San Jose – Minnesota 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 5:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 1:3 (kon.)
Boston – Columbus 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Anaheim 3:4 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (kon.) | Edmonton – Nashville 1:4 (kon.)
    Úvodní branku Toronta vsítil Kadri.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:26:17)

Utkání sledovalo 19 807 diváků.

Dramatický zápas pokračoval i v samostatných nájezdech, rozhodlo se až v páté sérii. Domácí Lupul Condona neprostřelil, zatímco na druhé straně se Lars Eller mohl radovat z úspěšného zakončení. Zápas tak končí výsledkem 2:3 po samostatných nájezdech.

Lars ELLER - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Rozhodující nájezd proměnil LARS ELLER a rozhodl tak o prémiovém bodu pro Montreal Canadiens.

5. série
    1:2
    Je rozhodnuto. Lars Eller naznačil bekhendové zakončení, aby si pak hodil puk na forhend a zakončením podél Reimera ukončil zápas.

5. série
    1:1
    Lupuk také neuspěl, Condon si připsal další povedený zákrok.

4. série
    1:1
    Desharnais neproměnil forhendový blafák. Pokračujeme!

4. série
    1:1
    Bozak zkusil střelu mezi betony, Condon holí vyrazil.

3. série
    1:1
    Max Pacioretty musel dát a svůj úkol střelou na vyrážečku splnil

3. série
    1:0
    Kadri Condona nevymíchal, skóre je stále 1:0.

2. série
    1:0
    Flynn nasadil obrovskou rychlost, zkusil forhendovou kličku, ale Reimer chytil puk na brankové čáře! Rozhodčí se šli ještě přesvědčit k videu, o gól se však opravdu nejednalo.

2. série
    1:0
    Parenteau zkusil střelu na lapačku, Condon vyrazil.

1. série
    1:0
    Galchenyuk se dostal až před Reimera, ale byl na bekhendový blafák příliš blízko, gólman domácích chytil.

1. série
    1:0
    Jako první se rozjel domácí Peter Holland a podařilo se mu Condona překonat forhendovou kličkou.

Trestné minuty: 8:4

Byť jsme v prodloužení viděli několik šancí, branka nepadla, takže si dáme poslední část utkání – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Zprava pálil Komarov, Condon schoval puk ve svém postoji. Už to vypadá na samostatné nájezdy.

64:20
    Do sóla se dostal Desharnais a byť byl tísněný Parenteauem, zvládl zakončit. Reimer si připsal další zákrok, prodloužení nekončí.

63:48
    Komarov už byl unavený a tak místo střely nabídl puk Phaneufovi. Ten zleva nezakončil přesně.

63:04
    Kadriho rána přes obránce skončila těsně vedle.

62:19
    Montreal byl v přečíslení dva na jednoho, Plekanec ale neúspěšně hledal přihrávkou Gallaghera.

61:40
    Jako již tradičně je prodloužení přehlídkou šancí a střel.

60:54
    Na druhé straně se do úniku dostával Bozak, v plné rychlosti ale nezvládl usměrnit puk za Condonova záda.

60:38
    Reimer vyrazil Plekancovu tvrdou ránu z pravé strany.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 15:26
    Zásahy brankářů: 24:13
    Vyhraná vhazování: 28:33
    Hity: 43:36

Je za námi šedesát minut hry a vítěze neznáme. Toronto se dočkalo vyrovnání ve 45. minutě, kdy se domácí vydali do protiútoku, Condon vyrazil Hollandovu střelu před sebe a z dorážky se pak radoval Joffrey Lupul. Další gól už nepadl, takže se můžeme těšit na pětiminutový nášup ve třech na obou stranách.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Blízko rozhodnutí byl Kadri, jenže Condon jeho střelu vyrazil a Lupulovi se dorážka nevydařila.

58:54
    Nyní je už u konce, Leivo se vrátil do hry.

58:37
    A opět je puk mimo pásmo Toronta. Přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.

57:53
    DOmácí se dokázali osvobodit, puk letěl až ke Condonovi.

57:30
    Gallagher tečoval nahození od pravého mantinelu, Reimer zvládl včas zareagovat a tento nebezpečný pokus zneškodnit.

56:54
    A je to tak, Josh Leivo dostal dvě minuty za zdržování hry! Montreal má vynikající příležitost rozhodnout zápas.

56:54
    Plekanec reklamuje vyhození puku přes plexisklo a tím pádem přesilovku pro Montreal, rozhodčí se radí, co dál.

56:05
    Weise nezpracoval u pravého mantinelu přihrávku, Toronto už jde do protiakce.

55:19
    Ofsajd Montrealu.

54:42
    Sledujeme teď boj o střední pásmo, ani jeden z týmů nechce pustit soupeře do možná rozhodující akce.

53:34
    Domácí pouze vyhodili, o zakázané uvolnění se ale nejednalo, puk se sotva došoural ke Condonovi.

52:46
    Galchenyuk se proháčkoval až před branku Toronta, jenže byl už příliš blízko a puk za Reimera neprotlačil.

51:40
    Ellerova střela byla zablokovaná a domácí se okamžitě vydali na útočný výlet.

50:57
    Carr vystřelil od levého mantinelu, branku Toronta ovšem minul a puk vylétl z pásma.

50:15
    Gallagher se už radoval z gólu, jenže střela z otočky se odrazila od tyčky a klouzala po brankové čáře! Rozhodčí Pollock měl výborný přehled a okamžitě rozpažil – gól nebyl.

50:09
    Reimer si poradil i s bekhendovou střelou v podání Carra. Vhazovat se bude v pásmu Toronta.

49:12
    Možná měl Markov střílet, jeho liknavost teď stála Montreal možnou šanci. Takhle se domácí v poklidu ubránili.

48:29
    Od pravého mantinelu vystřelil bekhendem Barberio, Reimer holí odrazil puk do bezpečí.

47:38
    Moc nescházelo a Montreal opět vedl! Za obranu se totiž protáhl Gallagher, zkusil bekhendový blafák, jenže Reimer brankovou čáru zvládl pokrýt a zakončení vytlačil do rohu.

46:55
    Polákovo nahození postrádalo razanci, s tímto pokusem neměl Condon žádné problémy.

45:49
    Aktivnější je teď rozhodně Toronto, tým je povzbuzen vyrovnáním.
    Joffrey LUPUL - 2:2

44:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno. Domácí se vydali do přečíslení tři na dva, Hollandovu střelu ještě Condon vyrazil, na dorážku JOFFREYHO LUPULA už byl ale krátký. Asistence: Peter Holland, Morgan Rielly.

43:41
    Neposedné Subbanovo nahození od modré nadělalo Reimerovi menší problémy, ale nakonec domácí gólman puk vyrazil.

42:20
    Plekanec dostal přihrávku od Paciorettyho a i před Phaneufovu těsnou obranu dokázal vystřelit. Jeho bekhendový pokus skončil těsně vedle.

41:37
    Condon si poradil i se střelou Gardinera z levého kruhu.

41:10
    Tvrdou ránu vyslal Polák, Montreal přečkal i tento pokus. Toronto ale začalo hodně aktivně.

40:49
    Do úniku se už už dostával domácí Lupul, na zakončení to ovšem nebylo, puk mu odskočil od hole.

Trestné minuty: 6:4

Skončila druhá třetina a domácím se podařilo vylepšit hru, přidat na střelecké aktivitě a také snížit. Gól na 1:2 přišel ve 29. minutě, kdy se po rychlé akci prosadil Nazem Kadri a vrátil tak Toronto do hry. Ve třetí části se tak dá čekat napínavá bitva, o výsledku není totiž vůbec rozhodnuto.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    U lavičky Toronta se začali pošťuchovat Kadri se Subbanem, čárový sudí je rychle roztrhl.

39:22
    Vyhození hostů přes všechny čáry bylo tečované, takže se o zakázané uvolnění nejednalo. Domácí musí pospíchat za pukem.

38:28
    Na své spoluhráče čeká Rielly, Toronto se chystá na zteč.

37:39
    Beaulieu dostal trochu prostoru pro akci, mohl přihrát Fleischmannovi, rozhodl se ale pro samostatné zakončení a jeho střelu těsně nad ledem Reimer vyrazil do rohu.

37:16
    Bozak se pokoušel o velice odvážný průnik středem pásma, hosté jej o puk nakonec zvládli obrat.

36:34
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do brejku dvou na jednoho, Hunwickův obranný zákrok ale toto nebezpečí zažehnal.

35:30
    Mitchellovi se podařilo vypíchnout puk domácímu obránci, jenže ten se odrazil přímo k Reimerovi a ten vše vyřešil jeho přikrytím a přerušením hry.

34:47
    Matthias zavezl puk za branku, poté přihrál na modrou, odkud napřáhl Phaneuf. Jeho ránu Condon vyrazil.

33:29
    Weise je zpátky ve hře, to znamená, že Montreal hraje v plném počtu.

32:58
    Konečně jsme viděli pořádný tlak domácích. Na Condona létala jedna rána za druhou, Reilly, Kadri, ani Bozak si však na strážce branky Montrealu nepřišli.

32:03
    Ani zde to zatím nevypadá na kdovíjak povedenou přesilovku, Toronto se marně snaží proniknout do útočného pásma.

31:29
    Hra v plném počtu nám moc dlouho nevydržela, přesilovku si teď zahraje domácí tým. Dvě minuty za podražení obdržel Dale Weise.

31:20
    A teď už je po přesilovce, Phaneuf se vrací na ledovou plochu.

30:40
    Tahle přesilovka se hostům nedaří, Toronto se v poklidu brání.

29:30
    Domácí se ihned po buly osvobodili, Montreal začíná akci od Condona.

29:20
    Dvě minuty za krosček na Galchenyuka obdržel Dion Phaneuf.

29:10
    Montreal bude hrát přesilovku, zatím se snaží využít ponechanou výhodu.
    Nazem KADRI - 1:2

28:14
    Na druhé straně se ale o gól jednalo, Toronto snížilo na 1:2. Komarov dostal puk do pásma, zprava přihrál Rielly bekhendem před brankoviště na NAZEMA KADRIHO a ten z první poslal svou střelu za Condona! Asistence: Morgan Rielly, Leo Komarov.

27:43
    Kontrola videa je u konce, o gól se nejednalo.

27:43
    Carr zvedal ruce a radoval se z gólu po akci, kdy své zakončení tlačil na první tyč. Reimer se přilepil na tyčku a puk přikryl. Rozhodčí se jdou pro jistotu přesvědčit k videu, jestli to gólman stihl ještě před brankovou čárou.

26:56
    Hostům nevyšla akce středem kluziště, Galchenyuk ztratil při přechodu modré čáry puk.

25:45
    Subban zblokoval prudkou střelu svou nohou a nyní kulhá. Přesto zůstává na ledě a brání.

25:19
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, oba brankáři musí dávat velký pozor.

24:35
    Subban nahrál Markovovi a ten ihned vyslal na Reimera tvrdý pozdrav od modré čáry. Gólman Toronta vyrazil.

24:00
    Riellyho rána od modré měla jít na teč, Condon ji ale hravě vytlačil ze svého brankoviště.

22:50
    A hned se Weise zapojil do akce a byl z toho brejk Montrealu. Weise přihrál mezi kruhy na Ellera a jeho pohotová střela z první zacinkala o Reimerovu tyčku!

22:43
    Weise se vrací do hry, Montreal hraje v plném počtu.

21:39
    Nyní už jsou v útoku domácí, od modré nahazoval Komarov, těsně minul.

21:09
    Zatím to vypadá, že přesilovku hrají hosté, i ve čtyřech totiž drží Toronto v obranném pásmu.

20:43
    Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Dale Weise.

20:37
    Rozhodčí signalizují vyloučení, domácí mají zatím ponechanou výhodu.

Trestné minuty: 4:0

Je za námi první třetina, kterou hosté ovládli po výsledku 0:2. Už od úvodního buly byl Montreal lepší a vedení se ujal hned ve druhé minutě, když se po rychlé akci trefil David Desharnais. I nadále pak pokračoval tlak hostů, Reimer sbíral zákrok za zákrokem, vypadalo to ale, že další gól už nepadne. Jenže přišla 19. minuta, rychlý výpad a přesná rána Tomáše Fleischmanna. Montreal hraje v naprosté pohodě, naopak Toronto musí v dalších částech hodně přidat, v první dvacetiminutovce vyslali hráči v modrém pouhé tři střely!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Od modré čáry vystřelil Polák, puk se několikrát odrazil od hokejek před Condonem a nakonec skončil vedle branky.
    Tomáš FLEISCHMANN - 0:2

18:33
    Montreal právě vstřelil branku!
    hosté podnikli rychlý výpad a rázem je to 0:2. Zakončovat už mohl Eller, jenže ještě přihrával pod sebe a z mezikruží tak nakonec pálil TOMÁŠ FLEISCHMANN a trefil se parádně pod horní tyč. Reimer neměl nárok. Asistence: Lars Eller, Daniel Carr.

17:02
    Phaneuf rychle objel branku a snažil se zasunout za tyč, Condon se zvládl rychle přemístit a zabránit tak vyrovnání.

16:05
    Markov nahazoval od modré, jen o kousek minul a nabídl Gallagherovi dorážku z ostrého úhlu. I on nemířil přesně, domácí se ubránili.

15:26
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, zakončení na sebe vzal Eller, Reimer puk schoval ve své výstroji.

14:28
    Toronto oslabení zvládlo a opět hraje v plném počtu.

13:41
    Hosté kombinovali v pásmu a hledali vhodný okamžik na střelu. O ránu se pak pokusili Petry i Subban, jejich rány byly sraženy a k Reimerovi se nedostaly.

12:45
    Plekancovu ránu zblokoval Polák, Toronto poté vyhodilo přes všechny čáry.

12:28
    Bude se opět vylučovat a znovu na straně Toronta. Dvě minuty za držení hole dostal Peter Holland.

12:21
    Nyní ale přichází zakázané uvolnění Toronta a hra se tak stěhuje zpátky před Reimera.

11:20
    Condon si připsal svůj vůbec první zákrok v dnešním utkání. Kadriho pokus byl odměněn aplausem publika.

10:51
    Reimer pro jistotu přikryl puk, už se na něj řítil další útok hostujících hráčů.

10:14
    A nepodařilo se to ani teď, po rychlém přechodu se pískal ofsajd.

09:50
    Domácí mají velký problém se trvaleji usadit v pásmu, nepovedlo se to ani po Komarovově nahození.

08:44
    Od pravého mantinelu si vyjel Eller a okamžitě vystřelil. Reimer si připsal další úspěšný zákrok.

08:27
    Přesilová hra hostů je u konce, Komarov se vrátil do hry.

08:05
    Po Paciorettyho nabití pálil Subban, Reimer vyrazil před sebe. Montreal začíná v přesilové hře utahovat šrouby.

07:41
    Plekancova tvrdá rána končí v chráničích gólmana Reimera.

07:21
    Moc jim to ale nejde, Subban se musel opět vracet až do vlastního pásma.

07:00
    Domácí vyhodili puk až před Condona, Montreal už rozjíždí další akci.

06:27
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Montreal. Dvě minuty za sevření puku rukou dostal Leo Komarov.

06:08
    Jemelin nahazoval od modré čáry, trefil Hunwickovy brusle.

05:30
    Nenápadná Fleischmannova střela skončila v rohu poté, co ji srazil gólman Reimer. Ten si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

04:23
    Gardiner si šteloval puk na střelu, na modré čáře ale nenašel volnou pozici a byl vytlačen.

03:37
    Barberio vystřelil od pravého mantinelu a Reimer měl další problémy. Úvod Torontu nevychází.

02:47
    Pacioretty posunul puk na brankoviště na Plekance, ten jej ale nedokázal usměrnit za Reimera, domácí se osvobodili.

02:37
    Marinčin posílal velice riskantní přihrávku na Kadriho, kterou hosté zvládli vystihnout, pro domácí to ale dopadlo dobře, pískal se ofsajd.
    David DESHARNAIS - 0:1

01:41
    Hosté velice rychle otvírají skóre tohoto utkání. Od modré čáry doputoval puk až na levý kruh pro vhazování, kde stál volný DAVID DESHARNAIS a pohotovou střelou pod horní tyčku překonal Reimera. Asistence: Dale Weise, Nathan Beaulieu.

00:56
    Na druhé straně vystřelil od modré Jemelin, minul opravdu jen o kousek.

00:29
    První střela domácích. Od pravého mantinelu to zkoušel Kadri, jeho rána byla zblokována.

00:01

Kanadskou národní hymnu zazpívá Katie Atkinsová.

Dave Keon vhodil slavnostní buly mezi kapitány obou týmů.
    Toronto uvádí do klubové Legends Row tři nové členy

Před začátkem utkání budou do klubové Legends Row uvedeni tři hráči torontské historie. Turk Broda, Tim Horton a Dave Keon. Na kostce nad ledem probíhají jejich medailonky.
    Leo Komarov dnes slaví narozeniny. Určitě by si rád nadělil dva body

Začátek zápasu se nám o pár minutek zdrží, rozhodně ale nikam neodcházejte!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nepříjemné zprávy z tábora Montrealu Canadiens.

Vše je jinak. Canadiens de Montréal se radovali, že se blíží návrat Carey Price #31, realita je ale jiná. Podle nejnovějších zpráv bude Price chybět ještě minimálně další tři týdny. :/

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 23. leden 2016

Zápas v Air Canada Centre začne v jednu hodinu ráno, takže si nastavte budíky, nebo vůbec nechoďte spát, rozhodně si ale nenechte náš přenos ujít. Jste k němu zváni.

P. K. Subban 33 (3+30)

Ani hosté na tom nejsou zrovna nejlépe. Po výborném začátku přišel útlum a momentálně Montrealu patří až pátá příčka Atlantické divize. Ve 47 zápasech nasbírali 50 bodů a i tento klub je momentálně mimo příčky, zajišťující vyřazovací boje! V posledním utkání Montreal prohrál na domácím ledě s Bostonem 1:4, když jedinou branku dal Barberio. Pro tým to byla už pátá porážka v řadě!

Tyler Bozak 29 (9+20)

Domácí tým je momentálně na sedmé příčce Atlantické divize, když ve 45 zápasech nasbírali pouhých 42 bodů a na postup do play off ztrácí 11 bodů. Toronto se v posledním odehraném utkání představilo svým fandům a získalo bod za porážku 0:1 v prodloužení. Dnes je čeká velké derby a to si žádá jediné – výhru!

Toronto – Columbus 1:3
    Toronto – Chicago 1:4
    Boston – Toronto 3:2
    Philadelphia – Toronto 2:3
    Toronto – Carolina 0:1 pp

Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na na kanadské derby, ve kterém se střetnou Toronto Maple Leafs a Montreal Canadiens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 29. Kadri (Rielly, Komarov), 45. Lupul (Holland, Rielly) – 2. Desharnais (Weise, Beaulieu), 19. Fleischmann (Eller, Carr), rozh. náj. Eller