Kladno – Kert Park Praha 3:1 (kon.) | Sudoměřice – Most 5:1 (kon.) | Třinec – Plzeň 1:3 (kon.)
Karviná – Kovo Praha 2:1 (kon.) | Letohrad – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Pardubice – Ústí n/L 7:0 (kon.)
HBC Enviform Třinec
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HBC Plzeň
Sobota 12.03.2016, 14:30 • Hřiště u 1. ZŠ, U Splavu, Třinec • CROSSDOCK Extraliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny hokejbalové fanoušky u online přenosu ze zápasu CCM extraligy, ve kterém zkříží hole domácí HBC Enviform Třinec s týmem HBC Plzeň.

Úvodem si oba celky stručně představíme a začneme hosty ze západu Čech, tedy HBC Plzeň. Plzeňští mohou být s dosavadním průběhem sezóny nadmíru spokojeni. Kdo by také nebyl, kdyby vévodil tabulce extraligy s 51 body a famózním skóre 58:18. Podzim byl v Plzni ve znamení stabilních výkonů a zdá se, že po odstoupení Vlašimi ze soutěže se Plzeň stává hlavním aspirantem na titul. Prvním zápasem po zimní přestávce byl pro Plzeň šlágr s třetím Kladnem. Ačkoli Plzeň ještě 3 minuty před koncem prohrávala 1:2, dokázala v závěru využít dvě chyby soupeře a díky gólům Krásného a Slance zvítězila před zraky vlastních diváků 3:2. Oba trenéři se pak shodli, že se zápas hrál ve výtečném tempu a byl důkazem o kvalitě obou mančaftů. Zdá se tedy, že parta pod vedením Josefa Kadaněho jde do jarní části s nejvyššími ambicemi a vysokým nasazením. Do dalekého Třince si hosté jistě pojedou pro tříbodový zisk.

Domácí tým HBC Enviform Třinec se po zimní pauze nacházel na poslední postupové příčce do play-off, tedy místě osmém. Nutno říci, že toto umístění odpovídá někdy rozkolísaným výkonům. Slezané do jarní části vstupují s odhodláním se na postupových místech rozhodně udržet a postoupit tak do vyřazovacích bojů. Na první mač vyrazili Třinečtí na půdu posledního Hradce Králové. I přesto, že Třinečtí v druhé třetině díky trefě Barnošáka vedli 2:1, obdrželi během následujících 5 minut dva góly a do konce utkání už s výsledkem nedokázali nic udělat. Z východu Čech tak odjeli zklamaní bez bodu s těsnou porážkou 2:3. Vývoj tohoto zápasu tak byl téměř paralelou k utkání Plzně s Kladnem, avšak pro Třinec se smolným koncem. Před domácími fanoušky budou Třinečtí hrát na jaře jen dvakrát, a tudíž se v utkání s lídrem tabulky budou chtít jistě ukázat a porvat se o body.

Podzimní utkání našich aktérů hrané 3. října loňského roku v Plzni ukázalo, že i jasný favorit může mít s outsiderem těžkou práci. Klíčový bek Třince Lukáš Lajčiak tehdy vyrovnal 9 vteřin před koncem základní hrací doby na 4:4. Domácí tehdy dokázali Třinec přemoct až díky úspěšnému samostatnému střílení, kdy rozhodl o bodu navíc pro Plzeň Kejř. Sobotní utkání tedy rozhodně nemusí být jednostrannou záležitostí. Jak utkání dopadne? Navýší Plzeň své vedení v tabulce či domácí zabojují a získají cenné body v boji o play-off? Sledujte online přenos.

HBC Enviform Třinec: Heczko – Liboska, Samek, Konvička, Podešva, Turoň – D. Říman, M. Říman, Věchet, Cieslar, Filípek, Rucki, Barnošák, Drábik, Lajčiak.

HBC Plzeň: Kráčina (Navara) – O. Benedikt, Edl, Slanec, Vodrážka, Pokorný, Zeman – J. Benedikt, Krásný, Krch, Švarc, Malý, Pauer, Kolařík, Polívka, Kejř, Gřonka..

00:01

00:36
    Benedikt našel hůl Krcha přihrávkou přes celé pásmo a Heczko si připsal úvodní zákrok utkání.

02:45
    Na druhé straně se Cieslar a Drábik důrazně drali do brány, avšak Kráčina míček udržel ve své výstroji a nechal rozhodčí přerušit hru.

04:05
    Samek zblokoval Slancovu střelu a následně míček zablokoval o mantinel.

04:33
    Cieslar skvěle vysunul Dominika Římana do samostatného úniku, avšak Kráčina dokázal jeho střelu vytěsnit mimo branku.

05:42
    Vyloučení: Martin Říman (HBC Enviform Třinec) – 2 min., napadení.

07:02
    Třinec v oslabení obětavě brání v čele s jistým Heczkem a nenechává hosty vytvořit stálý tlak.

07:52
    Heczko jistě kryje Pauerovu střelu, domácí jsou v plném počtu a oslabení přežili bez újmy.

09:17
    Gřonka měl při třineckém střídání prostor na střelu, ale Heczko si s jeho bekhendovým pokusem poradil.

10:30
    Vyloučení: Patrik Cieslar (HBC Enviform Třinec) – 2 min., podražení.

11:38
    Švarc dostal skvěle namazáno mezi kruhy, ale Heczko jeho střelu betonem skvěle vyrazil.

12:17
    Krch posunul míček od mantinelu na JIŘÍHO BENEDIKTA, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Krch.

14:00
    Plzeň po vstřelené brance ožila a drží domácí před brankářem Heczkem.

