Třebíč – Benátky n/J 0:1 (0:1 po s.n.) | Šumperk – Most 2:1 (po pr.)
SK Horácká Slavia Třebíč
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 24.02.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • WSM Liga - O udržení • 2. kolo

Vyrovnané utkání je u konce. Mann + Hummel Aréna dnes vpodvečer viděla zápas, který v prvních dvou třetinách plynul v pomalejším tempu. Až třetí třetina přinesla důraznější hru s hojnějšími šancemi na obou stranách. Třebíč si vše zkomplikovala vyloučením v závěru třetí třetiny a následně i v prodloužení. Protože 65 minut hry netačilo na určení vítěze, následovaly nájezdy, ve kterých byli gólem Zachara úspěšnější hosté. Děkujeme za pozornost. Přenos končí. Hezký večer. (20:01:55)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
    Autorem vítězné branky je MAREK ZACHAR.

3. série
    0:1
    Trefuje Novotného do betonu. Gól nepadl.

2. série
    0:1
    Najel si k pravému kruhu, ale betonem Vejmelka vyráží.

2. série
    0:1
    Podlipnik šel zpříma na Novotného, ale gól nedává.

1. série
    0:1
    Zachar vyráží na Vejmelku, jede ze široka a mezi betony prostřeluje. Dává gól!

1. série
    0:0
    Milan Přibyl se rozjíždí, kličkuje, ale gól nedává.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:10
    Po sérii střel na Vejmelku se hra přesunula do středního pásma a hned vzápětí se Benátky opět usazují před Vejmelkou.

63:32
    Třebíč zažívá těžké chvíle, ale daří se jí vytlačit hosty z pásma.

63:29
    Oddechový čas pro hosty.

63:29
    Vyloučen hráč Jakub Schejbal (TRE) dvě minuty – přiliš mnoho hráčů na ledě.

63:16

63:02
    Třebíč dlouhé sekundy držela pásmo, ale nedařilo se jí ohrozit Novotného.

62:22
    Přibyl vybojoval puk, přihrál Schejbalovi, ten našel Kuska a ten vypálil. Novotný byl připraven.

61:50
    Třebíč v početní výhodě sevřela v obranném pásmu Benátky. Tvrdou střelu od pravého kruhu teď geniálně lapačkou zlikvidoval Filip Novotný.

61:14
    Vyloučen hráč Marek Pabiška (BEN) na dvě minuty – hákování.

60:42

60:30
    Prodloužení již začalo, na tahu jsou v tuto chvíli hosté.

60:01

60:00

59:48
    Karel Vejmelka předvedl sérii skvělých zákroků a zajistil tak Třebíči prodloužení.

58:46
    Třebíč si svou pozici dost zkomplikovala. V poslední minutě čelí početní výhodě hostů, kteří v tuto chvíli ztrácí pásmo a zakládají akci ve středním pásmu.

58:41
    Vyloučen hráč Luka Petelin (TRE) na dvě minuty – faul kolenem.

57:50
    Dnes už po několikáté předvedl pěkný průjezd nováček Jiří Všetečka, skvěle našel Schejbala a ten připraveného Novotného nepřekvapil.

57:36
    Icing Třebíče.

57:09
    Po vhazování před Novotným se k dorážce dostal Patrik Matov. Je z toho drobná strkanice a další vhazování před bránou hostů.

57:08
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty, v tuto chvíli to vypadá, že se bude nastavovat.

57:08
    Icing Benátek.

56:22
    Kusko našel na modré Přibyla, ten opět přihrál zpět Silvesteru Kuskovi, ale z jejich snažení nevzešla šance na změnu skóre.

54:55
    Havlín skvělým pasem našel v mezikruží Daniela Svobodu a ten vystřelil na připraveného Vejmelku. Vzhledem k jeho velké rychlosti se útočník hostů zastavil až o mantinel.

54:25
    Pro domácí se snažil udržet pásmo Všetečka, ale domácí o poziční výhodu opět přicházejí.

53:32
    Neučesanost hry na obou stranách kluziště znemožňuje oběma týmům založit efektivní akci, hra se drží často ve středním pásmu.

52:17
    Po přihrávce zpoza Novotného brány se v pravém kruhu dostal ke střele Bartoň, který zaměstnal svou střelou vyrážečku golmana hostů.

51:20
    Po kombinaci Benátek zachytil na modré puk Pabiška, jehož střelu zastavila brusle jednoho z domácích. Hra se vrací před Vejmelku.

