Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
0:6 (0:3, 0:2, 0:1) Stav série: 1:2
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 26.02.2016, 15:00 • KrK Uralec • Play-off KHL

Dnešní utkání je u konce! Avtomobilist Jekatěrinburg podlehl v domácím prostředí Metallurgu Magnitogorsk vysoko 0:6! Do vedení v sérii se tak dostává hostující Metallurg ...

Do první třetiny vstoupil lépe hostující celek, který měl šance, ty však nedokázal využít. Následně však Metallurg udeřil ve 13. minutě zásluhou Alexandera Sjomina. Hned poté se prosadil ještě Jaroslav Kosov! Třetí ránu si připravil Oskar Osala, který před bezmocným Kovářem přesně zakončil!

Hned na začátku druhé třetiny se Metallurgu podařilo navýšit své vedení, a to zásluhou branky Jaroslava Kosova! Metallurg následně předváděl trpělivý, taktický výkon, a držela čisté konto. V samotném závěru třetiny se prosadil ještě Denis Platonov, který navýšil vedení svého celku na rozdíl pěti branek!

Ve třetí třetině se utkání spíše dohrávalo, nicméně v samotném závěru se ještě trefil do prázdné branky Oskar Osala! (17:25:28)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Jakub Koář (JEK) – 3 obdržené branky, střídal v 16. minutě
    Petr Kouakl (JEK) – 0+0, 2 střely, TOI – 15:37
    Jan Kovář (MET) – 0+0, 3 střely, TOI – 18:16
    Tomáš Filippi (MET) – 0+1, 4 střely, TOI – 15:17

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!

59:32 Oskar OSALA - 0:6

59:32
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A v samotném závěru hostující celek střílí šestou branku! Denis Platanov se dostal ke kotouči na vlastní modré, a následným pasem vyslal do protiútoku OSKARA OSALU, který dovezl kotouč až do branky! Asistence: Denis Platonov.

59:27
    Na modré čáře se dostal ke kotočui Trjamkin, který však v rozhodujícím momentě zlomil hokejku!

59:02
    Domácí celek to zkouší bez brankáře!

58:52
    Anatolij Golyšev zatáhl kotouč za branku, a povedeným pasem našel Timašova. Ruský bek se dostal k pohotové střele, avšak ta mířila těsně mimo!

58:31
    Na modrou čáru dostal přihrávku obránce Tommi Kivistö. Finský bek napřáhl ke střele, avšak jeho rána mířila přímo do náruče Košečkina!

58:12
    Metallurgu se podařilo vyhodit, avšak domácí celek se do útočného pásma velmi rychle vrátil!

57:33
    Avtomobilist v závěrčné přesilové hře dnešního utkání zatím kombinuje v útočném pásmu, nicméně do zakončení se zatím nedostal.

56:49
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chabarov – 2 min., vysoká hůl + 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Golyšev – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:39
    Od modré čáry nahoidl kotouč na branku Tommi Kivistö, který našel Garejeva. Ruský forvard pohotově zakončil, nicméně jeho pokus dokázal Košečkin vyrazit!

55:56
    Batyršin udělal chybu za vlastní brankou, a ke kotouči se dostal Golyšev, který bleskově obkroužil branku, a pokoušel se zakončit. Ruského forvarda však nakonec zastavil Antipin!

55:13
    První útočná formace Avtomobilistu se pokoušela dostat do kombinace v útočném pásmu, nicméně obrana Metallurgu zapracovala velmi dobře, a dostala kotouč do středního pásma.

54:22
    Do úniku se mohl dostat Wojtek Wolski, nicméně polský kanonýr nedokázal přejít přes obránce Timašova, který mu kotouč vypíchl!

53:51
    Dnešní zápas se již blíží ke svému konci, a na hře obou celků je již poznat, že o vítězi dnešního utkání je již rozhodnuto ...

52:58
    Batyršin zatáhl kotouč za vlastní branku, a vyčkává na dostřídání svých spoluhráčů.

52:32
    Na modré se dostal ke kotouči Batyršin, který neváhal, a nahodil kotouč na branku. Ustinskij byl však pozorný, a střelu vyrazil!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 13. Sjomin (Filippi, Osipov), 14. Kosov (Wolskiu, Antipin), 16. Osala (Kosov), 21. Kosov (Bereglazov, Osala), 40. Platonov (Timkin), 60. Osala (Platonov)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (od 16.Ustinskij) – Megalinskij, Kivistö, Timašov, Vasilevskij, Trjamkin, Žuravljov, Turbin – Elo, Torčenjuk, Garejev – Michnov, Koukal (C), Golyšev (A) – Pankov, Simakov, Alexejev – Dubrovskij, Popov, Mitjakin – Jemelin
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Lee (A), Bereglazov, Osipov, Batyršin, Chabarov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov – Wolski, Osala, Kosov – Potěchin, Filippi, Sjomin – Železkov, Timkin, Platonov – Kaletnik

Rozhodčí: Beljajev, OVčinnikov – Lazarev, Nesterov