Motor ČB – Most 8:2 (kon.) | Jihlava – Třebíč 3:2 (po pr.) | Havířov – Kadaň 4:0 (kon.)
Litoměřice – Slavia 1:2 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 2:1 (po pr.) | Přerov – Kladno 4:5 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Slavia Praha
Středa 30.12.2015, 18:00 • Kalich Arena • Chance liga • 36. kolo

Utkání tedy nakonec skončilo 1:2. Po vyrovnání ze strany Stadionu následovalo trestné střílení hostí, které nakonec rozhodlo o vítězi.

Děkuji za pozornost. Užijte si zbytek večera a šťastný nový rok. (20:33:01)

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:13
    Pavelka jde na střídačku! Litoměřice zkoušejí hru 5 na 4.

59:00
    Trestné střílení bylo nařízeno z důvodu úmyslného posunutí brány.

59:00
    Slavia právě vstřelila branku!
    MILOSLAV ČERMÁK trestné střílení proměňuje a minutu před koncem dostává svůj tým do vedení. Bez Asistence.

59:00
    Na trestné střílení nastupuje Čermák.

59:00
    Slavie získává trestné střílení!

58:08
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Pavlas – 2 min. hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiránek – 2 min. hrubost).

58:08
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Kališníkům se dvě minuty před koncem podařilo srovnat! ZDEŇKU DOLEŽALOVI se podařilo z prakticky nulového úhlu prostřelit Krále. Asistence: Jaroslav Kalla.

57:30
    Kotouč trefil ochrannou síť na straně domácích. Bude se vhazovat po Pavelkově pravici.

56:25
    Hruška zkusil přihrát puk dopředu, ale první se k němu dostali domácí.

56:04
    Bude se pokračovat ve hře.

56:04
    Trvá dlouho vyčistit led od krve. Vas po rychlém ošetření už zamířil za svými spoluhráči.

56:04
    Vas odchází za pomoci ostatních s velkými potížemi. Krve je na ledu opravdu mnoho.

56:04
    Berger a Vas končí na zemi. Berger se po chvíli sám zvedá, ale za Vasem míří doktorka a ostatní. Na ledu je vidět krev.

55:36
    Icing hostí.

54:17
    Nedvídek pronikl do útočného pásma a po sérii dobrých přihrávek došlo na střelbu. Král však stihl nastavit kotouči do cesty svůj beton.

53:41

53:16
    Domácí ještě chvíli poté zdržují v pásmu hostí kotouč.

53:07
    Ondráček se pokusil zaútočit v oslabení a Král měl co dělat, aby střelu vykryl.

52:28
    Kotouč se mihl jen těsně před brankou Pavelky, který se ale nakonec postavil puku do cesty.

51:41
    Po dlouhé době se bude vylučovat. Na trestnou se vydává René Piegl (LTM). 2 minuty za vysokou hůl.

51:12
    Kotouč putuje z jedné strany ledové plochy na druhou. Kombinace obou týmů jsou krátké a většinou bez střely.

50:18
    Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění.

49:55
    Knot s Bílkem bojovali za bránou domácích o kotouč. Nakonec přispěchal na pomoc další hráč Slavie a ta se po chvíli dala do kombinace.

48:58
    Střela hostí na Pavelku letěla mimo a domácí se zmocňují kotouče, se kterým se snaží probojovat do útočného pásma.

48:28
    Icing hostí. Vhazovat se bude po Králově levici.

47:17
    Šafránek zkusil bekhendem poslat puk směrem do klece domácích, ale kotouč nebyl zrovna rychlý a Pavelka tak neměl velký problém ho zastavit.

46:42
    Domácí kombinují.

46:15
    Hruška obdržel přihrávku přímo před Pavelku a po rychlé reakci vystřelil. Pavelka ale bleskurychle nastavil kotouči do cesty beton.

45:43
    Domácí se snaží usadit se v útočném pásmu.

45:07
    Zakázané uvolnění Slavie. Vhazovat se bude po Králově pravici.

44:11
    Pavelka zablokoval kotouč blížící se do rohu jeho brány betonem.

