Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Minsk 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva
2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 22.11.2015, 15:00 • VTB Ice Palace • KHL

Hosté si nakonec z moskevské VTB arény odvážejí dva body které jim vystřelil Sergej Kostitsyn. Domácí šli rychle do vedení, ale díky Dvurečenskému a Daugavinšovi dokázali skóre otočit. Ve druhé třetině ještě vyrovnal Kokarev a ve třetí třetině mělo Dinamo hned několik dobrých šancí strhnout výsledek na svou stranu.
    Nakonec však bod bere Nižnij Novgorod a ode mně je to pro dnešek vše. S přáním hezkého večera se s vámi pro dnešek loučím. (17:28:05)

Sergej KOSTITSYN - 2:3

64:18
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Bonusový bod vystřelil Torpedu SERGEJ KOSTITSYN, který usměrnil mezi Jerjomenkovy betony střelu Alajeva od modré čáry.

63:22
    Budkin s Daugavinšem nyní vybojovali kotouč v obranném pásmu, vše však v závěru vyřešil obránce Barancev, který puk prvnímu jmenovanému vypíchnul.

62:53
    Zblokovaná přihrávka Višněvského končí na střídačce hostů.

62:01
    Mironov se ocitl sám s kotoučem mezi kruhy, ovšem mířil pouze do Birjukova.

61:31
    Hra je zatím v prodloužení hodně vlažná a žádná větší příležitost nebyla k vidění.

60:01

Ve třetí třetině k vidění žádná vstřelená branka nebyla, ale Dinamo mělo herně jednoznačně navrch. Brankář Birjukov musí poděkovat i své horní tyči, kterou rozezvučel Kajgorodov. Výsledkem je tak prodloužení, ve kterém se obě mužstva porvou o bonusový bod.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Po tvrdém zákroku u mantinelu míří s ručníkem na obličeji do kabin Chomitskij.

59:30
    Kotouč mimo hrací plochu vyžene domácí z pásma.

58:10
    Domácí jsou opět nastěhováni v útočném pásmu, ale zatím marně hledají volnou cestičku k Birjukovovi.

57:45
    Do statistik si další úspěšný zákrok připisuje i Jerjomenko, který přerušuje hru.

56:56
    Dalekonosná střela zaměstnala Birjukova více, než kdo čekal. Místo toho, aby kotouč podržel jej pouze vyrazil a pramení z toho tlak Dinama.

55:51

54:55
    Tvrdá střela Robinsona našla jen Birjukovův beton, hra se však bude stěhovat do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

54:25
    Po nepovedené přihrávce však hosté vyhazují až k Jerjomenkovi.

53:45
    Na trestnou míří Alexander Budkin a domácím se skýtá velká příležitost, dostat se do vedení.

53:25
    Bude se vylučovat, na trestnou zamíří někdo z hokejistů v bílém dresu. Mezitím domácí opět zamkli hosty v domácím pásmu a v šesti se ženou za gólem, který by je posunul do vedení.

52:05
    Ojedinělá šance se rýsovala na straně Torpeda, když tři hráči hostujícího týmu ujeli do přečíslení tří proti dvěma. Sjominovi však kotouč přeskočil čepel a do útoku se žene Dinamo.

50:10
    Domácí fanoušci ženou své hráče vpřed a hostující obrana neví, kam dřív skočit. Po střele Brjukvina musí opět zasáhnout Birjukov.

47:57
    Hokejisté Dinama nyní soupeře doslova a do písmene mačkali jako citrón a výsledkem je horní tyč za Birjukovem, kterou nastřelil Kajgorodov!

46:17
    Domácí teď přece jen hokejisty s jelenem ve znaku zamkli a výsledkem je několik povedených šancí, které vyplynuly ze zmatku před Birjukovem, vypíchnout by se dala střela, která se možná otřela o pravou tyč za brankářem Torpeda.

45:02
    Na puku jsou nyní více hráči Dinama, ale zatím jim dělá problém přechod do útočné třetiny.

43:37
    Po hraničním zákroku na Kuljomina se hostující střídačka dožadovala přesilovky, píšťalka muže v pruhovaném však zůstala němá.

42:36
    Situaci tří hráčů Torpeda, proti dvoum obráncům Dinama zakončoval Ashton Carter, který z poněkud malého úhlu vyjel před Jerjomenka a snažil se puk zasunout mezi jeho betony. Gólman Dinama však všechny mezery poctivě utěsnil a skóre se tak měnit prozatím nemusí.

41:29
    Tarasov od modré nahazoval puk na Birjukova, před ním bylo zaparkovaných několik hráčů v modrém, ale žádný z nich kotouč nedokázal tečovat a kus černé gumy tak doplachtil k Birjukovovi, který přerušuje hru.

41:21
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

40:12
    Nahození do obranného pásma Torpeda raději přikryl Birjukov.