14:20
    Malý přihrávkou od mantinelu výborně našel mezi kruhy Švarce, jehož střelu zápěstím Heczko vychytal jen tak tak.

15:00

15:01

15:42
    Třinec vstoupil do druhé třetiny aktivněji. Přestože se minutu držel před brankářem Kráčinou, nevytvořil si větší šanci.

16:19
    Švarc zřejmě inkasoval ránu od vlastního spoluhráče do hlavy a zůstal ležet před Heczkem.

17:07
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Polívka – 2 min., vysoká hůl).

18:51
    Plzeň se skvěle brání, Malý si za Heczkovou bránou vynutil faul, Barnošák potrestán dvěmi minutami za nedovolené bránění.

19:17
    Podešva posílá Třinec do tří, když byl rozhodčími potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

19:28
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Krásný – 2 min., podražení).

20:30
    Třinec se má v oslabení co otáčet, hosté se drží před brankářem Heczkem.

20:58
    Plzeň právě vstřelila branku!
    MARTIN KRCH si u mantinelu připravil míček na střelu a švihem prostřelil Heczka u bližší tyče. Třineckému brankáři výborně clonil Švarc.

21:36
    Pauer se Švarcem šli dva na jednoho, avšak první jmenovaný nedokázal míček na svého spoluhráče procedit.

22:25
    Kráčina musel být pozorný proti ráně Podešvy od modré čáry i proti následnému oběhnutí brány v podání Cieslara.

23:12
    Nejprve se ke střelám hned po buly dostali Martin Říman a Lajčiak, poté pálil od modré Liboska, ale Kráčina jeho střelu vyrazil do horní tyčky.

23:48
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Pauer – 2 min., podražení).

26:15
    Třinec se i po přesilovce v pásmu, ale ze svého čtyřminutového tlaku nedokázal vytěžit kontaktní gól.

26:27

28:14
    Třinec právě vstřelil branku!
    DOMINIK BARNOŠÁK nejprve vyhnal třinecké z pásma, avšak následně se po přisunutí od Cieslara dostal před Kráčinu a zavěsil míček pod víko. Asistence: Patrik Cieslar.

29:45
    V závěru Třinečtí mírně polevili ze své aktivity a hosty pustili k několika pokusům, s nimiž si však Heczko a beci poradili.

30:00

30:01

31:12
    Po dobré akci Pauera se k míčku dostal MAREK ŠVARC, který šťastnou střelou o tyčku zvyšuje na 3:1 pro hosty. Asistence: Jaroslav Pauer.

31:50
    Švarcova rána od modré po pohledné plzeňské kombinaci zacinkala o tyč.

32:21
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Pauer – 2 min., vražení na hrazení).

33:20
    Lajčiak zpoza brány skvěle našel na mezikruží nekrytého Věcheta, který však mířil těsně mimo.

36:15
    Třinci se nedá upřít snaha něco udělat s výsledkem, avšak Plzeň skvěle brání a v útoku hraje velmi chytře.

38:25
    Hraje se nahoru dolů, hosté velmi dobře kouskují hru a přerušují akce Třineckých.

39:19
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Kejř – 2 min., podražení).

41:25
    Třinec z přesilovky nic nevytěžil, a jen těžko již něco bude dělat s výsledkem, vzhledem k tomu, jak dnes hraje Plzeň.

43:04
    Filipek se výborně otočil za bránou a chtěl míček zasunout za Kráčinu, poté se ještě k dorážce dostal Dominik Říman, ale Kráčina dokázal zasáhnout i proti němu a nepřipustil snížení.

43:04
    Třinecký trenér si vzal oddechový čas.

43:05
    Třinečtí zkusí zřejmě power-play.

44:10
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a vytvořit si tlak, aby Heczko mohl opustit branku.

44:45
    Plzeň výborně brání a vyhazuje.

44:47
    Kejř skvěle posunul míček na Krásného, který tváří v tvář proti Heczkovi neuspěl.

Střely: 31:29.

Utkání je za námi a hosté z Plzně se mohou radovat ze zisku tří bodu a tím pádem i navýšení vedení v čele tabulky CCM extraligy. Úvod zápasu byl spíše opatrný, plný nepřesností a přerušení hry. Gólový účet utkání načal v 13. minutě ranou od modré v přesilovce Jiří Benedikt. Plzeň po vstřelené brance zvýšila obrátky a do sirény ji bylo plné hřiště, další gól však nepadl. V druhé třetině hosté odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou trefy agilního Krcha. Třinecké jako by po druhé inkasované brance polili živou vodou a najednou to byli oni, kdo byli jasně hladovějším týmem. Odměnou jim byl kontaktní gól Barnošáka 106 vteřin před druhou sirénou. V úvodu třetího dějství však domácí ve své pozornosti polevili a přišel trest v podobě šťastné branky Švarce. Slezanům v dalším průběhu třetí třetiny nelze upřít bojovnost a snahu něco s výsledkem udělat, avšak lídr tabulky hrál chytře a v čele s jistým Kráčinou odolal všem hrozbám. S konstatováním, že Plzeň si z Třince poveze na západ Čech všechny body za výhru 3:1 a domácí čeká na jaře tuhý boj o postup do play-off se s vámi loučím a budu se těšit u online přenosů z naší nejvyšší hokejbalové soutěže na početnou. (16:59:56)

Jiří Mravec

Igor Mainka

Hledáme zpravodaje pro tým HBC Enviform Třinec. Pište na info@onlajny.com. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 29. Barnošák (Cieslar) – 13. J. Benedikt (Krch), 21. Krch, 32. Švarc (Pauer)

Rozhodčí: Škrobák P., Škrobák M.