New Jersey – NY Rangers 5:2 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:3 (kon.)
Detroit – Columbus 2:1 (2:0 po s.n.) | Tampa – Arizona 2:1 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 1:4 (kon.)
Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 2:1 (kon.)

Radko Gudas (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:18
    Michal Neuvirth (PHI) čas na ledě 57:38, 15 zákroků, 3 góly, úspěšnost zákroků 83,3% (03:43:57)

1. Cam Ward (CAR) 36 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Jordan Staal (CAR) 1+0
    3. Jay McClement (CAR) 0+1

Philadelphia ve třetí části zápasu, v němž měla velkou převahu, nebyla ani zdaleka tak nebezpečná jako v té druhé a marně se snažila o vstřelení vyrovnávacího gólu. Klíčovou roli sehráli brankáři, zatímco Michal Neuvirth neprožil příliš dobrou noc, Cam Ward svůj tým podržel několika neuvěřitelnými zákroky (celkem 36). Carolina vstupovala do poslední třetiny s jednobrankovým vedením, které pojistil pohotovou dorážkou v blízkosti pravé tyče Eric Staal. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 3 Philadelphia Flyers 1.

59:30
    Flyers jsou v útočném pásmu, marně se ale snaží dostat ke střele.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta.

58:29
    Shayne Gostisbehere tvrdě vypálil od modré čáry a mohl bodovat v 16. zápase v řadě, Cam Ward byl ale proti!

57:53
    Michal Neuvirth byl odvolán a brána Philadelphie zůstává prázdná!

57:52
    Nahození Flyers z pravého křídla bylo sraženo do ochranné sítě a před námi je poslední komerční přestávka.

56:15
    Michal Neuvirth z 15 střel inkasoval 3 góly, což není příliš dobrá vizitka, a je jasné, že klíčovým faktorem dnešního zápasu jsou výkony brankářů.

Po úspěšném zákroku Cama Warda, který je podle mého osobního názoru největší hvězdou dnešního zápasu, následuje krátká reklamní přestávka.

55:29
    Jakub Voráček se v blízkosti brány snažil z dorážky propasírovat puk mezi betony Cama Warda, ten ale za svá záda nepustil!
    54:11 Eric STAAL - 3:1

54:11
    Carolina právě vstřelila branku!
    ERIC STAAL střílí svůj desátý gól v letošní sezóně NHL a s největší pravděpodobností rozhoduje o výhře Hurricanes v dnešním zápase!! Jay McClement objel bránu a Michal Neuvirth jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování levým ramenem vyrazil, jenže puk se poté odrazil do vzduchu a Eric Staal ho u pravé tyče z blízkosti pod úrovní horní tyče nadvakrát procedil do brány. Asistence: Jay McClement, Elias Lindholm.

53:47
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes šest minut a Philadelphia stále v zápase, ve kterém je střelecky aktivnější, prohrává.

53:02
    Flyers teď vytvořili v obranném pásmu Caroliny dobrý zámek, klíč ke střele ovšem nenašli.
    Před pár dny to bylo 36 let, co se stal hokejový zázrak!

51:44
    Victor Rask mohl po dobrém forčekingu a chybě Flyers rozhodnout, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na levém betonu Michala Neuvirtha, který si připsal skvělý zákrok!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Nordström, 39. J. Staal (Pesce, Nestrašil), 55. E. Staal (McClement, Lindholm) – 18. Laughton (Read, Gudas)

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Slavin, Hainsey, Liles, Pesce, Hanifin, Faulk (A) – Versteeg, E. Staal (C), Di Giuseppe – Nordström, J. Staal (A), Nestrašil – Skinner, Rask, Lindholm – Terry, McClement, Nash. Hlavní trenér: Dave Hakstol.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Schultz, Streit (A), MacDonald, Gostisbehere, Manning, Gudas – Gagner, Schenn, Simmonds (A) – Raffl, Couturier, Voráček – Laughton, Cousins, Read – VandeVelde, Bellemare, White. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Justin St. Pierre – Steve Barton, Pierre Racicot