40:01

Oba týmy na ledě, za malou chvíli začíná třetí a možná poslední třetina dnešního zápasu.

Je za námi druhá třetina, která nabídla jednu brankou o kterou se postaral Denis Kokarev. Hodně důležitý zákrok si v sedmatřicáté minutě připsal Alexander Jerjomenko, který utěsnil prostor u pravé tyče.

Poměr střel: 18 – 15

Třetí třetina začne zhruba v 16:40

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Domácí nyní nahazovali vysokým obloukem kotouč do útočného pásma. Birjukov kotouč nejprve chytil do lapačky, ale ihned ho z ní vytřepal. Mohly z toho být velké nepříjemnosti, protože obránce Stanislav Egorša si kotouče nevšiml a na záda mu už dýchali dva útočníci Dinama, nyní měli hosté štěstí.

38:48
    Daugavinš poslal kotouč skrz brankoviště na jednoho ze svých spoluhráčů, ten však před poloodkrytou bránou na kotouč nedosáhl

37:22
    Kostitsyn poslal kotouč přes obránce na Ashtona Cartera, ale Jerjomenko se roztáhl jak široký, tak dlouhý a zabránil puku v cestě do brány!

35:29
    Z podobného místa nyní pálil Tarasov, ale Birjukov má kotouč v lapačce.

34:40
    Od levého mantinelu pálil Volkov, Birjukov však jeho střelu vyrazil pravým betonem.

33:43

32:39
    Obrana Torpeda je v oslabení zatím hodně stažená. Domácí sice mají tlak, ale ve finální fázi jim chybí přesnost.

31:33
    Dvouminutový trest od arbitrů vyfasoval střelec druhé branky Kaspars Daugavinš.

30:24
    Hokejisté Dinama jsou při chuti a do obranného pásma Torpeda se hrne jeden útok za druhým. Překážkou je však nyní pozorná obrana, která je do výraznějších šancí nepouští.
    Denis KOKAREV - 2:2

28:58
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    V útočném pásmu se ke kotouči dostal DENIS KOKAREV, který si z obránce Torpeda udělal kužel, najel si před Birjukova a poslal kotouč do sítě!

26:33
    Hosté teď až trestuhodně nechali Karsumse projet k Birjukovovi. Vyrážečka brankáře Novgorodu však byla na místě.

25:36
    Do obranného pásma Torpeda vlétl jako utržený vagón Kajgorodov, ten nebezpečně vystřelil z mezikruží. Kotouč poté Birjukovovi vypadl, ale Kajgorodov společně s Fjodorovem ho za brankovou čáru nedostali.

25:03
    Kanadský forvard Robinson bekhendem posílal kotouč před brankoviště. Kus černé gumy však projel brankovištěm, aniž by se ho někdo dotknul.

24:51
    Icing i na druhé straně.

24:35
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Jerjomenka.

24:13
    Z pravého kruhu pálil Schutz, jeho střelu ale domácí obrana zblokovala.

23:30
    Hra je teď hodně rozkouskovaná a ani jeden z týmů se nedostává do větších šancí.

21:50
    Po střele Robinsona schoval kotouč do své výstroje gólman Birjukov.

21:40
    Jde vidět, že v kabině asi byla menší bouřka. Domácí jsou nyní všude dříve a hokejisté Novgorodu mají s jejich napadáním velké problémy.

20:10
    Karpov orazítkoval horní tyč za Birjukovem!

20:01

Za skandování domácích fanoušků nastupují na led obě mužstva.

První třetina začala poněkud divoce. Ve druhé minutě se radovali domácí, když Alexej Těreščenko od modré propálil Birjukova. Hosté však dokázali skóre zápasu otočit. Domácí byli ve druhé půli poněkud pasivní, nejprve je potrestal Dvurečenskij a poté v přesilovce udeřil Daugavinš.

Druhé dějství začne zhruba v 15:50

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Carl Klingberg se snažil projít mezi dvěma obránci, ti si však jeho průnik pohlídali.

18:13
    Ilja Nikulin vyslal tvrdou střelu směrem k Birjukovovi, ale trefil pouze blokujícího hráče. Do útoku tak může jít Torpedo.
    Kaspars DAUGAVINŠ - 1:2

16:58
    A hosté výhodu jednoho muže využívají. KASPARS DAUGAVINŠ si vybruslil do mezikruží a svižnou střelou překonal domácího brankáře.

15:58
    Ilja Nikulin trefil do obličeje Klingberga a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

15:36
    Domácí teď vyzkoušeli, zda je Birjukov ve střehu, přestože střela ze středního pásma příliš povyku nenatropila, brankář Novgorodu raději podržel, rozehrávat se tak bude po jeho pravé ruce.