43:40
    Krátoška bravurně získal kotouč ve středním pásmu a zkusil proniknout do útoku. Mnoho prostoru pro střelbu neměl a tak zkusil poslat kotouč směrem na Krále z otočky. Bránu ale netrefil.

42:59
    Postup kališníků do útoku brzdí ofsajd.

42:31

41:30
    Domácí nadále kombinovali a kotouč se několikrát dostal nebezpečně blízko brány. Ale i tentokrát se dostal puk k nepravému hráči a skončil tak na druhé straně ledové plochy.

40:36
    Přihrávka domácích za bránou byla zachycena hosty a ti kotouč vyhazují.

40:20
    Domácí již kombinují v útočném pásmu.

40:01

Dnešní utkání sleduje 1740 diváků. Stadion je vyprodaný.

Ve druhé třetině jsme se gólu nedočkali a tak i do třetí dvacetiminutovky půjde Slavia s dvougólovým náskokem. Stadion však má stále dvě a půl minuty přesilovku a tak bude začátek třetiny určitě napínavý.

Další třetina začne přibližně v 19:47.

40:00

39:51
    Sešívaní vyhazují ještě jednou.

39:01
    Domácí jsou nuceni se vracet pro kotouč, neboť se Slavii daří ho vyhodit.

38:31
    Nathan Robinson (SLA) dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.

38:31
    Další hráč domácích končí na zemi. Antončík si ihned odepíná helmu a za pomoci ostatních odchází na střídačku. Na ledě zůstávají kapičky krve.

38:00
    Šafránkova střela z mezikruží poslala kotouč moc vysoko.

37:38

37:31
    Hosté procpali kotouč za Pavelku, ale dopustili se zároveň hry vysokou holí. Gól tedy pochopitelně neplatí.

36:51
    Domácí vyhazují puk a kupují si další drahocenný čas.

36:13
    Za pomoci ostatních odchází na střídačku. Hra pokračuje.

36:13
    Pavlas dostal ránu kotoučem přímo do hlavy. Končí na zemi a rozhodčí přerušuje hru.

35:38
    Milan Toman (LTM) dostává dvouminutový trest za krosček.

35:13

35:02
    Mikulík střílel od modré, ale trefil pouze brusli domácího hráče.

34:14
    Mikulík střílel z průniku, ale Pavelkova lapačka byla rychlejší.

33:45
    Domácí vyhazují kotouč na druhou stranu ledové plochy a kupují si tak drahocenné vteřiny.

33:23
    Robinson svojí střelou od modré míjí bránu.

33:13
    Slavia si zahraje přesilovku. Za hákování půjde na trestnou Václav Racek (LTM) na 2 minuty.

33:10
    Šulc po bitvě o puk za klecí domácích skončil na zemi. Krátce poté se ale zvedá a míří na střídačku.

32:10
    Pavelkův beton blokuje Kašpaříkovu střelu od mantinelu.

31:41
    Andrlík stál na modré připravený na přihrávku, po které vystřelil prudce, ale bránu netrefil.

31:10
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po Pavelkově pravici.

30:39
    Domácí mají nyní puk pod kontrolou a přesouvají se před Krále.

30:03
    Robinsonova přihrávka před Pavelku byla překažena.

29:35
    Knot vystřelil silou od modré. Pavelkova lapačka ale byla rychlejší.

29:29
    Kombinace hostí nadále pokračuje.

29:13
    Šafránek střílel z blízkosti, ale kotouč skončil ve výstroji Pavelky.

28:38
    Bílek zkusil vystřelit od modré, ale kotouč trefil pouze hůl sešívaného obránce.

28:13

27:37
    Domácí se dostávají k dobrým šancím, ale zatím se nedaří je zakončit.

26:51
    Domácí se pokoušejí kombinovat, ale hosté mnoha prostoru nedávají.

26:13
    Na trestnou míří David Hruška (SLA) na 2 minuty, neboť se brankář hostí Tomáš Král (SLA) dopustil trestu zdržování hry posunutím branky.

25:50
    Doležal pronikl do útočného pásma a zkusil vystřelit. Kotouč však trefil pouze zadní mantinel.

25:16
    Markovič zkusil z přihrávky prostřelit Pavelku, ale trefil pouze jeho beton. Kotouč se odrazil až do středního pásma.

24:15
    Robinson pronikl po obvodu do útočného pásma a vystřelil. Pavelka zachytil kotouč betonem a následně si pro něj přijel zbytek týmu hostí. Před Pavelkou nastal hotový zmatek, ale nakonec se právě on dokázal puku chopit.

24:10
    Racek zkoušel střílet od mantinelu, ale trefil jen zadní mantinel. Za bránou hostí zanedlouho vypukla menší šarvátka.

23:17
    Hra se rychle přesunula zpět k Pavelkovi, ale tentokrát již ke střele nedošlo.

22:38
    Domácí získávají puk a míří do útoku.

21:56
    Pavelka dostal po dobře provedené kombinaci a následné střele hostí puk mezi betony.

21:35
    Domácí jsou v plném počtu.

21:14
    Ofsajd domácích.

20:26
    Postup hostí do útoku je zastaven již ve středním pásmu. Jsou tak nuceni se pro puk vracet.

20:02
    Vhazování vyhrávají opět hosté.

20:01

První třetinu bylo k vidění celkem mnoho samostatných průniků na obou stranách a vyrovnaný výkon obou týmů. Jako první se ale prosadila pražská Slavie minutu před koncem třetiny a do druhé dvacetiminutovky si tak bere gólový náskok.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:35
    Za faul loktem půjde Jakub Šulc (LTM) na trestnou lavici. Slavia si tak zahraje svoji první přesilovou hru.

19:05
    Minutu před koncem prvního dějství nakonec padl první gól. JAROSLAV MARKOVIČ dokázal najít mezeru v bráně domácích a střelou k levé tyči poslal kotouč za Pavelku. Asistence: Angel Krstev.

18:23
    Slavia se pokouší dostat se s kotoučem do útočného pásma, ale krátce na to jsou odzbrojeni.

18:07
    Tejral střílel z průniku. Pavelka kotouč zachytil do své lapačky.

17:45
    Mikulík končí na zemi a po chvíli odjíždí směrem na střídačku. Na ledové ploše však zůstaly jeho rukavice i hůl.

17:06
    Probíhají souboje o puk v pásmu hostí. Domácí ho nakonec získávají a pokouší se kombinovat.

16:39
    Další zakázané uvolnění sešívaných.

15:50
    Doležal s Antončíkem provedli solidní akci před Králem, ale pokus dorazit kotouč za Krále jim nakonec nevyšel.

15:01
    Plášil ihned po přihrávce zkusil vystřelit, ale kotouč se odrazil od hole obránce hostí k mantinelům.

14:59
    Slavia se dopouští icingu. Vhazovat se bude po Králově pravici.

14:27
    Hosté dále ohrožují Pavelkovu klec. Stadion však ke střelám hosty nepouští.

13:48
    Jiránek pronikl až do útočného pásma ve veliké rychlosti, ale Dominik Bílek jeho pokus vystřelit ihned zablokoval svoji holí.

12:45
    Miškář se s kotoučem dostal až před Krále a pokusil se přihrát. Před pootevřenou klecí však nikdo nebyl připraven.

12:33

12:03
    Bahenský se dokonce dostal v oslabení ke střele. Pavelka však kotouč odrazil svojí výstrojí.

11:34
    Hosté dokázali kotouč dostat ze svého pásma a kališníci se tak musejí stáhnout.

11:11
    Pavlas střílel od modré, ale Král se o puk postaral vyrážečkou.

10:33
    V pásmu hostí došlo k faulu na domácího hráče. Rozhodčí ihned posílají na trestnou Tomáše Andrlíka (SLA), který se dopustil trestu držení. 2 minuty.

10:04
    Postup sešívaných do útočného pásma brzdí neplánovaný ofsajd.

