Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.) | Toronto – St. Louis 4:1 (kon.)
Tampa – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 5:2 (kon.)
Carolina – Nashville 1:2 (po pr.) | Florida – NY Rangers 3:0 (kon.) | Columbus – Washington 5:4 (2:1 po s.n.)
Colorado – Calgary 0:4 (kon.) | San Jose – Winnipeg 1:4 (kon.) | NY Islanders – Dallas 6:5 (kon.)
San Jose Sharks
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Winnipeg Jets
Neděle 03.01.2016, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Domácí dnes odehrají třetí z pěti domácích zápasů. Z prvních dvou mají zatím Žraloci bilanci jedné prohry a jedné výhry. Nejprve San Jose nestačilo na Colorado, ale v minulém zápase porazilo Philadelphii. Hráči se žralokem na prsou jsou momentálně na čtvrtém místě Pacifické divize, avšak po dnešním zápase se mohou posunout na druhé místo před Arizonu a Vancouver, na které ztrácejí pouhý bod.

Patrick Marleau – 36 zápasů (14+14)

Hokejisty tohoto kanadského celku po dvou vyhraných domácích zápasech čeká pětizápasový trip. První utkání tohoto tripu se Jets příliš nepovedlo, když nestačili na Arizonu. Druhá zastávka Winnipeg čeká právě dnes v SAP Centru. Svěřenci Paula Maurice letos prožívají nepovedený ročník, což dokazuje i jejich postavení v tabulce. S 36 body jim patří poslední místo Centrální divize a až dvanáctá příčka Západní konference.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), Thornton (A), Karlsson – Ward, Couture (A), Marleau – Wingels, Hertl, Nieto – Donskoi, Tierney, Zubrus

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Trouba, Myers, Enstrom, Chiarot, Stuart (A) – Wheeler (A), Little, Stafford – Burmistrov, Lowry, Ladd (C) – Ehlers, Perreault, Thorburn – Halischuk, Copp, Armia.

00:01

00:15
    Úvodní buly sice vyhrálo San Jose, ale k puku se následně dostali Jets, kteří míří do útočného pásma.

00:53
    První zákrok zápasu si připisuje Connor Hellebuyck, která zastavil střelu Coutureho z levého křídla.

01:09
    Už už to vypadala, že druhá lajna Žraloků po dobrém napadání půjde do přečíslení, když v tom Trouba na poslední chvíli dokázal zasáhnout.

02:28
    Wingels byl poslán do mantinelu, přesto domácí pořád hrají s pukem.

02:50
    Tierney se Zubrusem udělali dobrý závar před hostující bránou, jenže obě zakončení letěla těsně mimo.

03:39
    Laddovu formaci zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:57
    Nepovedenou rozehrávkou se nyní prezentoval Hellebuyck, ale Burns mu od modré jen vrátil puk do lapačky.

04:08
    Thornton si po vhazování vybruslil na osu hřiště, kde jeho střelu zablokoval jeden z hostů.

04:35
    Wheeler na druhé straně také zahřál Jonese, vhazovat se bude v pásmu San Jose.

04:41
    Sharks riskli rychlou rozehrávku, ta ovšem končí zakázaným uvolněním.

05:37
    Perreault byl na konci velmi rychlé kombinace, zakončení z bezprostřední blízkosti ale mířilo mimo tři tyče.

06:07
    Odpískáno další zakázané uvolnění domácího týmu.

06:27
    Vlasic vydolovat puk u mantinelu pro své spoluhráče.

06:47
    Po velmi aktivním úvodu Žraloků nyní hrají spíše Tryskáči.

07:36
    Pavelského střelu z vytočený vyráží hostující brankář betony.

08:25
    Další zákrok si Hellebuyck připisuje proti střele Wingelse, která letěla z pravého křídla.

09:03
    Snadný zásah si připsal Jones, když přidržel nahození letící od mantinelu. Následuje reklamní přestávka.

09:08
    Martin vyhodil puk mezi diváky, ale protože puk byl ještě tečovaný, bude se vhazovat ve středním pásmu.

09:16
    Nyní byl naopak odpískaný ofsajd Winnipegu.

09:51
    Velmi kostrbatá akce Lowryho a Burmistrova skončila přečíslením 2 na 1. Naštěstí pro domácí přišla nepřesná finální přihrávka.

11:07
    Před dotírajícím Ehlersem Jones raději přikryl puk lapačkou.

11:33
    Hertl neudržel puk v útočném pásmu, u puku jsou tedy Jets.

12:00
    U vyhozeného puku byl nejdříve ze všech Vlasic, a tak se píská icing.

12:05
    Chiarot (WPG) vyhodil puk mezi diváky, takže si musí odpykat 2 minuty za zdržování hry.

12:33
    Pavelského střelu z levé strany blokuje Trouba.

