Čeljabinsk – HC Slovan 1:2 (0:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Záhřeb 2:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 3:6 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Medveščak Záhřeb
Středa 30.12.2015, 16:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Neftěchimik Nižněkamsk a Medveščak Záhřeb.

Nižněkamsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na deváté příčce se čtyřiašedesáti body. Po třiačtyřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 15 výher, 4 výhry po prodloužení či nájezdech, 11 proher po prodloužení či nájezdech a 13 proher. Na domácím kluzišti zatím odehráli dvaadvacet utkání, ze kterých 10x vyhráli, 2x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 5x prohráli po prodloužení či nájezdech a 5x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Nižněkamsk – Slovan Bratislava 0:1sn
    Nižněkamsk – Podolsk 5:3
    Din. Riga – Nižněkamsk 4:1
    Jokerit – Nižněkamsk 6:5 po prodloužení
    Petrohrad – Nižněkamsk 2:1 po prodloužení

Medveščak Záhřeb se momentálně nachází v tabulce Západní konference na desáté příčce s dvaašedesáti body. Po šestačtyřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 14 výher, 6 výher po prodloužení či nájezdech, 8 proher po prodloužení či nájezdech a 18 proher. Na venkovním kluzišti zatím odehráli devatenáct zápasů, ze kterých 5x vyhráli, 3x prohráli po prodloužení či nájezdech a 11x prohráli.

Marek Kvapil (NIZ)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Ljamin, Bondarev, Rjasenskij, Sergejev (A), Ščitov (C), Kuzmin, Jevsejenkov, Bryncev – Žukov, Volkov, Stas – Poryadin, Polygalov, Kvapil – Sexton, Stoa, Taffe – Grigorenko, Kulikov, Zdunov

Medveščak Záhřeb: Taylor (Kroselj) – Parlett, Morrisonn, Mäntylä (A), Gysbers, Jurčina, Larkin, Deutsch – Smoleňák (A), Mertl, Genoway – Bjorkstrand, Saarinen, Brule – Bolduc, Hedberg, Arkalov – Katic, Glumac (C), Perkovič

Rozhodčí: Gašilov, Bukin – Sadovnikov, Sivov.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Stadionem nyní zní Ruská a Chorvatská národní hymna.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se ženou směrem dopředu.

00:08
    Zastavil je však odpískaný ofsajd. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:45
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Hedberg.

01:01
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a dostávají se tak do vedení 1:0! NIKITA ŠČITOV dostal přihrávku na modrou čáru, následně vyslal na branku tvrdou střelu, která skončila za zády bezmocného Taylora! Asistence: Igor Polygalov.
    Nikita ŠČITOV - 1:0

02:10
    Hosté nyní drží kotouč na holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

02:48
    Grigorenko a Zdunov se nyní řítili sami proti jednomu obránci, Grigorenko to vzal však na sebe, ale svou střelou nedokázal prostřelit Taylora.

03:16
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

03:23
    Porjadin nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry a rozhodčí tak musel odpískat zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Sudnicinem.

03:33
    Ščitov nyní poslal před branku přihrávku od pravého mantinelu, kotouč se sice dostal u vzdálenější tyče k Sextonovi, ten to však nejspíš vůbec nečekal a k zakončení se tak nedostal.

04:40
    Hosté jsou nyní u kotouče, ale zatím se jim nedaří se dostat přes střední pásmo.

04:55
    Nyní se jim to sice podařilo, byl jim však odpískán ofsajd.

05:13
    Hosté se nyní na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu, následně však o něj přišli po nepřesné přihrávce jednoho z nich.

05:24
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Žukov.

06:01
    Smoleňák vyslal na branku střelu od modré čáry, jeho pokus však Sudnicin dobře viděl a neměl tak problém kotouč vyrazit mimo tři tyče.

06:47
    Mäntylä zkusil své střelecké štěstí od modré čáry, jeho pokus však Sudnicin vyrazil do rohu kluziště.

07:38
    Brule si nyní sjel s kotoučem od levého mantinelu do středu kluziště a na Sudnicina vyslal jedovatou střelu, Sudnicin však tento pokus skvěle chytil!

07:41

08:45
    Hosté se nyní s kotoučem usadili v útočném pásmu, k pořádné střele na branku se však nedostali.

08:55
    Komerční přestávka.

09:26
    Smoleňák vyslal na branku střelu od modré čáry, jeho pokus však dokázal Sudnicin svou vyrážečkou vyrazit mimo tři tyče.

09:52
    Brule se nyní dostal ke střele z levého kruhu, jeho táhlou střelu však dokázal Sudnicin vyrazit mimo tři tyče.

10:36
    Kotouč nyní skončil po teči Hedberga na lavičce domácích a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:16
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

12:16
    Parlett nyní napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus byl však sražený mimo tři tyče.

12:49

12:53
    Saarinen nyní dostal skvělou přihrávku před branku zpoza branky, jeho následnou nebezpečnou střelu dokázal Sudnicin skvěle chytit.

