Slavia – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Litoměřice 4:7 (kon.) | Benátky n/J – Havířov 1:2 (kon.)
Šumperk – Motor ČB 2:5 (kon.) | Přerov – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Prostějov – Jihlava 6:5 (kon.)
Kadaň – Třebíč 4:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 12.12.2015, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • Chance liga • 33. kolo

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z 33. kola WSM ligy, ve kterém se střetnou týmy Salith Šumperk a ČEZ Motror České Budějovice. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Tyto celky se již mezi sebou v sezóně dvakrát střetly. Nejdříve prohrál Šumperk na svém ledě Motoru 1:3. Odveta na ledě Českých Budějovic vyzněla jasně pro domácí, draci si z jihu Čech odvezli vysokou prohru 7:0.

ČEZ Motor České Budějovice
    Motor se s dvaašedesáti body nachází na třetí příčce. Na druhé místo, které nyní obklopuje Jihlava ztrácí šest bodů. Svěřenci Petra Rosola už neprohráli sedm zápasů v řadě. Naposledy je dokázala zastavit Dukla Jihlava, která je na svém ledě porazila 4:2.
    Nejproduktivnějším Českobudějovickým hráčem je Martin Heřman, ten už má na svém kontě třiatřicet bodů za patnáct branek a osmnáct asistencí.

Salith Šumperk
    Šumperk se dokázal odpoutat od posledního místa a dotáhnout se na dvanácté Benátky, od kterých už je dělí pouze skóre. Šňůru pěti výher v řadě na domácím ledě dokázaly Šumperku utnou Litoměřice, nicméně draci svou formu potvrdili na ledě Ústí nad Labem, které dokázali zdolat těsným výsledkem 3:4.
    Nejproduktivnějším hráčem draků je Tomáš Fořt, který má na svém kontě sedmadvacet kanadských bodů za dvanáct branek a patnáct asistencí.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Bažant, Drtil, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Hroch, Šebek, Jurík

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš

Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley.

Hráči už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:06
    Vrdlovec byl na buly úspěšný a draci ihned zakládají útočnou akci.

00:20
    Nebezpečnou střelu z modré vyslal Holík, ta jen těsně minula Gábovu svatyni.

00:35
    Hostující gólman má puk ve své lapačce po střele Fořta.

01:01
    Nouza nahazoval puk před bránu, odtud ho do bezpečí odpravil Sedlák.

01:20
    Zíbova střela z modré byla nepřesná.

01:27
    Gewiese byl tvrdě naražen na mantinel a zůstává ležet na ledě.

01:27
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Svobody.

01:35
    Brunec poslal puk do středního pásma, draci rychle střídají.

02:04
    Svoboda se blýskl skvělým zákrokem lapačkou proti střele Švihálka.

02:32
    Jurík bojuje o puk s Prokešem, nakonec z něj vychází vítězně hostující hráč.

02:55
    Holík drží puk na své holi, obě mužstva střídají.

03:05
    Střela Daniela Vrdlovce končí v lapačce Davida Gáby.

03:15
    Nepřesná rozehrávka Motoru končí až na zakázaném uvolnění.

03:40
    Fořt si s pukem vybruslil mezi kruhy, odkud následně vyslal nepřesnou střelu na Gábu.

03:55
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jakub Suchánek poslal do samostatného úniku MICHALA CHOVANA, který svým úspěšným bekhendovým blafákem posílá hosty do vedení. Asistence: Jakub Suchánek.
    CHOVAN - 0:1

05:15
    Tvrdou střelu vyslal Kříž na Svobodu, ten ji vyráží betony.

05:53
    Z otočky pálil Mikyska, jeho střela ale postrádala přesnost.

06:13
    Prokešova střela byla zblokovaní.

06:45
    Květoňovu rozehrávku vystihl Holík, domácí jsou u puku.

06:58
    Juríkova střela skončila ve výstroji Davida Gáby.

07:03
    Sedlákova střela skončila na prvním bránícím hráči.

07:38
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění Motoru.

07:48
    Hra přerušena poté, co co byl puk moc dlouho v hloučku těl u mantinelu. Vhazuje se ve středím pásmu.

08:10
    Babka mohl dorážet kotouč do prázdné brány, jenže ve velké šanci mu kus černé gumy přeskočil hokejku.

08:19
    Žálčíkův pokus zaplul až do lapačky Miroslava Svobody.

