Buffalo – NY Islanders 1:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Carolina – Washington 4:2 (kon.)
St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.) | Colorado – Chicago 3:4 (po pr.) | Dallas – Nashville 5:1 (kon.)
Calgary – Los Angeles 1:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 0:1 (kon.) | Arizona – Winnipeg 4:2 (kon.)
Boston – Montreal 1:5 (kon.)
Calgary Flames
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Los Angeles Kings
Pátek 01.01.2016, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobré, velice brzké ránu o NHL. I dnes se hraje a my se společně podíváme na utkání mezi Calgary Flames a Los Angeles Kings.

Domácí tým je momentálně na pátém místě Pacifické divize se ziskem 36 bodů z 36 utkání. Tým dnes uzavře čtyřzápasovou sérii domácích utkání, v nichž zatím vybojoval čtyři body. V posledním utkání ale vyšlo Calgary naprázdno, když Anaheimu podlehlo těsně 0:1. Dnes kanadský tým čeká další tým z Kalifornie, silné Los Angeles.

Jiří Hudler 20 (5+15)

Hosté jsou lídry Pacifické divize s desetibodovým náskokem na druhé San Jose. Los Angeles má 48 bodů z 36 odehraných utkání. Tým dnes ukončí čtyřzápasový úspěšný trip, ve kterém zatím vždy vyhrál. Naposledy se tak stalo v Edmontonu, utkání skončilo 2:5 pro kalifornský celek. O branky se postarali King, Mersch, Toffoli, Lewis a Brown.

Marián Gáborík (LAK) 13 (7+6)

Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve tři hodiny ráno, takže si odskočte ze silvestrovských oslav k našemu přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames: Ramo (Hiller) – Brodie, Giordano (C), Hamilton, Russel, Wideman, Engelland – Hudler, Monahan, Gaudreau – Colborne, Backlund, Ferland – Jones, Granlund, Bennett – Bouma, Stajan, Bollig. Trenér: Bob Hartley.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Forbort – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Shore, Pearson – Brown (C) King, Lewis – Andreoff, Nolan, Mersch. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Knorr, Shewchyk.

00:01

08:55
    Los Angeles je v pásmu. je to ale bez střelby.

10:22
    Kopitar se chopil puku ve vlastním pásmu, daleko se ale nedostal, obrana Calgary skvěle zapracovala.

10:39
    Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

11:04
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je tu první gól utkání. Hosté se dostali rychlého přechodu do útoku. MARIÁN GÁBORÍK udělal s pukem pohyb na střed a střelou přes obránce prostřelil Rama. Asistence: Tanner Pearson.
    11:04 Marián GÁBORÍK - 0:1

12:47
    Hosté byli v dalším náporu, jenže v útočném pásmu se dopustili zcela zbytečného gólu. Dvě minuty za hákování dostal Milan Lucic.

13:10
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, novou akci rozjíždí Brodie.

13:39
    Tvrdá rána Widemana od modré, puk skončil na Quickovi. Ten vyrazil, Calgary pokračuje v útoku.

14:23
    Hostům se podařilo přerušit nápor domácích jednoduchým vyhozením přes všechny čáry.

14:47
    Los Angeles je v plném počtu, Lucic se vrátil do hry.

15:08
    Bolligova střela skončila u strážce hostující branky, ten pro jistotu přerušil hru.

15:24
    Zákrok si připsal i domácí Karri Ramo, zakročil proti nepříjemné ráně Nolana přes obránce.

15:37
    Přesilová hra pro domácí, u mantinelu se hry vysokou holí dopustil Jordan Nolan.

16:10
    Začátek přesilovky se domácím nedaří, hosté v klidu vyhazují přes všechny čáry až za branku Calgary.

16:45
    A znovu, Ramo zastavuje puk, aby jeho spoluhráči mohli rychle přejít do útoku.

17:07
    Od modré nahazoval do chumlu hráčů před Quickem Brodie, gólman Los Angeles odolal.

17:37
    Hosté se ubránili u druhému oslabení, Nolan je zpátky ve hře.

18:24
    Ferland pouze nahodil do pásma Calgary, zde se puku chopili domácí hráči a zahájili protiútok.

