Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
7:5 (4:1, 0:3, 3:1) Stav série: 1:0
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 18.03.2016, 15:15 • Tipsport Arena • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Utkání plné zvratů končí vítězstvím Sparty, která tak v sérii vede 1:0. Domácím perfektně vyšla první a třetí třetina a prokázali i značnou psychickou odolnost, když se nenechali zaskočit karlovarským vyrovnáním ve druhé třetině. Rozdílovým prvek dnes také mohli být brankáři, těm karlovarským zápas příliš nevyšel. Z Tipsport areny vám děkujeme za pozornost. (17:48:18)

59:48
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pulkrab – 2 min.).

59:21
    Černoch mohl jet na prázdnou branku, zastavil ho ofsajd. Frček musí zpátky na led.

59:04
    Puk těsně minul opuštěnou klec Energie.

58:43
    Sparta v plném počtu.

58:25
    Puk skončil v ochranné síti, vhazuje se v pásmu Sparty.

58:17
    Po vhazování puk doskákal k Pírsovi, který přerušil hru.

58:09
    Vary zkouší power-play!

58:09
    Pírs mezi betony zachytil ránu Weinholda od modré.

57:58
    Spartě se dvakrát podařilo vyhodit.

57:40
    Pokračuje standardní přesilovky Varů.

57:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté ve dvojnásobné přesilovce rozebrali defenzivu Sparty a JAKUB VRÁNA zakončoval do odkryté branky. Asistence: Patrik Michálek.

56:40
    Vary čeká více než minuta dvojnásobné přesilovky.

56:40
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Zeleňák – 2 min., vražení na hrazení).

56:32
    Pírs na jistotu přidržel karlovarské nahození.

56:13
    Hostům odpískána hra vysokou holí.

55:50
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mikliš – 2 min., sekání).

55:00
    Domácí kontrolují hru a ani Karlovarští už se nikam neženou.

54:05
    Mikliš ranou od modré trefil tyč karlovarské branky.

53:36
    Bečkova rána zblokována, Pírs zasahovat nemusel.

53:07
    Karlovy Vary v plném počtu.

52:37
    Sparta už se v přesilovce nikam netlačí. Stačí, že kontroluje puk. Na další zvrat už to dnes nevypadá.

51:07
    Truhlář (KVA) nesmyslně napadl protihráče, který po předchozí kolizi seděl na ledě a dostává trest 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

49:58
    Hraje se v pěti na obou stranách.

49:00
    Další vyhození Energie. Sparťanům se nedaří udržet v pásmu, za aktuálního stavu je to ale moc trápit nemusí.

48:36
    Frček zákrokem přerušil hru, Energie už je ve čtyřech.

47:32
    Vary čeká dlouhé oslabení ve třech, v jeho úvodu se jim povedlo vyhodit.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rulík – 2 min., nedovolené bránění).

46:56
    Varům se povedlo vyhodit.

46:40
    Frček přikryl lapačkou na zadní síťce své branky.

46:22
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Babka – 2 min., podražení).

46:04
    Velké zmatky ve Frčkově brankovišti.

44:51
    Hosté si vyžádali oddechový čas. Do branky se navíc opět vrací Jakub Frček.

44:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta v přesilovce rozebrala karlovarskou obranu, puk po pěkné kombinaci doputoval k pravé tyči na hokejku JIŘÍHO HOZÁKA, který prostřelil přesouvajícího se Kuchaře. Asistence: Patrik Kadeřávek, Marek Györi.

44:18
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zikmund – 2 min., sekání).

43:13
    Energie obsadila útočné pásmo. Otázkou je, zda bude mít síly dohánět další ztrátu.

41:39
    MAREK GYÖRI zaskočil Kuchaře střelou ze střední vzdálenosti. Gólman Energie sice zbrzdil puk, ten ale nakonec pomalu doklouzal za čáru. Asistence: Lukáš Sladkovský.

41:02
    Domácí si berou zpátky vedení. JIŘÍ ČERNOCH obkroužil karlovarskou branku a téměř z nulového úhlu našel skulinu mezi tyčkou a Kuchařovou výstrojí. Asistence: Ondřej Procházka.

40:01

Domácí ve druhé třetině prohospodařili luxusní náskok, a zápas tak začínán de facto od nuly. Závěr druhé periody ukázal, že psychická výhoda je nyní na straně Karlovarských, přestávka by však tento rozdíl mohla smazat. Máme se každopádně ještě na co těšit. Třetí třetina začne přibližně v 17:09.

Závěrečné minuty ještě přinesly velké drama, když Pírsovi vypadla střela z kruhu a puk poskakoval v brankovišti.

40:00

39:09
    Pírs dalšími dobrými zákroky drží svůj tým.

38:13
    Hra má teď spád, šance vidíme na obou stranách.

36:33
    Se Spartou mohlo být ještě hůře, Svoboda se v souboji jeden na jednoho protlačil do dalšího úniku, zakončil však jen do středu branky, kde si jeho lehkou střelu vychutnal Pírs.

36:10
    Sparta vybojovala vhazování před Kuchařem.

35:26
    Neuvěřitelné, je vyrovnáno! Domácí v oslabení nechali ujet LADISLAVA ZIKMUNDA, který ač tísněn předvedl blafák a po zemi zakončil. Velká euforie na straně hostů. Asistence: Patrik Michálek, Martin Weinhold.

34:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mikliš – 2 min., podražení).

34:12

33:50
    Nguyen v útočném pásmu ušetřil svému týmu několik cenných vteřin.

33:34
    Rozmíška před Kuchařem nyní neměla dlouhého trvání, pokračuje se bez vylučování.

32:52
    Energii se podařilo vyhodit.

32:30
    Energie ve čtyřech.

32:12
    Domácí mají 17 vteřin dvojnásobné přesilovky.

32:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pajk – 2 min., podražení).

31:20
    Györi dostal v přesilovce nahrávku k tyči, kde stál zcela sám. Rychlý puk však nezpracoval ideálně.

30:40
    Z jasné záležitosti máme opět drama! Hosté ujeli v oslabení a MICHAEL ČEJKA dorazil do sítě Pírsem vyraženou střelu. Asistence: Jiří Janata.

30:29
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bečka – 2 min., vysoká hůl).

29:08
    Energetici doslova utahali sparťanskou čtveřici a pomalu svírali oprátku, ve finální střelecké pozici se nakonec ocitl Vrána, střelou ke vzdálenější tyči však minul.

29:05
    Domácí v plném počtu. I díky velké obětavosti se ubránili.

27:47
    Bednárik zblokoval karlovarskou střelu a umožnil svým unaveným spoluhráčům vystřídat.

27:05
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Knobloch – 2 min., podražení).

26:20
    Více prostoru na ledě využili hosté a JAN BEČKA po rychlé akci snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Milan Davídek.

26:01
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

25:06
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Weinhold – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hozák – 2 min., vysoká hůl).

24:15
    Davídek se za modrou dostal k odraženému puku, jeho střela ale minula branku.

23:47
    Dlouhá přetahovaná o puk ve středním pásmu.

22:29
    Postupný útok Energie skončil neúspěšně, hra se vrací před Kuchaře.

21:32
    Kuldův příklep zasáhl protihráče do nohou, Sparta přesto pokračuje v tlaku.

20:54
    Pírs přikryl nahozený puk před přijíždějícím hráčem Energie.

20:01

Domácí do série nakročili nejlepším možným způsobem a v průběhu třetiny si vypracovali až čtyřbrankový náskok. Nutno uznat, že po zásluze, Karlovarští toho v první periodě moc nepředvedli. Jiskřičkou naděje do dalšího průběhu jim může být snad využitá přesilovka ze samého závěru. Druhá třetina začne přibližně v 16:21.

20:00

19:40
    Hosté to v závěru ještě zkouší, před branku se však nedostávají.

19:00
    Hozák s Jandusem nadělali zmatky v karlovarské obraně, Kuchař musel přerušit hru.

18:08
    Přesilovku využívají i hosté, když se PATRIK MICHÁLEK prosadil tvrdou střelou, která orazítkovala i brankovou konstrukci. Bez asistence.

17:33
    Pírs si poradil s dělovkou Rulíka od modré. Domácí po chvíli vyhodili.

