Mountfield HK – Pardubice 3:6 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Písek 13:4 (kon.)
Havířov – HK MD Šumperk 2:1 (2:1 po s.n.) | HC Plzeň – Slavia 5:0 (kon.) | Olomouc – Vsetín 2:8 (kon.)
Chomutov – PZ Kladno 5:3 (kon.) | Zlín – Přerov 7:4 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Berani Zlín
7:4 (2:0, 2:4, 3:0)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 07.01.2016, 17:45 • PSG aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Na programu je další utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu. Čeká nás 9. kolo o postup ze skupiny B mezi PSG Zlín a HC ZUBR Přerov.

Domácí Zlín si zatím pevně drží první místo v tabulce a Přerov na něj na pátém místě ztrácí 22 bodů. Přerov má ale jedno utkání k dobru.

V sezóně půjde již o čtvrtě vzájemné utkání, z čehož Zlín dvakrát vysoko udolal Přerov 10:2 a 6:2 a jednou Přerov porazil Zlín v prodloužení 4:3.

PSG Zlín: Kořének (Kubík) – Dřímal, Jaroněk, Prchal, Dluhoš – Suhrada, Luža, Mynář, Mlýnková, Pröschl, Leška, Světlík, Nesrsta, Dřímal, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Zmeškal

HC ZUBR Přerov: Rachůnek (Postava) – Vohrabal, Tureček, Koudela, Tischer, Borot, Kleiner, Mlčák, Pěnčík – Krupa, Krátký, Šimanský, Mohapl, Indrák, Barveníček, Kadlic, Šafránek, Govoruško

Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Novák.

Hráči se připravují na úvodní buly, zápas brzy začne.

00:01

00:17
    Přerov okamžitě míří do útočného pásma

01:20
    Šáfránek (PRE) se dostává do šance, uniká Zlínu, ale nestíhá řádně zakončit.

01:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kuba - 2 min., podražení).

02:20
    Zlín úspěšně drží své útočné pásmo, Dobiáš střílí na bránu.

03:20
    Přerov úspěšně vyhodil, Zlín se pokouší znovu obnovit přesilovkovou formaci.

03:40

04:35
    Přerov ve velké šanci, další střela na bránu, Kořének chytá

05:00
    Světlík (ZLN) dostane přihrávku v útočném pásmu, vystřelí na bránu a brankář chytá. Šance jsou zatím vyrovnané na obou stranách.

05:49
    Zlín se rychle a obratně přemisťuje v útočném pásmu a doráží na přerovskou bránu.

06:04
    Přerov jde do útoku

06:40
    Krátký (PRE) se snaží u mantinelu vybojovat puk, to se mu daří a Přerov dál útočí

07:10
    Hra se rychle přelila do přerovského obranného pásma a ševci byli opět ve velké gólové šanci.

08:00
    Světlík vybojoval puk ve středním pásmu, jel na bránu, vystřelil, ale Rachůnek úspěšně chytá

09:30
    Dřímal (ZLN) dvakrát po sobě málem protlačil puk do soupeřovy brány. Zlín teď na soupeře velmi tlačí.

10:30
    Přerov přenáší hru do svého útočného pásma

11:15
    Mynář (ZLN) aktivně vybojoval puk a z mezikruží vystřelil. Rachůnek jeho střelu opět chytá.

11:30
    A další střela Zlína. Rachůnek vypadá být ve výborné kondici.

12:10
    Teď ovšem obrovská šance na strašně hostů. Tureček vypálil na zlínskou branku, ale puk skončil pod Kořénkem.

13:04
    Zatím vidíme velmi vyrovnanou hru a bojovnost na obou stranách.

13:14
    Zlín právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ KRISTEK dostal přihrávku na hokejku a neomylně vpálil puk do branky. Asistence: Lukáš Světlík

14:53
    Přerov si nenechává nic líbit a pouští se s velkou vervou do útoku.

15:10
    Kadlic (PRE) právě potrápil zlínskou obranu, když sám prokličkoval téměř až k bráně.

16:24
    VOJTĚCH DOBIÁŠ vybojoval puk, proklouzl přerovskou obranou a střílel. Bez asistence

18:12
    Ševce tyto dva góly nabudily a snaží se o další příspěvek.

18:38
    Bylo vyhlášeno trestné střílení pro Přerov za sekání při nájezdu na bránu. Borot (PRE) jede s rozvahou na bránu a střílí. Kořének chytá a Zlín tak drží čisté konto.

20:00

Právě skončila první třetina utkání. Oba týmy předvedly vyrovnanou hru, přesto Zlín vede 2:0. Uvidíme, co nám přinese třetina druhá, která začne přibližně za 14 minut.

Hráči už jsou opět na ledě.

20:01

20:50
    Přerov rozjel druhou třetinu dobře. Drží Zlín v obranném pásmu.

21:50
    Ševci se dokázali vymanit z přerovského tlaku, ale jen na chvíli. Přerov se aktivně snaží dohnat dvougólové manko.

22:05
    Zakázané uvolnění Zlína. Přerov vhazuje ve svém útočném pásmu.

22:40
    Obrovská šance Přerova, chumel před zlínskou bránou. Ale Kořének chytá.

23:26
    Přerov právě vstřelil branku!
    A povedlo se. Přerovu se jeho tlak vyplatil a JIŘÍ KRÁTKÝ snižuje náskok Zlína na 2:1. Asistence:. Govoruško, Kadlic.

24:30
    Přerov stále tlačí na zlínské ševce.

24:37
    Přerov bleskově střílí další gól. ONDŘEJ KOUDELA pokořil zlínskou bránu po přihrávce Martina Pěnčíka. Je vyrovnáno. Asistence: Martin Pěnčík.

25:45
    Zlín se snaží o odvetu, ale dostává se do offsidu.

26:56
    Oba týmy se teď velmi snaží, aby právě oni byli ti, kdo vstřelí další gól. Vidíme velkou bojovnost a rychlost. Zlín se právě pohybuje ve svém útočném pásmu.

27:41
    Vojtěch Kadlic byl potrestán za podražení a Zlín hraje přesilovou hru.

29:15
    Zlín opět úspěšně drží přesilovkovou formaci v útočném pásmu a má jednu šanci za druhou.

29:34
    Ševci proměňují v přesilovce. Jan Dluhoš střílí na bránu, puk se odráží a po přihrávce Lukáše Světlíka střílí SEBASTIAN FAJKUS gól do přerovské bránky. Asistence: Lukáš Světlík, Jan Dluhoš

29:42
    Přerov bleskově vyrovnává. VOJTĚCH KADLIC dává jistě důležitý přerovský gól. Bez asistence.

30:57
    Hra nabírá velké obrátky.

31:50
    Obrovská šance před přerovskou bránou. Hráči jsou napjatí a před bránou se strhává strkanice.

31:58
    Za strkanici před bránou jsou vyloučeni hráči na každé straně.

31:58
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Dobiáš - 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tureček - 2 min., hrubost).

32:40
    Ve hře 4 na 4 se zatím více daří přerovskému týmu

32:50
    VOJTĚCH KADLIC předvádí skvělou formu a posílá Přerov do vedení při hře čtyři na čtyři. Asistence: Martin Pěnčík, Ondřej Koudela

33:13
    Chvíli po přerovském gólu je vyloučen jejich hráč Jan Mlčák za nedovolené bránění. Hra tak pokračuje čtyři na tři ve prospěch Zlína.

33:30
    Atmosféra na ledě začíná být poněkud napjatá.

33:52
    Domácí hrají v plném počtu.

34:03
    Hra teď nabrala opravdu neuvěřitelné tempo! Stav zápasu vyrovnává po přihrávce Vojtěcha Dobiáše LUKÁŠ ZMEŠKAL. Asistence: Vojtěch Dobiáš

34:55
    Vypadalo to, že bude vyloučen hráč Přerova za vyhození puku z ledové plochy. Rozhodčí však nakonec svůj verdikt přehodnotili.

36:09
    Kadlic (PRE) střílí na bránu, Kořének vyráží.

37:05
    O to samé se na druhé straně pokouší Zmeškal. Tentokrát chytá Rachůnek.

37:20
    Za hrubost je vyloučen domácí hráč Vojtěch Dobiáš a Přerov tak hraje přesilovou hru.

37:49
    Ševcům se podařilo vyhodit puk z obranného pásma a velmi úspěšně hrají hru v oslabení. Dokonce se dostávají do šance.

39:16

39:40
    Govoruško (PRE) pár vteřin před koncem druhé třetiny vystřeli na zlínskou bránu. Kořének úspěšně chytá.

40:00

Druhá třetina přinesla opravdu skvělou podívanou. Hra byla dynamická a na obou stranách byla vidět velká bojovnost. Série gólů a vyloučení nakonec skončila nerozhodným stavem 4:4 a o utkání tak nejspíš rozhodne třetí třetina.

40:01

41:28
    Domácí hrají téměř od začátku třetiny v oslabení, ale úspěšně brání.

43:28
    Domácí hrají v plné počtu.

44:00
    Potýkali jsme se s menšími problémy, co se týče připojení, ale už jsme zpátky a zápas pokračuje.

45:00
    Hra je nyní podstatně klidnější než na konci druhé třetiny. Jde vidět, že nikdo nechce udělat chybu.

46:10
    Mlýnková (ZLN) pálí na bránu, ale Rachůnek chytá do lapačky a hra se okamžitě přelévá do zlínského obranného pásma.

47:00
    Dlouho se hrálo bez písknutí, ale teď bylo odpískáno přerovské zakázané uvolnění. Vhazuje se v domácím útočném pásmu.

47:49
    Hraj je velmi vyrovnaná a v podstatě můžeme čekat na to, kdo prolomí soupeřovu bránu jako první.

48:20
    Po spolupráci Kadlice a Krátkého (PRE) se zlínská brána ocitla ve velkém ohrožení, ale Kořének se nenechal zaskočit.

49:45
    Hraje se ve středním pásmu, Zlín je úspěšnější v osobních soubojích.

50:03
    První gól třetí třetiny vstřelil VOJTĚCH DOBIÁŠ. Dalo by se říct, že Dobiáš umí skórovat téměř z každé pozice. Asistence: Sebastian Fajkus.

50:30
    Další obrovská šance pro Zlín!

51:10
    Zmeškal (ZLN) se po rychlé přihrávce doslova zamotal do puku a těsně před bránou tak ztrácí šanci. Do útoku jde Přerov.

52:20
    Zlínské útoky na přerovskou bránu začínají být čím dál tím víc nebezpečnější.

53:00
    Luža posílá puk kolem mantinelu, ale bohužel na druhé straně ho nikdo ze Zlínských nezachytí.

53:40
    Dobiáš kličkuje přerovskou obranou, nahrává Pröschlovi, ten střílí ale Rachůnek je připraven.

54:22
    A Zlín přeci skóruje! JAN JARONĚK střílí důležitý gól a Zlínu tak vlívá další energii do žil. Asistence: Vojtěch Dobiáš

55:00
    Luža střílí od modré na bránu, Rachůnek chytá. Zlín teď opravdu předvádí jednu střelu za druhou.

55:30
    Přerovští do toho teď musí dát vše, aby ještě stihli stav utkání zvrátit.

56:25
    Ševci hrají opatrnou hru, chtějí si výsledek pohlídat.

56:57
    Nesrsta pálí na bránu, ale Rachůnek chytá.

57:04
    Kristek vyloučen za nedovolené bránění. Zlín hraje v oslabení a Přerov se pouští do posledních nejdůležitějších útoků.

58:59
    Začíná poslední minuta zápasu, ševci úspěšně brání svou bránu.

59:01
    Domácí jsou v plném počtu.

59:24
    36 vteřin před koncem upevňuje Zlín své vítězství. LUKÁŠ ZMEŠKAL střílí nejspíš poslední bránu zápasu! Asistence: Sebastian Fajkus, Tomáš Kristek

Utkání skončilo vítězně pro domácí mužstvo. Zejména druhá třetina přinesla velmi zajímavou podívanou a až třetí třetina ukázala, kdo dotáhl toto vyrovnané utkání do úspěšného vítězného konce. Zlín poráží Přerov 7:4. (19:53:50)

Nikola Světlíková

Branky a nahrávky: 14. Kristek (Světlík), 17. Dobiáš, 30. Fajkus (Světlík, Dluhoš), 35. Zmeškal (Dobiáš), 51. Dobiáš (Fajkus), 55. Jaroněk (Dobiáš), 60. Zmeškal (Fajkus, Kristek) – 24. Krátký (Govoruško, Kadlic), 25. Koudela (Pěnčík), 30. Kadlic, 33. Kadlic (Pěnčík, Koudela)

Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Dřímal, Jaroněk, Prchal, Dluhoš – Suhrada, Luža, Mynář, Mlýnková, Pröschl, Leška, Světlík, Nesrsta, Dřímal, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Zmeškal

Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Novák