Boston – Buffalo 3:6 (kon.) | Tampa – Columbus 5:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:2 (5:4 po s.n.) | Minnesota – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 2:1 (po pr.)
Ottawa – Boston 3:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
New Jersey Devils
Neděle 27.12.2015, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Milí příznivcni kanadsko-americké NHL, vítejte u přenosu utkání Carolina Hurricanes – New Jersey Devils, utkáním, které začíná krátce po jedné hodině ranní, Vás bude provázet Kryštof Severa.

Domácí celek patří po odehrání 34 utkání mezi nejhorší celky východní konference. Domácí si připsali z již zmíněných 34 utkání 31 bodů a patří jim tak patnáctá příčka tabulky východní konference. Bodování týmu vede Justin Faulk se sedmadvaceti body (12+15). Do dnešního utkání nenastoupí: Nathan Gerbe, James Wisniewski a Michael Jordán.

Hosté z New Jersey odehráli 35 utkání a připsali si 39 bodů. Tento bodový zisk je řadí na příčku s číslem 9 ve východní konferenci. Co se týče bodování, tak vedoucím mužem je Mike Cammalleri, který si připsal v 35 utkáních celkem 32 bodů (12+20).
    Do dnešního utkání nenastoupí: Patrik Eliáš, Bobby Farnham, Jon Merrill a Stefan Matteau.

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, Staal, Lindholm – Nordstrom, Staal, Nestrasil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Nash

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Tlustý, Zajac, Palmieri – Kalinin, Josefson, Kennedy – Ruutu, Gionta, Tootoo

Rozhodčí: Chris Rooney, Frederick L’Ecuyer – Devin Berg, Tony Sericolo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V PNC Aréně se již pomalu vše chystá k utkání, jehož start bude již tradičně opožděn.

00:01

00:27
    Lindholm se dostal z pravé strany sám před Schneidera, ale trefil pouze jeho beton!

00:35
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (E. Staal – 2 min., sekání).

01:00
    Střela od modré čáry byla tečována a Ward si připsal první důležitý zákrok!

02:05
    Devils se nedaří usadit v pásmu, Carolina se výborně brání a dokonce se jim díky Jordanu Staalovi podařilo zaútočit, ale bez většího ohrožení branky.

02:38
    Domácí již v plném počtu a mizérii hostí dokazuje nemohoucnost v rozehrávce, která končí zakázaným uvolněním.

03:05
    Nahozené do útočného pásma v podání domácích končí na hráčské lavici hostujícího celku.

03:43
    Lindholm poslal puk na Staala, ale ten se nedostal ke střele.

04:23
    Domácí se usadili v pásmu, Schneider musí být v permanenci.

04:53
    Josefson zblokoval střelu od modré čáry do rohu kluziště. Tlak domácích pokračuje.

05:15
    Hosté vyvezli puk do středního pásma a odcházejí střídat, následné pokračuje tlak domácího celku.

06:10
    Di Giuseppe posílal puk na Skinnera, ale ten se neprotlačil ke střele, u puku po delší době hostující hokejisté, kteří směřují k Wardově brance.

06:24
    Střelu od hrazení Cam Ward viděl, zachytil a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

06:50
    Greene výborně zastavil rozjíždějící se akci domácích ve středním pásmu a získal pik pro Devils.

07:40
    Severson získal puk ve vlastním pásmu a po přejetí červené čáry jej nahodil a odjel střídat.

08:25
    Nebezpečnou střelu Kalinina z pravé strany vyráží Ward mimo tři tyče!

08:53
    Další nebezpečná akce v podání hostí! Zajac dorážel puk zády k brance, ale Ward byl na místě!

09:40
    Střela Henriqueho od modré čáry končí v náručí Warda, který přerušuje hru.

09:44
    Severson ve snaze zastavit puk v útočném pásmu přihrává na hůl domácího hráče, který však ke své smůle posílá puk na hůl Moora.

10:47
    Faulkovu střelu Schneider viděl a raději podržel. Buly před brankou Devils.

11:24
    Kennedy ve snaze zrychlit akci najížděl za obránci, ale nedostal přihrávku, tak jak by potřeboval.

