Havířov – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 7:6 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:7 (kon.) | Poruba – Kladno 1:8 (kon.)
Opava – Č. Budějovice 2:7 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 19.02.2016, 17:30Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný dobrý den. Dnes nás čeká zápas 13. kola NOEN Extraligy staršího dorostu. V něm se utká domácí Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Textovým přenosem Vás provede Jan Volf.

Vzájemné zápasy v této sezóně

5.kolo nadstavbové části: Liberec – Sparta 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

HC Sparta Praha: Škorpík (Wolf) – Jeřábek, Janda, Vízner, Eliáš, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šišolák, Wojnar, Nacházel, Chlouba, Komárek "C", Schwamberger, Maršoun, Kropáček. Safin, Dubský

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Khun) – Habermann, Krejsa, Bednář, Turský, Korecký (C), Velechovský – Maťátko, Čermák, Jeník, Nezbeda, Burda, Průžek. Juščák, Jursa, Chrtek, ŠÍr

Rozhodčí: Prchal – Frodl, Ovsík.

Led je připraven. Za malou chvíli nastoupí hráči.

Hráči se pozdravili na modré čáře. Začínáme.

00:01

00:01
    Buly pro Spartu.

00:25
    Jeden z libereckých hráčů ztratil hůl a Sparta začala náporem.

01:00
    Liberec rozjíždí akci, která končí ve středním pásmu.

01:20
    Pražané prověřili pozornost soupeřova gólmana.

01:45
    Hra se odehrává v pravém rohu útočné třetiny domácích.

02:05
    Vhazování v obranné třetiny Sparty.

02:38
    Výborný zákrok brankáře Sparty. Tam byli tři hráči Severočechů, ale brankář situaci vyřešil bravurně.

03:10
    Liberec drží pásmo.

03:32
    Zápas má velký spád, těžiště hry se rychle přesunuje.

03:58
    Pokus o brejk domácích nevyšel. Poslední obránce libereckých zachytil přihrávku.

04:24
    Dobrá střela libereckého forvarda z pravé strany. Gólman chytá!

04:59
    Burda podržel po vhazování chvíli kotouč na hokejce a pak ho vyslal směr branka. Puk byl ztečován mimo kluziště. Bude se vhazovat ve třetině domácích.

05:22
    Hosté v tlaku, ale Sparta se vymanila a zakládá další atak.

05:55
    Nahození Tygrů na zadní mantinel, u puku byl však dříve sparťanský bek.

06:35
    Šance Liberce v oslabení. Zneutralizována.

07:00
    Chrtek v protiútoku. Nedal obrovskou příležitost. Zastavilo ho břevno soupeřovo branky.

07:25
    Na druhé straně zatím největší šance zápasu. Gólman libereckých Tygrů ovšem znemožnil skórovat soupeři.

08:39
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min.).

08:40
    Krásné zapojení gólmana Tygrů do rozehrávky.

09:20
    Sparťané se ubránili tlaku hostů.

10:25
    Hráči Sparty zavřeli soupeře do třetiny a pořádně mu dali vědět, že chtějí tento zápas vyhrát.

10:39

10:55
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberecký tým sevřel protivníka ve třetině a od modré vystřelil bek severočeských. Puk tečoval útočník hostů VÁCLAV BURDA. Asistence: Vítek Turský

15:43
    Sparta právě vstřelila branku!
    Gól domácích vstřelil FILIP ELIÁŠ. Domácí na sebe nenechali čekat a ihned odpověděli. Je vyrovnáno 1:1. Asistence: Tomáš Nacházel, Lukáš Šrámek.

17:08
    Safin v samostatném úniku minul branku gólmana Liberce.

19:00
    Máme tu poslední minutu první části.

19:40
    Chvíli před koncem spálil velikou možnost sparťanský útočník, když stál přímo před brankářem. Brankář se zaskvěl skvělým zákrokem lapačkou.

20:00

První třetina přinesla góly na obou stranách. Za Liberec se trefil Burda a o 33 sekund později Sparta vyrovnala skóre na 1:1. Konkrétně se o to postaral Filip Eliáš. Zápas je vyrovnaný. Dalo by se říct, že Pražané mají lehkou herní převahu.

Druhá třetina co nevidět začne.

20:01

20:05
    Úvodní buly pro Liberec. Turský rozjíždí akci hostů.

21:00
    Příležitost Liberce přikryl gólman Wolf.

