Chabarovsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 3:7 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Petrohrad 4:2 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Soči 5:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:3 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Záhřeb – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Dinamo Riga
Pátek 08.01.2016, 15:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Příjemné páteční odpoledne při sledování KHL. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu desatero zápasů, mezi kterými nechybí ani duel dvou zástupců západní konference. HC Viťaz – Dinamo Riga

S ani jedním týmem už se nepočítá pro vyřazovací boje, poněvadž domácí jsou předposlední a celek z Lotyšska o příčku výše s dvoubodovým náskokem. Riga momentálně ztrácí na osmý Slovan šestnáct bodů a jelikož už je více jak 75% základní části odehráno. Má jen spíše utopickou naději.

HC Viťaz: Saprykin (Samonov) – Davydov, Lukin, Eronen, Berďjukov, Ježov, Golovkov, Vaščenko, Kandzjuba – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Kempe, Afinogenov, Makejev – Horák, vyglazov, Šitikov – Mustaov, Drugov, Ivanov.

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Galvins,Redlihs, Sotnieks, Ševčenko, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito, Toluzakov – Skvorcovs. Dzerinš, Indrašis – Saulietis, Pavlovs, Melja – Berzinš, Kulda.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Kuchava, Novikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:15
    První útok domácích zastavuje ofsajd.

00:43
    Koroljov se už probojovával před Sedláčka, ale ke střele se nedostal, tak našel z druhé vlny Soloduchina. Proti němu se ale stihl český brankář přesunout.

01:40
    Afinogenov si dlouho pohrával s pukem v útočném pásmu, ale nic kloudného nevymyslel a nakonec sám vystavil vlastní tým do ofsajdu.

02:21
    Tentokrát zaznamenal špatný přechod přes modrou čáru Vyglazov.

03:14
    Střelu Davydova našel Sedlaček v lapačce.

03:53
    Do první akce se pustili také hosté, ale pokus Seiga nedoputoval ani k Saprykinovi.

05:23
    Domácí gólman neměl potíže ani s nahozením Jerofejevse.

05:40
    Riga právě vstřelila branku!
    Za brankou se ale dostal ke kotouči MIKS INDRAŠIS a ač byl podražen brďjukovem, tak v pádu dokázal dostat pryž za Saprykina a to byl k němu zády. Asistence: Gunars Skvorcovs.
    05:40 Miks INDRAŠIS - 0:1

05:47
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Na ledě Čechova se dějí věcí. Ihned po buly srovnává skóre zápasu NIKITA VYGLAZOV, jenž prostřelil Sedláčka na bližší tyč. Asistence: Roman Horák.
    05:47 Nikita VYGLAZOV. - 1:1

06:40
    Od modré pálil Davydov, ale nedokázal prostřelit řadu těl před ním.

07:25
    Redlihs to zkoušel na druhé straně individuálně, ale dostal se sotva metr za modrou lajnu.

09:05
    Saulietis se už dostával k Saprykinovi, ale na poslední chvíli se ho ujal Soloduchin a ten vytlačil hostujícího útočníka do rohu.

10:07
    Právě Soloduchin teď nebezpečně tečoval kotouč před Sedláčkem, ale český gólman ukázal svůj reflex a dokázal černou gumu zastavit ještě před brankovou čárou.

10:47
    nahození Jerofejevse vyrazil Saprykin do ochranné sítě.

11:36
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu se stává Saulietis (RIG), jenž obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

12:16
    Domácí hokejisté budou mít dvojnásobnou přesilovku, poněvadž k Saulietisovi usedá také Indrašis (RIG), který obdržel menší trest za sekání.

13:00
    Sedláček ale odolává zatím všem pokusům Viťazu.

13:36
    Hostům se navíc daří vyhodit kotouč přes všechny čáry a to v době, kdy už jsou ve čtyřech.

14:16
    Hosté jsou kompletní.

14:30
    Ne na dlouho. Meija (RIG) chtěl udělat tapetu jednomu protihráči na mantinel a tak ho poslal krosčekem proti němu a dostává za to dvě minuty.

15:32
    Domácím se zatím nedaří ale ani tato početní výhoda.

16:30
    Riga přežila i toto oslabení.

17:14
    Hosté nyní uklidňují hru a vyčkávají s pukem za vlastní brankou.

18:18
    Z úhlu pálil Jass. Puk ale skončil na boční síti.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

19:26
    Pokus Sestita skočil v Sapyrkinově rukavici.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po premiérové dvacetiminutovce je tedy stále stav utkání nerozhodný, i když jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Rigu poslal do vedení svou akcí Indrašis. Lotyšskému celku ale nevydrželo vedení moc dlouho, protože hned z protiútoku srovnal skóre Vyglazov. Viťaz měl do konce prvé části ještě tři početní výhody, ale nevyužil ani jednu. Prostřední perioda začne v 15:51.

20:01

21:20
    Oba celky se zatím nemohou na startu prostřední periody usadit v útočném pásmu.

21:59
    Pokus Šitikova skončil sražen v rohu kluziště.

22:13
    Prvním potrestaným hráčem na straně domácího celku je Golovkov za hrubost.

23:10
    Hosté jsou sice usazeni v útočné třetině, ale nestřílí.

23:35
    Do samostatného úniku se dostal Horák. Neměl čas na kličku tak pouze vystřelil. Sedláček ale jeho úmysl poslat puk mezi betony přečetl a chrániče k sobě sklapl včas.

24:13
    Také domácí tým dokázal premiérové oslabení s poklidem přežít.

24:55
    Indraši se pustil do samostatné akce, Bekhnedovou střelou ale nepřekonal Saprykina.

26:30
    Úroveň hry nyní hodně klesla a s pukem hrají převážně beci v obranných pásmech.

27:16
    Sedláček raději nyní přikryl kotouč, aby přerušil hru.

29:00
    Ve druhé třetině zatím moc pohledný hokej nevidíme. Oba celky snad ani nechtějí útočit a k vidění nejsou téměř žádné střelecké pokusy.

29:43
    Až nyní vystřelil Kokšarov. Sedláčkovu branku ale netrefil.

31:40
    Od modré pálil Jass, ale jeho pokus skončil na tvrzeném skle.

32:49
    Zakázané uvolnění Čechova.

33:24
    Z úhlu pálil Soloduchin. I on však na Sedláčka nevyzrál.

34:05
    Útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

34:26
    Riga se dopustila zase zakázaného uvolnění.

35:10
    Stejný prohřešek se nyní opakuje i na druhé straně.

35:31
    Po dlouhé době si musel zachytat také Saprykin. Dorážející Jass ho ale nepřetlačil.

36:28
    Koroljovi zmařil Sedláček jeho akci výborným vypíchnutím puku.

37:28
    Afinogenov se výborně prokličkoval mezi hostujícími beky. Bekhendový blafák mezi betony Sedláčka ale nedokonal. Český gólman přečetl jeho úmysl.

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Nejblíže k ní měl Horák, ale ten zmařil svůj únik při vlastním oslabení. Oba celky zřejmě nechtějí vyhrát a podle toho i hra vypadal v prostřední části. Třetí třetina začne v 16:41.

40:01

41:09
    Lotyšskému celku vychází parádně vstup do závěrečné části. ANDRIS DZERINŠ si najel od mantinelu ke středu kluziště a přízemní střelou mezi betony překonal Saprykina. Bez asistence.
    41:09 Andris DZERINŠ - 1:2

43:20
    Domácí ale dostanou možnost vyrovnat, neboť je za sekání vyloučen Jass (RIG).

44:15
    Hosté se ale osvobozují.

44:49
    Přesilovky nejsou zatím dnes silnou zbraní ani jednoho celku.

45:20
    Riga je v plném počtu.

46:15
    Saprykin si nyní poradil s nahozením Galvinše od modré.

46:41
    Zakázané uvolnění hostů.

48:30
    Domácí hokejisté se pokoušejí usadit v útočném pásmu, ale zatím marně.

49:18
    Do ojedinělé akce se dostal Galvinš. Saprykin byl ale pozorný.

50:05
    Tvrdou střelu od modré vyslal Pavlovs. Saprikin se musel pořádně natáhnout, aby zneškodnil jeho střelu.

50:51
    Na druhé straně končí výpad domácích pukem v ochranné síti.

52:03
    Troufám si říci, že je rozhodnuto. GUNARS SKVORCOVS dostal přihrávku mezi kruhy od Indrašise, který vybojoval kotouč u mantinelu, a střelou zápěstím překonal Saprykina. Asistence: Miks Indrašis.
    52:03 Gunars SKVORCOVS - 1:3

53:32
    Čechov se navíc nemůže dostat s kotoučem z vlastního pásma.

54:05
    Zřejmě poslední možnost jak se vrátit do zápasu mají nyní domácí. Sotnieks (RIG) je totiž vykázán na trestnou lavici za podražení.

54:12
    Hodně rychle se ale síly na ledě vyrovnají. Lukin (CEC) poslal nedovoleně k zemi svého soupeře a bude se pokračovat ve čtyřech.

55:15
    Vyglazov z metru napálil puk Sedláčkovi do helmy. Gólman hostí zůstal chvíli otřesen.

56:12
    Oba týmy jsou kompletní.

57:02
    Ne na dlouho. Koroljov podrazil soupeře u mantinelu a již putuje na trestnou lavici.

58:00
    Hokejisté Rigy již ale nikam nespěchají ap pouze kombinují v útoční třetině.

58:43
    Hokejisté Rigy mohou být v klidu. Ježov (CEC) dostává dvě minuty za držení a domácí tak dohrají zápas v oslabení.

59:02
    Viťaz už je alespoň ve čtyřech.

59:40
    S vyloučeními ještě není konec. Zápas se bude dohrávat ve čtyřech na obou stranách. Sestito (RIG) vyloučen za sekání

Utkání je u konce a z vítězství se nakonec raduje Dinamo Riga, které zvládlo poslední třetinu, v níž vstřelilo dva góly a rozhodlo nakonec o svém vítězství 3:1 a tím pádem odskočí svému soupeři na rozdíl pěti bodů v tabulce. (17:15:25)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 6. Vyglazov. (Horák) – 6. Indrašis (Skvorcovs), 42. Dzerinš, 53. Skvorcovs (Indrašis)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Samonov) – Davydov, Lukin, Eronen, Berďjukov, Ježov, Golovkov, Vaščenko, Kandzjuba – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Kempe, Afinogenov, Makejev – Horák, vyglazov, Šitikov – Mustaov, Drugov, Ivanov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, Galvins,Redlihs, Sotnieks, Ševčenko, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito, Toluzakov – Skvorcovs. Dzerinš, Indrašis – Saulietis, Pavlovs, Melja – Berzinš, Kulda.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Kuchava, Novikov

Diváci: 2 935