné střelecké pozici minul.

05:15
    Rämö se roztáhl na brankovišti a znemožnil Chimerovi vstřelit úvodní gól.

05:32
    Na druhé straně to zkoušel Ferland, Grubauer pozorný.

06:59
    Backström nabil Carlsonovi, jehož dělovka přeletěla Rämovu branku.

07:16
    První přesilovku v zápase si zahrají hosté. John Carlson vyhodil puk ze hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

08:08
    Hosté kombinují v pásmu, střela Russella ale letí mimo.

08:38
    Nepřesná přihrávka Sama Bennetta vyhání Calgary z útočného pásma.

09:08
    První přesilovkový zákrok pro Grubauera přichází po střele Brodieho.

09:20
    Ofsajd Calgary, Capitals v plném počtu.

09:45
    Dmitrij Orlov teď tvrdým hitem poslal na mantinel Davida Jonese.

10:02
    Puk odražený od zadního mantinelu po nepřesné střele domácího obránce sebral do úniku Micheal Ferland, nedokázal ale prostřelit německého brankáře.

10:38
    Karri Rämö přerušuje hru. Washington má zatím podle oficiálních statistik pouze jednu střelu na branku.

11:14
    Obrovský závar před Rämem nedokázali domácí proměnit v branku! Finský brankář chvíli vůbec nevěděl, kde je puk, jeho spoluhráči však dokázali svatyni ubránit.

13:04
    Další výborné zákroky Karriho Räma proti dvěma pokusům Caps zblízka!

13:43
    Z dobré pozice střílel Matt Stajan, nedokázal ale zamířit přesně.

13:58
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Grubauera.

14:27
    Gaudreau prokličkoval mezi trojicí domácích hráčů, nedokázal ale přesně přihrát Monahanovi před branku.

15:29
    Engellandovu střelu Grubauer vyráží do rohu hřiště.

18:05
    Hra teď trochu postrádá tempo, což může být způsobeno tím, že oba celky hrály i včera.

19:01
    Lattův pokus zblokován Russellem.

19:38
    Philipp Grubauer se teď zaskvěl skvělým zákrokem proti střele Jonese z výborné pozice. Na druhé straně si Rämö poradil s pokusem Backströma.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi vyrovnaná první třetina, ve které jsme branku neviděli. Oba týmy působí trochu unaveným dojmem, přesto ale byly k vidění gólové šance, nejblíže ke vstřelení branky byl Jay Beagle, který ale nedokázal překonat dezorientovaného Räma a tak je po první části stav 0:0.

Střely na branku: 9-11
    Pařížské neštěstí
    Nejen tento zápas je dnes ve stínu tragických útoků v hlavním městě Francie. Ve Washingtonu to proto dnes vypadalo během americké hymny takto.

20:01

21:30
    Niskanenovo nahození nikdo netečoval a Rämö puk vyráží. Oba týmy mají problémy s přechodem do útočného pásma.

21:59
    Justin Williams se zjevil za obranou hostů a ujížděl sám na Räma, který jeho blafák do bekhendu skvěle vyrazil.

23:17
    Nepřesná rozehrávka Flames končí zakázaným uvolněním.

23:48
    Ofsajd přerušil akci Alexe Ovečkina.

24:50
    Další ofsajd Capitals.

25:24
    Dva dobré zákroky si připsal Grubauer po střelách Bolliga a Ferlanda.

26:28
    Carlsonovu ránu kryje do lapačky Karri Rämö, komerční přestávka.

26:59
    Jones nebezpečně tečoval Giordanovo nahození, puk ale přizvedl příliš vysoko.

27:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení po pěkné akci Sama Bennetta. 19letý útočník Calgary krásně našel českého útočníka MICHAELA FROLÍKA, který z mezikruží zamířil přesně a otevírá střelecký účet dnešního utkání.
    Asistence: Sam Bennett.
    FROLÍK - 0:1

28:22
    Skvělý zákrok Räma proti Alznerovi, který pálil z první po křižné přihrávce!

