Chabarovsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 3:7 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Petrohrad 4:2 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Soči 5:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:3 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Záhřeb – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Spartak Moskva
Pátek 08.01.2016, 19:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Budu se na Vás těšit u dalšího online přenosu. Přeji příjemný večer a na shledanou! (21:36:22)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Radek Smoleňák (ZAG) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:15
    Tomáš Mertl (ZAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:03
    Milan Jučina (ZAG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:33
    Lukáš Radil (SPM) 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:19

Právě skončilo utkání Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Medveščak Záhřeb a Spartak Moskva. Po prvních dvou třetinách byl stav utkání 1:2 pro Moskvu poté, co se nejprve v 16. minutě trefil Thomas Larkin. Na jeho trefu ještě v první periodě odpověděl Matthew Gilroy a srovnal stav na 1:1. V minutě devětadvacáté převážil misky vah na stranu Spartaku Lukáš Radil. A protože už další gól nepadl, připsali si tak hosté důležité tři body do tabulky.

58:42
    Ivannikov prchá na střídačku a Záhřeb to zkouší v šesti mužích v poli.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Blake Parlett se vrátil do hry a chorvatský celek má něco málo přes dvě minuty, aby alespoň vyrovnal.

55:52
    To už je opravdu komplikace pro domácí. Další oslabení je bude stát drahé dvě minuty času, které by tolik potřebovali k vyrovnání. Dvě minuty pro Blakea Parletta za podražení.

53:11
    Hostům se nepodařilo odskočit do dvoubrankového vedení, Colby Genoway je zpátky ve hře a Záhřeb se tak může pokusit ještě s výsledkem něco udělat.

51:11
    Šance na srovnání se Medveščaku zmenšuje. Bude totiž hrát další dvě minuty v oslabení. Colby Genoway bude pykat za podražení.

44:30
    S touto početní převahou si hosté nedokázali poradit a vyloučený Mäntylä prchá z trestné lavice, aby pomohl svým spoluhráčům.

42:30
    Ne však na dlouho! Početní výhoda pro Spartak Moskva! Menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí dostává finský bek Tuukka Mäntylä.

41:19
    Ani tuto přesilovku Záhřeb nevyužil. Leščenko se vrací na ledovou plochu a síly na ledě jsou znovu srovnány.

40:15
    V úvodu závěrečné části mají domácí ještě více než minutovou výhodu přesilové hry. Povede se jim srovnat stav utkání?

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:50 .

Druhé dějství právě skončilo. Hráči nejspíše dostali v kabině nakázáno omezit počet faulů, což se projevilo tak, že jsme viděli pouze 3 dvouminutová vyloučení. Svou početní výhodu dokázali využít hráči Spartaku Moskva, když se v 29. minutě prosadil český krajánek Lukáš Radil a stanovil tak současné skóre. Do třetí periody budou tak vstupovat o něco veseleji hosté, přestože se v jejím úvodu budou muset bránit pokračující přesilovce soupeře.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:19
    V závěru prostřední třetiny je zde početní výhoda i pro Záhřeb. Dvě minuty za hákování signalizuje hlavní sudí a posílá za katr Vjačeslava Leščenka.

36:00
    V čase 36:00 si bere domácí trenér oddechový čas, aby si jeho svěřenci oddechli a načerpali trochu čerstvých sil.

28:30
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tu Moskva bleskově využívá a poprvé v utkání strhává vedení na svou stranu. Po přihrávkách Konstantina Glazačeva a Alexandera Mereskina se prosazuje český legionář ve službách moskevského Spartaku LUKÁŠ RADIL. Asistence: Alexander Mereskin, Konstantin Glazačev.

28:02
    Domácí půjdou do tří! Velká šance pro Spartak, který dnes poprvé bude hrát dvojnásobnou početní převahu. Dvě minuty pro Blakea Parletta za hákování, který si navíc vykoledoval osobní desetiminutový trest.

26:57
    Máme zde první přesilovou hru druhé třetiny. Tu si zahrají hosté z Moskvy. Na straně Medveščaku je vyloučen Simon Gysbers, který si odpyká menší trest za podražení.

20:27
    Oba kohouti jsou na ledě a dnešní aktéři hrají opět v plném počtu.

20:10
    Pokračuje oboustranné vyloučení ze závěru první části a úvodu dějství druhého se pokračuje ve čtyřech proti čtyřem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:54 .

První dvacetiminutovka je za námi. V její velké části se hrálo za nevyrovnaného počtu hráčů. Hned čtyřikrát si početní výhodu vyzkoušeli domácí a Spartak si v převaze jednoho muže navíc zahrál dvakrát. Poté, co Medveščak neproměnil své přesilovky, udeřil v 16. minutě Thomas Larkin a poslal tak Záhřeb do vedení. Vše vypadalo, že si chorvatský tým odnese do kabin jednogólové vedení, ale pět vteřin před koncem prvního dějství se přesilovkovou trefou prosadil Matthew Gilroy a rozhodl o tom, že je stav po první siréně 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Hostům se přeci jen podařilo vyrovnat ještě v úvodní periodě! Pět vteřin před první sirénou využívá přesilovku po přihrávce Konstantina Glazačeva americký obránce ve službách ruského týmu MATTHEW GILROY. Asistence: Konstantin Glazačev.

19:11
    Tak přeci jen se nebude hrát 4 na 4. Přesilovku čtyři na tři si vyzkouší Spartak Moskva, protože Colby Genoway je poslán na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

18:27
    Ve zbytku první třetiny se bude hrát ve čtyřech proti čtyřem, pokud nedojde k dalšímu vyloučení. Na straně hostů je vyloučen Dmitrij Korobov a za domácí celek to je Stefano Giliati. Oba hráči dostávají menší trest za hrubost.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty prvního dějství. Podaří se ještě některému z celků vsítit další branku?

15:55
    Medveščak právě vstřelil branku!
    A máme tady úvodní gól utkání! Po sérii nevyužitých přesilových her se domácí prosazují za vyrovnaného počtu hráčů. Po přihrávce Edwina Hedberga se prosazuje člen čtvrté formace THOMAS LARKIN. Asistence: Edwin Hedberg.

15:02
    Lukáš Radil si může oddechnout. Jeho vyloučení zůstalo nepotrestáno. Hra pokračuje opět v pěti proti pěti.

13:02
    Další šance pro chorvatský tým. Zahrají si totiž v pořadí již čtvrtou přesilovou hru. Lukáš Radil dostává dvě minuty za podražení.

12:30
    Tato přesilová hra Záhřebu zůstává rovněž nevyužita, protože Jaroslav Dyblenko se právě vrátil na led. Prozatím je to festival neproměněných přesilových her.

10:30
    Třetí oslabení Spartaku je na světě. O to se postaral svým zákrokem znovu Jaroslav Dyblenko, který tentokrát dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

08:49
    Svou příležitostí v podobě druhé přesilovky domácí pohrdli a Vjačeslav Leščenko se zapojuje do hry.

06:49
    Ovšem prakticky ihned budou mít šanci na reparát. Za katr totiž putuje Jaroslav Dyblenko na dvě minuty za krosček.

06:09
    Ani Medveščaku se první přesilovku zápasu nepodařilo využít. Leščenko opustil lavici trestů a hraje se znovu za vyrovnaného počtu hráčů.

04:09
    Početní výhodu si vyzkouší i chorvatský celek. Menší trest rovněž za nedovolené bránění dostává Vjačeslav Leščenko.

02:18
    Domácím se povedlo svou početní nevýhodu ubránit. Alexandre Bolduc se vrátil na led a hraje se pět na pět.

00:18
    Hned v úvodu zápasu si zahrají přesilovou hru hosté. Na dvě minut za nedovolené bránění je vyloučen Alexandre Bolduc

00:01

Hymny právě dozněly a nyní už nic nebrání tomu, aby bylo utkání zahájeno.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, kde se řadí na modré čáry. Za malou chvíli budeme svědky ruské a také chorvatské hymny.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Medveščak Záhřeb: Taylor (Kroselj) – Parlett, Morrisonn, Mäntylä (A), Gysbers, Jurčina, Katic, Deutsch, Larkin – Smoleňák (A), Genoway C., Mertl – Bjorkstrand, Brule, Saarinen – Hedberg, Bolduc, Giliati – Jämtin, Glumac (C)

Spartak Moskva: Ivannikov (Sinjagin) – Genoway Ch., Valentěnko, Dyblenko (A), Gilroy, Korobov (C), Sorokin, Jermakov – Radil, Mereskin, Glazačev – Levickij, Bodrov (A), Radulov – Leščenko, Wellman, Šmeljov – Vasiljev, Voronin, Klimenko – Li

Rozhodčí: Naumov, Oskirko – Pronskich, Maitak.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

25.9.2015 Spartak – Medveščak Záhřeb 1:2
    17.9.2015 Medveščak Záhřeb – Spartak 1:7
    8.1.2014 Spartak – Medveščak Záhřeb 1:3
    13.10.2013 Medveščak Záhřeb – Spartak 2:3 sn.

SPARTAK MOSKVA

Spartak je na tom o něco hůř, co se týká tabulkového postavení. V pětačtyřiceti zápasech posbíral 61 bodů, které z něj dělají jedenáctý nejlepší celek Západní konference. Devět bodů z posledních pěti zápasů je poměrně slušná vizitka. Jelikož však svůj poslední zápas odehráli ještě v minulém roce, budou chtít ve svém prvním letošním duelu zvítězit a zahájit tak rok 2016 vítězně.

MEDVEŠČAK ZÁHŘEB

Tým z hlavního města Chorvatska se drží těsně pod příčkami zaručující postup do play off. Po devětačtyřiceti zápasech mu tedy patří 9. pozice v Západní konferenci, a to s celkovým počtem 68 bodů. Z posledních pěti střetnutí posbírali devět bodů z celkových patnácti možných. Vyhráli dva duely v základní hrací době, jednou zvítězili v prodloužení a další bod získali za prohru na samostatné nájezdy. Velkou slabinou Medveščaku je obrana. V dosavadní porci zápasů inkasovali 131 branek, což z nich v tomto ohledu dělá nejhorší celek Západní konference, společně s Čerepovcem.

6.1.2016 Din. Riga – Medveščak Záhřeb 2:5
    4.1.2016 Medveščak Záhřeb – Jokerit 2:4
    30.12.2015 Nižněkamsk – Medveščak Záhřeb 2:4
    28.12.2015 Čeljabinsk – Medveščak Záhřeb 2:1 sn.
    24.12.2015 Medveščak Záhřeb – Din. Minsk 3:2 pp.

Tomáš Mertl
    Radek Smoleňák
    Milan Jurčina

Tomáš Mertl 29 (10+19)
    Radek Smoleňák 27 (14+13)
    Jesse Saarinen 21 (6+15)

Dobrý páteční večer. Vítám vás u on-line přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V dnešním duelu přivítá jediný chorvatský zástupce v KHL Medveščak Záhřeb celek z ruské metropole, kterým je Spartak Moskva Utkání začíná v 19:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou zábavu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 16. Larkin (Hedberg) – 20. Gilroy (Glazačev), 29. Radil (Mereskin, Glazačev)

Rozhodčí: Naumov, Oskirko – Pronskich, Maitak