K. Vary – Slavia 0:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 03.12.2015, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky NOEN Extraligy staršího dorostu. Domácí tým HC Energie Karlovy Vary na svém ledě v rámci již 25. kola této soutěže Západní skupiny přivítá soupeře – HC Slavia Praha. Utkání startuje již v 18:00, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

HC Energie Karlovy Vary: Domácím se v posledních třech zápasech podařilo prolomit sérii porážek, avšak poslední (třetí) utkání opět prohráli s pouze jednou jedinou vstřelenou brankou. Minulé úterý na domácí půdě při dohrávce zdolali České Budějovice, kdy stav utkání dokázali zvrátit ve třetí třetině a vyhráli v poměru 4:2. Dva góly, včetně rozhodujícího si při tomto utkání připsal Jan Bečka (2+0). Další domácí zápas, tentokrát s Litvínovem, karlovarští dorostenci opět rozhodli až ve třetí třetině a utkání skončilo opět 4:2. Rozhodující gól utkání zde vstřelil Dominik Šála (1+0) a nejproduktivnějšími hráči byli Jan Bečka (2+0) s Matějem Kurfürstem (1+1). Poslední utkání na ledě pražské Sparty se energetikům podařilo vstřelit pouze jednu branku, a zápas tak skončil v poměru 4:1. O jediný gól Energie se zasloužil Dominik Šála.

Nejproduktivnější hráči týmu:
    1. Jan Bečka (KVA) 23 zápasů (15+12)
    2. Radek Prošek (KVA) 22 zápasů (6+12)
    3.Marek Pastyřík (KVA) 23 zápasů (6+11)

Energetici zaujímají se svými 33 body pátou příčku tabulky pro skupinu Západ.

HC Slavia Praha: Hostující sešívaní si letošní sezónu nevedou vůbec špatně. Co se posledních tří zápasů týče, tak dvakrát zvítězili a o gól v prodloužení jim uteklo vítězství nad špičkou tabulky – Spartou. Nejprve porazili Litvínov 3:8, kdy nejproduktivnějšími hráči byli Jan Šergl (2+1) a David Šteiner (2+1). Následující velmi vyrovnané utkání na domácím ledě podlehli Spartě v prodloužení 4:5p. Dva góly z tohoto utkání si připsal Jan Kern (2+0). Poslední venkovní utkání na ledě Českých Budějovic Slavia opět zvítězila. Hned během první třetiny se slávistům podařilo vstřelit čtyři branky. Utkání nakonec skončilo 3:6 pro České Budějovice. Nejproduktivnějšími hráči tohoto utkání byli Jan Šergl (2+1) a Eric Fiala (0+3).

1. Tomáš Vildumetz (SLA) 24 zápasů (21+18)
    2. Jan Kern (SLA) 24 zápasů (14+20)
    3. Jan Šergl (SLA) 24 zápasů (10+19)

Slavia má na dnešního soupeře náskok osmnácti bodů. Se svými 51 body ji tedy patří druhé místo tabulky.

Vzájemná utkání:
    V úvodu letošní sezóny se z prvního střetu se Slavií mohla radovat Energie, která na ledě sešívaných zvítězila v poměru 7:5. Z druhého společného utkání lépe vyšla Slavia, která v Karlových Varech vyhrála 4:2. Poslední utkání ovládli opět slávisté, kteří na domácí půdě zvítězili nad dorostenci z lázeňského města 3:1.

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Kašpar) – Vápeník (A), Hrůša, Pajk, Klejna, Bernáth, Štaif – Hotěk, Kurfürst, Šála, Pastyřík (C), Davídek, Horký (A), Bečka, Prošek, Halberštát, Tlačil
    Trenér: Václav Eismann.

HC Slavia Praha: Patera (Kodad) – Steinocher, Krásný, Duda, Šmíd, Vobořil, Melovič, Šantrůček – Vildumetz (A), Šteiner (A), Netolický, Šergl, Kern, Brož, Matějka (C), Fiala, Bajer, Marek, Šilhan
    Trenér: Miloš Pecka.

Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhráli sešívaní, avšak puk domácí posílají před Pateru.

00:33
    Marek svou střelou zaměstnal Grančarovu lapačku.

00:33
    Domácí střídají brankáře. Za Grančarova nastupuje Kašpar.

