Havířov – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 7:6 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:7 (kon.) | Poruba – Kladno 1:8 (kon.)
Opava – Č. Budějovice 2:7 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 19.02.2016, 17:30Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

64:48
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hráčům Sparty se podařilo vstřelit vítěznou branku 12 sekund před koncem prodloužení. Padla zpoza brány po ledě k tyčce. Gól dal VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Radek Jeřábek, Ondřej Šišolák

64:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jeník – 2 min., podražení).

64:14
    Pěkná průniková přihrávka na sparťanského střelce, ale ten trefil jen beton Žajdlíka.

61:13
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Burda – 2 min.).

57:28
    Liberec právě vstřelil branku!
    A přece jen. Bílým Tygrům se podařilo srovnat. Dvě a půl minuty před koncem třetí části Bílí Tygři dostali puk do brány od modré čáry, odkud střílel JAN JENÍK. Asistence: Michal Juščák

57:03
    Oddechový čas pro domácí. Sparta chce nechat odpočinout své hráče a zároveň si říct taktiku na poslední minuty utkání.

57:03
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Janda – 2 min., podražení).

56:46
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Schwamberger – 2 min., hrubost).

56:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Turský – 10 min. osobní trest, hrubost).

56:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 10 min. osobní trest, hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Čermák – 2 min., hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Turský – 2 min., hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., hrubost).

54:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kropáček. – 2 min., hrubost).

52:58
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Nezbeda – 2 min., sekání).

52:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Habermann – 2 min., hrubost).

52:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Bednář – 2 min., hrubost).

52:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Dubský – 2 min., hrubost).

52:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Komárek – 2 min., hrubost).

51:04
    Nápor hráčů s velkým "S" na dresu. Stále nekončí tento tlak. To je kolotoč.

48:17
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min.).

46:30
    Obrovská šance Sparty. Žajdlík s potížemi vychytal.

40:29
    Rozdílový gól dává VOJTĚCH KOMÁREK. Perfektně si najel, dostal puk a vystřelil nad vyrážečku gólmana Žajdlíka. Komárek tak má už 49 bodů v ligové produktivitě. Bez asistence.

39:36
    Sparťané nevyřešili dobře situaci 3 na 2. Dokonce ani nevystřelili.

38:04
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. – nedovolené bránění).

37:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min.).

33:45
    Sparťané byli důrazní před Žajdlíkem, ten přesto puk schoval ve své výstroji.

32:10
    Pěkná rána z levého křídla. Sparta byla blízko vstřelení branky. Žajdlík ukázal své přednosti a ránu zlikvidoval.

28:32
    Nyní se puk válel těsně před Žajdlíkem. Domácí ho ale neuklidili do branky. Liberečtí byli rychlejší a zachránili se před inkasováním.

28:32
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Juščák – 2 min., podražení).

24:30
    Sparťanský hráč trefuje tyčku! To je velká škoda.

19:40
    Chvíli před koncem spálil velikou možnost sparťanský útočník, když stál přímo před brankářem. Brankář se zaskvěl skvělým zákrokem lapačkou.

17:08
    Safin v samostatném úniku minul branku gólmana Liberce.

15:43
    Gól domácích vstřelil FILIP ELIÁŠ. Domácí na sebe nenechali čekat a ihned odpověděli. Je vyrovnáno 1:1. Asistence: Tomáš Nacházel, Lukáš Šrámek.

10:55
    Liberecký tým sevřel protivníka ve třetině a od modré vystřelil bek severočeských. Puk tečoval útočník hostů VÁCLAV BURDA. Asistence: Vítek Turský

08:39

07:25
    Na druhé straně zatím největší šance zápasu. Gólman libereckých Tygrů ovšem znemožnil skórovat soupeři.

07:00
    Chrtek v protiútoku. Nedal obrovskou příležitost. Zastavilo ho břevno soupeřovo branky.

03:58
    Pokus o brejk domácích nevyšel. Poslední obránce libereckých zachytil přihrávku.

02:38
    Výborný zákrok brankáře Sparty. Tam byli tři hráči Severočechů, ale brankář situaci vyřešil bravurně.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 16. Eliáš (Nacházel, Šrámek), 41. Komárek, 65. Komárek (Jeřábek, Šišolák) – 11. Burda (Turský), 58. Jeník (Juščák)

HC Sparta Praha: Wolf (Škorpík) – Jeřábek, Janda, Vízner, Eliáš, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šišolák, Wojnar, Nacházel, Chlouba, Komárek "C", Schwamberger, Maršoun, Safin, Kropáček, Dubský
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Khun) – Habermann, Krejsa, Bednář, Turský, Korecký (C), Velechovský – Maťátko, Čermák, Jeník, Nezbeda, Burda, Průžek. Juščák, Jursa, Chrtek, ŠÍr

Rozhodčí: Prchal – Frodl, Ovsík