New Jersey – Boston 1:4 (kon.) | Carolina – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 3:1 (kon.)
Colorado – Nashville 5:3 (kon.) | Edmonton – Tampa 2:3 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.)
NY Rangers – Washington 3:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 09.01.2016, 01:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL
    Seth Jones poprvé oblékl dres Blue Jackets

Carolina s Columbusem opět změří síly už zítra, o vendettu se Blue Jackets pokusí na domácím kluzišti. To je z mé strany pro tentokrát vše, přeji hezký zbytek noci! (03:52:38)

Dnešní utkání sledovalo 14241 diváků.
    Tři hvězdy zápasu a pohled na radující se hráče Canes.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Cam Ward (CAR) 35 zákroků, 1 gól, úsp. 97,2 %
    2. Jordan Staal (CAR) 1+0
    3. Elias Lindholm (CAR) 2+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 17:39

Je dobojováno. Hurikáni přidali v polovině třetí třetiny svou třetí branku, když se prosadil Chris Terry. Hosté se ještě v závěru zmohli na tlak při hře bez brankáře, na stažení dvougólového manka už bylo příliš pozdě a Elias Lindholm minutu před konci přidal pojišťovací trefu do prázdné branky. Canes nakonec zvítězili předvědčivě 4:1, Sethu Jonesovi tak premiéra v novém dresu pořádně zhořkla.

59:42
    Riley Nash (CAR) ještě v samém závěru vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
    Elias LINDHOLM - 4:1

58:59
    Carolina právě vstřelila branku!
    Už je to definitivní. Eric Staal se prokličkoval z vlastního pásma až k tomu útočnému a předložil přesný pas ELIASI LINDHOLMOVI, který neomylně trefil odkrytou svatyni Jackets. Asistence: Eric Staal, Justin Faulk.

58:25
    Domácí lodivod Bill Peters se rozhodl vybrat svůj oddechový čas.

57:51
    Scott Hartnell mohl vykřesat plamínek naděje pro Jackets, hostující útočník ale ztečoval Murrayho nahození pouze do břevna!

57:38
    Hosté hrají v šesti, Forsberg peláší na střídačku!

57:22
    Ward si vyjel povážlivě ze své svatyně, ale pokus Savarda i následnou dorážku dokázal eliminovat a přerušit hru.

56:57
    Modrokabátníkům bylo tři minuty před koncem třetí třetiny odpískáno zakázané uvolnění, zdá se, že Canes už si dvoubodový zisk pohlídají.

56:12
    Uff, to byl závar! Před Wardem vznikla neskutečná trma-vrma, ale nikdo v bílém nedokázal dorazit černou pryž do sítě! Když už se zdálo, že by se to Jonesovi mohlo podařit, čerstvá posila Jackets ještě hledala lépe postaveného Saada.

55:33
    Jonesova střílená nabídka na Dubinskyho se neujala, v rohu kluziště vybojoval puk pro domácí Kris Versteeg.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 17. J.Staal (Slavin, Versteeg), 35. Lindholm (Hanifin, Versteeg), 50. Terry (Skinner, Slavin), 59. Lindholm (E.Staal, Faulk) – 30. Dubinsky (Foligno, Johnson)

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – E. Staal, J. Staal, Nestrašil – Nordström, Versteeg, Lindholm – Skinner, Nash, Terry – Malone, McClement, McGinn.
    Columbus Blue Jackets: Forsberg (Korpisalo) – Murray, Jones, Johnson, Savard, Ťutin, Goloubef – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Hartnell, Wennberg, Saad – Foligno, Karlsson, Anderson – Bourque, Campbell, Boll.

Rozhodčí: Joanette, Dwyer – Shewchyk, Kovachik

Diváci: 14241