14:37
    Felix Schutz se z ničeho nic zjevil sám před Jerjomenkem, ale kotouč mu odskočil od čepele.

13:59
    Hosté opět Dinamo zamkli v jejich obranném pásmu a domácí ze z tlaku zatím nemohou vymanit.
    Nikita DVUREČENSKIJ - 1:1

12:00
    Hosté se teď na chvíli dostali do souvislého tlaku, na hranici levého kruhu obdržel kotouč NIKITA DVUREČENSKIJ a jeho střela propadla Jerjomenkovi až za brankovou čáru!

11:25
    Ale hokejisté Torpeda se o pásmo sami připravili a budou muset začínat až ze svého obranného pásma.

10:49
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

10:12
    Domácí dokázali vybojovat vhazování po pravici brankáře Birjukova, který před dotírajícími útočníky Dinama raději přerušil hru.

10:04
    Za podražení míří na trestnou lavici Alexej Těreščenko.

09:29
    Felix Schutz dokázal vybojovat puk a z levé strany prověřil pozornost brankáře Jerjomenka.

08:03

08:02
    Hosté v útočném pásmu Dinama rozjeli pořádný kolotoč a obrana domácích měla co dělat. Za zmínku stojí povedená střela Sjomina, která prolétla těsně nad břevnem.

06:51
    Za nedovolené bránění míří na trestnou Alexej Těreščenko.

05:18
    Po rychlém vstupu do utkání se hra pomalu začíná uklidňovat. Na puk jsou nyní hráči domácího Dinama.

04:19
    Ke střele se nyní dral Tarasov, ale obrana hostů byla pozorná a vystřelit mu nedovolila.

04:00
    Domácí nahazovali kotouč do pásma, ale u něj byl první Birjukov, který přerušuje hru.
    Alexej TĚREŠČENKO - 1:0

01:38
    A domácí jdou již ve druhé minutě do vedení ALEXEJ TĚREŠČENKO se po střele Nikulina od modré dostal k teči a Birjukov loví první kotouč ze své sítě!

01:00
    Od modré pálil Chomitskij a Jerjomenko si připisuje svůj první zákrok v dnešním utkání.

00:01

Moskevskou VTB arénou zní ruská hymna, utkání již za pár chvil začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa

Za žádný z těchto týmů nenastupuje žádný český ani slovenský hráč.

Hosté jsou na tom ještě lépe a aktuálně jim patří hned čtvrtá příčka Západní konference. Torpedo má na svém kontě rovných šedesát bodů a celkové skóre 88:66. Hosté odešli z posledních tří klání s šesti body, když nejprve porazili doma Viťaz 3:1 a následně prohráli se svým dnešním soupeřem 2:3 po samostatných nájezdech. V posledním zápase pak Torpedo pokořilo Viťaz 4:3 po samostatných nájezdech

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Linus Videll (NNO) 30 zápasů (6+15)
    2. Vladimir Galuzin (NNO) 25 zápasů (7+9)
    3. Kaspars Daugavinš (NNO) 18 zápasů (7+8)

Dinamo Moskva

Domácí si vedou v letošní sezóně vcelku dobře a momentálně se nacházejí na páté pozici Západní konference. Dinamo má na svém kontě čtyřiapadesát bodů a výborné celkové skóre 92:69. Z posledních tří zápasů si domácí odnesli hned osm bodů, když dokázali zvítězit 2:1 nad Dinamem Minsk, 3:2 po samostatných nájezdech nad svým dnešním soupeřem a v posledním případě pak 4:0 opět nad Minskem.

1. Mat Robinson (DMS) 32 zápasů (11+16)
    2. Alexej Cvetkov (DMS) 31 zápasů (5+17)
    3. Martins Karsums (DMS) 31 zápasů (10+7)

Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu KHL mezi týmy Dinamo Moskva a Torpedo Nižnij Novgorod. Přeji vám příjemný hokejový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Marčík

Branky a nahrávky: 2. Těreščenko (Nikulin, Višněvskij), 29. Kokarev – 12. Dvurečenskij (Potapov), 17. Daugavinš (Galuzin, Sjomin), 65. Kostitsyn (Alajev, C.)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Barancev, Robinson, Osipov, Višněvskij, Gleb, Nikulin, Mironov – Cvetkov, Volkov, Karsums, Kokarev, Gorovikov, Kajgorodov, Markovin, Těreščenko, Pestuško, Tarasov, Brjukvin, Fjodorov, Karpov
    Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Proskurjakov) – Egorša, Budkin, Sergijenko, Chomitskij, Makarov, Alajev, Piganovič – Carter, Galuzin, Sopin, Daugavinš, Schutz, Frolov, Dvrečenskij, Sjomin, Klingberg, Iljin, Kostitsyn, Potapov, Kuljomin

Rozhodčí: Keith, Odinsh – Golovlev, Sazonov