Omsk – Ufa 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.)
3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Stav série: 2:3
Salavat Julajev Ufa
Středa 16.03.2016, 14:00 • Omsk Arena • Play-off KHL

Od nás je to pro dnešek vše, přejeme příjemný zbytek dne. (16:42:13)

Omsku se tedy povedlo snížit stav série na 2:3. V šestém utkání ovšem budou podruhé čelit hrozbě vyřazení a tentokrát na ledě Ufa Areny.

Zatímco první dvě periody příliš hokejové vzrušení nepřinesly, třetí část vše bezezbytku vynahradila. Když ve 44. minutě za asistence Erata navyšoval již na 3:0 pro Omsk Lemťjugov, zdálo se, že utkání už se bude pouze dohrávat. Jenomže ve 49. minutě si neodpustil zákeřný zákrok Anton Burdasov, jenž od rozhodčího za úder do oblasti hlavy a krku obdržel trest pět minut plus do konce utkání. V dlouhé početní převaze, při níž na konci hosté hráli téměř minutu i přesilovku pět na tři, vstřelili jednu branku, když se prosadil Višněvskij. Rozjetí hokejisté Ufy velký tlak zúročili o pět minut později, když šikovnou tečí procedil puk za Furchova záda Grigorenko. Vyrovnat se už Salavatu sice nepovedlo, přesto hosté v závěrečné desetiminutovce ukázali svou sílu.

Domácí nakonec dokázali dnešní utkání dotáhnout do vítězného konce a odvrátili hrozící konec sezony! První mečbol se Omsku povedlo odvrátit, v pátek budou odvracet další.

Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

59:58
    Trenér Avangardu neponechává nic náhodě a bere si oddechový čas.

59:58
    Hostům se nepovedlo úplně rozvinout závěrečný tlak. Následně domácí vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění, ale to je vzhledem k faktu, že do třetí sirény zbývají dvě vteřiny příliš mrzet nebude.

59:13
    Při přerušení Svedberg odjel na střídačku a Ufa to zkouší znovu v šesti! Drama vrcholí!

59:13
    Hartikainen mohl srovnat, když se od mantinelu dostal až do výhodného zakončení před Furchem, českého gólmana ale nepřekonal!

58:58
    Stále se hostům nedaří usadit se v útočném pásmu.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Omsku se v tuto chvíli daří držet kotouč daleko od Furcha.

57:10
    Hosté se nastěhovali do útočného pásma a zdá se, že rozvinou závěrečný tlak.

56:55
    Černikov mohl uklidnit Avangard, ovšem jeho výpad na bránu Svedberga úspěchem neskončil.
    55:58 Igor GRIGORENKO - 3:2

55:58
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak to jsou věci. Hosté se sice neprosadili v přesilovce pět na tři, ale při hře v rovnovážném počtu se jim povedlo vstřelit kontaktní branku a domácí se budou třást o svou výhru. Gončarovovu střelu od modré velmi šikovně tečoval IGOR GRIGORENKO, na což Furch nedokázal zareagovat a podruhé v klání loví puk ze sítě. Asistence: Maxim Gončarov.

54:48
    Za obrovského aplausu zaplněné Omsk Areně hrají domácí po takřka sedmi minutách v plném počtu! Během této doby inkasovali pouze jednu branku a jsou blízko výhry. Svedberg už se pochopitelně vrátil do své svatyně.

53:40
    Domácí hrají za velkého aplausu ve čtyřech. Ale Salavat vytvořil obrovský závar, v němž se vyznamenal Furch, který pokryl všechny střely, z nichž nejnebezpečnější byla ta od Grigorenka.

52:59
    Engqvist našel na pravém kruhu volného Omarka, jenž netrefil odkrytou klec. Puk poslal do ochranné sítě a hosté přišli o pásmo.

Libor Kucza

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Lekomcev (Kempný, Zubov), 35. Zubov (Černikov, Lemťjugov), 44. Lemťjugov (Erat, Lauta) – 51. Višněvskij (Arzamascev, Prochorkin), 56. Grigorenko (Gončarov)

Avangard Omsk: Furch (Novickij) – Kempný, Lekomcev, Děrvuk, Pervyšin, Kulik, Alexandrov, Gusev – Popov, Erat, Pěrežogin – Chochrjakov, Zubov, Burdasov – Lemtjugov, Petrov, Černikov – Gluchov, Lauta, Michejev, Kazakov
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö. Loginov, Vorobjov, Chripunov, Arzamascev, Metljuk, Gončarov, Višněvskij – Enqqvist, Grigorenko, Omark – Makarov, Lisin, Chlystov – Něstěrov, Lazarev, Sojn – Hartikainen, Prochorkin, Majorov

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Zacharenkov, Misjur