Kladno – Olomouc 5:3 (kon.) | Slavia – Zlín 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:1 (kon.)
HC Motor České Budějovice
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 18.12.2015, 18:00 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítejte u onlajnu z dohrávky 2. kola mezi domácím týmem z pod Černé věže – Motorem a hosty z města perníků a dostihu – Pardubic.

Domácí tým, ačkoliv se nachází v druhé polovině tabulky, hraje celkem vyrovnaně a i zápasy nejsou na pohled špatné. Občas to ale uklouzne. Z posledních pěti zápasů prohráli sice jen dva, při zápase s Hradcem Králové dokázali při vedení 4:0 během 2. a 3. třetiny nechat Mountfield vyrovnat a před koncem prodloužení i vstřelit vítězný gól.

Hosté jsou na tom podobně. V tabulce jsou pouze o dvě příčky výše než Motor a i poměr vyhraných a prohraných zápasů je téměř stejný. Z posledních pěti utkání to konkrétně dělá poměr 3:2 ve prospěch Dynama. Dnes tak můžeme očekávat vyrovnaný zápas.

Oba týmy jsou na ledě a připravují se na úvodní buly.

00:01

01:10
    Tečovaná střela Točíka jen těsně minula branku Kloučka.

02:22
    Filip Zadina (PCE) – 2 minuty – podražení 5/4

02:42
    Budějovice vstřelili gól, který ale nebyl uznán, protože byl dosažen vysokou holí.

04:28
    Gólman Kváča rychlým sklapnutím betonů uzavřel puk pod sebe.

04:32

06:27
    Gólman Klouček se teď musel zapřít, aby pomalu klouzající puk skončil na připravené vyrážečce.

07:54
    Michal Michal jednoduchou střelou otestoval pravý beton Kloučka.

08:45
    Marek Sloboda pro změnu trefil Kloučkovo hruď.

10:19
    Jakub Šuhaj (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

10:40
    Václav Beran pěknou dělovkou z modré trefil Kváčovo pravý beton.

11:39
    Karel Nedbal (PCE) – 2 minuty – faul kolenem
    Jakub Doktor hopsaje mizí do prostoru šaten.

12:00

13:22
    Ondřej Šulek ve skrumáži před Kloučkovo brankou trefil pouze prsa.

13:39

14:15
    Marek Sloboda z voleje těsně před Kloučkem nastřelil pravý beton.

15:28
    Samotný Jan Pixa opět trefil pouze betony.

15:45
    Jakub Šuhaj (CEB) 2 + 2 minuty – vysoká hůl 4/5

15:58
    Martin Krajňák (PCE) – 2 minuty – podražení 4/4

16:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tento gól už platí a Motor otvírá skóre zápasu! Kapitán Petr Panáček vyslal přihrávku přes celé hřiště na úplně samotného TOMÁŠE GUMANA, který backhandem z bezprostřední blízkosti prostřelil levý horní růžek Kloučkovo svatyně. Asistence: Panáček.

17:58

19:38
    Motor se konečně uvolnil a Josef Matoušek stihl i trefit Kloučkovo lapačku.

19:47

20:00

První dvacetiminutovka vyšla lépe pro domácí, když se pěknou střelou z backhandu prosadil Tomáš Guman. Oba týmy zatím hrají pěkný, rychlý hokej a nedávají nic zadarmo.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

21:35
    Pardubice se rozjely a Kváča má, co dělat.

22:28
    Ztečovaná střela Jana Bárty pouze přelétla Kloučkovo branku.

23:40
    Klouček teď musel hasit další nebezpečnou situaci.

24:02
    Jakub Šuhaj byl v dobré pozici, střelu z voleje ale stačil Klouček vyrazit.

25:27
    Protiútok Dynama ukončuje ofsajd.

25:55
    Kapitán hostů Pipek se prokličkoval až před Kváču, zakončit už ale nedokázal. Na druhé straně si Klouček připisuje další zákrok s pukem v lapačce.

27:34
    Kváča byl teď několikrát otestován útokem Pardubic, budějovický gólman ale neměl s pokusy žádný problém.

29:51
    Oba brankáři jsou střídavě protahováni útoky obou týmů, žádná změna ale zatím není.

30:24
    Klouček hasí další pokus Motoru pohotovou lapačkou.