50:23
    Za bránou hostů se k puku dostal Hubáček, který jej provezl přes celé hřiště podél mantinelu a umožnil tak hostům několik poměrně neškodných střel na Vejmelku.

49:49
    Pěkný průjezd z dílny Jiřího Wasserbauera byl odměněn získáním pásma pro domácí, kteří je v zápětí ztrácejí.

49:16
    Podlipnik našel výhodně postaveného Jiřího Wasserbauera, jeho střela však vyzněla naprázdno. Na modré se následně dostal Bartoň, ale neuspěl.

47:50
    Hra na obou stranách se v těchto chvílích vyznačuje v nepřesnostech v přihrávkách. Do třetiny soupeře se týmy dostávají pouze na základě prostého vyhození, na puk tam však nikdo nečekal.

46:26
    Do výhodné střelecké pozice se u pravého kruhu ve třetině domácích ke střele dostal Svoboda. Po zákroku Vejmelky se vhazuje před domácími.

45:39
    Černoch po výjezdu z vlastní třetiny se protáhl kolem pravého mantinelu až před Vejmelku, snažení hostů hatí domácí svou obrannou aktivitou.

44:27
    Hosté se snažili založit akci z vlastní třetiny, Špaček poslal dlouhý pas na Ordoše, ten u pravého kruhu před Vejmelkou o puk přišel a hra se vrací do středníh pásma.

43:32
    Jeden z třebíčských po střele od modré rozezvonil břevno Novotného brány.

43:15
    Prostor před Novotným zahustila skrumáž hráčů obou družstev a golman hostů zasahuje. Po vhazování se k puku dostal Čech, Novotný jeho střelu likviduje vyrážečkou a vhazuje se opět před bránou hostů.

42:51
    Po kombinaci před bránou domácích se k puku dostal Pabiška. jeho střela byla tečována do ochranné sítě, vhazuje se před Vejmelkou.

42:02
    Janu Wasserbauerovi se ve středním pásmu nepovedlo zpracovat přihrávku, k puku se dostali Benátky a od modré prověřují Vejmelku.
    Oba brankáři se zatím činí a drží stav bez branek.

Třebíč prostřídala letos už šest brankářů! #ccmczech #ccmgoalie #wsmliga #trebic #playout

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

41:32

40:24
    Benátky se snaží uvolnit ze sevření ve vlastním pásmu, což se jim zatím nedaří. Po přihrávce Podlipnika zkouší své štěstí Psota.

40:01

Druhá část hry přinesla o poznání svižnější hru a to na obou stranách hřiště. Do četnějších příležitostí se dostávali domácí, ale na změnu skóre to nestačilo. Pěknými střelami se blýskla posila "áčka" Horácké Slavie Lukáš Hort. Hezkou akci hostů přinesla sedmnáctá minuta, kdy po střele Ordoše jeden z hostů rozezněl konstrukci Vejmelkovy brány. V této chvíli byly Benátky ke vstřelení gólu nejblíže. Za zmínku stojí i důsledná snaha Hrníčka ze čtrnácté minuty, kdy ze všech sil tlačil puk do třetiny domácích. Poslední třetina začne přibližně v 18:59

40:00

39:53
    Poslední sekundy druhé třetiny okořenila po nepřesném zákroku Novotného hru střela Nika z mezikruží. Následně se hra přesunula před Vejmelku, ale na stav utkání už to nemělo žádný vliv.

39:33
    Vyloučen hráč Petr Polodna (TRE) na dvě minuty – držení protihráče.

38:50
    Po ztrátě pásma se Třebíč opět pokouší dostat před Novotného, kde se však zdržela jen chvíli a puk si opět převzali hosté.

38:43
    Vyloučen hráč Daniel Svoboda (BEn) na dvě minuty – hákování.

37:42
    S blížícím se koncem druhé třetiny se oba týmy střídavě snaží změnit stav utkání. Hezký průjezd přes celé hřiště předvedl Schejbal. Třebíč bude hrát přesilovku.

36:30
    Po chybné rozehrávce domácích ve středním pásmu se k puku dostal Plodek, našel Ordoše, který vypálil na Vejmelku a v zápětí další z benátčanů rozezněl konstrukci Vejmelkovy brány.

35:28
    Po drobných potížích ve vlastním pásmu se Třebíč přesunula do třetiny hostů. Silvester Kusko našel pěkně Juráňe, který prověřil pozornost Novotného.

34:28
    Třebíč se osvobozuje z drobného tlaku, Polodna vyhazuje puk do třetiny hostů a po pěkné kombinaci prověřuje lapačku Novotného nováček Hort.

33:11
    Na dvakrát se podařilo Hrníčkovi dostat puk do třetiny domácích, poté co hosté ztratili pásmo se do něj opět vracejí a od pravého mantinelu Hrníčko prověřuje Vejmelku.

31:57

31:27
    Další pěkná kombinace domácích, Novotného prověřilo několik důrazných střel. Druhou střelu Nika se pokusil ze vzduchu dorazit jeden z domácích.

30:15
    Po buly před Novotným předvedla Třebíč ve třetině hostů pěknou kombinaci, kterou korunovala hezká střela Matiče Podlipnika od pravého mantinelu. Následoval ho také Matěj Polodna.

29:57
    Vyloučen hráč Tomáš havlín (BEN) na dvě minuty – nedovolené bránění.

29:16
    Třebíč je ve své hře důraznější, do drobné potyčky se u střídačky dostal Jan Wasserbauer a následně při dorážce před Novotným i Kajnar.

27:42
    Po přetlačované u střídaček, do které se zapojil mimo jiné Čejka, puk se vrací před Novotného. Důrazná obrana hostů však znemožňuje domácím efektivní kombinace.

26:37
    Do druhé třetiny vstoupili domácí o poznání aktivněji, momentálně se usadili ve třetině hostů a několik pěkných střel předvedl nováček Lukáš Hort.

25:31
    Wasserbauer Jan z vlastní třetiny poslal puk k Matovovi, který přesunul hru před Novotného. Po jeho zásahu se vhazuje před bránou hostů.

24:59
    Po mlínici před Vejmelkou se k puku dostal u levého kruhu jeden z hostů a rozvlnil síť brány domácích. Nicméně pouze z vnějšku.

24:07
    Vyloučen hráč petr Ulrych (BEN) na deset minut osobní trest – nesportovní chování. Hra tak pokračuje stále 5 na 5.

23:57
    Horácká Slávia zvládla vlastní oslabení velmi slušně, byla velmi aktivní a dokonce si na hostech vynutila icing.

23:52

22:46
    Po kombinaci ve středním pásmu se k puku dostal Petelin, který po úniku z bezprostřední blízkosti ohrozil Novotného. Následně se aktivity chopili hosté a zavařili Karlu Vejmelku, po jeho zásahu se vhazuje před bránou domácích.

22:20
    I přes vlastní oslabení se domácí postavili do třetiny hostů, kde své střely spálili jak Schejbal, tak Wasserbauer Jan.

21:52
    Vyloučen hráč Silvester Kusko (TRE) na dvě minuty – hákování.

20:14
    Z úvodního buly těžili domácí, kteří se stáhli před Vejmelku a následně přesunuli hru před bránu Novotného. Pěknou kombinaci za bránou hostů předvedl Psota, který se snažil najít v mezikruží jednoho ze svých spoluhráčů, to se mu však nepodařilo.

20:01

První třetina přinesla vyrovnaný ale nevýrazný výkon. Obě mužstva se často jen s obtížemi dostávala přes střední pásmo. Příležitostným útočným akcím chyběla razance a důslednost v dohrávání. Gólmanské jedničky obou týmů tak neměly mnoho práce a na puk si sáhly jen sporadicky. Další třetina začne přibližně v 18:12.

20:00

19:37
    Nyní to zavánělo nepříjemnou situací, kdy se hráči Benátek dostali před Vejmelku a jejich kombinaci přerušila až na led položená hůl jednoho z domácích.

18:37
    Matov nahodil puk za záda Novotného, následně se třebíčští pokusili udržet získané pásmo, ale bránení hostů jim to znemožnilo.

17:49
    Hra se teď dlouhé sekundy drží ve středním pásmu. Ani jednomu z týmů se nedaří založit efektivní akci.

16:15
    Po delší době teď vážnější ohrožení svatyně domácích zajistil Havlín, který vypálil od modré, Vejmelka jeho puk vyrazil a dva z hostů se opakovaně pokoušeli propasírovat puk za jeho záda.

15:41
    Čech se pokusil nahrát do popředí okolo mantinelu jednomu z třebíčských hráčů. Tomu se puk nepodařilo zachytit a přebírají si ho Benátky.

14:41

14:09
    Špaček se pokusil Benátkám udržet puk v útočném pásmu, ale Bílé hvězdy jej převezly před Novotného. Zde puk opět zachytil Špaček, aby ho po pádu na modré opět ztratil.

