Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Břeclav 9:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 4:2 (kon.)
SHK Hodonín – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Technika Brno – SK Karviná 3:0 (kon.) | Písek – Řisuty 3:2 (kon.)
Vrchlabí – Nymburk 1:4 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 6:3 (kon.) | Sokolov – Bílina 4:5 (1:2 po s.n.)
Žďár n/S – Děčín 12:3 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 10:5 (kon.) | Jablonec n/N – Klatovy 4:3 (kon.)
Trutnov – Kolín 2:4 (kon.) | Kobra – Tábor 5:4 (kon.)
HC Kobra Praha
5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
HC Tábor
Sobota 12.12.2015, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Čeká nás vypjatý zápas, kterému by neměla chybět velká atmosféra! Utkají se druhý tým tabulky Hockey Club Tábor, který má po dvaceti odehraných zápasech na svém kontě 49 bodů za 15 výher, jednu v prodloužení a po dvou prohrách v prodloužení a základní hrací době, pro domácím HC Kobra Praha, aktuálně na šestém místě s 12 výhrami, jednou v prodloužení a sedmi prohrami.

Oproti loňské sezóně, kdy Kobra skončila druhá těsně za Sokolovem, prožívá letos odlišnou sezónu. Přišla o svou domácí neporazitelnost, její výsledky jsou jako na houpačce. Tento měsíc odehrála dva zápasy, oba zatím vítězně. Nejprve si doma poradila s Děčínem v poměru 5:1, poté si odvezla z Nymburku výhru 4:1.

Zato Kohouti pokračují tam, kde loni skončili. Tým, jenž se dostal až do baráže, sbírá body takřka jak na běžícím pásu a málo kdy nějaké odevzdá soupeři. Již devět zápasů v řadě dokázali bodovat, po dvou bodech přišli s Klatovy (5:4 na nájezdy) a s Řisuty (4:3 v prodloužení). Uvidíme, zda se jim dnes podaří odvézt body i z Prahy.

Ve vzájemných zápasech jsou dlouhodobě úspěšnější hosté. Loni sice Kobra vyhrála na svém ledě 3:2 v prodloužení, ale v Táboře prohrála 2:4, v letošní sezóně na témže místě navíc vstřelila o branku méně. Naposledy měli pražané plný bodový zisk v základní hrací době s Táborem v sezóně 2013/2014, kdy dvakrát vyhráli 3:1.

V minulé sezóně se soupeři utkali v semifinále play off. První zápas vyhrála Kobra doma 4:3. V Táboře ale dostala nadílku 7:1. V Praze podlehla 4:5 v prodloužení, Tábor ale nevyužil výhodu domácího ledu a padl 3:2. Za stavu 2:2 se tak rozhodující zápas hrál v Braníku. Ještě dvě minuty do konce zápasu Tábor vedl 4:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Poté se ale dvakrát trefil dnes již ústecký Jan Pohl a utkání došlo až na nájezdy. V dovednostní soutěži se projevila lepší technická vybavenost Kohoutů. Ti tak měli volnou cestu k vysněné baráži.

HC Kobra Praha: Langer (Bílek) – Šteiner, Lang, Cafourek (A), Vacek, Bureš, Kulich – Borovanský, Novák Dominik, Jakeš (C), Škop, Hlinka, Hanták, Jedlička, Slanina (A), Kysela, Kučera
    Trenér: Šeba Miloslav

Hockey Club Tábor: Klestil (Novák David) – Semrád, Havran, Klíma, Liška, Heršálek (A), Dvořák, Černý – Kellner, Přibyl, Polodna, Vaniš, Matušík (C), Seidl, Blažek, Pechánek, Březina, Krätzer
    Trenér: Matušík Tomáš

Rozhodčí: Vokřál – Marek, Střelka.

Hráči jsou na ledě. Kobra dnes hraje ve žlutých dresech, Tábor má modrou variantu.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál Přibyl, Tábor útočí.

00:52
    Přibyl zkoušel střílenou přihrávku z nulového úhlu, puk si ale k nikomu cestu nenašel.

01:53
    Přerušení, vhazuje se u Langera.

01:59
    První vyloučení, za vysokou hůl jde na trestnou Lang. Přesilová hra pro Kohouty.

02:19
    Tábor právě vstřelil branku!
    Kohouti přesilovku rychle proměňují! STANISLAV POLODNA si najel s pukem a prudkou střelou zápěstím propálil vše před sebou. Po vstřeleném gólu se hráči začali strkat, k ničemu většímu ale nedošlo.
    Asistence: Martin Havran.

02:40
    Další přesilovka pro Tábor, Jakeš vyhodil puk mimo led.

03:40
    Kobra se dlouho bránila, pokusila se i založit útok. Nyní jsou Kohouti zpět před Langerem a útočí.

03:50
    Langer lehl na puk a přerušil hru.

04:35
    Polodna střílel z úhlu, do rány obětavě padl Lang.

04:40

05:28
    Havranovu střelu vyráží Langer.

05:56
    Kobra právě vstřelila branku!
    V signalizované výhodě se prosazují i domácí a je srovnáno! Po velké skrumáži před brankou dokázal zakončit JIŘÍ KYSELA.
    Asistence: Miloslav Cafourek, Michal Slanina.

06:36
    Přerušeno pro hru vysokou holí.

07:30
    Hraje se ve svižném tempu, týmy se střídají v zakládání útoků.

08:32
    Dvořák nahodil puk za Langera a šel střídat.

08:48
    Další vyloučení, první na straně hostů. Za faul kolenem je na trestné Klíma.

09:37
    Přibyl se dostal v oslabení do šance, s jeho pokusem ale Langer neměl problém. Vhazuje se po jeho levé ruce.

10:17
    Jedlička po střetu s brankářem zůstal na zemi za bránou. Radost mu ale může udělat, že jeho spoluhráči vsítili branku. Z nápřahu se v přesilovce prosazuje LUBOŠ VACEK.
    Asistence: Filip Hanták.

11:02
    A je znovu srovnáno. Po krásné akci se prosadil MAREK VANIŠ. Dostal křižnou přihrávku od Seidla a poslal puk mezi Langerovy betony.
    Asistence: Radek Seidl.

11:36
    Hráčské střety přibývají, hra se přiostřuje.

12:10
    Polodna vyslal rychlý puk, Langer mu pohotově nastavil lapačku.

12:22
    Langer po další střele znovu přerušuje.

13:19
    Na trestnou jde za hákování Jakeš, přesilovka pro Tábor.

14:23
    Langer přerušuje, Tábor měl velký tlak na branku.

14:44
    Vanišovu střelu také kryje domácí gólman, další přerušení.

14:52
    Kobra vyhazuje a osvobozuje se tak.

15:19

16:20
    Hraje se znovu na obě strany, ale týmy se nedostávají do šancí, případně střely neohrožují branku.

17:21
    Puk se odrazil do stropního trámu, přerušuje se.

17:40
    Zakázané uvolnění domácích.

18:30
    Domácí předvedli pěknou kombinaci, při které si kompletně rozebrali obranu. Škop si najel po levém mantinelu a přihrál na druhou stranu brány nikým nechráněnému JAKUBOVI JEDLIČKOVI.
    Asistence: Luděk Škop.

18:30
    Hosté střídají brankáře! Na led nastupuje David Novák.

19:08
    Za podražení je vyloučený Kysela.

20:00

Máme za sebou první třetina. Hraje se velice živě, zápas má náboj. Viděli jsme tři branky. Nejprve vedl Tábor po brzkém gólu v přesilovce, poté Kobra vyrovnala a hosty již do vedení nepustila. Zatím padlo pět trestů, po jednom využily oba týmy. Tábor navíc již vystřídal brankáře. Uvidíme, jak se hra bude vyvíjet dál, další třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:49
    Táboru se tato přesilovka nedaří, nemůže se dostat přes modrou čáru.

21:08

22:20
    Kohouti si ale nyní drží tlak, Kobra vyhodila na zakázané uvolnění.

22:28
    Blažek zkoušel střelu z blízkosti z úhlu, Langer bez problémů vyráží.

23:29
    Na druhé straně ostřelovali Nováka Borovanský s Jakešem. Hostující brankář přerušil raději hru.

24:00
    Přibyl v útočném pásmu přihrál spoluhráči rukou, přerušuje se.

25:18
    Langer zastavuje hru lapačkou po tlaku hostů.

25:53
    Jakeš si vybruslil od modré a prověřil Nováka. Ten bez problémů kryje a přerušuje hru.

26:30
    Novák znovu přerušuje hru.

26:42
    Z ničeho nic založili hosté akci a vyrovnali! Semrád vyslal do rychlíku ADAMA PŘIBYLA, který se v samostatném úniku nemýlil!
    Asistence: Martin Semrád.

28:21
    Jedlička dostal krásnou nabídku, ale puk mu trefil brusli!

28:25
    Za faul kolenem na Seidla jde na trestnou Hanták. Dostává navíc osobní trest deset minut. Dvouminutový trest odsedí Kučera. Hned na to se strhla šarvátka u střídaček, na každé straně jde jeden hráč na 2+2 minuty za hrubost. Na domácí straně Škop, na straně hostů Seidl.

29:52
    Dominik Novák byl v šanci! Svého jmenovce Davida ale neprostřelil.

30:25

31:04
    Úmyslný ofsajd Kohoutů. Vhazuje se před Novákem.

31:35
    Znovu se přerušuje, tentokrát pro zakázané uvolnění Kobry.

32:28
    Ofsajd Kohoutů. Škop se Seidlem opustili trestnou lavici.

32:41
    Další ofsajd Kohoutů. Hra se nyní často přerušuje.

33:10
    Vhazovalo se před Langerem. Kohouti vyhráli puk, od modré pálil Dvořák a Langer znovu počkal na odpískání.

33:56
    Dvořák zůstal ležet na ledě, hra přerušena.

Na místě je už i zdravotník. Dvořák stále leží.

Pomalu vstává, vypadá to na problém s levým kolenem.

Dvořák došel ke střídačce za pomoci spoluhráčů, nakonec se ale otočil a odjíždí do kabiny.

34:41
    Cafourek vyhodil puk mimo plochu, musí tak na trestnou.

35:12
    Kobra vyhazuje.

36:00
    Tábor je znovu u své branky.

36:28
    Domácí se prosazují v oslabení! Dva na jednoho jeli Slanina s Jedličkou. Druhý jmenovaný najíždel po pravém mantinelu s pukem a přes obránce poslal puk na MICHALA SLANINU, který se nemýlil. Novák tak poprvé inkasuje.
    Asistence: Jakub Jedlička.

36:41

37:27
    Za Langerem se strhla bitka mezi Novákem a Liškou. Novák dostává 2+2 za hrubost, Liška 2 minuty za hrubost a 2 za krosček. Tresty se vykrátí, takže se hraje dále v pěti hráčích.

38:51
    Novák byl mimo bránu a puk skákal před úplně odkrytou klecí! Obránci Kohoutů ale dokázali puk dostat pryč i přes pokusy o zakončení dvou domácích hráčů.

39:45
    Ofsajd Tábora.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:48. Máme za sebou druhou část. Padla jedna branka na každé straně, Kobra se navíc prosadila v oslabení. Hra nabírá na agresivitě, je čím dál víc osobních potyček a šarvátek.

40:01

41:28
    Novák, Hanták i Seidl opouští trestnou lavici. Vhazuje se před Novákem po Jakešově střele.

43:11
    Vaniš se rozjel a pálil na Langera. Jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.

43:45
    Lukáš Lang se provinil hákováním, Tábor čeká již sedmá přesilovka.

44:27
    Utkání v hale sleduje 166 diváků.

45:03
    Tábor si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Potřetí v zápase je vyloučen Jakeš, tentokrát za napadení.

Oddechový čas pro domácí.

Táborští fanoušci začali během oddechového času hlasitě fandit. Hned jak skončil, přestali i oni.

45:28
    Semrád dvakrát vystřelil od modré, poprvé šel puk mimo, podruhé do hráče.

45:45
    Kobra ve čtyrech.

46:07
    Kohouti srovnávají v přesilovce! Langera propálil RADEK SEIDL.
    Asistence: Jakub Matušík, Martin Semrád.

46:53
    Novák měl nejspíš nějaký problém s maskou ale zdá se, že je to vyřešeno.

47:51
    Po útoku Kohoutů je puk v ochranné síti, vhazuje se po Langerově pravé ruce.

47:55
    Ihned po buly následovala střela a další přerušení.

48:25
    Vaniš střílel z otočky v mezikruží, Langer měl při tomto zákroku velké štěstí!

49:05
    Teprve druhá přesilovka pro domácí v tomto zápase. Liška bude pykat za krosček.

50:19
    Tábor se dobře brání, Kobra má problém se dostat do pásma. Až nyní vyzkoušel Novákovu pozornost Šteiner.

51:05

51:13
    Zakázané uvolnění Tábora.

52:06
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na druhé straně. Momentálně není k vidění moc zajímavá hra.

52:52
    Hlinka nahodil ze středního pásma puk na Nováka, ten ho bezpečně odrazil do rohu.

54:06
    Puk je na střídačce domácích.

54:41
    Blažek dostává dvě minuty za vysokou hůl, Liška 10 minut za nesportovní chování po nějakých poznámkách směrem k rozhodčímu.

55:32
    Tábor vyhazuje.

55:55
    Hned jak se dostal puk k Novákovi, vyhodil ho zpátky k Langerovi.

56:16
    A třetí vyhození. Kobře se tato početní výhoda hrubě nedaří.

56:41
    Hosté v plném počtu. Zároveň se přerušilo po zákroku Nováka.

56:44
    Ihned po buly se do puku opřel Dominik Novák, ale brankář Kohoutů byl pozorný.

58:00
    Útočnější je Kobra, ke gólům ale jejich pokusy nevedou.

58:24
    Minutu a půl do konce se Kobra znovu ujímá vedení! Šteiner si všiml na modré čekajícího DOMINIKA NOVÁKA a poslal mu puk. Novák se rozjel a nikým nechráněný prostřelil Davida Nováka.
    Asistence: Dominik Šteiner, Lukáš Lang.

58:51
    Oddechový čas pro hosty.

Oddechový čas skončil, Novák zůstává na střídačce!

59:25
    Semrád trefil pouze Langera! Předtím trefil Nováka, který mu obětavě skočil do střely.

59:47
    Tábor se dostal po chvíli zpátky do útočeného pásma, puk ale přikryl Langer a počkal na píšťalku.

Zápas je za námi, hráči si ještě něco vysvětlují.

Máme za sebou pěkný a akční zápas, ve kterém padlo devět branek a až do poslední chvíle to vypadalo, že zápas dojde do prodloužení. Kobra si po dnešku připisuje důležité tři body do tabulky.

To je ode mě pro dnešek vše, na závěr ještě hráči utkání. Na straně domácích byl vyhlášen Jakub Jedlička, na straně hostů pak Martin Semrád. (20:31:19)

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 6. Kysela (Cafourek, Slanina), 11. Vacek (Hanták), 19. Jedlička (Škop), 37. Slanina (Jedlička), 59. Novák (Šteiner, Lang) – 3. Polodna (Havran), 12. Vaniš (Seidl), 27. Přibyl (Semrád), 47. Seidl (Matušík, Semrád)

HC Tábor: Klestil (19. Novák David) – Semrád, Havran, Klíma, Liška, Heršálek (A), Dvořák, Černý – Kellner, Přibyl, Polodna, Vaniš, Matušík (C), Seidl, Blažek, Pechánek, Březina, Krätzer

Rozhodčí: Vokřál – Marek, Střelka