08:41
    Z ostrého úhlu pálil Lukáš Žálčík, Svoboda byl pozorný a kus černé gumy vyrazil do bezpečí.

09:32
    Mikyska vyslal střelu tahem na domácího gólmana, ten ji následně schoval do své lapačky.

09:52
    Babka nabil puk na modrou Bohunickému, ten následnou střelou ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

10:12
    Nahození Holíka ze středního pásma si ponechal Gába raději ve své lapačce.

10:41
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení. Straka nádhernou přihrávkou zpoza branky našel DAVIDA KUCHEJDU, který už poté jenom nasměroval kotouč pod betony Miroslava Svobody. Asistence: Josef Straka, Tomáš Nouza.
    KUCHEJDA - 0:2

12:58
    Fořt nabil puk na modrou Prokopovi, ten ale následnou střelou nedokázal trefit ani bránu.

13:10
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic.

13:15
    Gába drží puk ve své lapačce po střele Kauta.

13:32
    Nouzova střela se zastavila až v lapačce domácího strážce svatyně.

13:54
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk snižuje stav utkání na 1:2. Jan Milfait už mohl zakončovat puk do Gábovy svatyně, jenže s ním ještě objel branku, aby ho následně mohl poslat na hůl TOMÁŠE FOŘTA. Ten už poté kotouč nasměroval jen do prázdné brány Českých Budějovic. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
    FOŘT - 1:2

15:38
    Zíbovu střelu Svoboda vyrazil do rohu kluziště.

16:21
    Žovincovu střelu z modré zastavil vlastním tělem Matěj Bažant.

16:33
    Do Strakové rozehrávky se položil obětavě Jan Milfait a znemožnil tak hostům založit nebezpečnou akci.

17:09
    Tomáš Nouza pálil z modré, Svoboda ho vychytal svou lapačkou.

17:31
    Zakázané uvolnění Motoru.

17:42
    Kaut poslal puk na modrou na Geiweseho, jeho pokus vyrazil Gába betony.

18:00
    Motor znovu odskakuje Šumperku na rozdíl dvou branek. JAKUB BABKA s Lukášem Žálčíkem jeli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný už pak posílal kotouč do prázdné brány. Asistence: Lukáš Žálčík, Michal Švihálek.
    BABKA - 1:3

19:06
    Fořtova střela skončila ve výstroji Davida Gáby.

20:00

Již ve čtvrté minutě se hosté dostali do vedení po gólu Michala Chovana. O sedm minut později se Motor radoval podruhé, puk za Svobodova záda dokázal dostat David Kuchejda. Šumperku se ve čtrnácté minutě podařilo snížit stav utkání na 1:2, gól dokázal vstřelit Tomáš Fořt. Hosté si své dvoubrankové vedení vrátili v osmnácté minutě a to když akci dva na jednoho dokázal využít Jakub Babka.

Další třetina začne přibližně v 17:52.

20:01

20:13
    Sedlák střílel z modré, jeho pokus zastavil Kolmann svou bruslí.

21:03
    Holík nepřesně přihrával, hosté jsou u puku.

21:26
    Kuchejdova střela skončila na betonech Svobody.

21:38
    Zakázané uvolnění Motoru, vhazuje se po pravici Gáby.

21:50
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Drtil (SUM).

21:59
    Žovinec nabil puk Kolmannovi, ten trefil prvního bránícího hráče.

22:20
    Hosté kombinují v obraném pásmu Šumperka...

22:45
    A až nyní se dostávají ke střele. Lukáš Květoň orazítkoval betony domácího gólmana.

23:02
    Draci vyhazují kotouč přes všechny čáry.

23:38
    Do střely Fořta se obětavě položil Suchánek, ten teď s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

23:50
    Drtil na ledě, Šumperk je kompletní.

24:31
    Haas s pukem objel bránu, jeho zakončení skončilo na betonech Gáby.

24:51
    Holíkovi se střela vůbec nepovedla, domácí se teď rychle musí vracet dozadu.

25:11
    Zíbovo nahození si ponech Svoboda ve své lapačce.

25:23
    Žovincova střela se nevešla mezi tři tyče domácí brány.

25:58
    Obrovská šance Haase, ten se s pukem natlačil až před hostujícího gólmana, který následně puk se štěstím vyrazil nad sebe.

26:02
    Milfaitovu střelu drží Gába ve své výstroji.

26:20
    Holíkovu tvrdou střelu vyráží hostující gólman ramenem.

