Č. Budějovice – Havířov 3:4 (1:2 po s.n.) | Kladno – Vsetín 7:0 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 3:4 (kon.)
HC Litvínov – Havlíčkův Brod 5:4 (po pr.) | Olomouc – Slavia 4:3 (po s.n.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Letňany – Opava 4:1 (kon.) | Zlín – Sparta 1:2 (po pr.) | K. Vary – Jihlava 8:0 (kon.)
Třinec – Liberec 4:1 (kon.) | Pardubice – Poruba 4:3 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 1:2 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 18.12.2015, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary - Tréninková hala • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Domácí předvedli bezchybný zápas, vyšlo jim vše, na co sáhli. Naopak hosté z dnešního zápasu nebudou nadšení. Ode mě je to vše, děkuji za sledování. (19:33:40)

58:25
    Oščádal se protáhl za modrou čáru, odkud rychle vypálil. Beran jeho ránu chytil, ačkoliv nemířila mezi tři tyče.

55:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí přidávají další branku a opět ze stejné pozice! ALBERT HRŮŠA vypálil od modré čáry, brankář Juda si brzy klekl a puk zaplaval přesně do růžku!

54:45
    Hosté se opět dostali do další slibné šance, Jiří Slabý ale před brankou promáchl.

53:37
    Oba celky hrají již v plném počtu.

51:39
    Kurfürst (KVA) také obdržel dvě minuty, bude se tedy chvíli hrát čtyři na čtyři.

50:37
    Jindra (JIH) dostává dvě minuty, další šance pro domácí.

49:58
    Další branka v jihlavské síti! MARTIN SLABÝ si s pukem vybruslil zpoza branky až mezi kruhy, kde si vymíchal obránce i brankáře a trefil se přesně k levé tyčce! Asistence: Jan Prošek

49:35
    Domácí sevřeli Duklu v jejím obranném pásmu, puk ale za brankáře Judu nedokázali dostat.

48:06
    Vyloučení na straně hostů, Strnad dostává dvě minuty.

47:43
    Domácí hrají opět v plném počtu.

47:40
    Kala zachytil rozehrávku hostů, předal puk do jízdy Proškovi, který se pokoušel o střelu z úhlu pod horní tyčku, brankář Juda ale puk vyrazil hlavou.

46:57
    Jihlava dostala domácí pod tlak, na bránu vyslala několik střel, všechny ale dokázal Beran vyrazit.

46:04
    I v této početní nevýhodě se ale energetici brání dobře a vyhazují.

45:43
    Jan Bečka (KVA) je vyloučen na dvě minuty, plus osobní deseteminutový trest, další možnost pro hostující celek.

45:22
    Mejzlík sice zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho o něj ale obral Pajk a upaloval s ním kupředu, jeho střela mířila vak jen do mantinelu za bránou. Domácí již hrají v plném počtu.

44:37
    Domácí se osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

44:01
    Hosté si během přesilové hry vypracovali dvě dobré příležitosti, avšak obě dokázal brankář Beran zlikvidovat.

43:17
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary, Michal Hotěk dostává dvě minuty za hákování.

42:45
    Hosté se sice snažili dostat do útočného pásma, avšak karlovarská obrana je nepustila vůbec k ničemu.

40:18
    Tak to je pro domácí snový úvod třetí periody, naopak hororový pro brankáře Judu. Kurfürst zavezl kotouč před bránu, kde sice tísněn, ale dokázal najít MICHALA HOŤKA, který dorazil kotouč do prázdné brány. Asistence: Matěj Kurfürst

40:01
    Hosté nastupují do třetí třetiny s čerstvým brankářem, Šťastného střídá Juda.

40:01

Máme za sebou i druhou dvacetiminutovku a o vítězi je prakticky rozhodnuto. Domácí dokázali Jihlavě v této třetině vstřelit další dvě branky, vedou tak již o pět gólů. Pokud by se Dukle podařilo skóre obrátit, byl by to malý předvánoční zázrak.

40:00

39:58
    Od modré velmi tvrdě vypálil Vála, brankář Beran ale na střelu viděl a dokázal ji v klidu chytit.

39:06
    Vrátný hledal před bránou na teč Adama, ten ale kotouč nedokázal usměrnit za brankáře domácích.

38:07
    Domácí dali branku, rozhodčí ji ale neuznal! Kaňkovský vybojoval puk v útočném pásmu, poslal ho před bránu na jednoho ze svých spoluhráčů, který ale branky dosáhl kopnutím.

36:41
    Domácí vedou již o pět branek! Po pravé straně se s pukem prodral do pásma Pastyřík, který následně předložil puk do jízdy DOMINIKU ŠÁLOVI, který prostřelil brankáře mezi betony. Asistence: Marek Pastyřík, Petr Štaif

35:15
    U mantinelu se do sebe trochu pustili Hrůša s Oščádalem, avšak rozhodčí se stihl včas roztrhnout.

34:29
    Rozhodčí se chystal vhazovat v útočném pásmu Jihlavy, jeden z hostujících hráčů se ale přiznal k teči, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

33:42
    Jihlava po inkasované brance opět předvádí podobný výkon jako v první třetině, nemohou se téměř vůbec udržet na puku.

32:05
    Hosté se dostali do akce, kdy se ke střele propracoval Oščádal, sám před brankářem ale špatně vystřelil, Beran tak nemusel vůbec zasahovat.

30:50
    Domácí předvedli pěknou akci, Prošek našel z rohu kluziště na modré FRANTIŠKA KLEJNU, který se trefil přesně do růžku Šťastného branky! Takřka totožná branka jako ta první. Asistence: Radek Prošek, Jan Bečka

30:17
    Domácí si přihrávali v útočném pásmu, nakonec se z něj ale sami vyhnali.

29:35
    Domácí si zahrají přesilovou hru, hostující Berka je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:40
    Jihlava se v posledních minutkách o něco častěji dostává k puku, domácí zvolnili své tempo a hned byli v ohrožení. Stále je ale drží brankář Beran.

26:22
    Dominik Adam se vytočil s pukem zpoza brány a rychle vypálil, branku ale o kousek minul, Beran by na tuto střelu nedosáhl, kdyby byla přesnější.

26:10
    Domácí se málem dostali do velikého přečíslení, Jihlavu nakonec zachránil ofsajd domácího celku.

25:43
    Hosté se sice dostali ke kotouči, opět ho ale pouze nahodili do útočného pásma, kde už ho nedokázali vybojovat.

24:21
    Hostující brankář musel opět vytáhnout velmi dobrý zákrok, když na své hrudi zastavil tvrdou střelu od modré.

23:30
    Domácí jsou stále na puku a v útočném pásmu, brankář Šťastný se nyní určitě nenudí.

21:46
    Martin Slabý se proháčkoval hostující obranu, jeho bekhendový blafák ale neprošel, Šťastný předvedl skvělý zákrok!

20:42
    Domácí se hned dostali do útoku a ohrozili hostujícího brankáře, ten ale Kurfürstovu střelu dokázal zneškodnit.

20:01

První třetina je za námi, domácí ji jasně ovládli. Postupně svému soupeři nastříleli tři branky, zápas mají zatím pod svou kontrolou. Hosté měli veliké problémy dostat se kupředu, když už si šanci vytvořili, tak je vychytal brankář Beran.

20:00

17:54
    Domácí se dostali do rychlého brejku, který využili! Bečkovu střelu ještě dokázal Šťastný vyrazit, avšak k puku se dostal RADEK PROŠEK, který puk pohodlně dorazil za brankářova záda. Asistence: Jan Bečka, Martin Slabý

17:08
    Jiří Slabý předvedl pěkný slalom karlovarskou obranou, svou střelou trefil ale jen boční síť. Hned poté se dostal k puku znovu, vybruslil před bránu, ale Beran ho vychytal.

15:37
    I pár minut před koncem jsou domácí o dost aktivnější a stále určují tempo hry. Jihlavu k puku téměř nepouští.

