Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:7 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:4 (1:0 po s.n.)
Olomouc – Třinec 1:2 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 0:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:7 (1:2, 1:1, 0:4)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 24.01.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 39. kolo

56:39
    Na dvě minuty byl vyloučen za podražení u mantinelu Ondřej Vitásek (LIB).
    Ondřej VITÁSEK - 2:7

51:28
    Liberec právě vstřelil branku!
    ONDŘEJ VITÁSEK se opřel do své hokejky a přesnou střelou překonal Habala, který nestihl zareagovat. Asistence: Branko Radivojevič, Martin Bakoš
    Petr JELÍNEK - 2:6

49:29
    Liberec využívá přesilovou hru velmi rychle! Po střele Radima Šimka od modré nastavil PETR JELÍNEK svojí hůl a puk přesně poslal za záda Habala. Asistence: Radim Šimek, Branko Radivojevič

49:12
    Na dvě minuty byl vyloučen Marek Baránek (KVA) za hákování.
    Michal BULÍŘ - 2:5

48:00
    Parádní samostatnou akci předvedl MICHAL BULÍŘ, který parádně zakončil svojí akci beckhendovým blafákem. Habal neměl šanci. Asistence: Branko Radivojevič
    Michal BULÍŘ - 2:4

45:35
    Při přesilové hře se zpoza karlovarského hráče napřáhl MICHAL BULÍŘ a přesnou střelu zamířil k vzdálenější tyči. Asistence: Branko Radivojevič.

44:55
    Na dvě minuty je vyloučen Michal Vachovec (KVA) za hákování.

42:10
    Po zákroku u mantinelu je vyloučen Ondřej Vitásek (LIB) na dvě minuty za držení.

38:44
    Neskutečný zákrok předvedl Habal, který pohotově zakročil při střele Krenželoka z mezikruží.

37:40
    Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Michal Gulaši (KVA), který se snažil blokovat střelu, ale ne v rámci pravidel.

33:38
    K zakončení do prázdné brány se nedostal Martin Bartek, který střelu zamířil těsně nad ledem, kde měl beton Lašák.

32:36
    Ke střele se dostal Tomáš Rachůnek, který z velké blízkosti minul.

31:47
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Mojžíš za podražení.

29:30
    Ke střele se dostal Michal Vachovec. Lašák však dokázal střelu vyrazit.

28:00
    Puk kolísal na hraně brankoviště, kde však nebyl žádný z domácích hráčů, který byl zavěsil do prázdné, a tak se podařilo Liberci vyhodit.

26:36
    Na dvě minuty byl vyloučen Branko Radivojevič (LIB) za hrubost.

24:41
    Hosté z Liberce začínají výrazně chybovat. Předcházející dvě šance Energie počaly chybou v rozehrávce hostů.
    Sebastian GORČÍK - 2:3

23:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    špatně vyhození Liberce zachytil na modré Huna, který pohotově přihrál SEBASTIANU GORČÍKOVI, který po odražené střele přehodil Lašáka. Asistence: Rudolf Huna
    Dominik LAKATOŠ - 1:3

22:33
    Velmi důrazně se choval před Habalem DOMINIK LAKATOŠ, který po přihrávce od Bakoše na popáté dostal puk pod betonem do brány. Asistence: Martin Bakoš, Branko Radivojevič

21:55
    Ke střele se také dostal Krenželok, který odražený puk nedokázal nasměrovat na Habala.

19:38
    Ke konci třetiny napřáhl od modré Bičánek. Střelu však obránci vytěsnili.

19:26
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Mojžíš (LIB) za držení.
    Petr VAMPOLA - 1:2

17:50
    Liberec dokázal využít přesilovou hru! Po střele Jelínka zpoza kruhu se puk odrazil od Habala k volnému PETRU VAMPOLOVI, který dával do prázdně brány. Asistence: Branko Radivojevič a Martin Bakoš.

16:00
    Na dvě minuty byl vyloučen Radim Bičánek (KVA) za hákování.

13:48
    Liberec ve druhé přesilové hře chyboval a k puku se dostal Vojtěch Tomeček. Před Lašákem byl však zastaven.

13:16
    Na dvě minuty plus osobní trest za zásah do hlavy je vyloučen Michal Gulaši (KVA). Osobní trest odpyká Weinhold.

12:28
    Do velké šance se dostal Martin Bartek. Jeho střelu však opět dokázal Lašák vyrazit. K dohrávce se Bartek nedostal.
    Tomáš RACHŮNEK - 1:1

11:07
    Po velké chybě v rozehrávce se k puku dostal TOMÁŠ RACHŮNEK,který prokličkoval mezi obránci a lehce nasměroval puk k levé tyčce. Bez Asistence

08:14
    Na dvě minuty je vyloučen Martin Bakoš (LIB) za sekání před brankářem Lašákem.

07:47
    Od vstřeleného gólu Liberce jsou spíše na puku domácí, kteří se drží před Lašákem.
    Branko RADIVOJEVIČ - 0:1

06:17
    Po překonání modré čáry si BRANKO RADIVOJEVIČ přihrál s Bakošem, který mu puk ihned vrátil a střelu z kruhu přesně zamířil až za Habala. Asistence: Martin Bakoš

05:01
    Poprvé na branku Lašáka vystřelil Jakub Svoboda, svojí střelu však mířil vysoko.

02:20
    NA trestnou lavici je vyloučen Michal Vachovec (KVA) za držení. Liberec si tak zahraje první přesilovou hru.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 12. Rachůnek, 24. Gorčík (Huna) – 7. Radivojevič (Bakoš), 18. Vampola (Radivojevič, Bakoš), 23. Lakatoš (Bakoš, Radivojevič), 46. Bulíř (Radivojevič), 48. Bulíř (Radivojevič), 50. Jelínek (Šimek, Radivojevič), 52. Vitásek (Radivojevič, Bakoš)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek "C", J. Tomeček, Gulaši, Baránek, Sičák "A", Dvořák, Weinhold – Svoboda, Rachůnek, Gríger – Rohan, Kůs, Bartek – Gorčík, Huna, Marosz – Flek, Vachovec, V. Tomeček Trenér: Peter Oremus
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk "C", Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola "A", Bulíř – Radivojevič "A", Lakatoš, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský Trenér: Filip Lešán

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Lacina – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek