Martin – Piešťany 4:3 (kon.) | Poprad – Košice 2:3 (po pr.) | Zvolen – Žilina 3:4 (0:1 po s.n.)
Skalica – Banská Bystrica 2:7 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:6 (kon.)
HK Skalica
2:7 (1:4, 0:1, 1:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Středa 30.12.2015, 18:00 • zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Tak a máme tu koniec dnešného stretnutia. Víťazom sa stáva mužstvo menom HC 05 Banská Bystrica, ktorá vezie domov všetky tri body. Domáci si šancami aspoň bod zaslúžili, no dnes im to tam nepadalo, no padalo, ale do ich siete. Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. Dovidenia. (20:08:29)

59:51
    Posledné sekundy 3. tretiny. Zápas sa už len dohráva.

58:34
    Skalica dostáva šancu v početnej výhode, ktorá ale už nič nezmení.

56:09
    Skalica dala gól!
    Tak v závere zápasu ešte kozmetická úprava skóre. Strelcom gólu sa stal MICKEVICS. Asistencie Školiak.

54:48
    Jaborníkova tvrdá bomba od modrej narobila Košútovi mierne problémy, no ten nakoniec skryl puk pod svoju lapačku.

52:43
    Banská Bystrica dala gól!
    LUKÁŠ HVILA utiekol domácej obrane a peknou strelou medzi Košútove betóny zvyšuje vedenie Banskej Bystrice už na 1:7. Bez asistencie.

49:27
    Bystrica išla do menšieho úniku. Domáci sa však aj so šťastím ubránili. Vzápätí vyrazil do rýchleho protiútoku Zálešák, no jeho strela minula bránu hosťujúceho brankára.

47:19
    Domáci získali aspoň útočné pásmo, a tak nasleduje vhadzovanie po pravici pripraveného gólmana Bacashihuaha.

45:02
    Tu nie je o čom. Bystrica si krásne rozobrala Skalicu a MICHAL HANDZUŠ posiela svoje mužstvo do vedenia už 1:6. Asistencie Majdan, Hvila.

44:31
    Trocha nejasný faul, no hlavný rozhodca posiela Baráka na dve minúty za faul kolenom.

43:05
    Petranova nebezpečná strela, ktorá letela našťastie pre domácich priamo do pravého Košútového betónu.

41:34
    Domáci sa od úvodu druhej tretiny tlačia pred Bacashihua, ktorý bez problémov vyrazil nebezpečne letiace puky na jeho bránu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:08
    Jaborník už na ľadovej ploche. To, čo teraz predviedla Skalica, tak to nemalo s početnou výhodu nič spoločné.

37:44
    Na ľade to vyzerá jednoducho: Bystrica si užíva pohodlné vedenie 1:5 a Skalica trpí nervozitou a sklamaním.

36:06
    Jaborník dostáva dve minúty za hákovanie.

35:16
    Korytko sa už chystal k strele, no v poslednej chvíli ho čisto odstavil od puku Gründling.

33:21
    Záhorákom sa nedarí v rozohrávke, a tak musia začať svoju útočnú akciu až od vlastnej obrannej tretiny.

31:40
    Vladimír Lantoš dostáva dve minúty za vrazenie na mantinel. Skalica teda opäť ponúka hosťom šancu na gól.

30:43
    Nakoniec prekonaný aj Košút. MAJDAN skóruje po chybe jedného z domácich obrancov. Asistencie Handzuš, Sandgren.

30:33
    Dušan Pašek dostáva dve minúty za vyhodenie puku. Hostia majú presilovú hru 5 proti 3.

30:23
    Šmach od modrej tvrdo vypálil, no mladík Košút statočne drží svoje čisté konto v druhej tretine dnešného zápasu.

29:44
    Domáci usadený v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť, no chýba tam strelec, ktorý by vytvoril závar pred Bacashihuahom.

28:38
    Marek Zukal inkasuje dve minúty. Nasleduje ďalšia presilová hra pre Banskú Bystricu.

27:07
    Hrá sa dosť tvrdý hokej, Bystrica tvrdo dohráva každý jeden súboj. Ďatelinka zo zadu tvrdo atakoval Bezúcha, no nepíska sa.

25:46
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK 36 HANT Skalica (Lantoš – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gründling – 2+2 min.).

24:24
    Pekná akcia domácich, ktorú zakončoval Školiak, no Bacashihuan bol na správnom mieste. Na zimnom štadióne sa objavil transparent s napísom: ,,My nechceme baráž". Uvidíme, či ich hráči dokážu vypočuť.

22:37
    Domácim sa nedarí vyhodiť puk z ich vlastného obraného pásma, a tak má Košút o zábavu postarané.

20:20
    Do druhej tretiny nastupujú domáci so zmenou na brankárskom poste. Romančíka vystrieda 19-ročný Košút, ktorý zažije svoju premiéru v tejto sezóne.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:45
    Pašek a Brendl vycvičili obranu hostí. No z neznámeho dôvodu Pašek čakal, čakal...a stále čakal, čiže k strele do takmer prázdnej brány sa nedostal.

18:22
    Šanca pre Skalicu na kontaktný gól. Sandgren dostáva dve minúty za seknutie.

17:54
    Tak toto je pre Skalicu dosť nepríjemné. Domáci bojujú zo všetkých síl, no "baranom" to tam dnes padá jedna radosť. Tentoraz dokázal pretlačiť puk za Romančíka KYTNÁR. Asistencie Matoušek, Lamper.

