Kerkrade – Ajax 2:2 (kon.) | Cambuur – Heerenveen 0:1 (kon.) | Feyenoord – Den Haag 0:2 (kon.)
Twente – Utrecht 3:1 (kon.)
FC Twente
3:1 (3:0)
FC Utrecht
Neděle 31.01.2016, 16:45 • De Grolsch Veste, Enschede • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Hezké nedělní odpoledne, vítám vás u 21. kola nizozemské Eredivisie, ve kterém se střetnou týmy FC Twente a FC Utrecht.

FC TWENTE
    Svěřencům trenéra Hakeho se v letošní sezóně vůbec nedaří. Tým, který ještě před dvěma lety skončil na třetím místě, se nyní nachází na 16. příčce a čeká ho veliký boj o záchranu. Během dvaceti odehraných kol získali pouhých 16 bodů za 4 výhry a 4 remízy, dvanáctkrát v utkání nebodovali. V letošním ročníku holanské nejvyšší soutěže vstřelili 24 branek a 47 branek obdrželi, horší obranu už mají pouze hráči Cambuuru. Tahounem Twente je Hakim Ziyech, který vstřelil 11 branek, díky kterým mu patří dělená pátá pozice v tabulce střelců. V minulé kole prohráli hráči Twente na hřišti Nijmegenu 2:0. V probíhajícím přestupovém období opustil Twente talentovaný Renato Tapia, který odešel do Feyenoordu.

FC UTRECHT
    Naopak Utrechtu se v této sezóně poměrně daří. Svěřencům trenéra ten Haga patří 7. příčka s náskokem tří bodů na osmé Zwolle. Během dvaceti odehraných kol získali 32 bodů za 9 výher a 5 remíz, šestkrát si ze zápasu neodvezli ani bod. V letošním ročníku Eredivisie vstřelili 33 branek a 27 krát lovili míč ze sítě. Utrecht letos táhne francouzský útočník Sébastien Haller, který vstřelil 11 branek, díky kterým mu také patří dělená pátá pozice v tabulce střelců. Minulé kolo Utrechtu vůbec nevyšlo a po prohře 1:0 s Rodou Kerkrade si neodvezli domů ani bod.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Twente: Marsman – ter Avest, Andersen, Uvini, Thesker – Mokotjo, Ziyech, Gutiérrez (C) – Hölscher, El Azzouzi, Cabral.
    Náhradníci: Drommel – van der Heyden, van der Lely, Schilder, Agyepong, Eghan, Bijen.

FC Utrecht: Ruiter – van der Maarel (C), Letschert, D. Rosheuvel, Kum – Ramselaar, Strieder, Ludwig – Ayoub – Haller, Barazite.
    Náhradníci: Bednarek – S. Amrabat, Abena, Kallon, Joosten, Troupee, Boymans.

Rozhodčí: Mulder – de Vries, Bluemink.

1

1
    Domácí hráči dnes nastupují v červených dresech, hosté zvolili venkovní dresy černé barvy.

2
    Hosté od začátku kombinují a snaží se založit útok.

3
    Domácí budou zahrávat roh, který vybojoval Cabral.

4
    Twente právě vstřelilo branku!
    Tak to je překvapivý začátek! Centr z rohového kopu našel ve vápně zcela neobsazeného BRUNA UVINIHO, který ve skluzu uklidil míč do sítě – 1:0!
    4. Bruno UVINI - 1:0

6
    Domácí vstřelená branka zjevně nabudila a jsou nyní aktivnějším týmem.

7
    Další rohový kop pro domácí. Dočkáme se další branky?

7
    Tentokrát si s centrem obrana Utrechtu poradila.

8
    Ayoub nedokázal odkopnout míč z velkého vápna, ten se dostal k Ziyechovi, který poslal přihrávku do vápna, kde byl připravený ZAKARIA EL AZZOUZI, který zvyšuje na 2:0!
    8. Zakaria El Azzouzi - 2:0