01:12
    Slabýho hostující obrana za modrou nepustila a hosté se přesouvají do obranného pásma domácích.

01:55
    Davídek se za Paterou snažil získat puk, ale berou si ho hosté.

02:29
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním a vhazuje se po Paterově levici.

02:43
    Kurfürst dorážel na Pateru, ale byl při tom podražen. Za podražení je vyloučen Melovič Petr (SLA).

03:16
    Ujíždějícímu Pajkovi střelu znemožnila hostující obrana.

03:40
    Proškovu střelu z pravého kruhu Patera chytá.

04:11
    Bernáth zavezl puk za modrou a domácí se snaží kombinovat.

04:40
    Přihrávku Slabýho na modré ztratil Klejna.

04:43

05:27
    Nyní z pravého kruhu střílel Halberštát, avšak i jeho střelu Patera zneškodnil.

05:39
    Další přesilová hra pro Karlovy Vary. Za hákování vyloučen na 2 minuty David Matějka (SLA).

06:12
    Energetici kombinují v útočném pásmu.

06:39
    Nyní se ve velké šanci ocitl Bečka, který dorážel na střelu Slabýho.

07:10
    Pastyřík otestoval Paterovu pozornost střelou z mezikruží.

07:43
    Slavia hraje v plném počtu a Kašpar si připisuje další zákrok.

08:04
    Karlovarská obrana zatím úspěšně dostává sešívané ze střeleckých pozic.

08:40
    Další útok slávistů zastavuje odpískaný ofsajd.

08:53
    Dorážející Šteiner těsně minul.

09:38
    Vobořilovu střelu Kašpar vyráží pravým betonem.

09:38
    Petr Štaif (KVA) poslán rozhodčím na trestnou za držení protihráče.

10:25
    Domácí se ze spárů Slavie dostávají vyhozením za modrou.

11:00
    Energetici zatím hosty za modrou nepouštějí.

11:38
    Domácí skvěle ubránili hru v oslabení a hrají v plném počtu.

12:34
    Ani jednomu z týmů se zatím nedaří udržet útočné pásmo. Oba celky jsou velmi aktivní.

12:59
    Dudovu vysokou střelu od modré Kašpar vyráží.

13:24
    Opět vyloučení na straně domácích. Za faul kolenem si dvě minuty odpyká Petr Štaif (KVA).

13:45
    Karlovarská obrana si zatím vede dobře a všechny střely blokuje.

14:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté vyvíjeli na Energii silný tlak, při němž se podařilo táhlou střelou poslat kotouč pod betony do Kašparovy svatyně JAROSLAVU BROŽOVI. Asistence: Jan Kern, Jan Šergl.

15:50
    Energetiky inkasovaná branka povzbudila a zakládají útok.

16:20
    Kombinovat jim znemožnili hosté, kteří se zpětně derou před Kašpara.

16:57
    Slabý se snažil vyvézt puk, ale na modré ho zastavila hostující obrana.

17:38
    O kotouč se nyní dlouho bojuje v levém rohu obranného pásma Slavie.

18:13
    Ke kotouči se dostali opět sešívaní. Za modrou se k puku dostal Vildumetz, který střílel z mezikruží. Jeho střelu Kašpar chytá.

18:24
    Michal Hotěk (KVA) je na 2 minuty vyloučen za sekání.

19:00
    Tomáš Vildumetz zavezl puk přes všechny modré, ale ze střelecké pozice ho domácí obrana vytěsnila.

19:35
    Po buly se na kotouči ocitl Šmíd, který svou vysokou střelou zaměstnal Kašparovu vyrážečku.

20:00

Do utkání vstoupily oba celky velmi aktivně, avšak střelecky se dokázala prosadit v 15. minutě pražská Slavia, kdy hosté využili přesilovou hru při pěkné kombinaci v prostoru branky. O první gól tohoto utkání se zasloužil Jaroslav Brož. V závěru třetiny si lépe vedli hosté, kteří byli na kotouči velmi aktivní a domácí tým se zatáhl do obrany.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:12
    Šála se pokusil ujet hostující obraně k Paterovi, tomu však obrana nedovolila.

20:30

20:47
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma, avšak energetici si své útočné pásmo drží.

21:33
    Rozjetou Energii při dalším útoku zastavuje pískaný ofsajd.

22:05
    Energetici jsou na kotouči velmi aktivní.

22:34
    Slávistům se nedaří dostat z obranného pásma.

23:08
    Davídkova střela nepřekonala Pateru a další dorážka Tlačila také ne.

23:08
    Petr Melovič (SLA) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

23:33
    Vápeníkova střela z levého kruhu mířila těsně vedle.

24:07
    Prošek se pokusil dorážkou překonat Pateru, ale kotouč poslal pouze za branku.

24:44
    Klejna posílá puk za modrou a na kotouči jsou opět domácí.

25:12

25:33
    Šergla ze střelecké pozice dostala na poslední chvíli karlovarská obrana.

26:13
    Střelou z pravého kruhu prověřil Kašparovu pozornost Lukáš Netolický.

26:49
    Domácí vyhazují přes všechny modré a je odpískán icing.

27:06
    Hrůšova střela od modré čáry branku těsně minula.

27:36
    Kombinaci hostí domácí přerušují.

28:05
    Pastyříkova střela mířila těsně nad.

28:35
    Při skrumáži před Kašparem se kotouč nebezpečně pohyboval v brankovišti avšak za Kašparova záda se ho hostům nepodařilo dostat.

29:15
    Šance na druhé straně. Bečkovi se Pateru překonat nepodařilo.

29:49
    Při pěkné kombinaci před Kašparem se podařilo dostat kotouč za Kašparova záda JANU KERNOVI. Asistence: Jan Šergl, Jaroslav Brož.

30:41
    O puk se již delší dobu bojuje ve středním pásmu. Ani jednomu z týmů se nedaří získat útočné pásmo.

31:18
    Kurfürstova střela z pravého kruhu zaměstnala Paterovu lapačku.

31:54
    Při samostatném úniku obranou se podařilo překonat Kašpara TOMÁŠI VILDUMETZOVI. Asistence: David Vobořil, David Šteiner.

31:54
    Ve stejném čase vyměnila Energie brankáře a zpět je v brance Grančarov.

32:42
    Davídkovu střelu Patera pravým betonem vyráží.

33:04
    Davídek zavezl puk před Pateru, kde přihrával Horkýmu. Druhý jmenovaný se díky hostující obraně ke kotouči nedostal.

34:11
    Domácím se nedaří kombinovat v útočném pásmu.

34:32
    Vildumetz zavezl puk za modrou a přihrával, přihrávku mu zblokovala domácí obrana.

34:48
    Matěj Kurfürst (KVA) vyloučen za vražení na hrazení.

35:23
    Matějka byl ve skvělé střelecké pozici, ale přihrávku před brankou nezpracoval.

35:35
    Grančarov má plné ruce práce.

36:00
    Domácím se na chvíli podařilo dostat ze spárů sešívaných.

36:27
    Dudovu střelu zblokoval jeden z domácích obránců.

37:00
    Domácí již hrají v plném počtu.

37:16
    Bajer ve středním pásmu získal kotouč. Od modré poté poslal na Grančarova táhlou střelu, která Grančarovovi větší potíže nezpůsobila.

38:10
    Vildumetz přihrával z pravého rohu před Grančarova a LUKÁŠ NETOLICKÝ si s přihrávkou skvěle poradil. Slavia navyšuje svůj tříbrankový náskok. Asistence: Tomáš Vildumetz.

38:52
    Jan Bečka (KVA) odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

39:14
    Grančarov nyní předvedl skvělý zákrok, když naposlední chvíli zastavil lapačkou střelu jednoho z hostujících útočníků.

39:42
    Krásnýmu nevyšla střela z pravého kruhu a domácí vyhazují.

40:00

Druhá třetina opět patřila hostující Slavii, které se hned třikrát podařilo skórovat. Nejprve ve 30. minutě navýšil Jan Kern. O dvě minuty později dostal puk za Kašpara Tomáš Vildumetz. Ve 39 minutě opět skórovali hosté, konkrétně Lukáš Netolický. Energetikům se nedařilo udržet útočné pásmo, a tak se slávisté dostávali do více šancí.

Poslední dějství tohoto utkání začne přibližně v 19:30.

40:01

40:15
    Slávisté po buly získávají kotouč a vyráží kupředu.

40:54
    Domácí hrají v plném počtu.

41:08
    Hosté jsou na kotouči velmi aktivní a usazují se v útočném pásmu.

41:40
    Slabý se pokusil vyvézt kotouč za modrou, to se mu však nepodařilo.

42:11
    Střelu z pravého kruhu Grančarov včas zastavuje.

43:10
    Markovu střelu Grančarov na poslední chvíli vyráží.

43:39
    Hostům se nedaří kombinovat.

44:12
    Klejna vyhazuje puk k Paterovi, kde se ho již ujímají sešívaní a míří zpět před Grančarova.

45:00
    Šála vyvezl puk do bezpečí, avšak jen na moment.

45:28
    Netolický se pokoušel najít skulinku mezi Grančarovo betonem a levou tyčí. To se mu však nepodařilo.

46:15
    Prošek vyvezl puk za modrou, odkud střílel, ale s jeho střelou si Patera bez problémů poradil.

46:40
    Pastyřík zavezl puk za modrou a prudkou střelou z pravého kruhu zasáhl Pateru.

47:29
    Slavii zřejmě čtyřbrankový náskok nestačí, a tak opět navyšují. Svou táhlou střelou poslal za zmateného Grančarova při pěkné kombinaci kotouč TOMÁŠ VILDUMETZ. Asistence: Daniel Krásný, David Vobořil.

48:02
    Matěj Kurfürst (KVA) vyloučen za držení protihráče.

49:16
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

49:55
    Vápeník kotouč vyráží a posílá na chvíli do bezpečí.

50:00
    Domácí jsou již v plném počtu.

50:46
    Situace na ledě se velmi vyostřuje. Nyní se při zásahu Patery v brankovišti strhla menší potyčka.

51:05
    Ujíždějícího Pastyříka zastavuje hostující obrana a puku se ujímají zpětně hosté.

51:39
    Grančarov má opět plné ruce práce.

51:58
    Vápeník zavezl puk za modrou, kde se ho však ujímají hosté.

52:45
    Ujíždějícího Hoťka opět zastavuje hostující obrana.

53:14
    Domácím se nedaří dostat za modrou.

53:47
    Jan Kern (SLA) vyloučen za podražení.

53:58
    Hrát se bude 5 na 3. Vyloučen Petr Melovič (SLA) za hákování.

54:16
    Slávisté domácí energetiky zatím do velkých šancí nepouštějí.

54:46
    Zakončení kombinace domácím nevyšlo a hosté opět vyhazují.

55:21
    Hrůšova střela z pravého kruhu mířila mimo.

56:04
    Hosté skvěle zvládli hru v oslabení a již hrají v plném počtu.

56:43
    Sešívaní opět obsazují obranné pásmo Varů.

56:57
    Hosté opět navyšují! Při skrumáži před Grančarovem se podařilo DAVIDU ŠTEINEROVI dostat puk do sítě karlovarské branky. Asistence: Tomáš Duda, David Matějka.

57:58
    Bečka byl v šanci, avšak jeho střelu dokázal na poslední chvíli Patera vyrazit mimo.

59:02
    Ujíždějící Slabý byl o puk obrán těsně před Paterou, při čemž vypíchnutý kotouč musel zastavit sám Patera.

59:29
    Hosté jsou na kotouči stále velmi aktivní. Jejich další útok zastavuje ofsajd.

59:48
    Tomáš Vildumetz (SLA) vyloučen za hrubost.

Během třetí třetiny se hostům opět podařilo dvakrát střelecky prosadit. Ve 48. minutě navýšil Tomáš Vildumetz a tři minuty do konce přidal další gól David Šteiner. Po zaslouženém vítězství si tak Slavia odváží domu cenné tři body.

To je ode mne pro dnešek vše. Hezký zbytek večera Vám přeje Krásná Naďa a zas někdy napočtenou. (20:02:33)

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 15. Brož (Kern, Šergl), 30. Kern (Šergl, Brož), 32. Vildumetz (Vobořil, Šteiner), 39. Netolický (Vildumetz), 48. Vildumetz (Krásný, Vobořil), 57. Šteiner (Duda, Matějka)

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (1.Kašpar) – Vápeník (A), Hrůša, Pajk, Klejna, Bernáth, Štaif – Hotěk, Kurfürst, Šála, Pastyřík (C), Davídek, Horký (A), Bečka, Prošek, Halberštát, Tlačil

Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík