Novosibirsk – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Ufa – Omsk 3:1 (kon.)
3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Stav série: 2:1
Avangard Omsk
Sobota 12.03.2016, 12:30 • Ufa Aréna • Play-off KHL

Tímto se s vámi loučím a přeju vám příjemnou sobotu. (14:53:05)

Viděli jsme velice nadprůměrné utkání. Prvních 40 minut bylo v režii domácích, kteří dali 2 branky. První střelec byl Višněvskij v 8. minutě, druhý střelec ve druhé třetině byl Hartikainen. Třetí třetina byla vyrovnaná, Omsk se tlačil na bránu Svedberga, který pustil ve 48. minutě střelu Lemťugova. Přišly poslední dvě minuty třetí třetíny a nedorozumění pří tvobrbě powerplay a rozhodčí Omsk potrestal na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. 7 sekund před koncem pojistil vítězství Sami Lepistö. Ufa se tak ujímá vedení 2:1 v sérii. Další zápas je na programu v pondělí.

59:53 LEPISTÖ - 3:1

59:53
    Ufa právě vstřelila branku!
    A je to dobojováno. SAMI LEPISTÖ trefuje prázdnou branku a zvyšuje na 3:1.

59:35
    Ufa se nedostává do středního pásma.

59:15
    Burdasov trefil obránce a puk jde mimo útočné pásmo.

59:01
    Furch je na střídačce.

58:31
    Nedorozumění hostů, kteří ztrácejí výhodu jednoho hráče. Pěrežogin si tento trest odsedí.

Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Furch kryje střelu Soina.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty.

57:47
    Furch stále zůstává v brakovišti a zůstane v brance i nadále protože se bude vhazovat před jeho bránou.

57:10
    Hosté se nemůžou dostat do útočného pásma, Ufa skvělě brání.

56:33
    Útok Omsku začíná u Furcha.

56:13
    Enggvist v úniku, ale Furch puk přes svá záda nepustil.

55:23
    Pomalu se blíží konec zápasu, udrží Ufa vedení nebo ne? To uvidíme v posledních čtyřech minutách.
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

54:58
    Omsk se zabydlel v útočném pásmu, Svedberg musel pokrýt střely od Chochrjakova a Kuryjanova.

53:46
    Omark přihrál na modrou čáru, kde stál Gončarov a ten z první vypálil dělovku na Furcha.

53:15
    Furch musel rychle odehrát puk před dotírajícím Chlystovem.

53:00
    Ufa se za mohutného povzbuzování tlačí do útoku, ale Omsk ji zatím moc nedovolí.

52:34
    Těžká rána pro Dominika Furcha z čepele Gončarova.

52:02
    Prochorkin zkoušel něco vymyslet za bránou Furcha, tam však přijel Alexandrov, který mu puk sebral.

51:30
    Furch rozehrává na krátko ke svému obránci.

51:04
    Ufa vůbec nehraje ten hokej, co hrála v prvních dvou třetinách. To se jim může vymstít.

50:22
    Svedberg výborným zákrokem zastavil nájezd Popova, vhazovat se bude před jeho brankou.

49:58
    Svedberg vykopnul puk, který na něj letěl z čepele Kazakova.

48:55
    Ufa začíná svoji akci od své branky.

48:38
    Puk končí mimo led u diváků.

48:01
    Zakázané uvolnění pro domácí. Hra se přesune před Svedberga.

47:32
    Lisin skvělě našel Višněvského, které mu střela nesedla.

46:52
    Střelu Kempného tečoval Enggvist, puk končí mimo branku.

46:42
    Jako ten gól vlil hostům krev do žil, ženou se do útoku a snaží se co nejrychleji vyrovnat.
    45:48 LEMŤUGOV - 2:1

45:48
    Avangard právě vstřelil branku!
    Alexandrov nejprve nahodil na Svedberga, ten ale nešťastně vyrazil k NIKOLAJI LEMŤUGOVI, který nedal brankáři šanci a snižuje na 2:1. Asistence: Jury Alexandrov.

45:01
    Majorov se pokusil zakončit, jeho střela však byla zblokována.

44:31
    Zubov se složil k ledu, ale rozhodčího nenachytal, hra pokračuje dále.

43:54
    Ufa vyhazuje přes všechny čáry, vhazovat se bude před domácí brankou.

43:31
    Hra je v této třetině velice agresivní.

42:48
    Omsk se drží v útočném pásmu, střela jednoho z nich nadělala Svedbergovi problémy.

42:06
    Gončarov zastavil prodírajícího se soupeře a rozehrál na Omarka, ten však ni nevytvořil a o puk přichází.

41:30
    Další zraněný hráč z týmu Ufy, Soin se ale rychle zvedá a jede na střídačku.

41:22
    Denis Bodrov si zřejmě něco přivodil s kolenem a musí na led přijet nosítka.

41:02
    Prochorkinova střela nadělala problémy Furchovi, ten puk skryl pod svoji lapačkou.

40:33
    Střela Ahnelova končí mimo Svedbergovi branky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:15 .

Skončila nám druhá třetina, ve které jsme opět viděli jenom jednu branku, kterou za svá záda pustil Dominik Furch. Ufa zaslouženě vede nad svým soupeřem 2:0

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Gól Ufy neplatí, Majorov stál v brankovišti.

39:20
    Hosté přichází o pásmo a musí začít útok opět ve svém pásmu.

38:42
    Omsk se snaží aspoň snížit před koncem druhé periody, ale obrana to nepřipouští a Ufa jde do útoku.

37:49
    Chochrjakov skončil na jednom z obránců, puk končí ve středním pásmu.

36:35
    Brejk Ufy končí ve středním pásmu, Kempný skvěle zastavil pronikajícího Chlystova.

35:56
    Akce na druhé straně, ale Omsk neudržel puk v pásmu.

35:20
    Boj v útočném pásmu Ufy, zatím z toho žádne nebezpečí není.

34:47
    Burdasova brání Gončarov a ten ho ubránil skvěle. Puk se dostal k Nesterovi, ten však puk nechává za sebou a píská se ofsajd.

33:57
    Útok Ufy začíná v jejich pásmu.

33:01
    Lisin se složil k ledu, ale rozhodčí to nevnímá. Hra pokračuje.
    32:30 HARTIKAINEN - 2:0

32:30
    TEEMU HARTIKAINEN nečekaně z otočky vypálil z mezikruží a propálil Dominika Furcha. Ten přes Kulikova neviděl, takže nemohl s tím nic udělat.

32:12
    Ufa se nedostala před modrou čáru, akce musí začít odznova u brány Svedberga.

31:38
    Hosté stále drží puk a snaží se vyrovnat. To se jim zatím nedaří, obrana Ufy funguje výborně.

31:30
    Další vhazování před Svedbergem.

31:16
    Lauta jenom nahodil na bránu Svedberga, ten puk podržel. Vhazovat se bude před brankou Ufy.

30:56
    Střela od Lauty končí mimo bránu.

30:36
    Svedberg nadvakrát zastavil střelu Burdasova.

30:13
    Omsk se nedohodnul a puk končí až za bránou Svedberga. Domácí budou vhazovat před Furchem.

29:57
    Další vyhození Ufy, skvělé oslabení.

29:34
    Kempný nedokázal zastavit puk a tak znovu hosté přicházejí o útočné pásmo.

29:16
    Domácí vyhazují a jdou střídat.

29:02
    Kepmný sestřelil jednoho ze svých protihráčů, ten se těžce zvedá.

28:52
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Soin – 2 min., podražení).

28:28
    Omsk stále u puku.

27:59
    Chlystov vystřelil překvapivě přes hráče, Furch byl na místě a puk chytil.

27:48
    Kulik počkal na své hráče až dostřídají a poté může založit akci.

27:35
    Svedberg pro jistotu skryje puk pod lapačkou.

26:36
    Na ledě Omarkova formace, které dnes dělá problémy hráčům Omsku, kteří si s nima nevědí rady.

25:57
    Odvážný průnik Makarova, který objel branku a pokusil se zakončit na přední tyč. Furch byl pozorný.

25:36
    Ufa drží útočné pásmo.

24:57
    Burdasov vypálil snad poprvé v této třetině na Svedberga, ten jeho střelu chytil.