29:13
    Grubauer přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

30:54
    Williams obral o puk Monahana, čímž připravil šanci pro Burakovskyho.

31:07
    Icing Washingtonu.

31:13
    Místo puku skončil v domácí brance Jiří Hudler, hra je přerušena.

32:13
    Johansson v podobné pozici jako Frolík branku vstřelit nedokázal, puk se od Rämovy masky odrazil nad bránu.

33:02
    Colborne se proháčkoval až do situace, kdy ujížděl s Jonesem na jediného domácího hráče, jeho žabičku ale nejlepší střelec Calgary nezpracoval.

33:54
    Další zákrok si Karri Rämö připisuje po střele Carlsona od modré.

34:10
    Poprvé v zápase si zahrají přesilovou hru i domácí. Dvě minuty pro Marka Giordana za nedovolené bránění.

34:18
    Rychlá lapačka Räma zasahuje proti dobré střele Nicklase Backströma.

34:22
    Hloupý faul Oshieho ukončuje přesilovku Caps. Dvě minuty za podražení pro amerického šikulu.

34:27
    Hra ve čtyřech začala střelou Brodieho, kterou kryje Grubauer.

35:29
    Ovečkin krásně obešel Hamiltona, ale poté nepřesně přihrál, čímž založil přečíslení hostů, na jehož konci právě Dougie Hamilton ve skvělé pozici vyprášil Grubauerovu výstroj.

36:25
    Rämö přerušuje hru a oba týmy jsou v plném počtu.

36:50
    Skvělý výkon zatím předvádí Karri Rämö, který si teď poradil hned se třemi střelami Capitals.

38:06
    Dnes nezvykle nevýrazný Gaudreau se připomněl při přečíslení dvou na jednoho, Alzner si ale skvěle hlídal přihrávku a donutil Gaudreaua ke střele, která byla nepřesná.

39:05
    Giordano dvakrát prověřil Grubauera, ani jeden jeho pokus se ale neujal.

39:40
    Další zákrok německého brankáře, tentokrát po střele Davida Jonese.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nabídla zajímavý hokej, jenž vedl i k úvodní brance, kterou vstřelil český křídelník Michael Frolík. Domácí měli několik příležitostí k vyrovnání skóre, zatím ale nedokázali překonat dobře chytajícího Räma v brance Calgary. Třetí třetina začne přibližně ve 2:57.

Střely na branku: 19-20

40:01

40:54
    Flames zahodili další přečíslení dva na jednoho! Opět ujel Gaudreau s Jonesem, a opět musel vzrůstem malý Američan střílet, tentokrát ho vychytal Grubauer.

41:38
    Flames se ujímají dvoubrankového vedení. SEAN MONAHAN dostal prostor v útočném pásmu, vybruslil si do středu a přesnou střelou zápěstím prostřelil Grubauera.
    Asistence: Jiří Hudler, Dennis Wideman.
    MONAHAN - 0:2

42:28
    Po sérii soubojů došlo k bitce mezi Bolligem a Wilsonem, kterou jednoznačně vyhrál útočník Calgary. Washington z celé situace ale vytěžil přesilovku, k Bolligovi na trestnou usedl ještě David Jones.

43:12
    Brodie stihl už dvakrát puk vyhodit přes celé hřiště.

43:36
    Po dalším neúspěšném zavezení puku v podání domácí pětice už se ozývá z hlediště mírný pískot. Vše navíc teď vyvrcholilo icingem Caps.

44:14
    Střelu Williamse Rämö viděl a chytá jí do lapačky.

44:30
    Jones na ledě, hosté v plném počtu.

44:48
    Backström z úhlu pálil jen těsně mimo.

45:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom se domácí dočkali. MICHAEL LATTA zblízka nadvakrát dorazil puk za Karriho Räma a ukončuje 66 zápasů dlouhé čekání na vstřelenou branku.
    Asistence: Brooks Laich, Karl Alzner.
    LATTA - 1:2

46:34
    Marcuse Johanssona zastavuje hvizd rozhodčího – ofsajd Caps.