10
    Tohle hosté určitě nečekali, hráči Twente nám ukazují, jak se má bojovat o záchranu.

11
    Haller zkoušel vystřelil z dálky, ale jeho střela neměla potřebné parametry a končí mimo.

12
    Domácí si nyní v poklidu přihrávají na své polovině.

13
    Barazite přichycen v ofsajdovém postavení.

14
    Ziyech se dostal k zakončení hlavou, střela ale mířila nad branku.

15
    A mohlo to být 3:0! Ruiter předvedl nádherný zákrok proti střele Ziyecha.
    15.

16
    Barazite vůbec neví co s míčem, a tak ho vrací zpět ke středním obráncům.

17
    Na zemi zůstává Letschert a na hřiště spěchá lékař.

18
    Hra je pořád přerušena, Letschert už pomalu míří za čáru.

19
    A už se opět hraje, i když Utrecht nyní hraje pouze v deseti.

20
    Vypadá to, že Letschert už je v pořádku a vrací se zpět na své místo středního obránce.

21
    Hosté to zkoušejí vykombinovat po pravé straně, ale domácí hráči výborně brání.

22
    Ludwig odcentroval z levé strany, ale jeho pokus pouze proletěl vápnem, a míč tak získávají domácí.

23
    Po aktivním začátku hra poměrně utichla, oba týmy se střídají v držení balónu, hlavně ve středu hřiště.

24
    Díky výbornému napadání domácích hráčů se Utrechtu vůbec nedaří rozehrát.

25
    Hosté se dožadovali penalty po pádu Baraziteho, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá.

26
    Letschert výborně zastavil útok domácích a odklízí míč aspoň na autové vhazování.

32
    Omlouvám se za technické komplikace. Zápas už bude nyní normálně pokračovat.

33
    Kum byl faulovaný, hosté tak můžou v klidu rozehrát.

35
    Po nakrátko rozehraném rohu si domácí narazili míč a poslali centr do vápna, k míči se dostal FELIPE GUTIÉRREZ, který prostřelil brankáře – 3:0!
    35. Felipe GUTIÉRREZ - 3:0

37
    Hosté jsou dnes k nepoznání od minulých zápasů, hráči Twente naopak dnes podávají neskutečný výkon.

38
    Slibnou šanci domácích zastavil čárový sudí, který mává ofsajd.

39
    Dva hráči se nyní nebezpečně srazili hlavami a zůstávají na trávníku.

40
    Rozhodčí to ale nakonec posoudil jako faul domácího hráče a hosté můžou rozehrát přímý kop.

41
    Přímý kop Ayouba branku neohrozil, domácí tak můžou v klidu založit další útok.

42
    Kdyby dnes hosté zvítězili, mohli by se v tabulce posunout až na čtvrté místo, to by ale museli vstřelit 4 branky.

44
    Na stadionu hustě prší, to je jistě příležitost na střelbu zdálky, se kterou budou mít brankáři větší problémy.

45
    Na trávníku zůstává ležet ter Avest po faulu Ludwiga.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje k prvnímu poločasu 2 minuty!

45+2
    Domácí už poločas v klidu dohrávají a nikam se neženou.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme tu konec první půle, ve které překvapivě vedou hráči Twente 3:0! Domácí nám ukazují, jak se má hrát o záchranu. Nejprve se ve 4. minutě prosadil Uvini, v 8. minutě už to bylo 2:0 pro brance El Azzouziho. Ve 35. minutě zvyšoval již na 3:0 Gutiérrez. Domácí byli v první půli aktivnějším týmem a zaslouženě jdou do kabin s tří gólovým náskokem.

Druhý poločas začne přibližně v 17:47.

46

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Darren Rosheuvel, přichází Giovanni Troupee.

47
    Utrecht v klidu rozehrává a pokouší se založit útok.

48
    Haller si nedokázal zpracovat míč, zezadu k němu ale přiletěl Uvini a málem si srazil míč do vlastní branky.

49
    Domácí zkusili zaútočit po levě straně, ale Ziyecha obral o míč nový muž na hřišti Troupee.

50
    Hostující kapitán si vyšlápl na protihráče, který zůstává ležet na zemi.

51
    Po krátkém přerušení hry už se opět může pokračovat.

52
    Troupee má na pravém kraji obrany hodně práce a zatím ji zvládá na výbornou.

53
    Hosté chystají další střídání.

54
    Nyní proběhla řada soubojů u středového kruhu.

54
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Rico Strieder, přichází Sofyan Amrabat.

55
    Troupee dostihl dlouhý míč na pravé straně, nacentroval ho do vápna na svého spoluhráče, s jeho pokusem si ovšem poradil Marsman.

56
    Hosté měli k dispozici zajímavý protiútok, ale s míčem se nesmyslně zastavil Ramselaar a vrací ho zpět k obráncům.

