Montreal – New Jersey 2:1 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:3 (po pr.)
Vancouver – Carolina 3:2 (kon.) | Anaheim – Toronto 0:4 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Carolina Hurricanes
Čtvrtek 07.01.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vancouver Canucks v loňské sezóně Carolinu Hurricanes dvakrát porazil a zejména na utkání z 29. října 2014 v Rogers Areně vzpomíná rád. Brankář Ryan Miller v něm předvedl 29 zákroků a vychytal své jubilejní 300. vítězství v NHL, zatímco Brad Richardson vstřelil dva góly a výraznou měrou pomohl k výhře Canucks 4:1. Druhé utkání oba týmy sehrály 17. ledna v PNC Areně, kde opět zářil Ryan Miller, který předvedl 28 zákroků a vychytal čisté konto. Dařilo se také Kevinovi Bieksovi, který zaznamenal dvě asistence a pomohl k výhře Canucks 3:0. První vzájemným střetnutím v letošní sezóně NHL mezi Vancouverem a Carolinou Hurricanes Vás provede Tomáš Reiner.

Vancouver Canucks:

Ryan Miller, Alexander Edler, Luca Sbisa, Dan Hamhuis a Brandon Sutter všichni vynechali středeční trénink a do zápasu proti Carolině Hurricanes zřejmě nezasáhnout. Daniel Sedin v posledním utkání proti Arizoně Coyotes přišel v průběhu první třetiny o čtyři zuby, jako správný bojovník se ale tréninku zúčastnil. Hlavní trenér Willie Desjardins se pro prohře s Arizonou 3:2 nechal slyšet, že Sven Baertschi (krk) a Brandon Prust (noha) by proti Carolině mohli nastoupit.
    Brankář Eddie Läck připraven na velký zápas do Vancouveru.

Carolina Hurricanes:

Brankář Eddie Läck se ve čtvrtek v noci poprvé od 26. června, kdy přišel do Caroliny z Vancouveru Canucks, představí proti svému bývalému týmu. Läck v rozpětí let 2013-2015 zasáhl v bráně Canucks do 82 zápasů, během nichž 72 utkání zahájil jako jednička a vychytal svému týmu 34 vítězství s průměrem 2,43 gólů na zápas. Současný brankář Hurricanes během posledních šesti startů zaznamenal čtyři výhry v normální hrací době a dvě porážky. Mladý útočník Phil Di Giuseppe utrpěl v nedělním utkání proti Nashvillu otřes mozku a nad jeho startem visí otazník. Di Giuseppe během čtrnácti zápasů vstřelil tři góly a zaznamenal pět asistencí. Carolina povolala z Charlotte zpět útočníka Brocka McGinna, který v letošní sezóně NHL během 14 zápasů vstřelil dva góly a přidal k nim jednu asistenci.

Andrej Nestrašil (CAR) 4+7, +/- 7

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks: Markstrom (Cannata) – Edler, Tanev, Hutton, Weber, Bartkowski, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Hansen – Baertschi, Horvat, Vrbata – Prust, McCann, Dorsett – Burrows (A), Vey, Craknell. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Carolina Hurricanes: Läck (Ward) – Liles, Faulk (A), Slavin, Hainsey, Hanifin, Pesce – Versteeg, E. Staal (C), Lindholm – Nordstrom, J. Staal (A), Nestrašil – Skinner, Rask, McGinn – Malone, McClement, Nash. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Brad Watson – Steve Barton, Trent Knorr.
    Fanoušci Caroliny dnes budou držet brankáři Eddiemu Läckovi palce během jeho prvního zápasu proti bývalému týmu.

Brankáře Eddieho Läcka dnes čeká speciální zápas, poprvé od 26. června minulého roku se totiž vrací do dobře známé Rogers Areny, kde ještě v loni působil a kde se nyní v bráně Caroliny Hurricanes představí proti svému bývalému týmu. V sestavách obou týmů nechybí čeští zástupci, na straně Vancouveru Radim Vrbata a v týmu Caroliny Andrej Nestrašil.

00:01

00:06
    Carolina Hurricanes vyhrála úvodní vhazování zápasu a po levé straně nahodila puk do útočného pásma.

00:29
    John-Michael Liles vypálil z pravého křídla a pozorný Jacob Markstrom jeho střelu levým betonem vyrazil za bránu.

01:19
    Canucks otočili hru, jeden z domácích hráčů byl ale na levém křídle vytlačen do rohu útočného pásma a ke střele se nedostal.