08:39
    Doležal po obvodu pronikl až do útočného pásma, ale ke střele se také nedostal.

08:03
    Král byl nucen zalehnout puk, ale zároveň tím odkryl značnou část své brány. Hráči Stadionu se pokoušeli kotouč získat, ale Král byl nakonec úspěšný.

07:27
    Valášek získal ve středním pásmu kotouč a bleskurychle se vydal k bráně hostí. Byl ale rychle obklopen obranou hostí a nedostal se ke střele.

06:29
    Před Králem došlo k menší potyčce. Ta přestala po malé chvíli a tresty se udělovat nebudou.

05:38
    Ke střele na Pavelku také nedošlo. Kotouč se pohybuje z jednoho konce ledové plochy na druhou, ale ke střelám nedochází.

05:06
    Domácí opět před Králem. Kombinace ale rychle končí a sešívaní se pokoušejí opět dostat do útoku.

04:30
    Robinson se pokusil od modré vystřelit, ale hůl domácího obránce střelu zablokovala.

04:05
    Hra je opět před Králem. Kališníci kombinují.

03:49
    Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění a vhazovat se bude po Pavelkově pravici.

03:05
    Racek obdržel přihrávku před útočným pásmem, ale byl velmi rychle obklopen hráči Slavie, kteří si puk převzali.

02:31
    Hosté se s kotoučem přesunuli zpět do svého pásma a náhle se opět vydávají do útočného pásma.

02:02
    Knotovi ujela přihrávka a o puk se nyní bojuje za bránou domácích.

01:27
    Hosté chvíli kombinovali před Pavelkou, ale kotouče se rychle zmocnili domácí.

00:59
    Ondráček se pokusil z blízkosti doklepnout puk do brány, ale neměl pro to vhodný úhel.

00:36
    Pavlas zachytil přihrávku hostí ve středním pásmu a boje o kotouč se přesouvají před Krále.

00:03
    Úvodní vhazování vyhrávají sešívaní.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Veselý) – Toman, Bílek, Pavlas, Havránek, Plášil, Šulc, Piegl, Chmel – Kalla, Berger, Valášek – Ondráček, Nedvídek, Filip – Doležal, Miškár, Antončík – Krátoška, Racek, Orság. Trenér: Říha

HC Slavia Praha: Král (Frodl) – Andrlík, Knot, Hraško, Pavlin, Krstev, Růžička, Drahorád – Bahenský, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Jiránek, Šafránek, Markovič – Nestrašil, Kašpařík, Tejral. Trenér: Razým.

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil.

Vzájemná bilance

Obě vzájemná utkání přinesla plný počet bodů pražské Slavii. Nejprve se týmy setkaly v Litoměřicích, kde za stavu 6:2 porazili sešívaní domácí kališníky. Druhý zápas se odehrál v Edenu a přinesl stejný výsledek. I v něm totiž Slavie vyhrála za stavu 6:2.

Sešívaní se aktuálně nacházejí na 4. příčce tabulky WGM ligy s 60 body. V posledních 7 zápasech vyhrála pražská Slavie jen dvakrát a to s Mostem a Třebíčí. V posledním zápase dorazili do Edenu hráči Havířova, kteří po pouhé půlminutě dostali kotouč do brány sešívaných. Odpověď Slavie byla rychlá, neboť ve třetí minutě byl stav opět nerozhodný, ale po krátké době přišel další gól Havířova a v poslední třetině zpečetil AZ výhru dalšími dvěma góly. Utkání tak skončilo 1:4.

Kališníci se i nadále pohybují ve středu tabulky a aktuálně jim náleží 8. pozice s 52 body. Po vítězné sérii, ve které domácí celek porazil i favorizované Kladno, zavítaly do Litoměřic středočeské Benátky. Domácím gólové šance moc nevycházely a prohráli tak 1:3. V posledním zápase se vydali litoměřičtí hokejisté do Hané. Prostějov však po dvou třetinách měl solidní třígólový náskok a první gól kališníků padl až v poslední třetině. Prostějov si ale vedení udržel a Stadion tak prohrál 2:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.