Pittsburgh – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Carolina 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Detroit 4:3 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:4 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:2 (po pr.)
Dallas – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Boston 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (2:0, 1:1, 1:2) Stav série: 1:0
Berani Zlín
Středa 16.03.2016, 18:20 • O2 arena • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Sparta poráží Zlín 4:3 a ve čtvrtfinálové sérii play-off se ujímá vedení 1:0 na zápasy.
    59:57 Jiří ONDRÁČEK - 4:3

59:57
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští ještě v úplném závěru snižují na 3:4, stalo se tak 3 sekundy před koncem. Holík nejprve zabojoval na buly, ke střele se vzápětí dostal JIŘÍ ONDRÁČEK. Taylor na svižnou střelu nestihl zareagovat. Kotel hostů ještě povzbuzuje PSG pokřikem "vyrovnat, vyrovnat". Je otázka, jak by závěr utkání vypadal, kdyby trenéři Zlína tak dlouho neváhali s odvoláním brankáře. Asistence: Petr Holík, Oldřich Horák.

57:47
    Sabolič nabil Pechovi, ten ve vynikající pozici sice dokázal vypálit, puk ale zblokoval připravený obránce PSG.
    53:58 Michal ČAJKOVSKÝ - 4:2

53:58
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zlín fatálně propadl v oslabení, sparťané nakročili k prvnímu vítězství v sérii – 4:2. Kašík nejprve vyrazil Hamiltonovu gólovku, akce ale pokračovala. Sabolič tak mohl nabít na dělovou střelu z voleje z mezikruží obránci MICHALU ČAJKOVSKÉMU. Ten nedal Kašíkovi žádnou šanci a v zaplněných tribunách O2 areny vyvolal euforii. Asistence: Robert Sabolič.

52:13
    Zlínský útočník Bukarts dostává trest 2+2 za hrubost, domácí centr Pech 2 minuty za hrubost. Tým z hlavního města tak bude hrát 2 minuty klasickou přesilovku.
    46:16 Petr HOLÍK - 3:2

46:16
    Tento moment si budou sparťané dlouho vyčítat. Laxnost a nekoncentrace ovládly sparťanské hole během poslední snahy rozehrát. A Zlínští trestali. Puk se dostal až na čepel PETRA HOLÍKA, který dělovou ranou z relativně velké vzdálenosti překonal Taylora ranou mezi betony. Podaří se hostům i srovnat? Bez asistence.

40:41
    Přibyl nabil Buchtelemu na střelu z voleje z levého kruhu, domácí forvard těsně míjí levou tyč!

38:24
    Velká šance Zlína gólem nekončí! Bukarts v přečíslení nabíjel Říčkovi před branku – Taylor puk nejprve vyrazil před sebe a pak byl jistě velmi rád, že se o jeho odstranění na poslední chvíli postaral jeden ze spoluhráčů obránců.

34:28
    Přesilovka pro domácí. Vyloučen byl obránce Zlína Marušák – faul kolenem.
    31:52 Michal DRAGOUN - 3:1

31:52
    Zlínští mají na Spartě těžký život. Po snížení na 1:2 předváděli svůj nejlepší hokej v dnešním střetnutí a právem mohli pomýšlet na případné vyrovnání. Pak ale zaváhali v útočném pásmu a sparťané využili rychlý protiútok. Netík zavezl puk do pásma po pravém křídle, v ideální moment ho pak předal na mezikruží najetému MICHALU DRAGOUNOVI. Ten zakončil z první, puk nasměřoval pod víko branky Kašíka. Ten takřka neměl šanci. Asistence: Tomáš Netík.
    29:01 Robert ŘÍČKA - 2:1

29:01
    Zlín využívá přesilovku a snižuje na 1:2 ze svého pohledu. Od modré čáry tvrdě vypálil zkušený bek Žižka, tehdy ještě Taylor zasahovat nemusel. Puk totiž zpracoval dobře postavený ROBERT ŘÍČKA, který po rychlém manévru v předbrankovém prostoru zakončil forhendem pod víko. Taylor neměl šanci. Asistence: Tomáš Žižka, Roberts Bukarts.

28:44
    Říčka trefuje prudkou střelou zápěstím z levého kruhu vzdálenější tyč!

28:22
    Mají k tomu dobrou příležitost. Vyloučen je totiž domácí centr Pech, a to za provinění podražením.

25:09
    Sparta hraje ve druhé třetině vlastní exhibici a nyní mohla zvýšit na 3:0. Čajkovský vypálil nenápadně, zato velmi pohotově od modré čáry. Kašík viděl puk na poslední chvíli, i tak ho ale dokázal velmi efektně zachytit do lapačky. Skvělá práce zlínského gólmana.

23:14
    Hlinka jako poslední usměrnil několikrát tečovaný puk na Kašíkovu bránu, kotouč však o centimetry míjí pravou tyč odkryté klece.

19:58
    Hosté podcenili poslední sekundy, Polášek se tak mohl opřít do tvrdé golfové střely, Kašík těžký test zvládl a puk v samém závěru třetiny vyráží. Jeden z klíčových momentů?
    12:42 Jan HLAVÁČ - 2:0

12:42
    Tak to je pořádný šok pro hosty. Během 63 vteřin Zlín prohrává o dvě branky. Suverénní souhru předvedli Dragoun s JANEM HLAVÁČEM. První jmenovaný nabil Hlaváčovi na mezikruží, odkud domácí střelec trefil z voleje za Kašíka. Rychlá a jednoduchá akce rezultuje v dvoubrankové vedení. Jak odpoví Zlínští? Asistence: Michal Dragoun.
    11:39 Petr KUMSTÁT - 1:0

11:39
    Po vyrovnaném průběhu první třetiny udeřili jako první sparťané. Z ničeho nic dokázali Pražané vykouzlit oku lahodící kombinaci, na jejímž konci stál, u levé tyče, PETR KUMSTÁT. Tomu už jen stačilo trefit prázdnou bránu. Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.

02:58
    K překvapení domácích fanoušků se bude hrát ve čtyřech – vyloučen je kapitán Sparty Hlinka za podražení.

02:03
    Sparta si díky pěkné akci Formana vytvořila první náznak tlaku v dnešním utkání, vyústil z toho faul Čachotského – držení.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 12. Kumstát (Forman, Pech), 13. Hlaváč (Dragoun), 32. Dragoun (Netík), 54. Čajkovský (Sabolič) – 30. Říčka (Žižka, Bukarts), 47. Holík, 60. Ondráček (Holík, Horák)

HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Buchtele – Hamilton, Cingel, Sabolič – Forman, Pech, Kumstát (A) – Netík (A), Dragoun, Hlaváč – Černoch.
    Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, Vlach, Veselý (C) – Čachotský, Šťastný, Čech – Ondráček, Fořt, Maruna.

Rozhodčí: Šindler, Čech – Brejcha, Suchánek

Diváci: 9 271