19:01
    Giordanova střela byla spíše symbolického charakteru, přesto Quick raději schoval puk v lapačce a přerušením uklidnil situaci.

19:25
    Po přihrávce zpoza branky střílel z pravého kruhu Lewis, zamířil přesně do postoje gólmana Rama.

19:42
    Kopitar rozjíždí zřejmě poslední akci první třetiny.

19:50
    Tak ne, pas na Lucice mířil do ofsajdového postavení, takže přichází ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina a spokojenější může být zatím hostující tým, ten si totiž do kabin odnesl jednobrankový náskok. O ten se na začátku 12. minuty postaral Marián Gáborík, který se prosadil přesnou střelou přes obránce. Domácí měli dvě přesilové hry, jenže ani v jedné se nedokázali dostat do souvislejšího tlaku, který by případně vedl i ke gólovému vyjádření.

20:55
    Tvrdá rána Muzzina od levého mantinelu. Puk se zastavil ještě před gólmanem, ztlumil jej hlouček hráčů před ním.

21:46
    Nápor hostů ale nese ovoce a už je to o dvě branky! Toffoli vyjel zpoza branky, jeho zakončení ještě Ramo zvládl vyrazit, ale na následnou dorážku v podání MILANA LUCICE už byl krátký. Společně s ním vložil do dorážky hůl ještě i Kopitar, proti tomuto už Ramo nemohl pořádně zasáhnout. Asistence: Anže Kopitar, Tyler Toffoli.
    21:46 Milan LUCIC - 0:2

23:04
    A už je to o tři branky, úvod druhé třetiny se domácím nedaří. Zpoza branky přišla přihrávka před brankoviště na volného ANDYHO ANDREOFFA a ten si vzniklou situaci vychutnal a prostřelil Rama. Asistence: Michael Mersch, Jordan Nolan.
    23:04 Andy ANDREOFF - 0:3

23:08
    Viděli jsme šarvátku, do které se pustili domácí Brandon Bollig a hostující Milan Lucic. Po krátkém oťukávání se do převahy dostal Lucic a dá se říci, že tuto bitku překlopil na svou stranu. Oba hráči si vykoledovali pětiminutový trest za bitku.

24:30
    Hosté jsou teď ve velké pohodě, prakticky každý útok hrozí gólem.

24:56
    Los Angeles se dostalo do brejku tří na jednoho, Gáborík mohl sám zakončovat, rozhodl se ale pro přihrávku na Shorea a ten pouze promáchl.

25:01
    Následně se Nick Shore dopustil podražení a už je také na trestné lavici. Calgary hraje přesilovou hru.

25:52
    Wideman ztratil na modré čáře puk, Lewis se ale do brejku nedostal, byl zastaven už ve středním pásmu.

26:26
    Calgary se trápí, má problém se vůbec udržet v útočném pásmu.

26:55
    Hamiltonovu ránu od modré vyrazil pozorný Quick.

27:01
    Hamilton nyní poslal pas na levou stranu, kde se pohyboval Bennett, jeho následná střela byla sražena mimo hrací plochu.

27:01
    A to je už i konec přesilové hry, Shore se vrací do hry.

28:00
    Další rychlý protiútok hostujícího týmu, nyní ho táhl Lewis, individuální zakončení ale nevedlo k cíli, hráč Los Angeles byl zablokován.

28:48
    Monahanovi scházela rychlost, i proto byl jeho průnik středem zastaven ještě před zakončením.

29:08
    Nyní už to bylo z jeho strany lepší, tvrdě vystřelil a Quick si zajisté oddechl, když puk skončil těsně vedle a zaduněl o zadní mantinel.

29:47
    Domácí obrali Kopitara o puk, jenže z následné akce se snížit nepodařilo. Blízko byl Backlund, jeho bekhend ale zvládl Quick vytěsnit.

30:28
    Domácí se snaží, to jim nelze upřít, zatím ale trpí na přesnost. Mezi tři tyče se netrefil ani Granlund, který pálil z mezikruží.

30:40
    Lucicův pas na Toffoliho nebyl úplně přesný, domácí se chopili puku a vyrazili do protiútoku.