12:53
    Corey Schneider teď zastavil tři po sobě jdoucí střely a ani z následného závaru se domácím nepodařilo překonat brankáře ďáblů.

14:03
    Hosté pomalu přebírají otěže utkání a vytvářejí si silný tlak na branku Warda.

14:45
    Staalova střela ze střední vzdálenosti minula branku Schneidera, Jersey vyváží puk z pásma.

15:18
    Skinner nezachytil pas od obránce a je odpískáno zakázané uvolnění.

15:40
    Puk mimo hrací plochu, následuje komerční pauza.

16:05
    Raskova střela minula horní patra branky Schneidera.

16:20
    Zajac jel zprava prakticky sám na Warda, ale ten jeho střelu likviduje vyrážečkou!

17:15
    Tootoo protečoval puk do útočného pásma a oba celky střídají.

17:40
    Ke konci třetiny si tlak vytvářejí opět domácí hokejisté.

18:15
    Domácí vyhodil z pásma tak šikovně, že puk místo toho, aby po odrazu od mantinelu doklouzal na zakázané uvolnění, tak doklouzal přímo na branku Schneidera.

19:00
    Máme možnost sledovat méně pohlednou část této třetiny, žádný z týmů nechce udělat chybu a tak se jinak nežene.

19:40
    Carolina ve snaze vytvořit rychlou útočnou akci ztrácí puk.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první perioda dnešního utkání. Hned v první minutě se ve velké šanci ocitl Linhölm, ale Schneider jeho střelu vyrazil, podobně, jako na druhé straně Ward proti Kalininovi. Hosté si vypracovali i další šance, zejména Travis Zajac byl viděl ve dvou velkých šancích, nejprve zády k bráně posílal puk na Warda a poté při samostatné akci nechal vyniknou Wardovu vyrážečku. Vzhledem k tomu, že ani jeden střelec nepřekonal ani jednoho brankáře, je tedy skóre nerozhodné 0:0.

V Carolině je již vše připraveno, co nevidět začne druhá třetina!

20:01

20:41
    Domácí si vytvořili tlak na branku Warda, ale z jejich tlaku pramenila pouze střela od modré čáry, kterou zblokoval jeden z obránců.

21:18
    Kennedyho střelu Ward zachytil a přerušil hru.

21:28
    Skinner s Raskem se dostali k puku v mezikruží, ale nedomluvili se a nedostali se ani ke střele, kupředu míří Devils.

21:45
    Kalinin vystřelil z mezikruží, ale Ward jeho střelu pokryl a raději přerušil hru.

22:04
    Nordström se dostal ke střele z pravého křídla, ale bohužel pro domácí jen těsně minul horní tyč branky Coryho Schneidera!

23:46
    Po kratším tlaku domácích se Devils dostávají s pukem do středního pásma, ale díky nepřesnostem o něj přicházejí a domácí tak mohou zahájit další akci.

24:30
    Domácí puk ztratili, čehož pramenila šance pro Devils, konkrétně pro Jiřího Tlustého, jehož střelu od modré čáry tečoval jeden z hráčů a Ward měl co dělat, aby dostal puk mimo tři tyče!

25:35
    Di Giuseppe výborně pozdržel rozehrávku hostí za brankou a umožnil tak domácím vystřídat.

25:50
    Po špatně posouzeném ofsajdu následuje vhazování ve středním pásmu.

26:25
    McClement minul z hranice brankoviště branku Schneidera!

27:18
    Adam Henrique zastavil útočnou akci Erica Staala, ale domácí jsou stále u kotouče.

28:10
    Puk se po odrazu od zadního hrazené dostal před branku na hůl Di Giuseppeho, ale ten byl tak překvapený z této šance, že jí před stejné překvapeným Wardem nedokázal proměnit!

29:30
    Střelu Nestrašila Ward vyrazil přímo na hůl Nordströma, která nedokázal puk poslat za záda Warda!

