Švédsko – USA 3:8 (kon.) | Rusko – Finsko 3:4 (po pr.)
Švédsko
3:8 (2:2, 0:4, 1:2)
USA
Úterý 05.01.2016, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • Mistrovství světa do 20 let • O 3.–4. místo

52:19
    Na trestnou lavici usedne střelec poslední branky Matthew Tkachuk za sekání.

47:38
    Šance pro Švédy. Na trestnou lavici zamířil Carlo za podražení a Tre Kronor budou hrát 28 sekund přesilovku pět na tři.

46:06
    Asplund byl faulován a na trestnou lavici zamíří na dvě minuty Chad Krys za sekání.

31:48
    Dvanáct vteřin přesilové hry pět na tři pro USA. Na 2+2 minuty bude vyloučen za hru vysokou holí Asplund.

29:59
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Forsbacka Karlsson podrazil svého spoluhráče a rozhodčí ho za to vykazuje ze hry na dvě minuty.

28:16
    Šance pro Tre Kronor. Borgen srazil k zemi švédského hráče a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

18:59
    A hráči Tre Kronor budou mít šanci dostat se do vedení. White je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

13:29
    Na trestnou lavici za hákování zamířil na dvě minuty Jacob Larsson.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 18. Lagesson (Kempe), 19. Grundström (Eriksson, Forsbacka), 59. Holmström (Lindblom, Kempe) – 12. Bjork (Dvorak), 16. Tkachuk (Werenski, Schmaltz), 23. Boeser (Borgen, Tkachuk), 25. Donato (MacInnis, Carlo), 37. Bjork (Milano), 40. Carlo (Schmaltz), 44. Donato, 52. Tkachuk (Schmaltz)

Švédsko: Sandström – Lagesson, Forsling, Larsson, Englund (C), Pettersson, Carlsson – Holmström (A), Kempe, Lindblom – Grundström, Forsbacka Karlsson, Eriksson – Asplund, Timashov, Nylander – Ehn, Looke, Karlsson
    USA: Nedeljkovič – Werenski, Carlo, Borgen, Belpedio, Fortunato, McAvoy, Krys – Tkachuk, Matthews, White – Bjork, Dvorak, Milano – Schmaltz, Hitchcock, Boeser – Debrincat, Eansor, Macinnis – Donato

Rozhodčí: Fonselius, Rantala (FIN) – Chartrand-Piche (CAN), Nieminem (FIN)