21:45
    Rána z dálky vyslaná Bílými Tygry.

22:30
    Střela zápěstím z pravého křídla. Mířila hodně vedle.

23:00
    Skákavý puk pro forvarda Pražanů.

23:35
    Šrámek měl možnost dát gól. Výtečně ho vychytal Žajdlík.

24:30
    Sparťanský hráč trefuje tyčku! To je velká škoda.

25:55
    Přečíslení Bílých Tygrů. Avšak Wolfa hosté nepřekonali.

26:32
    Střet u mantinelu. Tygr Bednář najel do soupeře a nebál se ho srazit.

27:24
    Zápas nabral velké tempo. hra se přelévá rychle ze strany na stranu. Pěkný hokej.

28:32
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Juščák – 2 min., podražení).

28:32
    Nyní se puk válel těsně před Žajdlíkem. Domácí ho ale neuklidili do branky. Liberečtí byli rychlejší a zachránili se před inkasováním.

28:58
    Žajdlík vyrazil ramenem a poté přikryl puk v lapačce.

29:40
    Janda nahodil o levý mantinel a spoluhráči mohou těžit z tohoto udržení třetiny.

30:32

30:32
    Domácí nevyužili možnost přesilové hry. Utkání je stále vyrovnané 1:1.

31:50
    Střela od modré čáry Liberce, kterou Wolf nemohl vidět přes narovnané hráče před ním. Přesto to neskončilo gólem.

32:10
    Pěkná rána z levého křídla. Sparta byla blízko vstřelení branky. Žajdlík ukázal své přednosti a ránu zlikvidoval.

32:48
    Přihrávka rukou Severočechů. Hra je přerušena.

33:25
    Domácí střídají a trenér upozorňuje, aby si jeho svěřenci dali pozor a uspěli na buly.

33:45
    Sparťané byli důrazní před Žajdlíkem, ten přesto puk schoval ve své výstroji.

34:40
    Wolf měl práci se střelami Tygrů. Poradil si.

35:15
    Komárek hledal před brankou najetého spoluhráče, ale nenašel.

35:52
    Žajdlík kryje možnost Sparty.

36:48
    Akce 3 na 2 hráče. Přečíslení Liberce. K zakončení se ale Bílí Tygři nedostali.

37:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min.).

37:24
    Puk někde pod hráči u mantinelu. Rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude před Wolfem.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé periody.

38:04
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. – nedovolené bránění).

38:16
    Wolf má kotouč pod lapačkou. Nechává přerušit hru.

38:42
    Nepovedená rána přes obránce. Sparta v šanci.

39:36
    Sparťané nevyřešili dobře situaci 3 na 2. Dokonce ani nevystřelili.

40:00

Po druhé části je vyrovnáno 1:1. Zápas chudý na góly, ale bohatý na zajímavé šance nebo příležitosti. Hraje se poměrně čistě, v rámci pravidel. Prim hrají obrany a brankáři, kteří ukázali mnoho výborných zákroků. Kdo rozhodne a bude brát body? To se dozvíte, pokud si s námi zapnete třetí třetinu.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhrála domácí Sparta.

40:29
    Rozdílový gól dává VOJTĚCH KOMÁREK. Perfektně si najel, dostal puk a vystřelil nad vyrážečku gólmana Žajdlíka. Komárek tak má už 49 bodů v ligové produktivitě. Bez asistence.

42:55
    Hodně nepřesná rána, která vyletěla až na zadní plexisklo. Obránce Liberce se o ní postaral.

43:32
    Liberec v pásmu soupeře. Ale Sparta se osvobozuje.

44:30
    Jeden ze sparťanů inkasoval u mantinelu nepříjemnou ránu do ruky, a proto odjíždí střídat. Přitom se drží za postižené místo.

45:00
    Sparta nyní předvádí nátlakový hokej, ale na gól je to zatím málo.

45:38
    Liberecký Chrtek zlobí sparťanskou defenzivu. Zatím se neprosadil.

46:30
    Obrovská šance Sparty. Žajdlík s potížemi vychytal.

47:35
    Liberec se dostával do brejku, avšak byl obrán o puk před modrou čárou.

48:17

48:22
    Sparta přesilovku nehraje dobře. Nedaří se jí dostat do střelecké pozice.

49:00
    Burda nahodil, aby dostal kotouč, co nejdál od branky.