16:35
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus – 2 min.).

15:12
    Domácí jsou v pohodě, což demonstrovali povedeným ťukesem. Na jeho konci vstřelil VOJTĚCH KULDA už čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Daniel Schwamberger, Patrik Kadeřávek.

14:50
    Hra se uklidnila, hosté se marně snaží dostat do útočného pásma.

13:22
    Hosté reagují střídáním brankařů, Frčka nahrazuje Ondřej Kuchař.

13:22
    Hosté byli po obdržené brance rozhození a jejich nepozornosti využil MAREK PULKRAB. Trefil se z vrcholu pravého kruhu střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Patrik Kadeřávek.

11:21
    Domácí využili přesilovku netradičním způsobem. JIŘÍ HOZÁK přejel modrou, nečekal na rozestavění přesilovkové formace, vystřelil zápěstím a puk zapadl k tyči. Bez asistence.

11:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Davídek – 2 min., podražení).

10:00
    Energie v plném počtu.

09:50
    Teď mají ale domácí velký tlak.

09:10
    Janata v oslabení zkoušel uniknout po křídle, domácí bek ho spolehlivě odzbrojil.

08:44
    Opět se hraje, Sparta pokračuje v přesilovce.

Nové plexi je už téměř na místě, brzy bychom snad mohli pokračovat ve hře.

08:44
    Probíhá úklid střepů, hráči mezitím krouží po ledě.

08:44
    Teď se určitě nějaký čas hrát nebude, v rohu karlovarského pásma je rozbité plexisklo. Čeká se na opravu.

08:17
    Hosté ve čtyřech získali vhazování před Pírsem.

08:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dudek – 2 min., podražení).

07:32
    Sparta sevřela Energii a nahození Bednárika těsně proskákalo vedle Frčkovy branky.

06:52
    Energetici se snaží přidat na obrátkách, zatím jim ale v útoku chybí víc přesnosti. Teď jejich rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.

06:25
    Puk ze středního pásma vyletěl až na střídačku Sparty.

05:58

05:37
    Hosté opět dostali kotouč až k Pírsovi.

04:26

03:58

03:39
    Čejka s Bečkou se s pukem natlačili až před Pírse, vše skončilo vykázáním hry pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:46
    Energie se teď chvíli držela v útoku, větší šance z toho ale nebyla.

01:20
    Spartě se vyplatila aktivita a jde do vedení. Frček lapačkou nedůsledně přikryl střelu a důrazný MAREK GYÖRI dotlačil puk až do sítě. Asistence: Vojtěch Zeleňák, Jiří Hozák.

01:05
    Energie pod tlakem vyhodila na icing.

00:43
    Domácí se snaží forčekovat hluboko v pásmu Varů a dostávají soupeře pod optický tlak. Ke střele se však zatím nedostali.

00:01

Energetici si na led pospíšili a nyní vyhlíží své soupeře.

Hráči pomalu nastupují na led, v ochozech je zhruba 40 diváků.

HC Sparta Praha: Pírs (Chour) – Jandus M., Mikliš, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Černoch, Jandus T., Lojka, Havel, Györi, Kulda, Pukrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Kuchař) – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Bečka, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvik, Kis.

V pražské Tipsport Areně odstartuje čtvrtfinálová série mezi Spartou a Karlovými Vary. Domácí Sparta dokázala v osmifinále přesvědčivě vyřadit Jihlavu 3:0 na zápasy. Karlovy Vary mají za sebou osmifinálovou sérii na pět zápasů, kde dokázaly vyřadit Kometu Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
    Branky a nahrávky: 2. Györi (Zeleňák, Hozák), 12. Hozák, 14. Pulkrab (Kadeřávek), 16. Kulda (Schwamberger, Kadeřávek), 42. Černoch (Procházka), 42. Györi (Sladkovský), 45. Hozák (Kadeřávek, Györi) – 19. Michálek, 27. Bečka (Davídek), 31. Čejka (Janata), 36. Zikmund (Michálek, Weinhold), 58. Vrána (Michálek)

HC Energie Karlovy Vary: Frček (od 14. do 45. Kuchař) – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Bečka, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvik, Kis