29:57
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tlak domácích gradoval, puk se po nepřesná střele Lilese od modré čáry dostal zpět na modrou k BRETTU PESCEMU, který neváhal a svou střelou překonal Coryho Schneidera! Lví podíl na této brance má domácí Andrej Nestrašil, který dokonale před Schneiderem stínil. Asistence John-Michael Liles, Joakim Nordström.
    Brett PESCE - 1:0

31:20
    Carolinu vstřelená branka neuvěřitelně nakopla a hosté neví, kde jim hlava stojí. Schneider se v brance otáčí ze strany na strany a jen díky jeho zákrokům teď na kostce v PNS Areně nesvítí horší skóre než 1:0 z pohledu Devils.

31:33
    Zajac se probojoval do pásma, ale Devils se nepodařilo v pásmu usadil a o kotouč přicházejí.

32:15
    Carolina dobře vzdoruje aktivním hokejistům hostí, kteří se snaží o vyrovnání, ale nedaří se jim usadit se v útočném pásmu.

33:08
    Hosté se snaží, ale domácí jsou úspěšnější, další závar před brankou Devils musí řešit Schneider. Následuje komerční přestávka.

33:41
    Poměr střel na branku: 17 – 12

33:47
    Devils se snaží, ale perfektní obrana Hurricanes jim v tom více, než dobře brání.

34:08
    Zakázané uvolnění domácích Hurricanes.

34:28
    Další tlak si vytvářejí domácí hokejisté, to se Schneiderovi zcela jistě nelíbí.

34:53
    Hra přerušena pro přihrávku rukou. Následuje komerční přestávka.

35:02
    Snaha hostí je patrná, ale je doplněná mnoha nepřesnosti, po jedné z nich je odpískáno zakázané uvolnění.

35:24
    Severson ve snaze dostat puk do útočného pásma pouze odevzdává na hůl domácích.

35:57
    Raskovu střelu, včetně dorážky Versteega vyráží Schneider.

36:30
    Ofsajd domácích zastavuje útočnou akci.

37:00
    Nestrašil bojuje o puk za brankou Schneidera.

37:20
    Domácí puk sice vybojovali, ale né a né se dostal ke střele.

38:09
    Pěkná stahovačka Henriqueho se ukázala jako přebytečná, protože je díky ní odpískán ofsajd.

38:40
    Ke konci třetiny si opět menší tlak vytváří Devils, ale střela Palmieriho minula branku.

38:47
    Další ofsajd hostujícího celku.

39:10
    Kennedyho nebezpečná střela protáhla Warda, který zasáhl vyyrážečkou!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila nám druhá třetina utkání mezi Carolinou a New Jersey. Ve druhé třetině jsme se konečné dočkali branky, když se díky výborné práci před brankou trefil Brett Pesce a dal tak skóre podobu 1:0. která trvá i po druhé třetině.

40:01

40:36
    Ihned v úvodu třetí třetiny musel předvést Schneider několik výtečných zákroků, aby zabránil domácím ve zvýšení skóre.

41:18
    Devils právě vstřelili branku!
    Blesk z čistého nebe! Hosté se nenápadně motali okolo branky domácích, když se najednou zjevil před brankou domácích KYLE PALMIERY a poslal kotouč za záda Cama Warda. Asistence: Mike Cammalleri , Adam Henrique .
    Kyle PALMIERI - 1:1

42:20
    Vstřelená branka logicky nakopla hosty, kteří se snaží o další, ale precizní defenzíva Hurricanes funguje na výbornou.

43:00
    Absolutně neuvěřitelný zákrok Coryho Schneidera! Po obrovské chybě se dostali Staal s Versrteegem do situace tváří v tvář hostujícímu brankáři. Prvně jmenovan poslal puk na Versteega a ten měl před sebou prázdnou branku, ale hostující brankář byl proti, roztáhl se na čáře a zastavil puk!

43:34
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Tlustý - 2 min., podražení).

44:24
    Z tlaku, který si domácí vytvořili pramenila střela Justina Faulka, která byla ztečována nad ochranné plexisklo okolo kluziště.

45:06
    Devils se osvobozují vyhozením k Wardovi.

45:20
    Akce domácích zastavena ofsajdem.

45:35

46:43
    Po nepříliš hezké pasáži, kdy jsme sledovali spíše boj o kotouč přichází přerušení hry v podání Warda.

