Salavat Julajev Ufa
1:3 (0:0, 0:3, 1:0) Stav série: 3:3
Avangard Omsk
Pátek 18.03.2016, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL • Semifinále

Stav série je tedy srovnán na 3:3. O postupujícím do konferenčního finále rozhodne až sedmý zápas na ledě Omsku, který se uskuteční v neděli. Napočtenou! (17:25:53)

Česká stopa

Michal Kempný (OMS) 2+0, 3 střely, čas na ledě 23:22
    Martin Erat (OMS) 0+2, 0 střel, čas na ledě 16:05
    Dominik Furch (OMS) 60 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9%

Dramatickou sérii rozhodne až sedmý zápas! Avangard Omsk dnes totiž dokázal zvítězit na ledě Ufy 1:3 a srovnal stav série na 3:3. Hosté duel rozhodli ve druhé části, kdy soupeři nasázeli všechny tři góly. Prosadili se Alexander Popov a dvakrát Michal Kempný. Domácí se trefili až v čase 53:24, kdy Furcha překonal tečí Andreas Enqqvist, ale na víc se už hráči Salavatu Julajev nezmohli.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:6, celkem – 32:18.

59:57
    Nakonec tam rozhodčí našli další dvě sekundy.

Zakázané uvolnění Avangardu. Do konce ale schází vteřina.

59:36
    Vyhozený kotouč minul domácí svatyni. Loginov ale musí hrát.
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

58:58
    Igor Grigorenko měl na holi kontaktní gól! Domácí kapitán ale bekhendem nabral kotouč příliš a z bezprostřední blízkosti ho poslal až do ochranné sítě!

58:47
    Hosté vyhodili na další icing. Černikov mezitím skočil na střídačku a jeden z hlavních rozhodčích ho volá zpět na led.

58:33
    Omark od modré neprostřelil Furcha. Hosté vyhodili na icing. Bránící pětice už musí být velmi unavená, ale time-out už Omsk k dispozici nemá.

58:05
    Puk po závaru skákal snad na brankové čáře, ale za ní neskončil! Hosté měli velké štěstí.

57:31
    Branka Ufy je prázdná!

57:04
    Domácí v postavení mimo hru. Tři minuty do konce třetí třetiny, tři minuty naděje pro Ufu.

56:08
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. Buly je nařízeno před brankou Avangardu.

55:51
    Enqqvist nahodil puk do útočného pásma. Tam ho vybojoval Igor Grigorenko.

54:51
    Aréna ožila a žene Salavat Julajev za dalším gólem.
    53:24 Andreas ENQQVIST - 1:3

53:24
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Nahození Linuse Omarka před brankou tečoval ANDREAS ENQQVIST a Furch neměl šanci zareagovat – 1:3. Že by ještě přišlo drama?. Asistence: Igor Grigorenko a Linus Omark.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 54. Enqqvist (Grigornko, Omark) – 21. Popov (Erat), 26. Kempný (Pěrežogin, Erat), 36. Kempný (Popov, Zubov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (36. Sochackij) – Lepistö, Loginov, Vorobjov, Chripunov, Arzamascev, Metljuk, Gončarov, Višněvskij – Enqqvist, Grigorenko (C), Omark – Kabanov, Makarov (A), Lisin, – Lazarev, Sojn (A), Nestěrov – Hartikainen, Prochorkin, Majorov
    Avangard Omsk: Furch (Novickij) – Kempný, Lekomcev, Děrvuk, Pervyšin, Kulik, Alexandrov, Gusev (A), Vasiljev – Pěrežogin (A), Popov, Erat – Chochrjakov, Zubov (C), Burdasov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Gluchov, Lauta, Michejev.

Rozhodčí: Bulanov, Naumov – Metalnikov, Sirotkin