13:30
    Gysbers nyní podržel kotouč za vlastní brankou a počkal až jeho spoluhráči vystřídají.

14:38
    Domácí se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu, ne však na dlouho.

15:41
    Bryncev se dostal ke střele z levého kruhu, jeho tvrdou ránu však jeden z obránců zblokoval do ochranné sítě.

16:51
    Glumac nyní bojoval o kotouč v útočném pásmu, nakonec však o něj přišel.

17:37
    Žukov se nyní už už dostával do samostatného úniku, těsně než se však ujmul puku, tak mu ho sebral jeden z vracejících se obránců.

17:57
    Porjadin vyslal na branku střelu z pravého kruhu, branku však minul.

18:43

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:14
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Taylorem.

19:46
    Zdunov nyní napálil kotouč do Bolduca, a ten se následně od něj odrazil mimo hrací plochu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 16:58.

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Domácí měli ihned na začátku zápasu přesilovku, kterou dokázal využít střelou od modré čáry kapitán domácího týmu Ščitov. Hosté si dokázali také vytvořit pár velkých šancí, ani jednu se jim však nepodařilo využít. Druhá třetina tak bude ještě velmi zajímavá.

Střely (celkem): 7 – 12
    Vyhrané buly (celkem): 13 – 11

Oba týmy už jsou na ledové ploše. Druhá třetina tak za malou chvíli začne.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

20:33
    Oba týmy půjdou do čtyřech. Dvě minuty za hrubost odsedí Polygalov (NIZ) a Mäntylä (ZAG).

22:04
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! SIMON GYSBERS napřáhl ke střele od modré čáry a kotouč po jeho střele skončil až v síti! Sudnicin neměl šanci proti této tvrdé ráně. Asistence: Jesse Saarinen.
    Simon GYSBERS - 1:1

23:14
    Kvapil se nyní dostal s kotoučem po levé straně kluziště až do útočného pásma, následně se s kotoučem natlačil před Taylora, toho však nedokázal následnou střelou překonat.

24:27
    Sexton nyní pouze nahodil kotouč do útočného pásma a celá jeho pětka odjela střídat.

24:51

25:15
    Domácí nyní ztratili kotouč v útočném pásmu a hosté tak můžou nyní založit protiútok.

25:25
    Domácí se opět dostávají do vedení! Kvapil se dostal do samostatného úniku proti Taylorovi, těsně před ním však poslal kotouč zadovkou na IGORA POLYGALOVA, a ten následně prostřelil Taylora střelou mezi betony. Asistence: Marek Kvapil, Michail Žukov.
    Igor POLYGALOV - 2:1

27:20

27:48
    Larkin poslal na branku střelou z pravého kruhu, střela mu však příliš nesedla a kotouč tak skončil daleko vedle levé tyče.

27:52
    Hosté opět vyrovnávají! Mertl se dostal ke kotouči v mezikruží, následně si s ním sjel víc k brance, ale poté se rozhodl raději přihrát zpět do mezikruží COLBYMU GENOWAYOVI, a ten následnou střelou krásně vymetl pavučinku v pravém horním rohu. Asistence: Tomáš Mertl.
    Colby GENOWAY - 2:2

30:13
    Žukov nyní s kotoučem objel branku a kotouč se snažil zasunout k levé tyči, to se mu však příliš nepovedlo.

31:23
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení odsedí Mäntylä.

32:05
    Domácím se nyní nedaří udržet na delší dobu v útočném pásmu a hosté tak mají zatím snadnou práci.

32:55
    Až nyní se jim to povedlo a hned z toho byla velká šance! Jeden z domácích hráčů nahodil kotouč před branku, tam puk ještě posunul do leva na volného Rjasenskijho Žukov, ten však následnou střelou nedokázal prostřelit Taylora.

34:32
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Taylorem. Ještě před tím však proběhne komerční přestávka.

34:38
    Nyní zakázané uvolnění také na druhé straně a hra se tak přesune před Sudnicina.

35:15
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání vyfasoval Bondarev.

35:44
    Mäntylä se dostal ke střele z pravého kruhu, Sudnicin však jeho střelu dobře viděl a pravým betonem tak kotouč vyrazil do ochranné sítě.

36:13
    Smoleňák zkusil své střelecké štěstí z pravého kruhu, svou střelou však trefil Sudnicina do hrudi.

37:15

37:31
    Ihned z trestné lavice se dostal do samostatného úniku Bondarev, svou střelou k bližší tyči však nedokázal překonat Taylora.

37:34
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Bolduc.

38:48
    Sexton zkusil své štěstí z levého kruhu, svou střelou však trefil pouze brankáře.

