Letňany – Kobra 6:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 1:6 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 5:4 (3:2 po s.n.)
Hvězda Praha – Klatovy 9:2 (kon.) | PZ Kladno – Karlovy Vary B 7:1 (kon.) | Klášterec nO – Most 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Stadion Litoměřice
5:4 (0:0, 2:1, 2:3 - 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 20.11.2015, 19:00 • Kalich Arena • Liga juniorů • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Z litoměřické Kalich Areny vám přeji příjemný páteční večer, dnes nás čeká severočeské derby -- do Litoměřic přijede juniorka ústeckého Slovanu.

HC STADION LITOMĚŘICE

Kališníkům se zatím nedaří navázat na úspěšnou minulou sezónu, během které se probojovali až do baráže o Extaligu. Stadion se s bilancí pěti výher a sedmi porážek nachází na osmém místě tabulky skupiny Západ Ligy juniorů. Pokud se však kališníkům podaří dnes nad jejich rivalem zvítězit, mohou se posunout až na pátou příčku.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

10 výher, 2 porážky. To je bilance ústeckých juniorů, kteří momentálně vedou skupinu Západ s šestibodovým náskokem na druhý Klášterec. Slovan se pokusí na ledě Litoměřic také prodloužit svou vítěznou sérii, která momentálně čítá pět úspěchů v řadě.

10. SHC Klatovy – 12 Z, 12 B

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Damašek) – Zedek, Novotný, Šikner, Winnerlich, Melichar, Holý – Sýkora, Krátký, Minka, Domský, Zajan, Bejček, Vyštejn, Lauko, Neruda

HC Slovan Ústí nad Labem: Kosina (Trončinský) – Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Ozom, Navarra, Amirov, Řídel, Drha, Koval, Patzelt, Kopta, Macek.

00:01

00:24
    Domácí jsou v útočném pásmu a tlačí se před Kosinu.

01:09
    Domský vypálil od modré, slabá střela ale Kosinu minula.

01:50
    Loukota obral domácího hráče o puk a následným pokusem zasáhl betony Šimona Sklíby.

02:18
    Icing Litoměřic, hra se přesune do obranného pásma Stadionu.

02:52
    Slovan je poprvé delší dobu u kotouče, momentálně se chystá z vlastního pásma zaútočit.

03:50
    Zajan jel sám po pravém křídle a rozhodl se vystřelit. Kosina vykryl jeho pokus betonem.

04:46
    Stadion zatím přehrává svého soupeře, Kosina musí likvidovat jednu střelu po druhé.

05:16
    Kosina se musí opravdu hodně otáčet, střelu Krátého vykryl na poslední chvíli lapačkou!

05:31
    Domácí si vyzkouší početní výhodu, za nedovolené bránění odjíždí na trestnou Famil Amirov.

06:06
    Slovan se osvobozuje.

06:30
    Domácí se opět usadili před Kosinou a kombinují.

06:51
    Melicharova střela od modré končí ve výstroji hostujícího gólmana.

07:24
    Winnerlich byl v dobré pozici, ale přestřelil.

07:31

07:44
    Znovu musel Kosina zasáhnout, tentokrát čelil střele Minky.

08:44
    Kapitán Slovanu Jan Trončinský vyslal na Sklíbu nebezpečně vypadající střelu z pravého kruhu pro vhazování, jeho dělovka však nakonec šla mimo branku.

11:10
    První přesilovka pro Slovan, trestnou lavici Litoměřic jde zahřát Sýkora za sekání.

11:38
    Slovan kombinoval v pásmu domácích, po zásahu obránce Stadionu se však kališníci na moment osvobozují.

12:40
    Hucek oprášil Sklíbovu vyrážečku.

13:10

13:17
    Ozom se protáhl až před Sklíbu a bekhendem zasáhl lapačku litoměřického brankáře.

13:50
    Dvě minuty uvidíme hru čtyři na čtyři. Drha (UNL) dostává dvě minuty za nesportovní chování, Šikner (LTM) si ke stejném trestu může přičíst ještě dvakrát deset minut a utkání pro něj končí. Trest za něj odpyká Ondřej Lauko.

15:37
    Procházkův pokus končí v lapačce Šimona Sklíby.

15:50
    Oba týmy v plném počtu.

16:25
    Střela Martina Patzelta nedělala domácímu gólmanovi nejmenší problém.

16:27
    Ústí se usadilo v útočném pásmu, Sklíba teď jeho tým drží nad vodou.

17:47
    Ofsajd Stadionu.

18:53
    Zajanovo nahození od modré chytil Kosina do lapačky. Vzápětí ale kotouč pouští na zem a hraje se dál.

20:00

Úvodní branku jsme v první dvacetiminutovce neviděli. V první polovině třetiny měly blíž k prvnímu zásahu Litoměřice, zbývajících deset minut pak Slovan. Uvidíme, co přinese prostřední část, která začne přibližně v 19:50.

Hráči Slovanu již nastupují na led, za minutu a půl začínáme.

20:01

20:52
    Hosté jsou v útočném pásmu, litoměřická obrana jim zabraňuje před vážnějším ohrožení Sklíbovy brány.

22:08
    Z bitvy o puk mezi Mackem a Bejčkem za bránou Kosiny vychází vítězně útočník Slovanu.

