Omsk – Čerepovec 4:0 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Toljatti – Vladivostok 1:5 (kon.)
Jaroslavl – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Soči – Novosibirsk 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Severstal Čerepovec
Úterý 29.12.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z dalších onlajnů. (16:16:52)

Československá stopa v zápase

Dominik Furch (OMS): 15 střel, 15 zákroků, 100% úspěšnost
    Michal Kempný (OMS): (1+0), 2 střely, 21:13 čas na ledě
    Vladimír Sobotka (OMS): (0+0), 5 střel, 13:38 čas na ledě
    Martin Erat (OMS): (0+0), 0 střel, 13:33 čas na ledě

V dnešním utkání zcela zaslouženě vyhrává domácí Avangard. První třetina byla nemastná – neslaná, ale vše se postupem času zlepšovalo. Omsk hru ovládal a vsítil soupeři čtyři branky. Naopak Čerepovec se nedostal do žádné vyložené šance, a tak Dominik Furch odchází z boje s čistým kontem. O jednu z branek se postaral další český hráč, jímž byl obránce Michal Kempný.

Střely na branku: 31:15.

59:57
    V závěru zápasu je tu ještě jeden trest, který obdržel za podražení Ivan Lekomcev.
    Ilja MICHEJEV - 4:0

58:39
    Avangard právě vstřelil branku!
    Po rotaci v rohu hrací plochy našel Valentin Pjanov ILJU MICHEJEVA, který si vybrusil do střelecké pozice. Mladý talent ve službách Omsku zamířil tak přesně, že se kotouč od brankové konstrukce dostává do sítě. Sergej Magarilov už se mohl jen ohlédnout za sebe, kde puk vlastně skončil. Asistence: Valentin Pjanov.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty dnešního zápasu, který se postupem času zlepšoval. Ovšem šance si vytvářel pouze domácí tým, jenž zaslouženě zvítězí.

57:07
    Vladimír Sobotka zastavil zakončení od modré čáry a pomohl tak Dominiku Furchovi, který nemusel zasahovat.

56:25
    Branka Michala Kempného znamená, že Omsk dnešní utkání už téměř jistě vyhraje a připíše si tři body.
    Michal KEMPNÝ - 3:0

54:57
    Alexander Perežogin našel ve druhé vlně najíždějícího MICHALA KEMPNÉHO, jehož pokus se odrazil od horní tyče do hostujícího brankáře, jenž si kotouč srazil až za brankovou čáru. Asistence: Alexander Perežogin.

54:19
    Dle předvedené hry v posledních minutách se zdá, že utkání už je rozhodnuté. Severstal se za pětapadesát minut nedostal do vážné šance.

53:49
    Avangard kontroluje hru a když se dostane pod tlak, tak přijde vyhození ze třetiny. Ovšem nyní se kotouč doklouzal až na zakázané uvolnění, hra se vrátí před českého gólmana.

52:57
    Od modré čáry vystřelil Kirill Svijazov, jehož pokus byl před brankou tečován do protipohybu Dominika Furcha, ale kotouč se do branky nevešel.

52:12
    Hostující celek potřebuje vystřídat, a tak obránce drží kotouč za vlastní brankou a čeká až mu někdo ze spoluhráčů najede do volného prostoru.

51:42

51:00
    Další střela z pravého kruhu pro vhazování mířila jen nad branku a kotouč hned poté opustil útočnou třetinu.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 32. Kazakov (Lamtjugov, Lekomcev), 48. Chochrjakov (Michejev), 55. Kempný (Perežogin), 59. Michejev (Pjanov)

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Alexandrov, Pervyšin, Lekomcev, Ahnelöv, Gusev, Gluchov – Sobotka (A), Kazakov, Erat – Paršin, Zubov (C), Burdasov – Perežogin (A), Chochrjakov, Pjanov – Petrov, Černikov, Lemtjugov – Michejev.
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Gorjačevskich) – Karlsson, Sizov, Popov, Dorofejev, Svijazov, Chamidullin, Kudako – Vovčenko, Skorochodov, Trubačjov (A) – Kagarlickyj (C), Černov, Trunjov – Nikoncev, Berdikov, Monachov – Gimatov, Mojsejev, Kazakovcev – Berdnikov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gusev – Misjur, Nestěrov