Omsk – Ufa 5:4 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Avangard Omsk
5:4 (1:1, 4:3, 0:0) Stav série: 1:1
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 10.03.2016, 14:00 • Omsk Arena • Play-off KHL

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších zápasů! Pěkný zbytek dne. (16:34:18)

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 9980 diváků!

Československá stopa v utkání

Dominik Furch – 60 minut, 30 zákroků, 85,7%
    Michal Kempný – 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:15
    Martin Erat – 0+2, 0 střel, čas na ledě 8:34
    Vladimír Sobotka do utkání nezasáhl.

Střely na branku: 29 – 35

Krásné utkání je u konce! Avangard Omsk po boji poráží Ufa 5:4 a srovnává stav série na 1:1! Brankový účet utkání otevřel v první třetině Anton Burdasov! O čtyři minuty později dokázal vyrovnat Teemu Hartikainen!

Parádní hokej přinesla prostřední dvacetiminutovka! Padlo v ní hned sedm branek! Omsk se vrátil do vedení díky zásahu Alexandera Pěrežogina! O pět minut později však vyrovnal Ivan Višněvskij! Po dvou minutách předvedli domácí krásnou akci v útočném pásmu, na jejímž konci stál Ilja Zubov! Po chvilce hry proměnil Omsk přečíslení a Artur Lauta zvyšoval už na 4:2! Ufa se znovu dostala na dostřel díky brance Igora Grigorenka! Diváci, kteří opustili své místa předčasně kvůli občerstvení, udělali velkou chybu! Minutu před koncem totiž vrátil domácímu celku dvoubrankové vedení Alexander Pěrežogin, nicméně podívaná stále neskončila! Dvacet sedm sekund před koncem prostřední části vrátil Ufu do hry Teemu Hartikainen!

Třetí třetina už žádnou branku nenabídla! Činili se zejména brankáři! Skvělé zákroky si v dnešním utkání připsal Dominik Furch, jež je jedním z hlavních hrdinů na straně Avangardu Omsk!

Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

59:51
    Po zakázaném uvolnění Avangardu se bude vhazovat před Furchem. Ufa má stále devět vteřin na vstřelení vyrovnávací branky!

59:43
    Dominik Furch lapil střelu od modré čáry a rychle vyklepal kotouč z rukavice. Domácí posílají obloučkem puk ven z obranného pásma.

59:08
    Svadberg míří na střídačku! Ufa zkouší štěstí v šesti bruslařích na ledě!

58:32
    Dominik Furch znovu podržel svůj tým! Český brankář vyrazil střelu z mezikruží. Omark v pádu nedokázal dát svému pokusu dostatečnou razanci!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:12
    Michejev vybojoval puk v rohu kluziště a naservíroval jej na modrou čáru. Gusev nahozením minul branku, nicméně domácí zůstávají nadále u puku.

56:25
    Za nahozeným kotoučem pospíchal Engqvist. Ani jeho rychlost proti Kempnému nepomohla. Český obránce měl ke kotouči o poznání blíže.

55:49
    Vyloučení Lisin je zpět na hrací ploše. Hostujícímu celku zbývají čtyři minuty na vstřelení vyrovnávací branky!

55:09
    Burdasov projel s pukem na hokejce až do útočného pásma. Domácí zatím příliš nestřílejí. Jsou spokojení s držením puku na svých holích.

54:48
    Denis Paršin si nabruslil mezi kruhy, kam dostal přihrávku. Paršin si ještě srovnal kotouč a poté vyslal svižnou střelu zápěstím. Svedberg má kotouč ve výstroji.

54:09
    Omsk se zatím nemůže usadit v útočném pásmu. Višněvskij dokonce dokázal domácí hráče vytlačit do středního pásma a hráči Omsku se poté sami vystavili do ofsajdu.

53:49
    Bude se vylučovat! Tentokrát si přesilovou hru zahraje domácí mužstvo! Enver Lisin si odpyká dvě minuty za podražení! Domácím hraje vyloučení do karet.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 10. Burdasov (Chochrjakov), 26. Pěrežogin (Ahnelöv, Erat), 33. Zubov (Popov, Paršin), 35. Lauta (Burdasov), 39. Pěrežogin (Pjanov, Erat) – 14. Hartikainen (Višněvskij, Lisin), 31. Višněvskij (Omark, Grigorenko), 36. Grigorenko (Lepistö), 40. Hartikainen (Majorov)

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Pěrvyšin, Lekomcev, Kempný, Alexandrov, Gusev (A), Ahnelöv, Děrvuk – Paršin, Zubov (C), Popov – Erat, Pjanov, Pěrežogin (A) – Burdasov, Chochrjakov, Michejev – Černikov, Petrov, Lemťugov – Lauta
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Vorobjov, Chripunov, Metljuk, Arzamascev, Gončarov, Višněvskij – Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Chlystov (A), Makarov, Lisin – Soin (A), Saprykin, Lazarev – Hartikainen, Prochorkin, Majorov

Rozhodčí: Anisimov, Ansons – Metalnikov, Sirotkin