Toronto – Los Angeles 5:0 (kon.) | New Jersey – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:2 (kon.)
Columbus – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.) | Dallas – Montreal 6:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Arizona – NY Islanders 1:0 (kon.) | Colorado – Edmonton 5:1 (kon.) | Florida – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Boston – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Columbus Blue Jackets
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 20.12.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    Brandon DUBINSKY - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem rozhodujícího nájezdu je BRANDON DUBINSKY, který v šesté sérii rozhoduje o tom, že Modrokabátníci berou z tohoto zápasu extra bod.

62:07
    Johansen si sjížděl s Calvertem k brance. Nakonec nepřihrával, vystřelil, leč poslal kotouč vysoko nad branku.

56:56
    Joonas Korpisalo neskutečně likviduje střelu Jakuba Voráčka, který se mohl stát hrdinou Philadelphie, jenže po skvělé přihrávce Del Zotta zblízka nepřekonal střelou mezi betony finského gólmana. A hned poté byl sražen jedním z hráčů Columbusu, ovšem faul se nepíská.

55:48
    Cam Atkinson v obrovské šanci zblízka minul branku, někteří diváci již zvedali ruce nad hlavu!

55:08
    Columbus si mohl vzít své vedení zpět. Ač byl Matt Calvert tísněn dvěma obránci, dostal se až před Masona, jenže střelou mezi jeho betony svůj tým do trháku neposlal, Steve Mason vyráží jeho pokus.
    54:19 Jakub VORÁČEK - 2:2

54:19
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    John Tortorella se jen zlostně dívá ke stropu své arény. JAKUB VORÁČEK na modré přihrál Couturierovi a bleskově si najel na levý kruh, kam také dostal puk a střelou ke vzdálenější tyči možná posílá dnešní zápas do prodloužení, ale zcela určitě dává svůj třetí gól v sezoně. Asistence: Sean Couturier, Shayne Gostisbehere.

52:38
    Simmonds si nabruslil na pravý kruh, kam dostal přihrávku a kde byl zcela volný, jenže vůbec netrefil branku.

50:29
    Neuvěřitelné. Saad mohl vstřelit svůj druhý gól v utkání, to by však zblízka musel dorazit kotouč nad ležícího Masona, což se mu nepovedlo.

47:19
    A nedočká se jí ani nyní, naopak se při trestu Nicka Schultze bude muset bránit.

Na vyloučení: 4-8.
    Vyšší tresty: 1-2.
    45:32 Scott LAUGHTON - 2:1

45:32
    Hosté jsou zpět v utkání. Zcela osamocený SCOTT LAUGHTON dává čtvrtý gól v sezoně, když vystřelil zápěstím z pravého kruhu a trefil se krásně do pravého horního rohu nad rameno bezmocného Korpisala, který navíc asi nic neviděl. Asistence: Matt Read, Nick Schultz.

42:11
    Matt Read si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění brankáři ve hře.

Na vyloučení: 4-7.

39:50
    To byla obrovská šance. Wennberg střílel z levého kruhu a nescházelo moc, aby kotouč dorazil za záda Masona šikovnou tečí Boone Jenner.
    38:09 Ryan MURRAY - 2:0

38:09
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ač vypadala přesilovka Columbusu dlouho hrůzostrašně, nakonec je z toho gól. A vskutku parádní. Foligno našel pasem téměř zpoza branky z pravé strany mezi kruhy RYANA MURRAYE a domácí bek se trefil krásně do levého horního rohu branky. Asistence: Nick Foligno, Scott Hartnell.

35:13
    David Clarkson signalizuje, že byl při útoku zasažen vysokou holí a sudí mu dávají za pravdu. R.J. Umberger tak musí na trestnou lavici, rovnou na čtyři minuty (2+2) a Columbus bude hrát dnes třetí přesilovku.

Na vyloučení: 4-6.

23:51
    Vyloučen je Claude Giroux (PHI) za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 4-4.

18:46
    Pojďme se podívat na tresty. Domácí Brandon Dubinsky jde ven na pět minut za pěstní souboj, stejně jako Wayne Simmonds. Za napadení dostává dvě minuty Matt Calvert (CBJ), stejně tak český bijec ve službách Philly Radko Gudas. Hostující Simmonds jde ven za dvě minuty za vyvolání bitky a deset minut osobního trestu si odpyká i za nesportovní chování. Další dvě minuty dostává i Brandon Dubinsky za faul kolenem, jenž všechny potyčky vyvolal.

18:46
    Gudas v bitce vyhrál nad Calvertem, který je poražen. Dubinsky, který hodně nepříjemným zákrokem trefil zřejmě Simmondse, který rychle vstala rozdal si to s agresorem na férovku. Tento pěstní souboj ale neměl vítěze.
    Brandon SAAD - 1:0

14:01
    Přesně na konci přesilové hry se domácí poprvé prosazují. Connauton našel na pravém kruhu Dubinského, který vystřelil. Mason ještě stačil zasáhnout, ale puk vydoloval BRANDON SAAD a na jeho dorážku zblízka k pravé tyči již byl gólman hostí krátký. Asistence: Brandon Dubinsky, Kevin Connauton.

12:42
    Také Flyers mohli dát první gól v oslabení. Na Korpisala se řítil sám Vande Velde, jenž ještě přihrával spoluhráči, ale Pierre-Edouard Bellemare zblízka vůbec netrefil opuštěnou klec, puk mu uskočil od hole.

12:07
    Domácí získali puk po buly. Tohle byla obrovská šance, ve které se octnul Alex Wennberg. Dorážel puk z levé strany zblízka do branky, ovšem Mason jej fantastickým zákrokem připravil o gólovou radost.

12:01
    Také Columbus si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování Ryana Johansena dostává Scott Laughton.

Na vyloučení: 2-1.

09:43
    Columbus se opět osvobozuje, ale tohle byla obrovská šance. Vyhozený puk získal Gregory Campbell a řítil se sám na Masona, ovšem střelou k levé tyči jej nepřekonal.

08:47
    Další vyloučení a znovu na straně domácích. Na dvě minuty jde ven Dalton Prout za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 2-0.

05:40
    Tak málem jsem to zakřikl. Při dělovce Medveděva dorážel zblízka Del Zotto, ovšem Korpisalo dokonale zavřel svatyni.

03:42
    Po téměř čtyřech minutách uvidíme první přesilovou hru zápasu. Navrátilec do sestavy domácích Ryan Johansen podrazil Jakuba Voráčka a jde ven.

Na vyloučení: 1-0.

02:35
    Velká šance domácích. Karlsson si sjel před branku a zblízka vypálil na Masona, který skvěle vyráží.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 15. Saad (Dubinsky, Connauton), 39. Murray (Foligno, Hartnell), rozh. náj. Dubinsky – 46. Laughton (Read, Schultz), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere)