Mountfield HK – Vítkovice 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 0:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 5:2 (kon.)
Piráti Chomutov
5:2 (1:1, 2:1, 2:0) Stav série: 1:1
Rytíři Kladno
Pátek 18.03.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu • Semifinále sk. A

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dnešního dne. (19:42:26)

Je konec! Domácí ve třetí třetině přidali další dvě branky, které rozhodly o tom, že se sérii vrací na rozhodující zápas do Kladna. V polovině třetí části přidal čtvrtou branku Jakub Lauko, kterého v předposledním minutě napodobil také Tomáš Koblížek. Chomutov vítězí 5:2!

59:54
    Kladenští se ještě v závěrečných minutách dostali do nepovoleného postavení, a tak se píská ofsajd.

59:24
    Piráti se hnali do útočné třetiny, ale jejich snažení nebylo tak usilovné, jaké v předchozích minutách.

58:48
    Nyní se utkání spíše dohrává. I přes to to ovšem hostující hokejisté zkoušejí aktivně směrem dopředu.

58:10
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutovští potvrzují svou výhru v dnešním utkání! Střela od modré čáry byla vyražena před Ouřadu, který také neuspěl. Puku se tak následně ujal TOMÁŠ KOBLÍŽEK, jenž bekhendem překonal brankáře! Asistence: Kryštof Ouřada, Vít Seemann.

58:00
    Nahození Denise Zemana od modré čáry bylo pro brankáře nebezpečné, ale nakonec skončilo jen na jeho výstroji.

57:41
    Milan Breczko se následně zjevil v brankovišti, kde svou akci zakončoval bekhendem. Petr Jiroušek ale předvedl skvělý zákrok lapačkou!

57:24
    Kladno se zatím v této přesilovce ovšem brání a chomutovští mladící se musejí pro puk vracet až za svou branku.

56:42
    Síly na ledě se vyrovnají. Krátce po buly byl jeden z hostů faulován Tomášem Jungvirtem, který dostává dvě minuty za sekání.. Za hosty jde na trestnou lavici Martin Bláha, jenž dostává dvě minuty + deset za nesportovní chování.

56:32
    Na modré čáře si na chomutovského hráče počkal bránící Adam Šmolík, který fauloval kolenem a dostává za to dvě minuty.

55:50
    Piráti jsou ovšem aktivní, což ji za tohoto stavu v tento čas hodně svědčí. Uvidíme, jestli bude utkání ještě zdramatizováno.

55:12
    Po nepovedené akci hostů se do úniku dostal Vojtěch Günther, kterému se ale svým bekhendem nepovedlo nakonec zakončit.

54:26
    Kryštof Ouřada následně dostal skvělou přihrávku mezi kruhy. Puk ale špatně trefil, a ten se tak objevil někde pod betony Jirouška!

54:00
    Kladno to následně zkoušel útokem, ale nepovedlo se jim tam projít. Zastavil je ofsajd.

53:20
    Domácí byli aktivní v útočném pásmu, kde se jim povedlo puk udržet. Následně kladenským skončila přesilovka.

52:36
    Následně si přidržel chomutovského hráče Ondřej Bláha, který tak ukončuje přesilovku svého celku.

52:29
    Nadvakrát se z mezikruží prosazoval Jan Kvapil. Ten nejdříve trefil obránce, druhý pokus skončil jen vedle branky Chomutova.

David Panuška

Branky a nahrávky: 14. Koblížek (Jungvirt), 22. Günther (Zeman, Breczko), 32. Ouřada (Koblížek, Seemann), 50. Lauko (Seemann), 59. Koblížek (Ouřada, Seemann) – 17. Kvapil (Bláha M.), 26. Bláha O. (Zich, Kvapil)

Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Ferbas, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Zahrádka, Günther, Baier, Mežnar, Lauko, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada, Brandner.
    Rytíři Kladno: Jiroušek (Roll) – Smažík, Zich, Slabý, Kvapil, Šmolík, Flachs, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil

Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Coubal