47:01
    Ruutu našel Tootooa, ale toho zradilo zpracování před odkrytou brankou!

48:17
    Po několik šancích hotí přichází tvrdý direkt od JUSTINA FAULKA, který dostal puk v brejku mezi kruhy a propálil Coreyho Schneidera mezi betony!
    Justin FAULK - 2:1

49:10
    Henriqueho střela neprošla až k Wardovi. Domácí mohou vystřídat.

49:33
    Hosté chtějí rychle vyrovnat, ale podobně jako po první brance Caroliny, je defenzíva domácích velice pevná.

50:35
    Domácí si vytvářejí tlak, nutno říct, že nervozita hostí jim k tomu dost vypomáhá.

51:24
    Kalinin bojuje o puk v rohu útočného pásma, podaří se Devils udržet pásmo a vytvořit si tlak?

51:46
    Hostím se nepodařilo udržet, ale stále působí velice aktivně, touho za vyrovnáním je žene kupředu.

52:30
    Severson počkal s pukem za vlastní brankou a nechal své spoluhráče vystřídat.

52:54
    Hurricanes se dostávají ke kotouči a vytváří si tlak, který hosté řeší jednoduše. Vyhozením na zakázané uvolnění.

53:14
    Lindholm objel s pukem polovinu útočného pásma, z čehož pramenila střela od modré čáry, která se k Wardovi vůbec nedostala.

54:06
    Hainsey poslal puk do středního pásma, ale nepovedlo se mu jej vybojovat pro domácí.

54:36
    Schneider opět podržel hosty proti střele z velké blízkosti.

55:06
    Domácí drží puk na svých hokejkách a nikam logicky nespěchají.

55:26
    Hostujícím hráčům se podařilo získat kotouč a ihned míří kupředu.

56:07
    Cammalleri ztratil puk při přechodu modré čáry, ale stále Devils u puku.

56:46
    Troufám si říct, ž je rozhodnuto! Adam Henrique nejprve spálil velkou šanci, k puku se dostal Justin Faulk, který puk přenechal JOAKIMU NORDSTRÖMOVI, který svou tvrdou střelou překvapil Schneidera. Asistence: Justin Faulk.
    Joakim NORDSTRÖM - 3:1

58:00
    Začali nám poslední dvě minuty utkání, Carolina velice dobře brání, pokud chtějí Devils alespoň bod, měli by začít tlačit na branku Warda více.

58:15
    Schneider na střídačce! Hosté v šesti.

58:40
    Při vhazování u obranné modré Devils se Schneider vrátil do branky, ale vzápětí z ní prchá zpět na střídačku.

58:51
    Oddechový čas pro hosty.

59:01
    Schneider na střídačce, domácí se dostávají pod tlak.

59:15
    Ward viděl střelu od modré čáry a zachytil ji. Buly po levici domácího gólmana.

59:20
    Další střela na branku domácích končí v moci domácího brankáře.

59:26
    Nepřesná střela od modré čáry dostává hosty ven z útočného pásma.

59:49
    Nestrašil sice ze středního pásma minul odkrytou branku, ale mrzet ho to určitě nemusí.

Je za námi utkání mezi Carolinou a New Jersey. Do třetí třetiny vstoupili aktivně domácí, ale hosté se ihned po neproměněné šanci domácích prosadili a vyrovnali zásluhou Kylea Palmieriho. Vedení si však o sedm minut později vzali zpět domácí, když Schneidera prostřelil Justin Faulk. Pojistku na výhru dal tři minuty před koncem svou brankou Joakim Nordström.

1. Joakim Nordström (CAR) 1+1
    2. Justin Faulk (CAR) 1+1
    3. Brett Pesce (CAR) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Jiří Tlustý (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:54
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:39 (03:53:23)

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 30. Pesce (Liles, Nordström), 49. Faulk (E.Staal, Veersteeg), 57. Nordström (Faulk) – 42. Palmieri (Cammalleri, Henrique)

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E.Staal, Lindholm – Nordström, J.Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Terry, McClement, Nash

Rozhodčí: Chris Rooney, Frederick L’Ecuyer – Devin Berg, Tony Sericolo