39:32

39:39
    Smoleňák zkusil své střelecké štěstí z mezikruží, jeho střelu však dokázal Sudnicin chytit do své lapačky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:02.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme mohli vidět hned tři branky, a to když se hned ve 23. minutě dokázal prosadit a vyrovnat tak na 1:1 Gysbers. Ihned o tři minuty později to však už bylo opět 2:1, a to když se dokázal střelecky prosadit Polygalov. O další tři minuty to však bylo opět 2:2, střelecky se prosadil Genoway. Třetí třetina tak bude ještě velmi zajímavá a uvidíme komu se nakonec podaří zvítězit.

Střely (celkem): 23 – 24
    Vyhrané vhazování (celkem): 26 – 22

40:01

43:46
    Porjadin zkusil své štěstí z levého kruhu, branku však netrefil.

44:20
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

45:15
    Jeden z hostujících hráčů nyní nahodil kotouč do útočného pásma, ale ten se nakonec dostal pouze k jednomu z obránců.

45:37
    Hosté nyní ztratili kotouč v útočném pásmu a domácí se tak dostávají do protiútoku.

46:02
    Kvapil zkusil střelu z velkého úhlu, brankáře však nedokázal prostřelit.

46:47
    Hosté se poprvé v dnešním utkání dostávají do vedení! Bolduc vyslal na branku střelu z pravého kruhu, Sudnicin kotouč pouze vyrazil před sebe k volnému EDWINU HEDBERGOVI, a ten už neměl problém kotouč poslat pod sedícím Sudnicinem. Asistence: Alexandr Bolduc.
    Edwin HEDBERG - 2:3

47:45
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Mäntylä.

48:30
    Domácí se až do této doby nedokázali usadit v útočném pásmu a hosté tak mají zatím snadnou práci ve vlastní třetině.

49:45

49:47
    Domácí si prakticky v proběhlé přesilovce nevystřelili na branku.

50:06
    Rjasenskij vyslal na branku střelu od modré čáry, tato střela však nenadělala Taylorovi větší potíže.

51:46
    Sexton se snažil o střelu od modré čáry, tu mu však nedovolil jeden z obránců.

52:01
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval Jämtin.

52:08
    Domácí však prohráli buly v útočném pásmu a jeden z obránců tak poslal kotouč daleko od své branky.

53:09
    Domácím se opět nedaří usadit se v útočném pásmu.

53:52
    Taffe zkusil překvapit brankáře střelou z velkého úhlu, to se mu však nepodařilo a Taylor si pohlídal mezírku u své pravé tyče.

54:40

55:00
    Posledních 5 minut třetí třetiny. Hosté stále vedou o jednu branku 2:3.

56:26

57:22

58:06
    Dva hostující hráči se nyní řítili proti jednomu obránci, Brule to však vzal na sebe, ale jeho střelu dokázal Sudnicin chytit, a poté i jeho dorážku.

58:10
    Hosté nejspíš rozhodují dnešní utkání! TOMÁŠ MERTL a Brule se řítili sami proti jednomu obránci, Mertl naznačil přihrávku na Bruleho a následně poslal střelu na branku, která nakonec skončila v síti! Asistence: Gilbert Brule, Danny Taylor.
    Tomáš MERTL - 2:4

58:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:57
    Domácí to zkoušejí v šesti!

59:29
    Jeden z hostujících hráčů zkoušel trefit prázdnou branku z vlastní třetiny, tu však jen těsně minul a stav tak zůstává stále 2:4.

59:48
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude dvanáct vteřin před koncem utkání ve středním pásmu.

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli mírně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 2:4! Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už ve 2. minutě trefil z přesilovky Ščitov. Další branky padali až ve druhé třetině. Nejdříve vyrovnal na 1:1 ve 23. minutě Gysbers. Domácí se však dostali opět do vedení o tři minutky později, a to když se prosadil Polygalov. O další dvě minutky to však bylo opět 2:2, a to když se dokázal střelecky prosadit Genoway. Na 2:3 poté zvyšoval ve 47. minutě Hedberg a na konečných 2:4 dával v 59. minutě Mertl. Hosté si tak po dnešní výhře 2:4 připisují do tabulky důležité tři body.

Střely (celkem): 39 – 37
    Vyhrané vhazování (celkem): 41 – 38

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.

Milan Jurčina (ZAG) – 0+0
    Radek Smoleňák (ZAG) – 0+0
    Tomáš Mertl (ZAG) – 1+1
    Marek Kvapil (NIZ) – 0+1 (18:59:18)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 2. Ščitov (Polygalov), 26. Polygalov (Kvapil, Žukov) – 23. Gysbers (Saarinen), 28. Genoway (Mertl), 47. Hedberg (Bolduc), 59. Mertl (Brule, Taylor)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Ljamin, Bondarev, Rjasenskij, Sergejev (A), Ščitov (C), Kuzmin, Jevsejenkov, Bryncev – Žukov, Volkov, Stas – Porjadin, Polygalov, Kvapil – Sexton, Stoa, Taffe – Grigorenko, Kulikov, Zdunov

Rozhodčí: Gašilov, Bukin – Sadovnikov, Sivov