2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Stav série: 4:2
Dynamo Moskva
Čtvrtek 17.03.2016, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje, obzvláště pak ruské KHL. Dnes je na programu další čtvrtfinále play-off této soutěže a my budeme sledovat utkání mezi týmy SKA Petrohrad a Dinamo Moskva.

Hokejisté Petrohradu v této sérii nebyli favoritem. Moskevské Dinamo mělo základní část lépe rozehranou a bylo tak mírným favoritem oproti Petrohradu. Jenže domácí nic nevzdali, do série nevstoupili špatně a nyní mají nečekaně na svých hokejkách mečbol. Vedou totiž 3:2 na zápasy a navíc mají výhodu domácího prostředí. Dokáží této výhody využít a již dnes zpečetí postup do finále konference a zároveň do semifinále celé KHL, nebo naopak hosté nepříznivý stav srovnají?

Dinamo Moskva

Hokejisté Dinama Moskva s obhájcem Gagarinova poháru, jak už bylo zmíněno, mají nůž na krku a pokud dnes nesrovnají stav série na 3:3, sezóna pro ně skončí. Toho jsou si moc dobře vědomi a na led Petrohradu přijeli s jasným cílem. Zvítězit a odvrátit tak konec sezóny a zároveň si vynutit sedmý, rozhodující duel. Uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne.

Československá stopa v utkání

V ani jednom týmu nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista. Dnešní duel tak bude bez této stopy.

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Chafizullin, Chudinov, Jakovlev, Belov, Vojnov, Zubarev, Rukavišnikov – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Koskiranta, Lindström, Moses – Širokov, Bučněvič, Barabenov – Kablukov, Ketov, Kadějkin – Děrgačjov

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Višněvskij, Nikulin, Hietanen, Mironov, Robinson, Osipov, Solovjov – Tarasov, Kokarev, Těreščenko – Gorovikov, Pestuško, Fjodorov – Cvetkov, Volkov, Babenko – Igumnov, Brjuvkin, Karpov – Šipov

Rozhodčí: Anisimov, Sidorenko – Lazarev, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Krásný den přeji z Ledového Paláce z Petrohradu. Je před námi šestý zápas této série a musím konstatovat, že atmosféra je zde parádní. Město hokejem žije, věnuje se mu místní tisk. Atmosféra v hale je elektrizující.

Čeká nás příchod obou týmů. Nástup domácích bude pochopitelně ve velkém stylu.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí, kteří se hned dostávají do útočného pásma.

00:20
    Následně museli hosté odehrát na icing. Vhazování v útočném pásmu ale domácí tým nevyhrál, a tak hraje soupeř.

00:56
    Do zajímavé pozice se dostal Dadonov, jehož střela ne úplně povedená jen o malý kousek minula branku.

01:27
    Koskiranta se pokoušel dlouhým pasem najít najetého spoluhráče. To se mu nepovedlo, a tak puk míří přes všechny čáry. Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Moskvy.

01:48
    Příliš mnoho nepřesností je ve hře Petrohradu, další zakázané uvolnění. Fanoušci od samého začátku ženou domácí k aktivní hře.

02:10
    Alexandr Osipov byl v útočném pásmu volný, kotouč mu ale sjel z hole, a tak vystřelit nedokázal.

02:30
    Když se tak divám do ochozů arény, tak je tu obyvatelstvo všech věkových kategorií. Od dětí sotva chodících až po babičky a dědy, kteří sem přišli s berlemi.

02:47
    Druhý domácí útok si udělal v útočném pásmu prostor pro zakončení. Pálil Moses, jehož ránu našel Jerjomenko ve výstroji. Během přerušení hraje Kalinka, diváci tleskají a užívají si tento zápas.

03:30
    Domácí tým je aktivnější. Zápas je střelecky sice vyrovnaný, oba celky vystřelily dvakrát, nicméně opticky je převaha domácích znatelná.

04:21
    Hostující Maxim Solovjov si připisuje dobrý obranný zákrok, lehl si do dráhy puku a zblokoval tak domácí střelu.

04:39
    Režie nabídla závěr na Dadonova, z jeho výrazu lze vyčíst maximální soustředěnost a touha uspět.

05:00
    Pět minut úvodního dějství pryč. Hraje se rychlý hokej, který se divákům musí líbit.