14:46
    Pajk se velmi rychle prosmýkl do pásma, za modrou vypálil, jen těsně minul levou tyčku.

13:03
    Vrátný se po dlouhé době probojoval do vápna, zbavil se obránce a vypálil, pro Berana ale jeho střela nebyla problém.

11:09
    Hosté se stále nemohou probojovat do útoku. Prozatím se snaží nahazovat puky do útočného pásma, ty se jim ale nedaří následně vybojovat.

09:16
    Tlačil se dostal do úniku s Halberštátem, první jmenovaný zvolil střelu a brankář Šťastný ho dokázal vychytat!

07:15
    Domácí hrají již opět v plném počtu, opět jsou na puku a ohrožují jihlavskou branku.

06:15
    Halberštát se v oslabení dostal před bránou hostí k puku, ve velmi dobré pozici ale nedokázal zakončit.

05:02
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary, Pajk dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

04:02
    Domácí jsou zatím o dost aktivnější, hosté se nemohou dostat na delší dobu k puku, a nejsou si tak schopni vytvořit větší šanci.

02:16
    Kupředu se dostali také hosté a ihned ohrozili brankáře Berana, ten ale předvedl jistý zákrok.

02:07
    To je excelentní vstup do zápas domácích! Energetici se dostali rychle kupředu, MATĚJ KURFÜRST se protáhl mezi obránci a trefil se brankáři mezi betony. Asistence: Michal Hotěk

01:20
    Energetici se dostali do útok, zatlačili svého soupeře v obranném pásmu a podařilo se jim skórovat. Od modré čáry vypálil FRANTIŠEK KLEJNA a trefil se přesně do růžku! Asistence: Michal Horký, Marek Pastyřík

00:15
    Jako první se dostali do útoku hostující hokejisté, avšak domácí obránce stihl puk odpálit, nakonec až mimo hřiště.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Fuksa) – Klejna, Vápeník, Hrůša, Pajk, Štaif, Kala – Šála, Bečka, Tlačil, Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst, Halberštát

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juda) – Pražák, Trávník, Stark, Huňáček, Havelka, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal

Rozhodčí: Hucl – Belko, Malý.

HC Dukla Jihlava si ve své skupině nevedla špatně, oproti té západní byla o dost vyrovnanější, vždyť druhé a šesté místo dělilo jen sedm bodů. Dukla se bohužel pro ně umístila právě až na šesté příčce, když posbírala 41 bodů. V porovnání s karlovarskými celkem má lepší útok, 79 vstřelených branek, k tomu navíc i ještě lepší obranu, 88 obdržených branek.

HC Energie Karlovy Vary v základní fázi nepředvedla nijak oslnivý výkon. Svěřenci trenéra Eismanna se umístili těsně ve druhé polovině tabulky, jelikož dokázali nasbírat jen 36 bodů. Co je asi musí trápit o něco více je ale jejich produktivita. Z celé západní skupiny nastříleli nejméně branek, pouhých 69 (1. Sparta 130, 8. Č. Budějovice 71). Avšak naopak mají zase poměrně dobrou obranu, kdy inkasovali v osmadvaceti zápasech 93 branek, což z nich dělá třetí nejlépe bránící tým.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu NOEN Extraligy staršího dorostu, která právě vstupuje do své druhé fáze. V tomto zápase se spolu střetnou celky Karlových Varů a Jihlavy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 2. Klejna (Horký, Pastyřík), 3. Kurfürst (Hotěk), 18. Prošek (Bečka, M. Slabý), 31. Klejna (Prošek, Bečka), 37. Šála (Pastyřík, Štaif), 41. Hotěk (Kurfürst), 50. Slabý (Prošek), 56. Hrůša

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Fuksa) – Klejna, Vápeník, Hrůša, Pajk, Štaif, Kala – Šála, Bečka, Tlačil, M. Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst, Halberštát
    HC Dukla Jihlava: Šťastný (od 41. Juda) – Pražák, Trávník, Stark, Huňáček, Havelka, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal

Rozhodčí: Hucl – Belko, Malý