Slavia – Kometa Brno 8:7 (kon.) | Vsetín – Letňany 5:7 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:0 (kon.)
Opava – K. Vary 1:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 7:1 (kon.)
Chomutov – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Havířov – Pardubice 2:6 (kon.)
HC Plzeň – Vítkovice 2:3 (kon.) | Poruba – HC Litvínov 1:9 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:0 (2:1 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
HC Olomouc
Sobota 09.01.2016, 12:00 • Svijaská aréna • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

To je ode mě pro dnešek ze Svijanské Arény vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek odpoledne. (14:01:44)

Olomouc se dnes stala pro domácí Bílé Tygry opravdu snadným soustem. V každé třetině dokázali severočeši vsítit po dvou gólech a se skvělým Žajdlíkem v brance, žádnou neinkasovat. Favorit utkání tedy odjíždí z Liberce s vysokou prohrou 0:6.

59:20
    Hosté jsou smířeni s prohrou a tak se snaží ve zbývajícím čase ještě neinkasovat.

58:19
    Průžkův backand Schejbal bez problémů kryje. Vhazovat se bude po jeho pravici.

57:24
    Holišův pokus od modré domácí gólman svírá v lapačce.

56:10
    Říčka se ocitl sám před Žajdlíkem. Ten však puk včas zalehl a stále drží čisté konto.

54:16
    Nevydařené kontry olomouckých střídá kombinace domácích v útočné třetině. Pět minut do konce.

53:14
    Beier zůstává po souboji o puk ležet na hrací ploše

52:45
    Nikdo nemůže upřít hostům snahu o čestný gól. Tygři však hrají velmi disciplinovaně a ve velké pohodě. Olomouc naopak sráží zejména laxnost a nepřesnost při rozehrávce.

50:30
    Zápas je rozhodnut tak už se nehraje v takovém tempu jako v předchozích třetinách.

49:20
    Icing domácích.

48:05
    Další samostatný nájezd na poslední chvíli překazil skvělým obraným zákrokem Turský.

47:55

47:05
    Domácí opět dopravili puk do sítě. Bohužel až po odpískání.

45:55
    Za sekání vyloučen Bohanos(OLO).

45:50
    Pěcha jel sám na Žajdlíka. Ten si ale jeho forhandový blafák pokryl.

43:32
    Liberec právě vstřelil branku!

Tak to je debakl. Uběhlo jen pár vteřin a Tygři skórují znovu. Puk si v mezikruží našel JAN ŠÍR a prostřelil Schejbala u levé tyče. Asistence: Tomáš Nezbeda

43:05

Další přečíslení a opět to domácí vyřešili nejlépe jak mohli. MICHAL JUŠČÁK další neomylnou střelou do horního rohu navyšuje vedení. Asistence: Filip Brabec

Jonáš Jech

Branky a nahrávky: 8. Juščák (Wiencek), 13. Nezbeda (Wiencek), 24. Průžek (Jeník, Chrtek), 33. Čermák (Brabec, Juščák), 44. Juščák (Brabec), 44. Šír (Nezbeda)

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Kuhn) – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Brabec, Kunst, Korecký(C), Bálik – Branský, Průžek, Juščák, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Šír, Chrtek
    HC Olomouc: Galuška (33. Schejbal) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil(C), Husták, Bohanos, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšmann, Machálek, Kořenek, Řička

Rozhodčí: Kratochvíl – Svoboda, Vepřovský