01:53
    Brandon Prust vypálil na pravém křídle z kruhu pro vhazování, jeho následná střela zápěstím ale byla zablokována.

02:28
    Vancouveru Canucks se nepodařilo rozehrát a puk končí na zakázaném uvolnění, po kterém se bude vhazovat po pravici Jacoba Markstroma.

02:48
    Eddie Läck u své levé tyče vyjel proti nahození Vancouveru a po rozehrání bekhendem za bránu se málem dopustil obrovské chyby, Canucks se ale do zakončení nedostali.

03:08
    Jacob Markstrom se rychle vrhl rybičkou po nahozeném puku, aby ho těsně před jedním z hráčů Caroliny přikryl na ledě lapačkou.

03:24
    Ben Hutton na levém křídle nabral velkou rychlost a poté si sjel před bránu, kde se snažil bekhendem zamířit k levé tyči, Eddie Läck byl ale připraven a připsal si první a velice ostrý zákrok!

04:43
    Daniel Sedin na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následná střela byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.

05:17
    Jannik Hansen vypálil od modré čáry a jeho střela po ledě byla těsně před Eddie Läckem bruslí jednoho z hráčů zablokována.

05:35
    Vancouveru Canucks se nepodařilo přejít přes modrou čáru podle pravidel a jeho akci zastavilo postavení mimo hru.

06:02
    Carolina Hurricanes vyhrála ve středním pásmu vhazování a okamžitě nahodila puk do útočného pásma.

06:16
    Bo Horvat se řítil do samostatného úniku, po kterém se u pravé tyče snažil puk bekhendem zasunout mezi betony Eddieho Läcka, ten je ale včas sklapl k sobě a připsal si další skvělý zákrok! Bývalý brankář Canucks drží Carolinu nad vodou.
    06:16 Velká příležitost Bo Horvata, který si sjel před bránu.

07:39
    Vancouver Canucks si během úvodních sedmi minut vytvořil dvě obrovské šance, které měli na hokejkách Bo Horvat a předním Jannik Hansen, ani jednomu z nich se ale prolomit bezbrankový stav nepodařilo.

08:15
    Carolina Hurricanes se vydala dopředu, její útok ale nic nepřinesl a Vancouver mohl otočit hru.

08:24
    Útok Vancouveru Canucks zastavilo postavení mimo hru, po kterém přišla na řadu první reklamní přestávka.

09:16
    Viktor Rask vypálil těsně před modrou čárou a Jacob Markstrom jeho střelu směřující do pravého horního rohu lapačkou vyrazil do rohu kluziště a ochranného skla!

10:00
    Jacob Markstrom si připsal první ostrý zákrok v dnešním zápase a zasloužil se skvělým zákrokem o to, že je skóre stále bezbrankové.

10:37
    Eric Staal tvrdě vypálil v blízkosti modré čáry ze středního pásma a Jacob Markstrom jeho nepříjemnou střelu vyrazil mimo.

10:53
    Pokud jsem dobře viděl přes hráče na střídačce, tak do útrob Rogers Areny zamířil s číslem 20 Riley Nash, který má zřejmě zdravotní problém.

11:24
    Hra byla po zakázaném uvolnění Canucks přerušena a na řadu přichází další reklamní přestávka.

11:50
    Eddie Läck zmrazil u své levé tyče puk v lapačce a přerušil hru.

12:09
    Jonh-Michael Liles nahodil puk na pravém křídle ze středního pásma do útočné třetiny.

12:15
    Alex Biega na pravé straně obranného pásma vyhodil puk přes ochranné sklo, byla tam ale teč a vylučovat se nebude.

13:12
    Chris Terry se dostal do samostatného úniku a po nabrání velké rychlosti se snažil z blízkosti zamířit mezi betony Jacoba Markstroma, ten ale včas zavřel vrátka a poté si poradil i s jeho následnou dorážkou!

13:56
    Jared McCann v blízkosti brány vypálil bekhendem a jeho následná střela orazítkovala tyč!

14:27
    Daniel Sedin tvrdě vypálil od modré čáry a Eddie Läck po fantastickém zákroku ukryl puk v lapačce!

14:27
    Vancouver si vytvořil obrovský tlak, který po zákroku Eddieho Läcka přerušila reklamní přestávka.

15:09
    Alexander Edler vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Eddie Läck po dalším skvělém zákroku ukryl puk ve své lapačce!