13:04
    Na to, že se hra odvíjí ve velice klidném tempu, viděli jsme již celkově třetí nedovolený zákrok. Třebíč hraje v oslabení.

12:41
    Vyloučen hráč Václav Čejka (TRE) na dvě minuty – nedovolené bránění.

12:08
    Ulrych ve středním pásmu obdržel puk a posunul jej před Vejmelku, kde se jej chopili domácí a ti vracejí hru před Novotného.

11:30
    Oba týmy předvádí vyrovnaný hokej, který však ani na jedné ze stran zatím nepřinesl vyloženou gólovou šanci.

10:29
    Malvin vybojoval puk na modré hostů, přesunul se do pravého rohu za Novotného, kde o puk přišel a hra se vrací do třetiny domácích.

10:14

08:43
    Horácká Slavia založila akci ve středním pásmu. Kusko nahodil před Novotného bránu, ale po obranném zákroku hostů se hra opět na chvíli vrátilá před Vejmelku, který puk posílá zpět před brankáře hostů. Hra se teď přelévá z jedné strany hřiště na druhou a působí velice vyrovnaným dojmem.

08:14
    Vyloučen hráč Marek Pabiška (BEN) na dvě minuty – nedovolené bránění.

06:32
    Matov, Niko a Wasserbauer Jan kombinovali v levém rohu hřiště, jejich snažení ukončil až zákrok na hranici pravidel na jednoho z třebíčských.

06:07
    Po zásahu Vejmelky se vhazuje před bránou domácích.

05:17
    Vlastní oslabení zvádli domácí s přehledem. Hosté rozehrávají zpoza Novotného brány, jen ztěžka se dostávají přes červenou.

04:51

03:51
    Pěknou akci teď předvedli hráčí Horácké Slávie, Jan Wasserbauer kombinoval s Přibylem, který ohrozil svatyni hostů.

03:08
    Po buly se v levé části hřiště na modré dostal k puku Říha a tvrdě vypálil na Karla Vejmelku. V zápětí se o střelu z mezikruží pokusil Havlín, Vejmelka vy razil a jeden z hráčů Benátek se pokusil o dorážku.

02:51
    Vyloučení hráč Martin Čech (TRE) na dvě minuty – hákování.

01:54
    Benátky opatrně vyjíždějí z vlastního pásma a posouvají puk před Vejmelku. Domácí však ve stejně pohodovém tempu vracejí hru zpět před Novotného.

00:56
    Petr Ulrych si na modré počkal na přihrávku a prověřil lapačku Karla Vejmelky. Hra zatím plyne v poklidném tempu.

00:29
    Po střele od modré si na puk sáhl i golman hostů Filip Novotný.

00:10
    Po úvodním buly se aktivity chopili hosté a Karel Vejmelka poprvé zasahuje.

00:01

Za dvanáct minut začne druhé kolo nadstavby o udržení. Benátky si dovezly brankářskou jedničku Filipa Novotného. Třebíčskou svatyni bude bránit Karel Vejmelka. Horácká Slavia bude omlazena např. o útočníka Jiřího Všetečku, Patrika Matova, Jiřího Wasserbauera nebo třeba Lukáše Horta.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Čejka, Bartoň, Niko, Wasserbauer Jiří, Schejbal, Šaur, Hort – Psota, Polodna, Čech – Přibyl, Juráň, Kusko – Všetečka, Matov, Wasserbauer Jan – Baldwin, Kajnar, Petelin.

HC Benátky nad Jizerou: Novotný (Sejpal) – Říha, Pabiška, Ulrych, Havlín, Tržický, Hubáček – Hrníčko, Černoch, Víšek – Ordoš, Plodek, Špaček – Zachar, Král, Svoboda.

Rozhodčí: Pražák – Kotlík, Zídek.

Druhé kolo nadstavby o udržení odehrají tuto středu jedenáctý a dvanáctý tým aktuální tabulky WSM ligy. Jedenáctá Horácká Slavia přivítá na domácím ledu hráče Benátek nad Jizerou. Oba týmy letos zažívají nepříliš úspěšnou sezónu. Nicméně se dá předpokládat, že play-out odehrají v relativním klidu. Třebíč sestupem ohrožena není a na poslední Šumperk mají Benátky náskok devíti bodů. Diváci v MANN+HUMMEL Aréně se navíc mohou těšit na představení mladých nadějí Horácké Slavie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.