05:44
    Dinamo nahazovalo kotouč ze středního do útočného pásma. Tam jej ale sebral domácí hráč a akce Moskvy končí.

06:17
    Do velké šance se nyní drali domácí. První formace však nedokázala být důraznější v zakončení.

06:35
    Během komerční přestávky se na kostce nad ledem objevil záběr na mladý pár, který podle oděvu fandí domácímu týmu. Zatím se sice nemohou radovat z vedení jejich oblíbenců, nicméně sledují povedené představení.

06:50
    Hostující Volkov se dostal ke střele od modré. Puk cestou k brance změnil směr, ale i tak musel brankář zasahovat. Třetí zákrok pro Koskinena.

07:35
    Dinamo velmi trpělivě hraje ve středím pásmu. Čeká na chyby soupeře a samo rovněž nechybuje.

08:10
    Fjodorov se pokoušel o dorážku z hranice brankoviště. K té se nedostal, ale akce pokračovala dál a domácí brankář vůbec nevěděl, kde má kotouč. Ten mu vypadl z výstroje, pak už jej odehrál domácí bek. Vojnov to byl, kdo nyní zachránil domácí od pohromy pohotovým zákrokem.

08:54
    Babenko číhal před brankou, zda z Koskinena puk nevypadne. Brankář SKA tentokrát žádné komplikace nepřipustil.

08:59
    Po střele Hietanena od modré končí puk někde v hledišti. Fanynka či fanoušek má suvenýr z dnešního zápasu.

09:20
    2:6, taková je statistika střelby v dosavadním průběhu utkání.

09:43
    Hosté dopravili puk do branky, ale v době, kdy jeden z hráčů Moskvy stál v brankovišti. Gól tedy z tohoto důvodu platit nemůže. Hostující hráči ani neprotestovali, i oni totiž věděli, že došlo k porušení pravidel.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, na úvodní branku stále čekáme. Střelecky aktivnější jsou hokejisté Moskvy.

11:13
    Dadonov a jeho kolegové z první domácí formace udělali pořádný rozruch před brankou Jerjomenka. Ten s pomocí svých obránců celou situaci uklidnil.

12:06
    Tarasov pálil od modré a gólman Koskinen nachází kotouč v rukavici, následuje komerční přestávka.

12:31
    Hraje se zejména ve středním pásmu. Zde probíhají souboje o kotouč. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu. Ono se také v šestém zápase série není čemu divit.

13:20
    Hostující defenziva si vysloužení ocenění, domácí útoky odráží neúnavně jeden po druhém.

14:00
    Andrej Zubarev má kotouč za svou brankou a trpělivě čeká na dostřídání spoluhráčů. Pak zakládají útočnou akci, která nemá dlouhého trvání.

14:42
    Nyní se domácí díky špatné rozehrávce Dinama dostali do útočného pásma a rána Širokova od modré až k brance neprošla.

15:19
    Aktivní hra Petrohradu pokračuje dál. Defenziva v bílem nenechává prostor domácím pro zakončení.

16:00
    Rána útočníka Děrgačjova byla ztečovaná do ochranné sítě nad brankou. Buly v útočném pásmu domácích. Souboj o puk ale vyhráli hosté, a tak se směr hry otáčí.

16:29
    Dinamo se dostalo celkem snadno do střelecké pozice, ale Pestuško místo střely hledal pasem lépe postaveného spoluhráče. Kdyby vystřelil, pravděpodobně by akce dopadla lépe, takhle puk vybojovali domácí.

17:25
    Dostáváme se do finální části první třetiny, na ledě je první domácí formace a Dadonov ani na dvakrát nepřekonal brankáře Jerjomenka. Ten si připisuje dva dobré zákroky. Pak se do rychlého protiútoku dostali hosté a Koskinen rovněž svůj tým podržel. Byl to Karpov, který z brejku neuspěl.

18:30
    Dinamo Moskva se špatnou rozehrávkou na útočné modré připravilo o pásmo. Puk je v neutrální zóně, kde se o něj bojuje.

19:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minuty hry v první třetině.

19:30
    Domácí mají puk pod kontrolou, pravděpodobně už v této třetině větší šanci neuvidíme.
    Maskot Petrohradu dnes jistě doufá v postup do konferenčního finále!

To je lásky 󾌧 #CCMHockey #MadeOfHockey

Zveřejnil(a) CCM Hockey Czech dne 8. březen 2016

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina branku nepřinesla, a tak slušně naplněný Ledový Palác čeká přestávka za stavu 0:0.