24:06
    Furch musel být v pozoru, nahození jednoho z domácích hráčů nebezpečně skákal před jeho svatyní.

23:31
    Ufa stále u puku v útočném pásmu.

23:01
    Soin vyhrál buly, puk se dostal ke Gončarovi ten se pokusil vystřelil ale jeho střela se mu vůbec nepovedla.

22:28
    Loginov opět vypálil na Furcha a ten opět vyráží.

21:33
    Omsk jenom vyhazuje z obranné pásma, puk zůstává u Ufy.
    Alexander Salák zatím podává v letošním play-off KHL parádní výkony. Jak si český brankář povede v dnešním zápase?

Послематчевые поздравления ...

Fotka zveřejněná uživatelem ХК Сибирь (@hc_sibir),

20:58
    Gončarov ubránil Paršina a přesně rozehrál na svého centra.

20:48
    Důležitý zákrok si připisuje Dominik Furch proti ráně
    Prochorkina.

20:21
    Domácí začli druhou třetinu velice aktivně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:20
    .

Právě nám skončila první třetina. Kdo se rozhodnul sledovat tento zápas nemusí litovat. Opravdu pohledný hokej, spousta akcí jenom k tomu chybí více branek. O jednu branku se postaral Ivan Višněvskij v 8. minutě.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:13
    Omark nebyl v jízdě, takže nestihnul přihrávku od Grigorenka.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:24
    Ufa puk získala ale nikde se netlačí, chtějí dohrát třetinu v pohodě.
    Martinu Eratovi se zatím v play-off daří, na svém kontě má již šest bodů (1+5, a patří k nejproduktivnějším hráčům svého týmu!

18:00
    Omsk vystřídal a jejich útok začíná za jejich brankou.

17:51
    Chlystov se nepříjemně srazil se svým hráčem.

17:21
    Zubov s pukem vjel do útočného pásma, tam však puk ztratil.

17:03
    Hráči Omsku jenom nahodili na branku Svedberga, ten puk chytá.

16:15
    Burdasov objel branku Svedberga a pokusil se zakončit k tyči, Svedberg tam byl včas.

15:47
    Soin přišel o puk ale vůbec to nevadí, Ufa stále u puku.

15:26
    Ufa u puku, Loginov jenom nahazuje.

15:06
    Omsk je pořád u puku, domácím hráčům vůbec puk nepůjčuje.

14:34
    Lisin se nedostal k puku a Omsk se přesunul do útočného pásma. Jeho akci však zmařil vynikající Svedberg.

14:05
    Opět se hra odehrává za bránou Omsku, ale tentokrát puk získali hostující hráči, kteří hru uklidnili.

13:29
    Gončarov nahazuje puk za bránu Furcha, Prochorkin vybojoval puk a zkusil vystřelit, Furch vyráží.

12:46
    Omsk získal puk a jeho útok začíná od Furcha.

12:34
    Svedberg chytá další střelu, vhazovat se bude před jeho brankou.

12:05
    Pěrežogin dvakrát vystřelil ale ani jedna střela neskončila u Svedberga.

11:44
    Kazakov se probíjel přes svého strážce, to se mu ale moc nepovedlo.

10:57
    Soin vlítnul do útočného pásma jako vítr a rychlou střelou chtěl propálit Furcha, to se mu však nepovedlo.

10:20
    Makarov zkusil vystřelit, jeho střela však končí v rohu kluziště.

10:01
    Výborná přesilovka, bohužel Ufa nemá štěstí na zakončení.

09:12
    Prochorkin zkusil vystřelit ale branku netrefil. Omsk vyhazuje a unavení hráči jdou střídat.

08:26
    Ufa si teď zahraje zkrácenou přesilovou hru.

08:26
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pěrvyšin – 2 min., krosček).
    07:42 VIŠNĚVSKIJ - 0:1

07:42
    Chyba obránců Omsku využil Linus Omark, ten sice Furcha nepřekonal ale posléze přihrál volnému IVANU VIŠNĚVSKÉMU, který brankáře Omsku propálil. Asistence: Linus Omark.

07:30
    Máme tady hru 4 na 4, uvidíme zda se nějaký tým prosadí.

06:56
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Lekomcev – 2 min., hrubost).

06:56
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Makarov – 2 min., hrubost).