23:23
    Icing Litoměřic.

23:40
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Tak tohle bylo nádherné! ONDŘEJ SÝKORA se dostal do úniku a bekhendem poslal kotouč za skrčeného Kosinu. Asistence: Lukáš Minka a Michal Winnerlich

24:09
    Kosina hrubě chyboval a kališníci již vedou o dvě branky. Gólman hostí vyjel z moc daleko od své svatyně a kotouč se od něj dostal ke Krátkému, který pouze promách. TOMÁŠ ZEDEK se ale už ale nemýlil – 2:0. Asistence: Lukáš Minka

25:10
    Slovan prožívá opravdu krušné chvíle, na Kosinu letí jeden pokus za druhým.

28:24
    Po delší době se hra přesunula do útočného pásma Slovanu, kde se hosté snaží snížit. Houževnatá obrana Stadionu je však do větších šancí nepouští.

28:52
    Slovan má šanci snížit, Litoměřice hrály v šesti a sudí jim tedy uděluje dvouminutový trest.

29:51
    Ve vlastním oslabení vyrazil do útočného pásma Sýkora s Minkou. První z borců se protlačil až před Kosinu a zanechal kotouč na betonu hostujícího brankáře, Minka se posléze pokusil protlačit kotouč mezi Kosinovy nohy. Gólman ale stihl zalehnout kotouč včas.

30:52

31:27
    Icing Stadionu.

31:42
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan snižuje, ONDŘEJ KOPTA poslal kotouč z bezprostřední blízkosti do horního růžku litoměřické svatyně. Asistence: Martin Patzelt

32:51
    Ústí se usadilo v pásmu domácích a kombinuje.

33:02
    Icing kališníků.

33:25
    Poprvé v druhé třetině bude mít Stadion početní výhodu. Vyloučen je Jakub Koval za držení.

33:55
    Hosté se po krátkém tlaku osvobozují.

34:33
    Slovan opět vyhazuje, Litoměřicím se v početní výhodě moc dobře nevede.

34:56
    Zedek byl v dobré pozici před Kosinou, nakonec ale přestřelil.

35:14
    Kosina zastavil Sýkorovu dělovku z levého kruhu pro vhazování.

35:25

36:23
    Winnerlichova střela se od betonu gólmana Slovanu odrazila až do ochranné sítě.

38:14
    Slovan se po dlouhé době protlačil do útočného pásma a Sklíba musel několikrát zasáhnout.

38:35
    Minka trefil z mezikruží břevno!

39:47
    Výpad Slovanu do útočného pásma brzdí ofsajd.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:38.

Třetí část začne co nevidět.

40:01

40:49
    Tohle bude ještě drama! ROMAN NAVARRA si najel přímo před Sklíbu a zakončil mezi betony domácího gólmana. Asistence: Marek Macek

42:20
    Holý se probojoval až před Kosinu, který na jeho střelu odpověděl betonem.

43:19
    Slovan se usadil v útočném pásmu.

43:35
    Sklíba vyrazil Koptův pokus ramenem.

46:00
    Hosté jdou poprvé do vedení. Roman Navarra nahrál zpoza branky na volného ONDŘEJE KOPTU, který neměl sebemenší problém uklidit kotouč do branky. Asistence: Roman Navarra

46:48
    Slovan má puk pod kontrolou, Litoměřice mají problém s přechodem do útočného pásma.

47:03
    Domácí se teď prosadili velmi podobným způsobem, jako Slovan. Melichar přihrál na TOMÁŠE KRÁTKÉHO a ten střelou z voleje orazítkoval vnitřní tyč ústecké svatyně. Asistence: Václav Melichar, Ondřej Sýkora

48:29
    Za brankou hostí se po přerušení odehrála menší šarvátka, vylučovat se nebude.

49:50
    Puk se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou, ani jedna strana ho zatím nedokázala zkrotit.

51:03
    Patzelt od modré zasáhl lapačku Šimona Sklíby.

51:48
    Ondřej Kopta jel sám na domácího brankáře, který betonem zastavil jak jeho první pokus, tak i nebezpečně vypadající dorážku.

53:13
    Hraje se vesměs ve středním pásmu, obrany obou stran ničí veškeré šance již v zárodku.

54:32
    Neruda zasáhl z devadesáti stupňového úhlu Kosinův beton.

55:16
    Pět minut před koncem jde Stadion do vedení! ONDŘEJ SÝKORA vyjel z levého křídla před Kosinu a kotouč mu hbitě zasunul mezi betony předtím, než se gólman hostí stihl zorientovat. Bez asistence.

57:01
    Slovan se žene za vyrovnáním, Sklíba se zatím zdá být neprůstřelným. Litoměřice vyhazují na zakázané uvolnění.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:03
    Slovan míří do útočného pásma, Kosina odjíždí na střídačku.

59:35
    Tak tohle musí domácí hodně mrzet. Hosté se usadili před Sklíbou a po několika dorážkách kotouč z bezprostřední blízkosti protlačil do branky ONDŘEJ KOPTA a završil tak svůj hattrick. Asistence: Martin Patzelt, Jan Trončinský

60:00

Čekají nás nájezdy, první pojede Marek Macek (UNL).