57
    Ziyech už mířil sám na branku a chystal se k zakončení, v tom ale zazněla píšťalka rozhodčího, který píská ofsajd.

58
    Ke střele se dostal ter Avest, který nám ukázal, že je spíše obránce a střílení by měl nechat na ostatních.

59
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Stefan Thesker, přichází Robbert Schilder.

61
    Centr Kuma z levé strany bez problému zablokovala obrana.

62
    Ayoub sestřelil protihráče a je pískán faul.

63
    Po další faulu měl k dispozici přímý kop Ziyech, jeho pokus ale trefuje pouze zeď.

64
    Amrabat poslal zajímavý centr do šestnáctky, ale domácí obrana ho obětavě odvrací.

65
    Ludwig si zkoušel narazit s Hallerem, obrana ale výborně zareagovala a míč odkopává.

67
    Hosté nyní nepouštějí soupeře téměř k míči, šance si ale žádné nevytváří.

68
    Na zemi zůstává opět ležet fotbalista domácích.

69
    El Azzouzi dopadl velice tvrdě na zem po souboji s Amrabatem, hra je pozastavena.

71
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Sébastian Haller, přichází Ruud Boymans.

72
    Haller dnes nepředvedl vůbec nic, hru se pokusí oživit Boymans.

73
    Do konce utkání zbývá ještě nějakých 15 minut, ale na hřišti to vypadá poněkud ospale. Oba týmy nikam nechvátají a utkání se spíše dohrává.

74
    Cabral nyní nestihl dlouhý balón od Ziyecha a u míče jsou opět hosté.

75
    Utrecht se tedy nejspíše neposune na čtvrtou pozici a zůstane na dosavadní sedmé. Twente se ale při zisku 3 bodů posune na 15. pozici a vystoupí ze sestupového pásma.

77
    Po sklepnutí od Boymanse se dostal ke střele Ramselaar, s jeho pokusem si ale poradil Marsman.

78
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Zakaria El Azzouzi, přichází Shadrach Eghan.

80
    Troupee fauloval na útočné polovině a k míči se po delší odmlce dostanou domácí.

81
    Kum odcentroval z levé strany, jeho centr ale našel pouze hlavu domácího obránce, který zažehnal nebezpečí.

82
    Ramselaar si vyšlápl na Ziyecha, kterému se to nelíbilo a směrem k Ramselaarovi si neodpustil pár slov.

83
    I s nastavením zbývá přibližně posledních deset minut utkání.

84
    Troupee se snažil přihrát hlavičkou na Boymanse, míč ale špatně trefil a odevzdává ho zadarmo domácím.

86
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Utrecht přeci jen snižuje! Ayoub našel na vápně Baraziteho, který poslal krásnou přihrávku na RUUDA BOYMANSE a ten už se nemýlil – 3:1!
    86. Ruud BOYMANS - 3:1

88
    Stejná dvojice, Barazite a Boymans, to zkoušela podruhé, tentokrát byla přihrávka ale o chloupek delší a v klidu si jí sebral Marsman.

89
    Barazite se nyní zachoval velice sportovně a pomáhá soupeři, kterého chytly křeče.

90
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Tim Hölscher, přichází Jelle van der Heyden.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty!

90+2
    Ziyech si ještě zkoušel na vápně vyměnit míč se spoluhráčem, výborně ale zareagovala obrana Utrechtu a míč jim vzala.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 24400 diváků.

90+4

Na stadionu propukla obrovská radost, když se Twente podařilo porazit papírově silnější Utrecht 3:1! Utkání začalo ze strany Twente velice aktivně a už v 4. minutě jsme viděli první branku zásluhou Bruna Uviniho. V 8. minutě už to bylo o dvě branky, když se prosadil Zakaria El Azzouzi. U obou branek asistoval, dnes velice aktivní, Hakim Ziyech. Ve 35. minutě už to bylo o 3 branky zásluhou kapitána Felipe Alejandra Gutiérreze. Druhá půle už tolik akce nepřinesla a u míče byli spíše hosté. V 86. minutě se ještě prosadil Ruud Boymans, který upravil skóre na konečných 3:1. Twente se díky zisku 3 bodů posouvá na 15. příčku a opustilo tedy sestupové pásmo. Utrecht zůstává na 7. místě.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 9:4. Fauly: 14:7.

Ode mě je to dnes vše, přeji hezký zbytek neděle a na shledanou. (18:47:39)