30:56
    Jan Radoš (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

31:03
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice využívají přesilovku a srovnávají! Kapitán hostů Pipek po vyhraném buly poslal puk Horynovi na modrou, ten po lajně přihrál VÁCLAVU BERANOVI a ten rychlou střelou prostřelil Kváču. Asistence: Horyna, Pipek

32:44
    David Voženílek (PCE) – 2 + 2 minuty – faul vysokou holí 5/4

34:01
    Dominik Točík poslal z modré pěknou ránu. Těsně minula pravou tyč.

34:55
    Klouček uhasil další pokus Motoru procpat puk za jeho beton.

36:45

37:11
    Pardubický gólman si připisuje jeden zákrok za druhým a po dvojnásobném oslabení se může poplácat po ramenou.

38:12
    Budějovice zvyšují na 2:1! JAN MARCILIS vychytal přihrávku Pardubic, rozjel se a o břevno pokořil Kloučka. Bez asistence.

39:31
    Nebezpečnou střelu přímo před nosem schoval Kváča do klína.

39:42
    Na druhé straně Klouček pro jistotu také ukrývá puk do výstroje.

39:54
    Michal Michal (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

40:00

Druhá třetina opět končí vítězně pro domácí, Kváča si ale nulu nepřipíše. Při využité přesilovce ho pokořil po rychlé rozehrávce z buly Václav Beran a Budvar aréna tak viděla nerozhodné skóre. To platilo až do závěru třetiny, kdy Jan Marcilis vystihl rozehrávku Dynama a zvonkohrou o tyče zvýšil skóre domácích na rozdíl jednoho gólu.

Další třetina začne přibližně v 19:33.

40:01

41:53

43:06
    Nahozený puk do pásma Pardubic nejdřív chtěl sklepnout obránce, nakonec ho chytil do rukavice až Klouček.

45:01
    Hraje se zatím především před brankou Kloučka, který si tak připisuje jeden zákrok za druhým.

45:46
    Budějovice upevňují vedení. Po přihrávce Tomáše Gumana se rozjel ONDŘEJ ŠULEK a nekompromisní dělovkou prostřelil Kloučka. Asistence: Guman.

47:06
    Celá pětka Motoru teď předvedla krásnou kombinaci kterou backhandem zakončoval Jakub Šuhaj. Kloučkův levý beton ale puk nepustil.

48:09
    Radek Velinský (PCE) – 2 minuty – hrubost 5/4

49:58
    Zatím všechny přesilovkové pokusy Motoru Klouček zvládl.

50:11

51:36
    Michal Michal (CEB) – 2 minuty – sekání 4/5

51:53
    První přesilovkový útok Dynama zastavuje ofsajd.

53:08
    Kváča si po delší době připisuje hned několik zákroků.

53:36

55:20
    Dynamo se se závěrem třetiny žene do každého útoku naplno. Motor naopak nikam nespěchá.

57:40
    Brankář Klouček jde na střídačku a Dynamo bude hrát v šesti.

58:34
    Zatím dvě střely na prázdnou branku Dynama skončily mimo a nebo na tyčce. Na druhé straně zkouší Dynamo, co se dá.

59:37
    Téměř jistou gólovku teď hbitě Kváča uhasil.

59:37
    Josef Matoušek a Dominik Točík (CEB) 5 + do konce – hrubost
    Horyna Josef a Ondřej Panna (PCE) 5 + do konce – hrubost

59:46
    Jedna rvačka za druhou a tresty do konce utkání.
    Radek Velinský (PCE) 2 minuty – hrubost a 5+ do konce – hrubost
    Marek Sloboda (CEB) 2 minuty – krosček a 5 + do konce – hrubost

Je rozhodnuto! Tři body dnes zůstávají v Budvar aréně. Oba týmy sehrály rychlý a atraktivní hokej, na který byla radost se dívat. Jako exhibiční kousek na konec přidaly oba týmy společné bitky končící tresty do konce utkání. Z večerní Budvar arény za oslav vítězného týmu Vám přeji příjemný víkend a Vánoční svátky. (20:12:13)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 17. Guman (Panáček), 39. Marcilis, 46. Šulek (Guman) – 32. Beran (Horyna, Pipek)

HC Motor České Budějovice: Kváča (Spáčil) – Svoboda, Farka, Matoušek, Klinecký, Michal, Radoš – Doktor, Šuhaj, Sloboda, Marcilis, Točík, Šulek, Guman, Pixa, Panáček, Bárta
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Husár) – Beran, Horyna, Kučera, Nedbal, Faltys – Martinec, Benýšek, Panna, Hoskovec, Velinský, Barkóci, Krajňák, Dušek, Zadina, Pipek, Voženílek, Kusý, Rohlík