12:50
    Burns si sjel až na pravý bod pro vhazování, jenže minul bránu.

13:14
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí doplácí na chybnou rozehrávku a inkasují v oslabení. Jeden z hráčů Sharks nahrál puk na hůl Wheelera, který mířil sám na Jonese. Útočník Jets celou akci vyšperkoval ještě přihrávkou do strany na DREW STAFFORDA, který střílel do zcela prázdné brány. Asistence: Blake Wheeler.
    Drew STAFFORD - 0:1

15:59
    Logan Couture z nulového úhlu nepropasíroval puk za záda Hellebuycka.

16:19
    Braun nahazoval puk na branku, ale i s jemnou tečí Warda si hostující gólman poradil.

16:32
    Burmistrov z pravé strany nenašel skulinku ve výstroji Martina Jonese.

17:45
    Hosté diktují tempo hry, domácí momentálně pouze vyhazují puky do středního pásma.

18:15
    Vlasic po přihrávce Hertla z druhé vlny jen orazítkoval zadní mantinel.

19:00
    Domácím se nedaří dostat se do hry, další vyhození dovolí Žralokům alespoň vystřídat.

19:24
    Slibně vyhlížející akci domácích zakončil sraženou střelou Burns.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina jen potvrdila trápení domácího celku na vlastním ledě. Sharks nedokázali svého soupeře dostat pod větší tlak, dokonce následně kapitulovali ve vlastní přesilovce. To Wheeler připravil velmi snadnou pozici pro Drew Stafforda, jehož rána už mířila jen do prázdné brány.

Další třetina začne přibližně v 5:04.

20:01

20:39
    Thornton inkasoval úder holí do oblíčeje, rozhodčí ovšem nebude vylučovat.

21:16
    Nahození Jets sbírá Braun a bude hrát s pukem.

21:27
    Rozehrávku zachytili hosté, ty naopak zase zastavuje ofsajd.

22:13
    Hertlovu střelu z pravého křídla zablokoval jeden z hosujících hokejistů.

22:45
    Hosté utíkají svému soupeři do dvougólového vedení po velmi nenápadné akci. JOEL ARMIA z pravého křídla nahrnul puk do brankoviště, kde našel hůl nejspíše domácího obránce, od které se puk odrazil za brankovou čáru. Bez asistence.
    HALISCHUK - 0:2

22:58
    Enstrom (WPG) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

23:16
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Pavelski (SJS) inkasuje 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.

24:21
    Thornton mířil z křídla na Hellebuycka, ale jeho tvrdá rána nemířila mezi tři tyče!

24:58

26:07
    Hostující Winnipeg byl zastaven ofsajdem, následuje komerční přestávka.

26:57
    Domácí se stále nemohou prosadit, hosté zatím skvěle brání.

27:29
    Myersova střela od modré byla sražena do rohu hřiště.

28:24
    Byfuglien dostal dlouhý pas, po kterém mohl jít do úniku, jenže nedokázal zpracovat kotouč.

28:29
    Byfuglien (WPG) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

28:49
    Puk ihned po buly letí za Jonese, domácí začínají od vlastní brány.

29:23
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí se přeci jen úvodního gólu dočkali. Joe Thornton skvělou křížnou přihrávkou našel na levé straně BRENTA BURNSE, jehož střela z první na přední tyč rozjásala celou halu. Asistence: Joe Thornton, Patrick Marleau.
    BURNS - 1:2

30:59
    Thorntona je po skvělé gólové asistenci plné hřiště, dokáží Sharks vyrovnat?

31:43
    Ladd svoji střelu schoval za obránce, ale také nutno podotknout, že netrefil bránu.

31:52
    Další přímočarou akci Žraloků zakončoval Patrick Marleau, jehož prudkou střelu z nápřahu si doslova vychutnal lapačkou Hellebuyck!

32:08
    Enstrom (WPG) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

32:25
    Po závaru v hostujícím brankovišti vyváží puk Lowry.

33:05
    Thornton si vyměnil puk s Couturem, který stál v brankovišti, následně od něj také dostal přihrávku zpět, ale bývalý kapitán zamířil z dobré pozice jen do chráničů hostujícího gólmana!

33:35
    Marleau se v přesilové prosmýkl až před Hellebuycka, na kterého nedokázal vyzrát, protože jeho pokus mířil nad bránu. Puk se možná lehce otřel o břevno hostující klece!

34:08

34:29
    Braun (SJS) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

34:55
    Braunovo vyhození puku mimo hřiště přišlo San Jose velmi draho. MATHIEU PERREAULT dlouho váhal s pukem, jenže když už se odhodlal vystřelit, vymetl vzdálenější roh domácí branky. Asistence: Dustin Byfuglien, Blake Wheeler.
    PERREAULT - 1:3

35:59
    Hráčská lavice (SJS) inkasuje 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

36:36
    Laddova nebezpečná střela jen prosvištěla kolem domácího brankáře mimo branku.