Během první přestávky dostaly prostor na ledě krasobruslařky. A jsou to slečny, které bruslit věnu umí, o tom žádná.

20:01

20:20
    Hosté se dostali z kraje druhé třetiny do útočného pásma a snaží se vstřelit úvodní branku. Proti je pochopitelně domácí defenziva, která velké množství střel blokuje.

20:59
    Domácí Steve Moses se pokoušel o rychlý přechod do útočného pásma. Nepodařilo se mu to podle představ.

21:30
    Belov zahajuje akci od své vlastní branky. Domácí se celkem snadno dostali do útočného pásma, ke střele na Jerjomenka se už ale neprobojovali.

22:14
    První střelu druhé třetiny si připisuje hostující Cvetkov.Gólman Koskinen si s jeho pokusem dokázal poradit.

22:53
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Šipov – 2 min., podražení).

23:12
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Gól v přesilové hře a domácí jdou do vedení. NIKITA GUSEV dostal na útočné modré skvělou přihrávku do jízdy a s hostujícím brankářem si dokázal poradit. Domácí se dostávají do jednobrankového náskoku. Asistence: Vadim Šipačjov.
    23:12 GUSEV - 1:0

23:15
    Aktivní hra domácího celku pokračuje dál. Tentokrát už při hře pět na pět.

23:37
    Moses skvělým pasem našel ANTONA BELOVA, který jen nastavil hůl, od níž se puk odrazil do branky hostů. Krutá sprcha pro Dinamo. V krátkém časovém sledu do domácí dokázali dvakrát prosadit. Asistence: Steve Moses, Joakim Lindström.
    23:37 BELOV - 2:0

24:40
    Dinamo Moskva je zaskočeno aktuálním vývojem zápasu. Domácí jsou naopak velmi v pohodě.

25:44
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Šipačjov – 2 min., sekání).

26:50
    Minuta přesilové hry je pryč. Hosté během této doby nedokázali se dostat do vyloženější šance. Domácí tým se i díky náskoku a získávanému sebevědomí dokáže zodpovědně bránit.

27:44
    Domácí v plném počtu. Naprosto v pohodě dokázali se dokázalo SKA ubránit přesilové hře soupeře.

28:55
    Nyní jsou domácí znovu aktivnější, hosté tak nějak nevědí, jak hrát.

29:20
    Dostáváme se do poloviny zápasu a Petrohrad vede o o dvě branky. Naopak Moskva je velmi zaskočená a nemůže se stabilněji dostat do tlaku.

29:55
    Ani tentokrát se hosté neudrželi v útočném pásmu déle než pár desítek sekund. Domácí hrají zodpovědně.

30:27
    Hosté se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Proti dobře hrající domácí obraně to ale nemají vůbec snadné.

31:01
    Hraje se rychlý hokej, šance střídá šanci. Více ze hry mají domácí, kteří také vedou o dvě branky.

32:10
    Hostující tým se snaží, to se mu upřít nedá. Ale hráčům Dinama chybí i to pověstné štěstíčko. Tu a tam se puky odrazí od domácího brankáře, ale do míst kd enení hostující hráč.

34:16
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme mnoho osobních soubojů. Rozhodčí nechávají hře volnější průběh.

35:01
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, domácí stále drží dvoubrankový náskok.

35:25
    Hostující Těreščenko se dostal do zajímavé střelecké pozice, branku přestřelil o malá kousek.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry druhé třetiny.

37:41
    Domácí se dostali do obranného pásma a u kotouče jsi nyní hosté.

37:47
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Cvetkov – 2 min., sekání).

38:44
    Přesilovku hrají domácí velmi dobře, dlouhou dobu byli v útočném pásmu, ale do výraznější šance se přes obětavě hrající defenzivu Moskvy nedostali.

38:54
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Osipov – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

39:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

39:33
    Domácí jsou dál aktivní, jejich hru ale doprovázejí časté nepřesnosti.
    Série mezi Petrohradem a Dinamem je pořádně vyostřená!

39:47

39:50
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Volkov – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:18
    Přesilovou hru hrají domácí a mají více ze hry. Dostávají se snadno do útočného pásma. Se zakončením je to o něco horší.

41:50

42:00
    Přesilovou hru hráli domácí hokejisté dobře, pořádně soupeři zatopili. Nicméně početní výhodu nedokázali využít.

42:37
    Hostující tým pomalu ale jisté přemýšlí, kdy otevřít obranu a začít se soustředit na útok. Pokud by dnes prohrál, vítězem série se stane Petrohrad.

43:13
    Dinamo statečně bojuje, snaží se s výsledkem něco udělat. Ale do střeleckých pozic se ne a ne dostat. Mnoho osobních soubojů je ve středním pásmu.

43:52
    Domácí brankář kryje kotouč, bude se vhazovat v útočném pásmu Moskvy.

44:20
    Nikulin se pokoušel vystřelit přes obránce, jeho pokus ale končí velký kus mimo branku.

45:00
    Nikita Gusev, autor prvního gólu zápasu, se dostal k puku, který se odrazil od zadního mantinelu. Jerjomenko s velkým štěstím dokázal zasáhnout.

45:12
    Druhá hostující formace rozehrává od vlastní branky. Hietanen se dlouhým pasem pokusil najít spoluhráče na útočné modré. Puk se ve středním pásmu zasekl, zmocnili se ho domácí.

46:00
    Atmosféra v Ledovém Paláci v Petrohradu je velmi dobrá, domácí vedou o dvě branky a fanoušci vědí, že by to dnes mohl být večer s přívlastkem oslavný.

46:47
    Mironov musel s kotoučem až za svou branku, neměl komu přihrát, jeho kolegové byli obsazení.

47:46
    Domácí hrají tak, jak jim to stačí. Drží kotouč daleko od své branky a čas stále běží.

48:55
    Osobních soubojů na obou stranách přibývá. Sudí však nechávají hře volnější průběh, vylučují jen vyložené fauly.

49:16
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Lindström – 2 min., podražení).

50:00
    Dostáváme se do poloviny třetí třetiny, domácí se brání tlaku soupeře, který hraje přesilovou hru dobře. Nechybí střelba, hráči Dinama chodí do předbrankového prostoru, kde se pokouší clonit brankáři a tečovat kotouče.

50:35
    Domácí mužstvo se v tomto zápase může spolehnout na brankáře. Koskinen dnes chytá ve velké pohodě a ledovým klidem deptá útočníky Moskvy.

51:16
    Domácí se k velké radosti značné většiny publiky dokázali ubránit oslabení. Hosté se dost možná připravili o možnost na vyrovnání. Do konce zápasu času na dvě branky je ještě hodně, ale nevyužitá přesilovka by mohla mrzet.

52:10
    Hostující celek hraje stále stejnou hru, v klidu, nikam se nežene a čeká na chyby domácích. Když si promítnu v hlavě dosavadní průběh zápasu, nejsem si vůbec jistý, zda se dočkají.

53:20
    Domácí jsou v útočném pásmu a hosté se nemohou vymanit ze sevření SKA.

53:47
    Jen těžko se Moskva dostává do útočného pásma, ke střele se pěkně dlouhou dobu hokejisté z hlavního města Ruska nedostali.

54:00
    Šest minut do konce třetí třetiny a domácí stále vedou o dvě branky, který vstřelili velmi rychle ve druhé periodě.

54:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Robinson – 2 min., nedovolené bránění).
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

55:30
    Přesilovou hru hrají domácí dobře, drží puk daleko od vlastní branky.

56:21
    Hosté v plném počtu. Hostující celek oslabení sice přežil, ale už mu mnoho času na vyrovnání nezbývá.

57:07
    Mexická vlna je k vidění na tribunách. Domácí vědí, že tento zápas mají velmi nadějně rozehraný. Atmosféra je tu výborná.

57:50
    Koskinen. To je muž, o kterého se lámou, tříští a štěpí střelecké pokusy hostující hráčů. I tento gólman je jedním z důvodů dnešního úspěchu.

58:00
    Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:43
    Snaží se snaží hráči Dinama, ale dnes nemají nárok na úspěch.

58:53
    Oddechový čas pro hosty. Hosté to zkouší v šesti.

59:26
    Kotouč vystřelený od modré končí daleko od branky.

Je konec, je dobojováno. Petrohrad vyhrává v tomto zápase 2:0. V sérii uspěl poměrem 4:2 a jeho cesta za snovým koncem sezóny pokračuje dál. Domácí hráči a fanoušci si užívají. Já se s Vámi loučím. Pěkný večer. (19:50:30)