Židenice – Tatran 3:5 (kon.) | Vítkovice – Liberec 9:0 (kon.) | Ne – ELITE PRAHA 6:3 (kon.)
Královské Vinohrady – Olomouc 2:1 (1:0 po s.n.) | Bohemians - NE – Chodov 2:14 (kon.) | Jičín – Bonusia Ostrava 3:8 (kon.)
Ne
6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
ELITE PRAHA
Neděle 14.02.2016, 16:00 • SH Jižní Město • ČEZ Extraliga žen • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům ženského Florbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Herbadent Praha 11 SJM a ELITE PRAHA.

Herbadent Praha 11 SJM: Christianová – Procházková, Kuchyňková, Čapková, Kubišová, Kleinová, Pilíková, Polívková A., Stainbachová, Hubáčková, Billá, Sádková, Košturiaková, Šteglová, Polívková B.

ELITE PRAHA: Omelková (Gécová) – Chvátalová, Jelínková, Vranová, Nosková, Kalecká, Vejdělková, Havlíková, Mrázková, Bedleková, Stará, Rybičková, Miklíková, Radová, Patakyová, Denková,

Rozhodčí: Čížek Lukáš, Laštovička Lukáš.

Úvodní sestava domácích: brankář: Eliška Kuchyňková; hráči v poli: Barbora Sádková, Dominika Šteglová, Dominika Steinbachová, Martina Čapková, Lucia Košturiaková.

Zahajovací sestava Elite: brankář: Martina Gécová; hráči v poli: Ivana Miklíková, Nela Havlíková, Barbara Jelínková, Karla Kalecká, Veronika Rybičková.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hosté, Elite Praha má míček pod kontrolou.

01:25
    Sledujeme rychlý florbal, hra se přelévá ze strany na stranu. Takticky nesvázaný úvod zápasu. Tento styl hry se musí fanouškům líbit.

02:08
    Obě brankářky už předvedly své umění. Domácí i hosté se dokázali probojovat do střeleckých pozic. Na první gól stále čekáme.

04:15
    Na to, že oba týmy mají jistotu postupu play-off, sledujeme hodně kvalitní florbal. Nikdo nechce udělat chybu, ze které by mohl těžit soupeř.

05:30
    Herbadent Praha 11 SJM byl dlouhou dobu v útočném pásmu, soupeře držel pod tlakem. Domácí se do optimální pozice pro zakončení dostat nedokázali.

07:50
    Domácí se po dlouhé době dostali do zajímavé střelecké pozice. Míček si srovnala na hůl Denisa Billá a vystřelila. Její dobře technicky provedená rána jen o malý kousek minula branku Gécové.

08:29
    Hostující brankářka si připisuje další dobrý zákrok. Dokázala se natáhnout po střele Dominiky Šteglové.

09:25
    V polovině desáté minuty se do dobré šance dostala Timea Patakyová, s jejíž střelou si brankářka Eliška Kuchyňková dokázala poradit.

09:59
    První část hry se dostává do své druhé poloviny, diváci ve Sportovní Hale Jižní Město stále na první gól čekají.

11:00
    Martina Čapková střelou z první jen o malý kousek minula prostor vymezený třemi tyčemi.

12:14
    Zatím největší šanci zápasu si vypracovali hosté, jejich velká šance končí na brankové konstrukci. Při domácích nyní stálo i štěstí, ale to ke sportu patří.

13:58
    Herbedent je nyní aktivnějším týmem, hostující obrana ale mnoho střel zblokuje, a tak má brankář Elite výrazně méně práce.

15:03
    Čápová rozehrávala standardní situaci. Její střela našla další blok soupeře. To už se dostáváme do finální části první třetiny.

16:07
    Individuální akcí se zkoušela prosadil Lucia Košturiaková. Míček našel hruď brankářky Gécové.

17:04
    I další rozehrávka domácích neměla nárok na úspěch, výbornou práci odvedla defenziva hostujícího týmu. Tato činnost jde Elite na výbornou.

17:30
    Zatím největší šanci domácího týmu si vytvořila Dominika Stainbachová, jejíž střelecký pokus trefil tyčku. Brankovou konstrukci trefili nejprve hosté, nyní i domácí.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

19:00
    Časomíra začíná ukrajovat poslední minutu, na úvodní branku stále čekáme. Oba brankářky měly kromě dobrých zákroků také štěstí, oběma mohla tyč.

19:59
    Už se nic nestane.

20:00

Úvodní dějství zápasu je minulostí. Neviděli jsme gól ani mnoho vyložených šancí.

Střelecká převaha domácího týmu je patrná: 7:2.

20:01

21:45
    Dvě minuty druhé třetiny jsou pryč a obrázek hry je prakticky stále stejný. Domácí hrají aktivně a snaží se kombinacemi překonat obranu soupeře. Defenziva Elita pokračuje v aktivním blokování střel. Brankářka hostujícího týmu má výrazně méně práce než by mohla mít díky blokování.

22:38
    Pohledná kombinace Timei Patakyové s Veronikou Rybičkovou končí střelou, která míří těsně vedle branky. Ani tentokrát se skóre nepřepisuje.

23:50
    Herbadent pokračuje náporem v útočném pásmu a defenziva Elite se znovu vyznamenala. Míček končí vedle branky.

25:14
    Domácí hráčky se dostaly do přečíslení dvě na jednu soupeřku. Lucie Pilíková svou střelou trefila blokující obránkyni.

26:38
    Domácí Barbora Sádková se dostala do dvou dobrých střeleckých pozic. Ani jednou však nedokázala protlačit balónek za brankovou čáru. Pro hostující celek dopadla tato akce dobře.

28:04
    Po dlouhé době se do šance dostalo i Elite. Tereza Chvátalová se k dorážce nedostala, protože míček končí v moci domácí brankářky.

29:07
    Vyloučení v týmu ELITE PRAHA (Mrázková – 2 minuty, Bránění ve hře).

29:42
    Martina Gécová skvělým zákrokem likviduje šanci Lucii Košturiakové. Bezbrankové skóre tak platí dál.

30:00
    Polovina druhé třetiny i utkání je pryč. Mnoho ofenzivních povedených akcí jsme zatím neviděli.

31:07

32:17
    Elite Praha právě vstřelilo branku!
    Nečekaně se prosazují hosté. Po přihrávce Petry Noskové se dobrou střelou dokázala mezi střelkyně jako první v tomto zápase zapsat TEREZA CHVÁTALOVÁ, která míček střelou od mantinelu poslala pod horní tyčku. Asistence: Petra Nosková.

33:00
    Martina Kleinová nenašla recept na brankářku Martonu Gécovou.

33:27
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Tak nyní domácí prolomilo kouzlo hostující brankářky, která inkasuje gól. Nedosáhla na střelu LUCIE PILÍKOVÉ. Rychlá akce po křídle přinesla vyrovnání. Asistence: Adéla Polívková.

35:18
    Tak nyní se zaskvěly obě brankářky. Nejprve Kuchyňková skvěle zneškodnila šanci Terezy Chvátalové, poté na druhé straně dobře vyhodnotila situaci Gécová.

35:27
    Domácí otáčejí stav zápasu a dostávají se do vedení. Barbora Polívková našla svou jmenovkyni, BARBORU SÁDKOVOU, která se rychlou střelou podepisuje pod vedoucí gól zápasu. Asistence: Barbora Polívková.

36:00
    Druhá třetina se dostává do své finální fáze.

37:50
    Hra obou týmů je poznamenaná velkým množstvím nepřesných přihrávek i zakončení. Hra působí poněkud neučesaným dojmem.

39:58
    Tak ještě to stihla. V posledních vteřinách třetiny vystřelila Dominika Kubišová.

40:00

I ve druhé třetině byly domácí hráčky aktivnější střelecky – 11:5

40:01

40:13
    Bleskově se domácí hráčky dostávají do vedení o dvě branky. Po přihrávce Barbory Sládkové se prosazuje MARTINA ČAPKOVÁ. Třináct sekund uplynulo z třetí třetiny. Asistence: Barbora Sládková.

42:30
    Herbadent pokračuje v aktivní hře, hosté nyní tahají za kratší konec pomyslného provazu.

43:59
    První formace domácích předvedla pěknou akci, která končí povedenou střelou DOMINIKY ŠTEGLOVÉ. Herbadent vede o tři branky a k výhře má blízko. Asistence: Lucia Košturiaková

46:20
    Aktivně hrající domácí přidávají další branku. Po přihrávce Dominiky Steinbachová se prosazuje LUCIA KOŠTURIAKOVÁ. Dobrá práce přihrávající hráčky,která vybojovala míček. Asistence: Dominika Steinbachová.

46:20
    Oddechový čas pro hosty.

46:20
    Hra hostujícího týmu se úplně sesypala. Elite inkasovalo rychle tři branky a šance na obrat ve skóre už mají jen malou.

48:10
    Hra Elite se po oddechovém čase zlepšila, dostávají se do zajímavých pozic. Timeout přišel ve správný čas.

49:33
    Kuriózní branka Elite. Brankářka Kuchyňková zaváhala a propustila za svá záda míček, který z poloviny hřiště vší silou napálila KARLA KALECKÁ. Asistence: Nela Havlíková.

50:16
    Po výběhu před branku se pohotovou střelou prosazuje DOMINIKA ŠTEGLOVÁ. Domácí znovu vedou o čtyři góly. Asistence: Dominika Steinbachová.

50:44
    Vyloučení v týmu Herbadent Praha 11 SJM (Čapková – 2 minuty, Vysoká hůl).

50:48
    Hostující Nikola Mrázková nedokázala poslat míček do odkryté části branky, velká přesilovková akce končí nevyužitá.

52:44
    Domácí jsou v plném počtu, dokázali se ubránit a míří tak k pohodlné výhře.

54:35
    Výborná zákrok nyní předvedla brankářka Eliška Kuchyňková, když vychytala Barboru Jelínkovou.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a domácí drží pohodlný náskok. Hosté budou muset otevřít obranu a všechny síly vrhnout do útoku.

55:41
    Martina Čapková vyslala po sklepnutí od Adély Polívkové nepřesnou střelu.

57:35
    Dominika Steinbachová z dobré pozici branku netrefila.

57:46
    Po pasu Nely Havlíkové snižuje pohotovou střelou VERONIKA RYBIČKOVÁ. Asistence: Nela Havlíková.

58:56
    V další dobré pozici Veronika Rybičková trefila jen rozhodčího.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

59:38
    Dominika Šteglová nebude mít v tomto zápase hattrick, protože ji výtečně vychytala Martina Gécová.

Zápas končí výhrou Herbadentu nad Elite v poměru 6:3. Já se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. (17:48:01)

Jan Prošek

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým ELITE PRAHA. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 34. Pilíková (Polívková), 36. Sádková (Polívková), 41. Čapková (Sládková), 44. Šteglová (Košturiaková), 47. Košturiaková (Steinbachová), 51. Šteglová (Steinbachová) – 33. Chvátalová (Nosková), 50. Kalecká (Havlíková), 58. Rybičková (Havlíková)

Ne: Kuchyňková – Procházková, Čapková, Kubišová, Kleinová, Pilíková, Polívková A., Stainbachová, Hubáčková, Billá, Sádková, Košturiaková, Šteglová, Polívková B.Christianová

Rozhodčí: Čížek Lukáš, Laštovička Lukáš