15:26
    Bo Horvat chtěl těsně před bránou tečovat střelu od modré čáry, těsně se mu to ale nepodařilo a puk skončil v rohu ledové plochy.

16:27
    Jannick Weber zablokoval střelu Caroliny z levého kruhu pro vhazování a Vancouver mohl otočit hru.

16:58
    Jay McClement (CAR) dostal menší trest, 2 minuty držení.

17:30
    John-Michael Liles odvedl v obranném pásmu skvělou práci a poté puk vyhodil k bráně Jacoba Markstroma.

17:47
    Alexandre Burrows tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následná střela se od levé tyče odrazila zpět do hry!

18:26
    Radim Vrbata před bránou skvěle tečoval nahození Canucks z levého křídla, puk ale zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

19:17
    Derek Dorsett zahrál vysokou holí ve středním pásmu a hra byla přerušena.

19:18
    Jared McCann (VAN) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.

19:36
    Bo Horvat mohl udeřit v oslabení, když se na pravém křídle skvěle protáhl mezi dvěma hráči a poté si sjel před bránu, Eddie Läck ale dokázal jeho následné zakončení z blízkosti vyrazit!
    19:36 Druhá velká příležitost a individuální akce Bo Horvata.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Vancouver Canucks měl v první třetině na vrh a v průběhu hry se dostal do dvou samostatných úniků, Ben Hutton ani Bo Horvat ale na skvěle chytajícího Eddieho Läcka vyzrát nedokázali. Bývalý brankář Vancouveru Canucks poté dvakrát vytáhl fantastický semafor, když nejprve zastavil střelu Alexandera Edlera a poté Alexandreho Burrowse, a dvakrát ho zachránila brankové konstrukce. Na straně Caroliny měl obrovskou šanci Chris Terry, jenže svůj samostatný únik nedokázal zakončit gólem poté, co Jacob Markstrom včas sklapl betony. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 0 Carolina Hurricanes 0.

Druhá třetina začne přibližně v 4:58.
    Vancouver měl v první části na vrh, Läcka ale nepřekonal.

20:01

20:02
    Victor Rask vyhrál úvodní vhazování ve druhé třetině a Carolina Hurricanes se může jako první po přestávce směrem vpřed.

20:45
    Justin Faulk na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jacob Markstrom jeho střelu letící těsně nad ledem levým betonem vyrazil.

21:22
    Carolina v úvodu druhé třetiny dohrávala přesilovou hru, ta ale zůstala nevyužita a vyloučený Jared McCann je zpět na ledě.

21:33
    Daniel Sedin posílal před bránu z pravého křídla a ostrého úhlu nebezpečnou přihrávku, Eddie Läck ji ale holí dopravil za bránu.

22:50
    Justin Faulk opět vypálil od modré čáry, jeho tvrdá střela ale zamířila vedle pravé tyče.

22:58
    Radim Vrbata a Sven Baertschi se dostali do přečíslení dva na jednoho, které první jmenovaný hráč vyřešil po vybojování puku sám střelou, ta ale zamířila vedle levé tyče!

23:47
    John-Michael Liles dvakrát nahazoval puk z levého křídla nebezpečně na bránu a ve druhém případě Jacob Markstrom ukryl puk v lapačce.

24:29
    Alexandre Burrows na levém křídle nahodil puk za bránu Caroliny Hurricanes.

24:58
    Vancouver dlouho bojoval v útočném pásmu o puk, nakonec se ale ke střele po velkém úsilí nedostal.

25:16
    Jannin Hansen na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu, jeho následná střela ale zamířila mimo.

25:52
    Ron Hainsey vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom puk ukryl po zakleknutí v náručí.

25:56
    Noah Hanifin vypálil od modré čáry ihned po vhazování a pozorný Jacob Markstrom si po pouhých čtyřech sekundách připsal další dobrý zákrok.

26:37
    Vancouver Canucks vytvořil před bránou Eddiho Läcka dobrý tlak, ze kterého bude pramenit přesilová hra.

26:37
    Noah Hanifin směřuje na trestnou lavici a Vancouver si zahraje po reklamní přestávce druhou přesilovou hru.

26:37
    Noah Hanifin (CAR) dostal menší trest, 2 minuty držení.

26:40
    Alexander Edler vypálil ihned po vhazování od modré čáry, jeho následná střela ale houští těl neprošla a byla sražena mimo.

26:59
    Vancouver Canucks nedokázal protečovat puk do útočného pásma a po špatné rozehrávce mu bylo odpískáno zakázané uvolnění.

27:45
    Eddie Läck u své levé tyče zmrazil puk a přerušil hru.

28:02
    Carolina právě vstřelila branku!
    JOHN-MICHAEL LILES střílí gól v oslabení a posílá Carolinu Hurricanes v nečekaný moment do vedení!! Jordal Staal vybojoval v obranném pásmu v blízkosti modré čáry puk v souboji s Lindenem Veyem a poté ho zavezl po pravé straně do útočného pásma, kde kotouč předložil před bránu najíždějícímu Johnovi-Michaelovi Lilesovi, který do jeho přihrávky vložil hůl a zamířil mezi betony Jacoba Markstroma. Asistence: Jordan Staal.
    John-Michael LILES - 0:1

28:40
    Nejen, že Vancouver druhou přesilovou hru nevyužil, ale navíc během ní inkasoval. Carolina Hurricanes vede zásluhou Johna-Michaela Lilese 1:0.

29:46
    Carolina Hurricanes je na koni a snaží se rychle vstřelit další gól.

30:45
    Hurricanes se dostali k několika střelám, všechny ale zamířila z blízkosti modré čáry mimo a Jacob Markstrom zasahovat nemusel.

31:42
    Alexandre Burrows z levého křídla od mantinelu nahazoval puk před bránu, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal zasáhnout.

31:48
    Jannik Hansen skvěle objel bránu, z blízkosti pravé tyče ale poté mezi tři tyče nezamířil a Eddie Läck zmrazil puk v lapačce!

32:49
    Brad Malone na levém křídle vypálil od modré čáry a Jacob Markstrom po dobrém zákroku ukryl puk v lapačce.

33:20
    STŘELY

Vancouver Canucks 12 Carolina Hurricanes 11

33:30
    Eddie Läck vyjel za bránu, aby zastavil nahození Vancouveru a poté rozehrál, což se mu opět úplně ideálně nepodařilo a Canucks zůstali v útočném pásmu.

33:42
    Matt Bartkowski vypálil na levé straně z úhlu a jeho následná střela zamířila mimo.

34:10
    Andrej Nestrašil vypálil od modré čáry a donutil Jacoba Markstroma k zákroku, ten byl ovšem pozorný a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

34:33
    ZAJÍMAVOST

Eddie Läck před dnešním utkání natočil vtipné video, během kterého na sebe vzal ceduli s nápisem LACKO TACO a stopoval auta.

35:14
    Útok Caroliny Hurricanes zastavil ofsajd a hra byla vykázána do středního pásma.

35:25
    Jaccob Slavin vypálil do modré čáry, a přestože jeho střela směřovala mimo, Jacob Markstrom ji pravým betonem pro jistotu vyrazil. Dobrý zákrok.

36:16
    Útok Caroliny Hurricanes zastavilo další postavení mimo hru.

36:27
    Derek Dorsett na levém křídle nabral dobrou rychlost a poté se skvěle natlačil před bránu, kde si z bekhendu hodil puk na forhend, na vzdálenější pravé tyči se mu ale kotouč nad levý beton Eddiho Läcka zvednout nepodařilo!

37:32
    Derek Dorsett měl před pár okamžiky velkou šanci, gól se mu ale vstřelit nepodařilo a tak pokračuje za stavu 1:0 pro Carolinu.

37:39
    Vancouver právě vstřelil branku!
    SVEN BAERTSCHI střílí nádherný gól a v závěru druhé třetiny vyrovnává na 1:1!! Adam Cracknell v obranném pásmu vybojoval puk a poté nádhernou kolmou přihrávkou vysunul do samostatného úniku Svena Baertschiho, který z blízkosti nezaváhal a zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Adam Cracknell, Christopher Tanev.
    Sven BAERTSCHI - 1:1

38:40
    Jordan Staal se dopustil v útočném pásmu při forčekingu faulu na Radima Vrbatu a Vancouver si zahraje třetí přesilovou hru.

38:41
    Jordan Staal (CAR) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

39:18
    Alexander Edler tvrdě vypálil od modré čáry ve středu útočného pásma a jeho následná střela byla zablokována.

39:47
    Ben Hutton tvrdě vypálil od modré čáry na pravém křídle a Eddie Läck si připsal další skvělý zákrok poté, co puk ukryl po jeho střele směřující přesně do pravého horního rohu v lapačce!

39:54
    Elias Lindholm (CAR) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Vancouver Canucks měl v úvodu druhé třetiny dobrou šanci, když Radim Vrbata vybojoval puk a po přečíslení dva na jednoho mohl přihrávat Svenu Baertschimu, nakonec se ale akci rozhodl vyřešit sám a jeho střela zamířila mimo. Canucks byli nadále hodně aktivní, v přesilové hře je ale zmrazil po fantastické práci Jordana Staala zakončující John-Michael Liles, který po rychlém protiútoku jeho přihrávku usměrnil mezi betony Jacoba Markstroma a v oslabení poslal Carolinu do vedení. Vancouver ovšem inkasovaný gól do kolen neposlal a necelé tři minuty před koncem prostřední části vyrovnal stav utkání Sven Baertschi, který po krásné kolmé přihrávce Adama Cracknella z obranného pásma zakončil samostatný únik střelou pod horní tyč. Skóre po 40 minutách. Vancouver Canucks 1 Carolina Hurricanes 1.

Třetní třetina začne přibližně v 5:52.
    Vancouver Canucks na Twitteru před pár okamžiky poděkoval bývalému brankářovi Eddimu Läckovi za jeho skvělou práci.

40:01

40:19
    Vancouver Canucks v úvodu třetí části dnešního zápasu dohrává po vyloučení Eliase Lindholma přesilovou hru.

40:53
    Jay McClement se pokusil vstřelit další gól v oslabení, jeho střela z mezikruží ale byla zablokována.

41:43
    Carolina Hurricanes zvládá oslabení zatím skvěle a již třikrát se ji podařilo puk vyhodit až k bráně Jacoba Markstroma.

42:02
    Ben Hutton na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, Eddie Läck byl ale připraven a ukryl jeho střelu ve výstroji.

42:18
    Vancouver tvrdě vypálil z pravé strany od modré čáry a jeho střela směřovala do pravého horního rohu brány, Eddie Läck ale vytáhl skvělý zákrok a těžkou ránu Canucks ukryl v lapačce!

43:22
    Carolina Hurricanes přečkala čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase a vzápětí mohla udeřit, Jacob Markstrom ale střelu z levého křídla vyrazil.

44:08
    Noah Hanifin vypálil z pravého křídla od mantinelu a Jacob Markstrom našel jeho nebezpečnou střelu v lapačce!

44:08
    Alexander Edler (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení.

44:57
    Justin Faulk dvakrát vypálil z mezikruží, jeho první střelu ale zastavil pozorný Jacob Markstrom a ta druhá zamířila vedle pravého horního rohu.

45:23
    Vancouveru se podařilo puk vyhodit za bránu Caroliny a Hurricanes střídají přesilovkovou formaci.

45:52
    Kris Versteeg se snažil u pravé tyče dostat po odrazu puku od mantinelu za bránou ke střele, Jacob Markstrom ale rychle zareagoval a přikryl ho na ledě lapačkou.

45:52
    Zajímavá situace. Jacob Markstrom nemá v pořádku výstroj a dojel si na střídačku pro novou masku.

46:40
    Andrej Nestrašil na pravém křídle nabral rychlost a poté vypálil, jeden z hráčů Vancouveru ale těsně před bránou srazil jeho pokus vedle pravé tyče a Brett Pesce, který skončil v bráně místo puku, nepříjemně atakoval Jacoba Markstroma. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

47:15
    BO HORVAT předvedl nádhernou individuální akci a otáčí vývoj dnešního utkání na stranu Vancouveru Canucks!! Bo Horvat na pravém křídle nabral velkou rychlost, natlačil se před bránu a na vzdálenější levé tyči puk zasunul za záda Eddieho Läcka. Asistence: Matt Bartkowski, Alex Biega.
    Bo HORVAT - 2:1

47:26
    Elias Lindholm mohl vzápětí rychle odpověď, když z pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která po ledě mířila přesně mezi betony Jacoba Markstroma, ten je ale včas sevřel a jeho pokus vyrazil!

48:36
    Hra se nyní odehrává ve velkém tempu a akce střídá akci.

48:57
    Vancouver rozjel na pravém křídle další útočnou akci, tu ale tentokrát přerušilo postavení mimo hru.

49:37
    Justin Faulk podržel puk za svou bránou a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají.

50:12
    Radim Vrbata v levém kruhu pro vhazování zasekl puk a poté napřáhl ke střele, kterou Eddie Läck vyrážečkou vyrazil mimo!

50:26
    Eric Staal na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Jacob Markstrom ovšem předvedl skvělý zákrok a lapačkou jeho pokus zastavil!

50:54
    Hurricanes vypálili rychle z pravého křídla a po zákroku Jacoba Markstroma přichází na řadu reklamní přestávka.

51:55
    Noah Hanifin nahodil puk z levého křídla na bránu Vancouveru a Jacob Markstrom kotouč ukryl v lapačce.

52:00
    JORDAN STAAL se prosazuje krásnou střelou a vyrovnává na 2:2!! Noah Hanifin nahodil puk od modré čáry na bránu a domácí hokejisté jeho pokus zablokovali. Před bránou se poté dostal k odraženému puku Jordan Staal, který si ho srovnal na střelu a poté vymetl pravý horní roh brány. Asistence: Noah Hanifin.
    Jordan STAAL - 2:2

52:45
    Carolina Hurricanes se pokusila dokonat rychlý obrat, Jacob Markstrom ale její střelu z pravé strany vyrazil za bránu.

53:30
    Hurricanes mají po vyrovnávacím gólu na vrh a Canucks se marně snaží usadit v útočném pásmu.

54:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu a utkání za současného stavu směřuje do prodloužení. Dokáže ho jeden z týmů odvrátit?

54:37
    Linden Vey nabral na levém křídle rychlost a poté se z levého kruhu pro vhazování snažil zamířit pod horní tyč, jeho střela se ale od ní odrazila do ochranné sítě!

55:05
    Andrej Nestrašil se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jeho střela z úhlu ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče!

55:36
    HITY

Vancouver Canucks 10 Carolina Hurricanes 11

55:55
    Christopher Tanev odvedl v obranném pásmu skvělou práci, když před bránou zastavil nebezpečnou přihrávku Caroliny.

56:40
    Jeff Skinner vystřelil z levého křídla od mantinelu a Jacob Markstrom ukryl jeho střelu zápěstím ve své výstroji.

56:48
    Alexandre Burrows se pokusil vypálit z levého křídla na opačné straně, jeho střela ale byla holí jednoho z hráčů Caroliny přizvednuta vysoko do vzduchu a skončil ve vzdálenějším rohu kluziště.

57:17
    Jaccob Slavin (CAR) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.

57:36
    Alexander Edler tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Eddie Läck jeho těžkou střelu vyrazil mimo! Skvělý zákrok.

58:29
    Carolině Hurricanes se podruhé během pár sekund podařilo puk vyhodit až k bráně Vancouveru a nepouští domácí do šance.

58:54
    BO HORVAT využívá přesilovou hru a druhým gólem v zápase vrací Vancouveru zpět ztracené vedení!! Bo Horvat dostal před bránu kráskou přihrávku od Svena Baertschiho a střelou bez přípravy zamířil přesně do pravého horního rohu brány. Asistence: Sven Baertschi, Linden Vey.
    Bo HORVAT - 3:2

59:13
    Eddie Läck už je na střídačce a Carolina Hurricanes to zkouší ve hře bez brankáře!

59:27
    Kris Versteeg na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, Jacob Markstrom byl ale u své pravé tyče připraven a po dobrém zákroku přerušil hru.

59:27
    Carolina Hurricanes si vyžádala oddechový čas.

59:53
    Hurricanes se ještě dostali ke střele, ta ale byla zablokována a v dnešním zápase se už nic nestane.

Bo Horvat prožil fantastickou noc, respektive ráno, a dvěma góly strhl vedení na stranu Vancouveru Canucks. Na ten první sice ještě dokázal odpovědět Jordan Staal, ten druhý minutu a šest sekund před koncem z přesilové hry už byl ale vítězný. Eddie Läck se během prvního zápasu proti svému bývalému týmu zaskvěl několika skvělými zákroky, na zisk nějakého toho bodu to ale nestačilo. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 3 Carolina Hurricanes 2.

1. Bo Horvat (VAN) 2+0
    2. John-Michael Liles (CAR) 1+0
    3. Sven Baertschi (VAN) 1+1

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 1 střela, 18:32
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:22 (06:39:14)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 38. Baertschi (Cracknell, Tanev), 48. Horvat (Bartkowski, Biega), 59. Horvat (Baertschi, Vey) – 29. Liles (J. Staal), 52. J. Staal (Hanifin)

Rozhodčí: Kevin Pollock, Brad Watson – Steve Barton, Trent Knorr