49:30
    Žajdlík řešil ošemetnou situaci. Sparťané doráželi, ale přes beton Žajdlíka puk nedostali. Stále 2:1 pro Spartu.

50:05

51:04
    Nápor hráčů s velkým "S" na dresu. Stále nekončí tento tlak. To je kolotoč.

51:28
    Liberec se vzepjal a chce ukázat, že také umí útočit.

52:08
    Sparta je lepší v posledních minutách.

52:43
    První šarvátka zápasu se odehrála potom, co Žajdlík přikryl puk pod svou výstrojí.

52:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Komárek – 2 min., hrubost).

52:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Dubský – 2 min., hrubost).

52:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Bednář – 2 min., hrubost).

52:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Habermann – 2 min., hrubost).

52:58
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Nezbeda – 2 min., sekání).

53:07
    Sparta jede opět do útoku.

53:55
    Sparta hraje přesilovku 5 na 4 po bitce u branky Žajdlíka.

54:18
    Žajdlík drží puk pod sebou.

54:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kropáček. – 2 min., hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Turský – 2 min., hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Čermák – 2 min., hrubost).

54:25
    Máme tu další bitku, která se odehrála potom, co hráči Sparty mohutně doráželi do puku, který Žajdlík držel pod lapačkou.

54:50
    Liberec už nemá mnoho času na vyrovnání.

54:52
    Ofsajd zastavil rozvíjející útok Sparty.

55:10
    Sparťané mohli zvýšit na 3:1. Žajdlík však Bílé Tygry podržel.

55:48
    Nezbeda se dostával do nebezpečné šance. Byl zastaven obranou Sparty Praha.

56:04
    Domácí odebrali kotouč soupeři ve vlastní třetině. Dobrá práce.

56:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 10 min. osobní trest, hrubost).

56:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Turský – 10 min. osobní trest, hrubost).

56:46
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Schwamberger – 2 min., hrubost).

57:03
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Janda – 2 min., podražení).

57:03
    Oddechový čas pro domácí. Sparta chce nechat odpočinout své hráče a zároveň si říct taktiku na poslední minuty utkání.

57:12
    Liberec tlačí.

57:28
    A přece jen. Bílým Tygrům se podařilo srovnat. Dvě a půl minuty před koncem třetí části Bílí Tygři dostali puk do brány od modré čáry, odkud střílel JAN JENÍK. Asistence: Michal Juščák

57:55
    Severočeši mají nyní psychickou výhodu. Mají herní převahu.

58:02
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Tygři nedali obrovskou šanci. Jejich hráč se natahoval ke střele z první. Byl odzbrojen pozornou defenzivou sparťanů.

60:00

Čeká nás prodloužení, jelikož základní hrací doba je u konce za vyrovnaného stavu 2:2.

60:01

60:20
    Vítězné vhazování Sparty ve třetině hostů.

60:42
    Tygři zatlačili Pražany hluboko do jejich třetiny.

61:13
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Burda – 2 min.).

61:42
    Sparťané v útočném pásmu. Hledají prostor pro střelu.

62:18
    Další střelba Pražanů však nekončí gólem.

63:13

63:41
    Pomalu se blíží konec prodloužení.

64:14
    Pěkná průniková přihrávka na sparťanského střelce, ale ten trefil jen beton Žajdlíka.

64:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jeník – 2 min., podražení).

64:48
    Hráčům Sparty se podařilo vstřelit vítěznou branku 12 sekund před koncem prodloužení. Padla zpoza brány po ledě k tyčce. Gól dal VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Radek Jeřábek, Ondřej Šišolák

Sparta vstřelila 12 sekund před koncem prodloužení rozhodující branku a vyhrála tento zápas 3:2. Bere tak 2 body, Liberec si odváží jen jeden bod.

Děkuju za pozornost a těším se na další textové přenosy. Mějte pěkný víkend a na počtenou! (20:08:36)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 16. Eliáš (Nacházel, Šrámek), 41. Komárek, 65. Komárek (Jeřábek, Šišolák) – 11. Burda (Turský), 58. Jeník (Juščák)

HC Sparta Praha: Wolf (Škorpík) – Jeřábek, Janda, Vízner, Eliáš, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šišolák, Wojnar, Nacházel, Chlouba, Komárek "C", Schwamberger, Maršoun, Safin, Kropáček, Dubský

Rozhodčí: Prchal – Frodl, Ovsík