31:10
    Widemanovi se povedl hezký bodyček na Browna, obránce Calgary tak zastavil rodící se akci na levém křídle.

32:00
    Sledujeme teď trochu rozháranou pasáž utkání, ani jeden z týmů se není schopen na delší dobu usadit v pásmu.

33:02
    Shore si sice pěkně narazilo mantinel, před branku se ovšem nedostal.

33:20
    To se povedlo až Pearsonovi, jeho teč rány od modré a následná dorážka, to byly nebezpečné momenty, ale Ramo dokázal v obou případech zasáhnout.

33:49
    Střelecká nemohoucnost domácího týmu se pomaličku blíží 96 minutám bez vstřeleného gólu!

34:43
    Pomáhá tomu i Quick, který se nyní dokázal přemístit od jedné tyčky k druhé a zasáhnout proti teči nehozeného puku.

35:43
    Monahan se sice s pukem dostal do útočného pásma, jenže tam narazil na Muzzina, který mu znemožnil další průnik a případné zakončení.

36:48
    Hostující Ehrhoff zastavil akci domácích a sám založil protiútok. Trápení Calgary pokračuje.

37:23
    Obrovská šance na snížení. Po rychlém průniku přišla přihrávka na pravou stranu, kde stál volný Brodie, ten pálil do odkryté části branky, jenže na poslední chvíli mu do střely skočil Lucic a puk srazil do rohu!

38:08
    Po rychlém průniku neuspěl ani Wideman, jeho střela skončila mimo.

38:55
    Bollig pouze nahodil puk do pásma, tam ale scházeli jeho spoluhráči. Hosté se v pohodě ubránili.

39:52
    Ještě jeden pokus o střelu, v podání Muzzina to bylo ale hodně na náhodu, byl totiž v nevýhodném postavení a navíc těsně bráněn.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina a hosté mohou být maximálně spokojení. Vedou totiž o tři branky a kráčí za dvěma body. Ty nejdůležitější okamžiky přišly hned v úvodu třetiny, ve 22. minutě dorazil Milan Lucic Toffoliho šanci a na začátku 24. minuty se zblízka prosadil Andy Andreoff. Calgary se v útoku trápí, v této třetině domácí vyslali na branku Los Angeles pouhé čtyři střely a čekání na gól už přesáhlo celkem 100 minut hry.

40:24
    Brown vystihl chybnou rozehrávku domácího týmu a pokusil se překvapit Rama. Ten jeho střelu vyrazil do rohu.

41:21
    Monahanovo vyhození skončilo na střídačce Calgary, vhazovat se bude v pásmu domácích.

41:48
    Po levé straně to vzal Bennett, dostal se však pouze kousek do útočného pásma, poté byl atakován u mantinelu a o puk přišel.

42:30
    Ofsajd domácích.

43:09
    Bollig pouze vyhodil puk z vlastního pásma, rozehrávku Los Angeles nyní táhne Martinez.

43:36
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí se dočkali snižující branky! Ferland vybojoval za brankou puk, vybruslil, přihrál na modrou, odkud vystřelil MARK GIORDANO a s přispěním Doughtyho teče dostal puk za Quicka! Asistence: Micheal Ferland, Joe Colborne.
    43:36 Mark GIORDANO - 1:3

44:07
    A mohlo být pro domácí ještě veseleji! Před Quickem vznikl závar, gólman hostů už ležel v brankovišti, přesto si dokázal poradit i s pokusy dotírajícího Hudlera!

45:20
    Rozhodčí signalizují postavení mimo hru, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

45:49
    McNabb zahájil útok Los Angeles, ten ale netrval dlouho, při přechodu do pásma před Rama se domácí dokázali ubránit a už jsou to oni, kdo jde dopředu.

46:46
    Už to vypadalo, že se dva hráči hostů dostanou do přečíslení, Giordano ale svou obrannou práci zvládl na jedničku.

47:26
    Nyní ale chyboval, Lucic jej obral o puk, přihrál na Toffoliho, který z mezikruží minul.

48:03
    Snížení měl na holi Hamilton, hezky si vybruslil do střelecké pozice, ale na Quicka si zblízka nepřišel.