37:23
    Zubrus získal puk a vyvezl ho do útočného pásma.

37:35
    Hostující celek byl zastaven, jednalo se o ofsajd.

37:59

38:19
    Puk nyní létal kolem brankové čáry a Hellebuycka, ale cestu do branky si nenašel.

38:58
    Braun rozehrává další akci San Jose.

39:05
    Před Hertlem hostující brankář raději podržel puk, čímž přerušil hru.

39:45
    Proti střele Byfugliena od modré zasáhl vyrážečkou Jones.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po druhé siréně ještě vznikla na ledě strkanice, kterou vyprovokoval Byfuglien. Ten byl ale se svým sokem Wingelsem zadržen rozhodčími, a tak jsme se bitky nedočkali.

Druhou třetinu také ovládli hosté z Winipegu, i když domácí svoji hru značně zlepšili. Hosty poslal do dvoubrankového vedení Matt Halischuk, ale na jeho trefu dokázal odpovědět v přesilovce Brent Burns. Na rozdíl dvou branek ovšem odskočili Jets zpět, když početní výhodu využil krásnou ranou do rohu branky Mathieu Perreault.

Další třetina začne přibližně v 6:02.

Ve třetí třetině bude branku Sharks hájit Alex Stalock, který nahrazuje Martina Jonese!

40:01

40:59
    Braunovo nahození od hrazení letělo jen těsně kolem přední tyče.

41:14
    Wheeler (WPG) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

41:42
    Nejprve Vlasicovu střelu nikdo nedokázal tečovat, následně Burns mířil jen do zadního mantinelu.

42:18
    Couture s Thorntonem bojovali o puk v předbrankovém prostoru, nakonec však Byfuglien odklidil kus černé gumy.

42:42
    Hosté odpalují kotouč až za Stalocka.

43:14

43:58
    Rychlý útok Coutureho zastavuje dnes výborný Hellebuyck.

44:26
    Také Dillonovu střelu od modré hostující brankář vyráží.

45:07
    Domácí Wingels (SJS) je vyloučen na 2 minuty za nesportovní chování. Dvě minuty za stejný prohřešek si odsedí také Halischuk (WPG),

47:07
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:58
    Zubrus bojoval v útočném pásmu o puk, avšak neúspěšně.

48:57
    Winnipeg si hlídá své vedení, Enstrom s Myersem v poklidu rozehrávají.

50:02
    Vlasic tvrdě zastavuje u mantinelu Ehlerse.

51:13
    Ward ve velmi zajímavé situaci volil střelu, jenže vystřelil pouze do připraveného Hellebuycka.

53:16
    Wheeler si nebyl jist svou pozicí, a tak puk jen nahodil do útočného pásma. To zatím Jets stačí.

54:08
    Po odpískaném icingu se hra přestěhuje před výborně chytajícího Connora Hellebuycka.

55:06
    Byfuglienova střela se odrazila do rohu hřiště, kde budou hráči bojovat o puk.

56:26
    Hosté se opět proviňují icingem, vhazovat se bude před jejich bránou.

56:35
    Domácí zkoušejí hru bez brankáře, Stalock už je na střídačce!

57:10
    Thorntonova nabídka byla sražena do ochranné sítě.

57:17
    Ani hra bez brankáře domácím dnes nevychází. NIKOLAJ EHLERS se po vhazování ve vlstním pásmu zmocnil puku, ujel po křídle a trefil prázdnou branku. Bez asistence.
    EHLERS - 1:4

57:59
    Domácí se ještě snaží nevypustit závěr, ale hosté Žraloky k ničemu nepouštějí.

59:10
    Myers bude rozehrávat, domácí už ani nenapadají.

59:30
    Poslední minuty patří Winnipegu, který hraje s pukem.

Třetí třetina nám nabídla vskutku nudnou podívanou. Jedinou branku má na svědomí Nikolaj Ehlers, který pečetil výhru svého týmu trefou při power play soupeře. To je pro dnešek vše, já se s Vámu loučím a přeji příjemný nedělní den!

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:32

Hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) – 27 zákroků, úspěšnost 96,4 %
    2. Blake Wheeler (WPG) – 0+2
    3. Alexander Burmistrov (WPG) – 0+0 (06:42:24)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 30. Burns (Thornton, Marleau) – 14. Stafford (Wheeler), 23. Armia, 35. Perreault (Byfuglien, Wheeler), 58. Ehlers

San Jose Sharks: Jones (41. Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), Thornton (A), Karlsson – Ward, Couture (A), Marleau – Wingels, Hertl, Nieto – Donskoi, Tierney, Zubrus