Chabarovsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 3:7 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Petrohrad 4:2 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Soči 5:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:3 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Záhřeb – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Dinamo Riga
Pátek 08.01.2016, 15:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Utkání je u konce a z vítězství se nakonec raduje Dinamo Riga, které zvládlo poslední třetinu, v níž vstřelilo dva góly a rozhodlo nakonec o svém vítězství 3:1 a tím pádem odskočí svému soupeři na rozdíl pěti bodů v tabulce. (17:15:25)

59:40
    S vyloučeními ještě není konec. Zápas se bude dohrávat ve čtyřech na obou stranách. Sestito (RIG) vyloučen za sekání

59:02
    Viťaz už je alespoň ve čtyřech.

58:43
    Hokejisté Rigy mohou být v klidu. Ježov (CEC) dostává dvě minuty za držení a domácí tak dohrají zápas v oslabení.

58:00
    Hokejisté Rigy již ale nikam nespěchají ap pouze kombinují v útoční třetině.

57:02
    Ne na dlouho. Koroljov podrazil soupeře u mantinelu a již putuje na trestnou lavici.

56:12
    Oba týmy jsou kompletní.

55:15
    Vyglazov z metru napálil puk Sedláčkovi do helmy. Gólman hostí zůstal chvíli otřesen.

54:12
    Hodně rychle se ale síly na ledě vyrovnají. Lukin (CEC) poslal nedovoleně k zemi svého soupeře a bude se pokračovat ve čtyřech.

54:05
    Zřejmě poslední možnost jak se vrátit do zápasu mají nyní domácí. Sotnieks (RIG) je totiž vykázán na trestnou lavici za podražení.

53:32
    Čechov se navíc nemůže dostat s kotoučem z vlastního pásma.
    52:03 Gunars SKVORCOVS - 1:3

52:03
    Riga právě vstřelila branku!
    Troufám si říci, že je rozhodnuto. GUNARS SKVORCOVS dostal přihrávku mezi kruhy od Indrašise, který vybojoval kotouč u mantinelu, a střelou zápěstím překonal Saprykina. Asistence: Miks Indrašis.

50:51
    Na druhé straně končí výpad domácích pukem v ochranné síti.

50:05
    Tvrdou střelu od modré vyslal Pavlovs. Saprikin se musel pořádně natáhnout, aby zneškodnil jeho střelu.

49:18
    Do ojedinělé akce se dostal Galvinš. Saprykin byl ale pozorný.

48:30
    Domácí hokejisté se pokoušejí usadit v útočném pásmu, ale zatím marně.

46:41
    Zakázané uvolnění hostů.

46:15
    Saprykin si nyní poradil s nahozením Galvinše od modré.

45:20
    Riga je v plném počtu.

44:49
    Přesilovky nejsou zatím dnes silnou zbraní ani jednoho celku.

44:15
    Hosté se ale osvobozují.

43:20
    Domácí ale dostanou možnost vyrovnat, neboť je za sekání vyloučen Jass (RIG).
    41:09 Andris DZERINŠ - 1:2

41:09
    Lotyšskému celku vychází parádně vstup do závěrečné části. ANDRIS DZERINŠ si najel od mantinelu ke středu kluziště a přízemní střelou mezi betony překonal Saprykina. Bez asistence.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Nejblíže k ní měl Horák, ale ten zmařil svůj únik při vlastním oslabení. Oba celky zřejmě nechtějí vyhrát a podle toho i hra vypadal v prostřední části. Třetí třetina začne v 16:41.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

37:28
    Afinogenov se výborně prokličkoval mezi hostujícími beky. Bekhendový blafák mezi betony Sedláčka ale nedokonal. Český gólman přečetl jeho úmysl.

36:28
    Koroljovi zmařil Sedláček jeho akci výborným vypíchnutím puku.

35:31
    Po dlouhé době si musel zachytat také Saprykin. Dorážející Jass ho ale nepřetlačil.

35:10
    Stejný prohřešek se nyní opakuje i na druhé straně.

34:26
    Riga se dopustila zase zakázaného uvolnění.

34:05
    Útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

33:24
    Z úhlu pálil Soloduchin. I on však na Sedláčka nevyzrál.

32:49
    Zakázané uvolnění Čechova.

31:40
    Od modré pálil Jass, ale jeho pokus skončil na tvrzeném skle.

29:43
    Až nyní vystřelil Kokšarov. Sedláčkovu branku ale netrefil.

29:00
    Ve druhé třetině zatím moc pohledný hokej nevidíme. Oba celky snad ani nechtějí útočit a k vidění nejsou téměř žádné střelecké pokusy.

27:16
    Sedláček raději nyní přikryl kotouč, aby přerušil hru.

26:30
    Úroveň hry nyní hodně klesla a s pukem hrají převážně beci v obranných pásmech.

24:55
    Indraši se pustil do samostatné akce, Bekhnedovou střelou ale nepřekonal Saprykina.

24:13
    Také domácí tým dokázal premiérové oslabení s poklidem přežít.

23:35
    Do samostatného úniku se dostal Horák. Neměl čas na kličku tak pouze vystřelil. Sedláček ale jeho úmysl poslat puk mezi betony přečetl a chrániče k sobě sklapl včas.

23:10
    Hosté jsou sice usazeni v útočné třetině, ale nestřílí.

22:13
    Prvním potrestaným hráčem na straně domácího celku je Golovkov za hrubost.

21:59
    Pokus Šitikova skončil sražen v rohu kluziště.

21:20
    Oba celky se zatím nemohou na startu prostřední periody usadit v útočném pásmu.

20:01

Po premiérové dvacetiminutovce je tedy stále stav utkání nerozhodný, i když jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Rigu poslal do vedení svou akcí Indrašis. Lotyšskému celku ale nevydrželo vedení moc dlouho, protože hned z protiútoku srovnal skóre Vyglazov. Viťaz měl do konce prvé části ještě tři početní výhody, ale nevyužil ani jednu. Prostřední perioda začne v 15:51.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:26
    Pokus Sestita skočil v Sapyrkinově rukavici.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

18:18
    Z úhlu pálil Jass. Puk ale skončil na boční síti.

17:14
    Hosté nyní uklidňují hru a vyčkávají s pukem za vlastní brankou.

16:30
    Riga přežila i toto oslabení.

15:32
    Domácím se zatím nedaří ale ani tato početní výhoda.

14:30
    Ne na dlouho. Meija (RIG) chtěl udělat tapetu jednomu protihráči na mantinel a tak ho poslal krosčekem proti němu a dostává za to dvě minuty.

14:16
    Hosté jsou kompletní.

13:36
    Hostům se navíc daří vyhodit kotouč přes všechny čáry a to v době, kdy už jsou ve čtyřech.

13:00
    Sedláček ale odolává zatím všem pokusům Viťazu.

12:16
    Domácí hokejisté budou mít dvojnásobnou přesilovku, poněvadž k Saulietisovi usedá také Indrašis (RIG), který obdržel menší trest za sekání.

11:36
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu se stává Saulietis (RIG), jenž obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

10:47
    nahození Jerofejevse vyrazil Saprykin do ochranné sítě.

10:07
    Právě Soloduchin teď nebezpečně tečoval kotouč před Sedláčkem, ale český gólman ukázal svůj reflex a dokázal černou gumu zastavit ještě před brankovou čárou.

09:05
    Saulietis se už dostával k Saprykinovi, ale na poslední chvíli se ho ujal Soloduchin a ten vytlačil hostujícího útočníka do rohu.

07:25
    Redlihs to zkoušel na druhé straně individuálně, ale dostal se sotva metr za modrou lajnu.

06:40
    Od modré pálil Davydov, ale nedokázal prostřelit řadu těl před ním.
    05:47 Nikita VYGLAZOV. - 1:1

05:47
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Na ledě Čechova se dějí věcí. Ihned po buly srovnává skóre zápasu NIKITA VYGLAZOV, jenž prostřelil Sedláčka na bližší tyč. Asistence: Roman Horák.
    05:40 Miks INDRAŠIS - 0:1

05:40
    Za brankou se ale dostal ke kotouči MIKS INDRAŠIS a ač byl podražen brďjukovem, tak v pádu dokázal dostat pryž za Saprykina a to byl k němu zády. Asistence: Gunars Skvorcovs.

05:23
    Domácí gólman neměl potíže ani s nahozením Jerofejevse.

03:53
    Do první akce se pustili také hosté, ale pokus Seiga nedoputoval ani k Saprykinovi.

03:14
    Střelu Davydova našel Sedlaček v lapačce.

02:21
    Tentokrát zaznamenal špatný přechod přes modrou čáru Vyglazov.

01:40
    Afinogenov si dlouho pohrával s pukem v útočném pásmu, ale nic kloudného nevymyslel a nakonec sám vystavil vlastní tým do ofsajdu.

00:43
    Koroljov se už probojovával před Sedláčka, ale ke střele se nedostal, tak našel z druhé vlny Soloduchina. Proti němu se ale stihl český brankář přesunout.

00:15
    První útok domácích zastavuje ofsajd.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Viťaz: Saprykin (Samonov) – Davydov, Lukin, Eronen, Berďjukov, Ježov, Golovkov, Vaščenko, Kandzjuba – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Kempe, Afinogenov, Makejev – Horák, vyglazov, Šitikov – Mustaov, Drugov, Ivanov.

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Galvins,Redlihs, Sotnieks, Ševčenko, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito, Toluzakov – Skvorcovs. Dzerinš, Indrašis – Saulietis, Pavlovs, Melja – Berzinš, Kulda.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Kuchava, Novikov.

S ani jedním týmem už se nepočítá pro vyřazovací boje, poněvadž domácí jsou předposlední a celek z Lotyšska o příčku výše s dvoubodovým náskokem. Riga momentálně ztrácí na osmý Slovan šestnáct bodů a jelikož už je více jak 75% základní části odehráno. Má jen spíše utopickou naději.

Příjemné páteční odpoledne při sledování KHL. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu desatero zápasů, mezi kterými nechybí ani duel dvou zástupců západní konference. HC Viťaz – Dinamo Riga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 6. Vyglazov. (Horák) – 6. Indrašis (Skvorcovs), 42. Dzerinš, 53. Skvorcovs (Indrašis)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Samonov) – Davydov, Lukin, Eronen, Berďjukov, Ježov, Golovkov, Vaščenko, Kandzjuba – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Kempe, Afinogenov, Makejev – Horák, vyglazov, Šitikov – Mustaov, Drugov, Ivanov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, Galvins,Redlihs, Sotnieks, Ševčenko, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito, Toluzakov – Skvorcovs. Dzerinš, Indrašis – Saulietis, Pavlovs, Melja – Berzinš, Kulda.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Kuchava, Novikov

Diváci: 2 935