48:46
    Hvězdný Quickův zákrok. Mezi kruhy se ke střele dostal Ferland, puk prošel mezi dvěma obránci, Quick si ale tuto střelu dokázal najít a efektním zákrokem zabránil snížení.

49:15
    Domácí se sice zlepšili v útoku, v obranné činnosti ale dělají velké chyby. Shore nyní vyhmátl rozehrávku a neskóroval jen pro obětavý skok jednoho z obránců do střely.

51:00
    Domácímu publiku se nelíbil zákrok Doughtyho, sudí ovšem zůstali v klidu, vylučovat se rozhodně nebude.

51:48
    Střela Muzzina z levého kruhu nebyla přesná, puk skončil na plexi za brankou domácího týmu.

52:34
    Hudler byl v útočném pásmu osamocen, k průniku po levé straně se neodhodlal a nevyšla mu ani bekhendová přihrávka na střed.

53:11
    Domácí si zahrají přesilovou hru, neboť Drew Doughty vyhodil v obranném pásmu puk přes plexisklo a vykoledoval si dvouminutový trest za zdržování hry.

53:34
    Tvrdá Monahanova střela z levého křídla skončila u Quicka, Colborne se k dorážce už nedostal.

54:16
    Widemanova rána od modré se mezi tři tyče nevešla, domácí ale pokračují v náporu.

54:39
    Hosté mají i štěstí, nyní je zachránila tyč po Colbornově střele!

55:11
    Přesilovka Calgary je u konce, hosté tuto pasáž nakonec přečkali bez úhony.

55:46
    Zakázané uvolnění hostů, ti teď potřebují alespoň na chvíli vydechnout.

56:01
    Mersch dokázal po rychlostním souboji vybojovat za brankou Calgary puk, vyjetí a zakončení mu už ale nevyšlo.

56:48
    Rychlá akce domácích, takřka na jeden dotek. Před Quicka se dostal Ferland, bekhendové zakončení ale skončilo právě na brankáři Los Angeles.

57:00
    Domácí už hrají v šesti bez brankáře!

57:21
    Jenže přichází otupení tlaku, dvouminutový trest za podražení dostává Sam Bennett.

57:28
    Vhazuje se v pásmu Los Angeles, Ramo je opět na střídačce. Hraje se tak v pěti na obou stranách.

57:53
    Chybná rozehrávka domácích, Kopitar s Lucicem dostali puk do středního pásma. Snaha Calgary o rychlý návrat skončila ofsajdem.

58:23
    Doughtyho vyhození skončilo zakázaným uvolněním, hra se opět stěhuje před Quicka.

58:28
    Widemanovo nahození skončilo nad brankou Los Angeles.

58:48
    Quickova branka je mimo své správné postavení, tyčka vyskočila po lehkém střetu s Quickem a Ferlandem. Vhazuje se v pásmu hostů.

58:51
    Gáborík zablokoval střelu od modré a puk se vysokým obloučkem dostal do středního pásma.

59:16
    Je rozhodnuto. Domácí ztratili ve vlastním pásmu puk a pojistku na výhru hostů dal střelou do prázdné branky TANNER PEARSON. Asistence: Marián Gáborík.
    59:16 Tanner PEARSON - 1:4

59:53
    Ještě jedna Widemanova střela, Quick nemusel zasahovat.

Zápas je u konce a body se stěhují do Kalifornie. Hosté z Los Angeles se sice museli ve třetí třetině vypořádat s rostoucím tlakem soupeře, svůj náskok však neztratili. Calgary snížilo ve 44. minutě, kdy se od modré trefil Mark Giordano, to však bylo ze strany kanadského celku vše. Nepomohla ani závěrečná power-play, v té se naopak radovali hosté, do prázdné branky skóroval Tanner Pearson. Konečný výsledek zápasu je 1:4.

Marián Gáborík (LAK) 1+1, 2 střely, čas na ledě 12:59

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:43:44)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 44. Giordano (Ferland, Colborne) – 12. Gáborík (Pearson), 22. Lucic (Kopitar, Toffoli), 24. Andreoff (Mersch, Nolan), 60. Pearson (Gáborík)

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Knorr, Shewchyk

Diváci: 19 289