Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 18:51
    Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 07:19 (17:17:14)

Jekatěrinburg vyhrává na svém ledě, a tak je stav série vyrovnaný na 2:2. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž jsme viděli všechny čtyři branky. Já se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dne.

59:30
    Metallurg Magnitogorsk je v útočném pásmu, má puk pod kontrolou, ale vyrovnat už nestihne.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:34
    Hosté to pravděpodobně zkusí s šesti bruslaři, tedy bez brankáře.

58:34
    Oddechový čas pro hosty.

58:24
    Metallurg Magnitogorsk je sice v útočném pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat. Až po nějakých deseti sekundách se hosté střelecky prezentovali. Domácí brankář kryje.

57:08
    Hra nyní nenabízí mnoho zajímavých momentů, zápas se v poklidu dohrává. Evidentně hosté nemají dostatek sil na pokus o zdramatizování.

56:00
    Poslední čtyři minuty hry v základní hrací době. Magnitka stále ztrácí dvě branky.

55:27
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Buly se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:08
    Domácí fanoušci neustále fandí a podporují svůj tým. Tým, který vede o dvě branky a do konce třetiny zbývá něco málo pod pět minut.

54:32

54:13
    Přesilovka hostů se blíží ke svému konči, do žádné velké šance se nedostali.

53:41
    Přesilovou hra hraje Magnitka nevýrazně, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma. Domácí naopak brání zodpovědně.

52:32
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Trjamkin – 2 min., hákování).

51:04
    Nyní jsme zaznamenali dvě šance. Na straně domácích se dobrou střelou prezentoval Michnov, ale v zakončení nebyl dvakrát přesný. Na druhé straně Timkin a jeho tvrdá rána příklepem mířila malý kousek od tyčky.

50:00
    Polovina třetiny je pryč. Mnoho šancí nevidíme ani na jedné straně. Týmy hrají zejména ve středním pásmu a střel na branku je naprosté minimum.

48:11
    Polovina třetí třetiny se blíží a domácí stále drží dvoubrankový náskok. Naopak hostující celek by měl zlepšit ofenzivní činnost, pokud chce pomýšlet na snížení či vyrovnání.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Vasilijevskij (Timašov, Koukal), 30. Garejev, 37. Vasilijevskij (Timašov, Koukal) – 22. Semin

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Fomin) – Kivisto, Megalinskij, Timašov, Vasilijevskij, Žuravljov,Trjamkin, Turbin,Vlaškin – Torčenjuk, Garajev, Elo – Michnov, Golyšev, Koukal – Alexejev, Simakov, Pankov – Popov, Knjazev, Vlaškin
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipov, Birjukov, Lee, Bereglazov, Osipov, Batyršin, Chabarov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Osala, Kosov – Semin, Filippi, Potěchin – Kaletnik, Železkov, Timkin – Platonov

Rozhodčí: Naumov, Baljajev – Lazarev, Nesterov

Diváci: 5 570