06:16
    Ufa opět v útočném pásmu ale pořád nenašli recept na obranu Omsku.

05:57
    Paršin přihrával puk naslepo mezi kruhy, nikoho nenašel.

05:06
    Ufa se usadila v útočném pásmu, ale nedokáži se přes výbornou obranu prosadit.

04:38
    Omsk začíná od své branky útočit.

04:03
    Lisin se snažil něco vymyslet v útočném pásmu ale nic nedokázal vytvořit.

03:13
    Kempný nahazoval na bránu ale puk je sražen do ochranné sítě.

02:43
    Enggvist byl v úniku ale Kempný ho zastavil.

02:14
    Ufa se osvobozuje a hráči jdou střídat.

01:28
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Chlystov – 2 min., podražení).

01:26
    Domácí uklidňují hru a jdou střídat.

00:52
    Paršin v první velké šanci, Svedberg skvěle vychytal.

00:22
    Omsk se snaží vyvést puk z obranného pásma, ale jde jim to těžko. Hráči Ufy skvěle presují.

00:12
    Ufa se nedohodla a rozhodčí písknul offside.

00:01

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lokomcev, Pěrvyšin, Alexandrov, Kempný, Kulik (A), Ahnelov, Lauta, Děrvuk – Popov, Zubov (C), Paršin – Pěrežogin (A), Kazakov, Kuryjanov – Lemťugov , Chochrjakov, Burdasov – Černikov, Petrov, Michejev

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Višněvskij , Lepistö, Loginov, Bodrov, Gončarov, Arzamascev- Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Makarov, Chlystov (A), Lisin – Nesterov, Soin (A), Lazarev – Hartikainen, Prochorkin, Majorov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zatím odehrané zápasy v sérii
    Omsk – Ufa 2:3 v prodloužení
    2. Lemťugov (Gluchov), 41. Paršin (Kempný, Zubov) – 16. Majorov, 52. Omark (Višněvskij, Makarov), 73. Soin

Omsk - Ufa 5:4
    10. Burdasov (Chochrjakov), 26. Pěrežogin (Ahnelöv, Erat), 33. Zubov (Popov, Paršin), 35. Lauta (Burdasov), 39. Pěrežogin (Pjanov, Erat) – 14. Hartikainen (Višněvskij, Lisin), 31. Višněvskij (Omark, Grigorenko), 36. Grigorenko (Lepistö), 40. Hartikainen (Majorov)

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ Z LETOŠNÍ SEZÓNY

3.9.2015 Ufa – Omsk 2:3
    25.8.2015 Omsk – Ufa 4:2

Omsk zatím proplouvá sezónou bez zbytečných potíží! V základní části si sibiřský celek připsal triumf ve Východní konferenci, když nasbíral 106 bodů! Skvělou vizitku si odnesla i defenziva Avangardu, který má průměr dvou inkasovaných branek na zápas. V osmifinálové sérii se Osmku postavila Neftěchimik Nižněkamsk! Omsk si se svým soupeřem poradil nejrychlejším možným způsobem, roznesl jej 4:0 na zápasy a s přehledem postoupil do další fáze!

Osmifinálová utkání

22.2.2016 Omsk – Nižněkamsk 2:1
    24.2.2016 Omsk – Nižněkamsk 4:2
    26.2.2016 Nižněkamsk – Omsk 1:2
    28.2.2016 Nižněkamsk – Omsk 2:3 p

Ufa postoupila do vyřazovacích bojů ze čtvrté pozice Východní konference! V základní části na své konto nasbírala pěkných 101 bodů! Ufa se může pyšnit fantastickým útokem! V základní části nastřílela 179 branek a v play-off přidala dalších 22 branek! V prvním kole bojů o Gagarinův pohár si vytvořila náskok 3:1 nad Kazaní, nicméně Kazaň dokázala srovnat na 3:3 a rozhodoval až poslední sedmý zápas. Ufa si před svými fanoušky poradila a vydřela postup do čtvrtfinále!

5.3.2016 Ufa – Kazaň 3:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Branky a nahrávky: 8. Višněvskij (Omark), 33. Hartikainen, 60. Lepistö – 46. Lemťugov (Alexandrov)