47:00
    Po nahození Hamiltona kryje puk Grubauer.

47:40
    Rämö měl teď díky vřavě před brankovištěm těžkou pozici při chytání Alznerovy střely, ale poradil si.

48:20
    Domácím kontaktní branka velmi pomohla, nyní mají tlak.

48:45
    Ovečkinovu ránu vyráží Rämö ramenem.

50:28
    Flames se konečně vymanili z tlaku a Kris Russell rozehrává jejich novou akci.

51:16
    Po odpískané přihrávce rukou následuje komerční přestávka.

51:49
    Jevgenij Kuzněcov v dnešním zápase není příliš vidět, teď byl jeho střelecký pokus zblokován do ochranné sítě nad brankou Flames.

51:52
    Chorney pálil hned po vyhrané buly, Rämö na svém místě.

52:37
    Hosté byli opět pod tlakem, Hudler ale dokázal vyvézt kotouč a první formace Calgary střídá.

52:52
    Další pokus úspěšného střelce Latty chytá Rämö.

54:10
    Velká šance Ovečkina, který dostal nabito od Kuzněcova, gólem nekončí!

54:34
    Obrovský závar před Rämem, puk byl dlouhou dobu ve hře, Flames však dokázali nakonec svoji branku ubránit!

55:12
    Domácím se nakonec zvýšená aktivita ve třetí třetině vyplácí a je vyrovnáno! Rodák z Calgary JAY BEAGLE převzal puk sám před Rämem, přehodil si puk na forhend a překonal bezmocného finského brankáře.
    Asistence: Andre Burakovsky, Matt Niskanen.
    BEAGLE - 2:2

56:38
    Ovečkin se tlačil do zakončení, puk mu ale sjel z čepele.

57:41
    Justin Williams zasáhl puk vysokou holí, hra je přerušena.

58:35
    Hra se po vyrovnávacím gólu uklidnila a vyrovnala.

59:55
    Bennett se ještě snažil překvapit Grubauera, ten se ale nachytat nenechal.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hosté z Calgary sice na začátku třetí třetiny přidali druhý gól, Capitals ale poté konečně začali hrát a z velkého tlaku vytěžili dvě branky, budeme tedy svědky prodloužení.

60:01

60:48
    Ovečkin nabral rychlost ve středním pásmu, střela mu ale nesedla.

61:15
    Jen tak tak, že Johnny Gaudreau neusměrnil Russellovu nabídku na teč za záda Grubauera!

63:20
    SEAN MONAHAN svým druhým gólem v zápase rozhoduje dnešní utkání! Brodie dokázal pod tlakem bekhendem najít Monahana, který z první nekompromisně zavěsil. Kouč domácích Barry Trotz si ještě vzal challenge, zda nešlo o ofsajd, záznam ale odhalil, že vše bylo dle pravidel, přestože to bylo velice těsné.
    Asistence: T.J. Brodie, Dougie Hamilton.
    MONAHAN - 2:3

Je za námi utkání, ve kterém hosté z Calgary překvapivě vyhráli na ledě silného Washingtonu 3:2 po prodloužení. Dvěma góly o tom rozhodl Sean Monahan a překazil tak domácím velký comeback, když Caps v závěru třetí třetiny dotáhli dvoubrankovou ztrátu.

1. Sean Monahan (CGY) 2+0
    2. Jay Beagle (WSH) 1+0
    3. Karri Rämö (CGY) 34 zák., 2 góly, 94,4%

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CGY) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:42
    Jiří Hudler (CGY) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:27 (03:51:15)
    Flames 3, Capitals 2 (OT)

Michal Muška

Branky a nahrávky: 46. Latta (Laich, Alzner), 56. Beagle (Burakovsky, Niskanen) – 28. Frolík (Bennett), 42. Monahan (Hudler, Wideman), 64. Monahan (Brodie, Hamilton)

Rozhodčí: Kowal, Pollock – Murchinson, Alphonso.