17:14
    Handzuš spravil rušno pred domácim gólmanom, Skalica sa zachraňuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.
    ČÍŽEK - 1:3

16:18
    Druhá strela od modrej a druhá končí za Romančíkom. Tentoraz sa peknou strelou prezentoval ČÍŽEK, ktorý posiela Bystricu do 2-gólového vedenia. Asistencie Matoušek, Kytnár.

15:37
    Pavel Brendl to skúsil od modrej, no puk letel priamo do masky Bacashihua.

14:33
    Miroslav Zálešák sa snažil využiť chybu hosťujúcej obrany, no jeho strela letela mimo Bacashihuaovej brány.

13:41
    Domáci usadený v útočnom pásme, Bezúch skúsil strelu švihom, ktorá bola odrazená na zadný mantinel.
    SANDGREN - 1:2

11:49
    Tomu sa vraví otočka. SANDGREN krásnou delovkou od modrej posiela svoje mužstvo do vedenia 1:2. Asistencie Bast.
    MATOUŠEK - 1:1

11:32
    A máme vyrovnané. Skalica trocha podcenila vracanie sa do obranného pásme, a tak MATOUŠEK s pokojom vyrovnáva na 1:1. Asistencie Kytnár a Jaborník.

10:08
    Skalica aj po strelenom góle stále aktívna. Banská Bystrica trocha zaskočená vstupom domácich hráčov do dnešného zápasu.
    LANTOŠ - 1:0

08:44
    Domáci sa dostávajú do vedenia. Dobrý prehľad v hre ukázal Studenič, ktorý sa vrátil na ľad po dlhej dobre. Jeho prihrávka našla Zálešáka, ktorý nabil LANTOŠOVI, a ten posiela puk za Bacashihuanov chrbát. Asistencie Zálešák a Studenič.

08:14
    Školiak vybojoval puk, no v strednom pásme bol sám, a tak puk len nahodil za bránu hosťujúceho gólmana.

07:10
    Domáci v plnom počte. Reichel už na ľadovej ploche, hrá sa teda 5 proti 5.

06:35
    Mickevics sa vo vlastnom oslabení vybral do útočného pásma, kde sa pokúšal ohroziť Bacashihua, no tomu prišli ihneď na pomoc rýchlo sa vracajúci obrancovia "baranov".

05:03
    Máme tu prvé vylúčenie. Za podrazenie dostáva dve minúty Reichel.

04:09
    Hrá sa celkom opatrný hokej na obidvoch stranách. Obe mužstvá hrajú predovšetkým na zabezpečenú obranu.

02:54
    Patrik Korytko sa pekne uvoľnil, no puk mu skĺzol z hokejky, a tak jeho strela nemala správny efekt. Bacashihua s pokojom chytá puk do svojej náruče.

01:35
    Skalica usadená v útočnom pásme a rozvíja svoju prvú vážnejšiu útočnú akciu. Na modrej rozohrával Zukal, ktorý hľadal pred bránou Školiaka.

00:08
    Začal sa nám zápas medzi domácou Skalicou a hosťami z Banskej Bystrice. Po úvodnom buly sú pri puku hokejisti v zelených dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Obe mužstvá už na ľadovej ploche. Za pár minút začíname.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Romančík (Košut) – Novák, Barák – Opálek, Reichel – Horváth, Zukal – Trenčan – Pašek, Brendl, Mickevics – Markulinec, Školiak, Bezúch – Lantoš, Zálešák, Studenič – Komínek, Klíma, Korytko

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren – Gründling, Šmach – Čížek, Rosandič – Petran, Jaborník – Majdan, Handzuš, Tománek – Hvila, Bast, Ferleťák – Lamper, Kytnár, Matoušek

Rozhodca: Orolin – Gajan, Smrek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dobrý deň. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu medzi Skalicou a Banskou Bystricou. Domáca Skalica má z posledných piatich zápasov až 4 prehry. Posledná sa zrodila v nervóznom derby predposledného s posledným v Žiline. Záhoráci už siahali na minimálne bod, no v 3. tretine zaistil víťazstvo "vlkom" Huna Richard. Skalica v posledných dvoch zápasoch inkasovala až 11 gólov. Dnes ich čaká silná Bystrica. "Barani“ na Štefana zdolali vonku Poprad 4:1. Po série víťazstiev sa so sebavedomím pustili do Trenčína, no na ten už nestačili a prehrali 1:3. Skalica sa nachádza na poslednom mieste v tabuľke s počtom bodov 33. Bystrica je na tom oveľa lepšie. Ich počet bodov predstavuje číslo 61 a v tabuľke sú na peknom štvrtom mieste.

V dnešnom zápase je zrejme favorit jasný, no Skalica si doma bude isto chcieť nejaký bod udržať. Priebeh a konečný výsledok dnešného stretnutia sa dozviete od 18:00!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 9. Lantoš (Zálešák, Studenič), 57. Mickevics (Školiak) – 12. Matoušek (Kytnár, Jaborník), 12. Sandgren (Bast), 17. Čížek (Matoušek, Kytnár), 18. Kytnár (Matoušek, Lamper), 31. Majdan (Handzuš, Sandgren), 46. Handzuš (Majdan, Hvila), 53. Hvila

HK Skalica: Romančík (Košut) – Novák, Barák – Opálek, Reichel – Horváth, Zukal – Trenčan – Pašek, Brendl, Mickevics – Markulinec, Školiak, Bezúch – Lantoš, Zálešák, Studenič – Komínek, Klíma, Korytko
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren – Gründling, Šmach – Čížek, Rosandič – Petran, Jaborník – Majdan, Handzuš, Tománek – Hvila, Bast, Ferleťák – Lamper, Kytnár, Matoušek

Rozhodčí: Orolin – Gajan, Smrek