Jokerit – Davos 4:5 (po pr.) | Jekatěrinburg – Mannheim 3:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:5 (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)
HC Davos
Úterý 29.12.2015, 15:00Spengler Cup

Do semifinále Spengler Cupu nakonec postupuje Davos, který už prohrával 2:4, ale nakonec dokázal skóre otočit ve svůj prospěch. Účastník KHL, finský Jokerit Helsinky, byl blízko, ještě pět minut před koncem základní hrací doby vedl, lepší byl i v prodloužení, ale nakonec prohrává. (17:24:53)

63:40 Grégory SCIARONI - 4:5

63:40
    Davos právě vstřelil branku!
    GRÉGORY SCIARONI dostal skvělý pas od Ambühla a zblízka se nemýlil. Asistence: Andres Ambühl, Mauro Jörg.

63:11
    Teď měl šance i Davos, ale skóre se nemění.

62:00
    Senn chytil i průnik Pelletiera i následné dorážky!

61:36
    V prodloužení má zatím navrch Jokerit.

61:00
    Senn musel řešit ještě další závary před svou brankou.

60:46
    Jaakola se přes beka dostal před gólmana, ale Senn ho vychytal!

60:12
    Začalo prodloužení, které se hraje 3 na 3!

60:01

Davos dokázal ve třetí třetině vyrovnat a o postupujícím týmu do semifinále Spengler Cupu rozhodne až prodloužení.

60:00

59:48
    Davos v plném počtu.

57:48
    Vyloučení v týmu HC Davos (Koistinen – 2 min., nedovolené bránění).

57:09
    Davos má další nápor a Helenius musel být znovu v pozoru.
    55:54 Samuel WALSER - 4:4

55:54
    Tak to jsou věci, Davos přece jen vyrovnal! SAMUEL WALSER dorazil střelu do poloodkryté klece, do které se natahoval Helenius, ale puk nechytil. Asistence: Marc Wieser, Andres Ambühl.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 13. Todd (TS), 32. Aaltonen (Joensuu), 37. Talaja (Ohtamaa), 39. Regin (Talaja) – 3. Portmann (Sieber), 31. Koistinen, 51. Jörg (Corvi), 56. Walser (Wieser, Ambühl), 64. Sciaroni (Ambühl, Jörg)

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Jensen, Larsen, Jaakola, Todd, Kulda, Lajunen (A), Salminen, Sneck – Joensuu, Regin (C), Kozun – Kennedy, Pelletier, Aaltonen – Hagman, Sallinen, Jormakka – Talaja, Wirtanen (A), Gymer.
    HC Davos: Senn (Genoni) – Brejčák, Du Bois, Forster, Guerra, Jung, Paschoud, Koistinen, Nater – Aeschlimann, Ambühl, Corvi, Jörg, Lindgren, Moss, Portmann, Picard, Ryser, Schläpfer, Sciaroni, Setoguchi