26:42
    Další nebezpečná střela domácího celku. Gába opět vyráží kotouč ramenem.

27:39
    Švihálkova střela z mezikruží byla nepřesná.

27:47
    Jeho další střelu už ale drží Svoboda pod svou lapačkou.

28:03
    Půhoný se snažil obhodit Zíba, to se mu ovšem nepovedlo, ale puk vybojoval zpět na šumperské hole.

28:09
    Útočnou akci Šumperka ale zastavuje ofsajd.

28:54
    Hrochovi nevyšla klička a do nebezpečné šance se hnal Lukáš Květoň, Svoboda byl ale pozorný a hostujícímu hráči dokázal vpíchnout puk z hokejky.

29:44
    Kolmannova střela z modré míjí pravou tyčku Svobodovy brány.

30:10
    Vrdlovcovu střelu zastavil Suchánek.

30:18
    Obrovskou šanci Šumperka teď zastavil Gába svým skvělým zákrokem lapačkou. Holík se jen chytá za hlavu co že to vlastně nedokázal proměnit.

30:41
    Brunec z bezprostřední blízkosti přestřelil hostující svatyni.

30:45
    Tvrdá Gewieseho střela končí na pravým betonu hostujícího strážce svatyně.

31:28
    Prokopovu střelu z modré vyráží Gába svou vyrážečkou.

32:04
    Půhoného střelu z modré drží hostující gólman ve své výstroji.

33:04
    Juríkovo nahození ze středního pásma drží Gába pod svou lapačkou.

33:31
    Straka v šanci jeden na jednoho, Holík ho dokázal ubránit.

34:02
    Babka nepřesně přihrával, k puku se tak dostávají domácí hráči.

34:32
    Babkovu střela končí na betonech domácího gólmana.

34:36
    Žovinec dostal nabito na modrou, jeho pokus Svoboda vytěsnil vyrážečkou.

35:13
    Zíb nabil puk Hermannovi, ten nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

35:41
    Motor teď dobře napadal šumperskou rozehrávku a nakonec dokázal i kus černé gumy vybojovat na své hole.

35:56
    Střela Lukáše Bohunického končí ve Svobodově lapačce.

36:55
    Šumperk vyhodil puk do středního pásma a odjíždí střídat.

37:23
    Milfait poslal nepřesnou přihrávku na modrou a draci se teď hodně rychle musejí vracet zpět.

37:30
    Pajič poslal puk na Květoně, ten ale nepřesně zakončoval.

38:09
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Svobody.

38:35
    Holík mohl střílet z modré, jenže se ještě pustil do riskantní otočky, která se mu málem nevyplatila.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které jsme neviděli žádnou branku. Motor je aktivnějším celkem ale i Šumperk si dokázal vytvořit pár nebezpečných šancí. Ty ale vždy skončili na skvěle chytajícím Davidu Gábovi. Do kabin se tedy odchází za stavu 1:3.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

40:01

40:26
    Fořt se před bránou dostal k puku, jeho střelu si následně ponechal Gába ve své lapačce.

40:51
    Kautova střela byla sražena mimo tři tyče hostující brány.

41:31
    Kaut dostal puk do prostoru mezi kruhy, jenže na zakončení neměl moc času a tak jeho střela nebyla příliš přesná.

41:45
    Šumperku je ponechaná výhoda, Svoboda odjíždí na střídačku.

41:58
    Šumperk si zahraje svou první přesilovou hru v zápase. Lukáš Kříž (CEB) dostává dvě minuty za sekání.

42:23
    Tvrdou střelu Tomáše Drtila zachytil Gába svou lapačkou.

42:58
    Šumperk teď dlouho kombinoval, nakonec se ke střele dostal Jan Milfait, který trefuje boční síť Gábovy brány.

43:20
    Motor vyhazuje puk až za Svobodu a odjíždí střídat.

43:45
    Žovinec to zkusil v oslabení, jeho střelu Svoboda vyrazil betony.

43:48
    Žovinec pak ještě udeřil Koláře do obličeje, a rozhodčí za tento zákrok bude vylučovat.

43:48
    Dušan Žovinec (CEB) dostává dvě minuty za faul loktem. Šumperk bude hrát deset vteřin přesilovku pět na tři.

43:55
    Holík nabil puk Drtilovi, ten přestřelil bránu.

43:59
    Motor hraje ve čtyřech.

44:45
    Motor se osvobozuje a odjíždí střídat.

45:03
    Šumperk kombinuje v obraném pásmu Českých Budějovic.

45:20
    Jenže kvůli nepřesné přihrávce musí opustit útočné pásmo.

45:27
    Puk mezi diváky, vhazuje se před Gábou.

45:39
    Zakázané uvolnění Šumperka, hra se stěhuje před Svobodu.

45:48

47:25
    Žovinec dokázal zakončovat i v pádu, domácí gólman se štěstím zasahuje betony.

47:50
    Plášek nabil puk na modrou Prokopovi jeho střelu přizvedl jeden z hostujících hráčů nad bránu Davida Gáby.

48:10
    Žálčíkova střela skončila v lapačce Miroslava Svobody.

48:35
    Kolmann pálil z modré, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

49:06
    Bažantova střela z modré těsně minula pravou tyčku hostující brány.

49:55
    Žálčík ujížděl do nebezpečné šance, tu dokázal zlikvidovat Svoboda špičkou své lapačky.

50:00
    Českým Budějovicím je ponechána výhoda, Gába odjíždí na střídačku.

50:21
    Tomáš Brunec (SUM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

50:36
    Motor kombinuje v obraném pásmu Šumperka...

50:47
    Z modré vyslal tvrdou střelu Kříž, Svoboda má puk ve své výstroji.

51:41
    Zíb poslal nahození před bránu, tam ho ještě přizvedl Mikyska do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:58
    Straka poslal nepřesnou přihrávku, hosté tak musí vyklidit útočné pásmo.

52:11
    V oslabení ohrozil Gábu Gewiese.

52:18
    Kaut vyhrál buly na Holíka, ten svou dělovkou těsně míjí bránu.

52:23

52:59
    Střela Michala Švihálka zaplula do lapačky Miroslava Svobody.

53:33
    Puk v hledišti, vhazovat se bude v obraném pásmu Motoru.

53:45
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic, vhazuje se po levici Gáby.

53:48
    Gewiese nahodil kotouč na bránu, odtud ho Gába vyrazil přímo na hůl MARKA HAASE, který následně kus černé gumy dokázal dopravit za hostujícího gólmana. Asistence: Petr Gewiese.
    HAAS - 2:3

54:02
    Motor si své dvoubrankové vedení bere rychle zpět. Žálčík poslal kotouč na JAKUBABKU, ten ho následně dokázal přesně umístit k pravé tyči Svobodovy brány. Asistence: Lukáš Žálčík.
    BABKA - 2:4

56:48
    Sedlákovo nahození drží David Gába ve své lapačce.

56:48
    Oddechový čas pro domácí.

56:48
    Svoboda zůstává na střídačce, Šumperk to zkouší se šesti hráči v poli.

57:00

57:15
    Vrdlovec posílal puk před bránu, odtud ho do bezpečí poslal jeden z hostujících hráčů.

57:29
    Holíkovu střelu vyklepal hostující gólman ze své lapačky a puk rychle rozehrál.

57:45
    Hra vysokou holí, hra se stěhuje do obraného pásma Šumperka. Svoboda se vrací do brány.

57:46
    Šumperk vyhrál buly, Miroslav Svoboda znovu odjíždí na střídačku.

58:28
    Gába si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

59:05
    Nouza mohl zakončovat puk do prázdné brány, Holík se ale blýskl skvělým obraným zákrokem.

59:17
    Jakub Babka přihrál puk TOMÁŠI NOUZOVI, tomu už nedělalo žádný problém trefit prázdnou domácí bránu. Asistence: Jakub Babka.
    NOUZA - 2:5

Je za námi 33. kolo WSM ligy. Draci ve třetí třetině dokázali snížit stav utkání na 2:3 zásluhou Marka Haase. Jenže ze snížení se dlouho neradovali. O minutu později vrátil Českým Budějovicím dvoubrankové vedení Jakub Babka. Na konečných 2:5 potom do prázdné brány upravil skóre zápasu Tomáš Nouza.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni:

Salith Šumperk: Tomáš Drtil
    ČEZ Motor České Budějovice: David Kuchejda (19:24:36)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 14. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 54. Haas (Gewiese) – 4. Chovan (Suchánek), 11. Kuchejda (Straka, Nouza), 18. Babka (Žálčík, Švihálek), 55. Babka (Žálčík), 60. Nouza (Babka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Zelenka) – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Bažant, Drtil, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Hroch, Šebek, Jurík
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš

Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley