Jihlava – Žďár n/S 0:1 (po s.n.) | Olomouc – HK MD Šumperk 5:2 (kon.) | Chomutov – Písek 13:2 (kon.)
Kometa Brno – Havlíčkův Brod 3:2 (po pr.) | Třinec – Mountfield HK 4:0 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 2:1 (kon.)
Havířov – Opava 4:0 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 3:2 (3:2 po s.n.) | Kladno – Slavia 3:1 (kon.)
Letňany – Ústí n/L 0:2 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
3:4 (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 24.01.2016, 17:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemnou neděli, vítejte u dalšího kola extraligy mladšího dorostu mezi domácím Motorem a hosty z Mladé Boleslavi.

Motoru se veze na vlně vítězství. Naposledy prohrál na konci listopadu, shodou okolností právě s Boleslaví. Díky tomu taky vede ligovou tabulku s osmnácti bodovým náskokem před jejich dnešním soupeřem.

Ani Boleslav však nehraje špatně. Krom dvou proher s Jihlavou a Motorem prohrála naposled také na konci listopadu a patří jim čtvrtá příčka v tabulce.

Oba týmy se potkaly v sezóně čtyřikrát a skóre je zatím vyrovnané 2:2. Uvidíme, kdo dnes přidá třetí vítězství do série.

Rozhodčí jsou na ledě, oba týmy ukončili poslední rozcvičení a už se i pozdravili. Zápas nám tedy brzo začne.

00:01

00:40
    Matyáš Grossmann zaznamenal první střelu, která se odrazila od hrany od Hassovo lapačky.

03:00
    Jakub Čížek mohl otevřít skóre po dobré přihrávce, puk se ale odrazil od tyčky Hassovo svatyně.

04:26
    Na druhé straně musel Daniel Svoboda hasit pokus Michaela Schulze.

04:57
    Michal Silný se snažil těsně před Hassovo brankou nejdříve tečovat puk a pak střelit gól z otočky, ani jedno se mu nepovedlo.

05:41
    Peter Novák (MBL) – 2 minuty – sekání 5/4

06:20
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor využívá přesilovku a otevírá skóre zápasu! Po přihrávce Vojtěcha Krcha se prosadil ONDŘEJ VACULÍK. Asistence: Krcho.

08:33
    David Litera se rozjel po pravém křídle a otestoval pozornost Svobody. Jeho lapačka byla připravena.

10:13
    Matěj Toman (CEB) 2 minuty – podražení 4/5
    Vojtěch Doktor (CEB) – osobní trest 10 minut – nesportovní chování

11:35
    Motoru se podařilo vyhodit a rovnou založit akci v pásmu Boleslavi, nic z toho ale není.

12:15

12:26
    Daniel Svoboda zastavil další pokus Boleslavi svou hrudí.

13:08
    Na druhé straně zase Hass nastavil lapačku pokusu Jana Stárka.

15:20
    Boleslav na chvíli zatlačila Motor do jeho pásma, tomu se ale podařilo vyhodit, a hra tak pokračuje opět po celém kluzišti.

16:12
    Patrik Škola měl další dobrou střelu, tentokrát ale nešla mezi tyče.

17:03
    Svoboda teď musel hasit nebezpečný pokus Boleslavi, za jeho záda se dostala jen jeho maska, kterou mu někdo srazil z hlavy.

18:02
    Před Hassovo brankou se vytvořila skrumáž po špatně zachyceném puku, který mu z náruče vypadl. Nikomu se ale nepodařilo toho zužitkovat.

19:37
    Oba týmy ještě předvádí poslední pokusy, hra Motoru byla přerušena icingem.

20:00

Prvních dvacet minut je za námi a šťastněji jdou do kabin domácí po střele Ondřeje Vaculíka. Hra je zatím vyrovnaná, bruslařům se ale daří uzavírat Motor do jeho obranné třetiny a z toho by mohla vzniknout nějaká šance.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:22
    Hra je rychle přerušena potom, co se kapitán bruslařů Červenka potkal hlavou s mantinelem, nic mu ale není.

22:40
    Bruslaři vyvíjí tlak na Svobodovo branku, obrana se ale stále drží a vyhazuje puky.

25:06
    Boleslavští si očividně o přestávce v kabině něco řekli, protože tlak vyvíjený na Motor nepolevuje, spíše naopak.

27:00
    Zatím z toho tlaku ale nic není, a tak začíná tlačit i Motor na Hasse.

27:17
    Ondřej Svoboda (CEB) – 2 minuty – hrubost
    Tomáš Holoubek (MBL) – 2 minuty – hrubost 4/4

29:18
    V závěru přesilovky Motor zvyšuje náskok! VOJTĚCH KRCHO dostal osamocen před gólmanem Hassem přihrávku od Ondřeje Vaculíka, pohrál si s gólmanem, a pak už jen zvedl puk a Hass se mohl jen dívat. Asistence: Vaculík.

30:58
    Matěj Toman zkusil prověřit Hasse, jeho lapačka byla opět v pozoru.

33:15
    S postupem času a vývoje zápasu se u obou týmů zvětšuje agresivita, zatím si ale ani jeden nevytvořil solidní šanci.

35:02
    Kapitán bruslařů Červenka byl v dobré šanci, než ale puk stačil pořádně opustit jeho hokejku, byl zblokován jedním z obránců.

36:50
    Motor mohl zvyšovat už na tři góly, nepovedla se mu ale dostat do téměř prázdné branky dorážku po špatně odraženém puku od Hassovo betonu.

37:30
    Jakub Čížek měl dobrou šanci, když se k němu odrazil puk z hole jednoho z bruslařů. Hass se však stačil připravit a puk se dál, než na jeho hruď nedostal.

38:53
    Bruslařům se opět podařilo Motor zavřít v jeho třetině a Svoboda měl, co dělat. Puk se ale přes něj nedostal a stačil ho dostat pod lapačku.

40:00

Dlouho to vypadalo, že druhých dvacet minut nic nepřinesou, Motoru se však podařilo zvýšit náskok, když se vteřinu před koncem oboustranného oslabení prosadil Vojtěch Krcho. Bruslaři začínají být agresivní a rvát se na gólmana Svobodu, zatím z toho ale nic nevytěžili.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

40:01

40:50
    Tlak vyvíjený na Svobodu v druhé třetině se přenesl i do té třetí a gólman si tak připisuje další zákrok.

41:20
    Filip Houdek měl dobrou šanci zvýšit při přečíslení tři na jednoho, puk byl ale na něj moc daleko a nedokázal ho dostat mezi tři tyče.

42:15
    Motor mohl už zase zvyšovat z přečíslení, jeden z útočníků však přihrávku minul.

42:50
    Kapitán bruslařů Červenka má zřejmě nějaký problém s levým kotníkem, vylezl ze střídačky na led a zase se na ní vrátil.

43:43
    Pokusy Mladé Boleslavi jsou až moc agresivní a končí většinou icingem, Motoru se podařilo usadit se v jejich třetině.

45:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařům se podařilo snížit! Po přihrávkách od Davida Sýkory a Andreje Moravčíka se podařilo Svobodu překonat PETERU NOVÁKOVI. Asistence: Moravčík, Sýkora.

47:05
    Vojtěch Krcho založil další přečíslení dva na samotného brankáře, jeho pokus však stačil Hass pokrýt.

48:30
    Gól bruslaře pěkně nakopl, opět se jim podařilo usadit se v pásmu Motoru.

48:45
    Šimon Jindra (MLB) – 2 minuty – sekání a trest pro celou hráčskou lavici Boleslavi za nesportovní chování, odpyká David Litera
    5/3

49:44
    Bruslařům se podařilo donutit Motor k úmyslnému ofsajdu a hra se stěhuje k nim.

50:09
    Jedna z přesilovek je využita a Motor má opět dvoubodový náskok! Po střele Jana Stárka se k dorážce dostal ONDŘEJ SVOBODA a rozsvítil červené světlo Hassovy branky. Asistence: Stárek

50:45

52:39
    Pokus Ondřeje Vaculíka skončil v Hassovo lapačce.

52:52
    Před Hassovo svatyní se vytvořila skrumáž a gólman Boleslavi měl, co dělat, aby všechno ubránil.

53:27
    Filip Novák (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

55:29

55:56
    Gólman Svoboda dnes po několikáté musí čelit tlaku Boleslavi, zatím ale vše zvládá.

56:54
    Bruslaři opět snižují na rozdíl jedné branky! Zpoza Svobodovo branky přišla přihrávka od Jakuba Šípka na MICHALA ČERMÁKA, který z bezprostřední blízkosti propálil Svobodu. Asistence: Šípek, Valdhans.

57:38
    Tak toto ještě bude zajímavé, bruslařům se podařilo vyrovnat! Opět u toho byl Jakub Šípek se svojí přihrávkou na MICHALA ČERMÁKA a ten přidává zápasu nový rozměr. Asistence: Šípek.

58:45
    Matěj Toman mohl rozhodnout utkání, puk ale přes Hasse nedostal.

60:00

Nadějně vypadající třetí třetinu včetně dvoubodového náskoku nakonec Motor ztratil a tři body tak dneska nikdo brát nebude. Uvidíme, jak a kdy se budou dělit.

60:01

61:35
    Motor dlouho držel Boleslav v jejich pásmu a okupoval Hassovu branku, bruslařům se ale podařilo vyhnat domácí z třetiny a dostat je do ofsajdu.

62:05
    Ztracená třetí třetina se Motoru nakonec vymstila a dva body bere Boleslav! Po přihrávce Petera Nováka se nekompromisní střelou prosadil ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Novák.

Konec zápasu. (19:09:51)
    Dokázali byste provést podobnou kličku?

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 7. Vaculík (Krcho), 30. Krcho (Vaculík), 51. Svoboda (Stárek) – 46. Novák (Moravčík, Sýkora), 57. Čermák (Šípek, Valdhans), 58. Čermák (Šípek), 63. Moravčík (Novák)

Banes Motor České Budějovice: Svoboda D. (Prušák) – Procházka, Janoušek, Stárek, Škola, Doktor, Novák – Silný, Holý, Krcho, Grossmann, Čížek, Houdek, Egert, Toman, Vaculík, Svoboda O.
    BK Mladá Boleslav: Hass (Mašek) – Novotný, Sýkora, Málek, Červenka, Holoubek, Furmánek – Schulz, Valdhans, Šípek, Vojta, Litera, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Vokurka

Rozhodčí: Mertl – Kreuzer, Brůha