Espanyol – Ath. Bilbao 2:1 (kon.) | Villarreal – Barcelona 2:2 (kon.) | Valencia – Celta Vigo 0:2 (kon.)
Real Madrid – Sevilla 4:0 (kon.)
Valencia CF
0:2 (0:0)
Celta de Vigo
Neděle 20.03.2016, 18:15 • Mestalla, Valencia, Španělsko • Španělská LaLiga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Vítejte u onlajn přenosu utkání třicátého kola španělské Primera División, v němž domácí VALENCIA CF přivítá CELTU VIGO. Utkání se odehraje na stadionu Mestalla ve Valencii a provede jím trojice španělských sudí, jako hlavní Alberto Undiano, na čarách s asistenty Robertem Díazem a Jesúsem Zancadou.q

VALENCIA CF
    Valencia v posledních ligových kolech spíše klopýtala, což platí i pro domácí pohárovou soutěž. V ní prohrála na hřišti Bilbaa 0:1 a i před domácí vítězství 2:1 se z postupu do čtvrtfinále radovalo Bilbao. V lize tentýž soupeře "vyloupil" Mestallu koncem února, kdy zvítězil 3:0. Pak sice ještě Valencia zabrala a zvítězila v Málaze 2:1, jenže po následujících dalších dvou porážkách klesla Valencia v tabulce až na aktuálně jedenácté místo.

CELTA VIGO
    Celta si v lize vede o poznání lépe, což se odráží nejen v lepším umístění (Celta ja aktuálně sedmá, tedy příčku pod pohárovou Evropou), ale i v počtu bodů. Těch má Celta Vigo o jedenáct více! Celta se dokázala "oklepat" z porážky 1:7 na hřišti Realu ve 28. kole a hned v tom následujícím dokázala doma vyhrát těsně nad Realem Sociedad 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Valencia CF: Ryan – Vezo, Mustafi, Santos, Siqueira – Danilo, Fuego – Rodrigo, Mina, A. Gomes – Alcácer.
    Náhradníci: Doménech – Negredo, Feghouli, Piatti, Gayá, Abdennour, Zahibo.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Diaz Rojas – Beauvue, Orellana, Nolito – Guidetti.
    Náhradníci: Blanco – Bongonda, Dražić, Planas, Señé, Alende López, Diop.

Rozhodčí: Undiano – Díaz, Zancada.

1

2
    Mustafi nerozehrál a hosté se tak udrželi na polovině Valencie.

4
    Nepřesný odkop Ryana, míč opět uzmuli hosté.

5
    Hraje se celkem svižný fotbal od úvodních sekund, jen škoda těch ztrát.

6
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře, vhazuje Siqueira.

8
    Sympatickým výkonem se zatím prezentují hosté, kteří jsou často na polovině soupeře a svého hostitele přehrávají.

9
    Valencia řeší celou akci odkopem na polovinu Celty Vigo, hosté jsou tak bleskově zpět na polovině domácích.

10
    Odkop od branky Celty Vigo, míč směřuje na polovinu Valencie.

11
    Nolito poslal míč z levé strany do vápna, kde poslal míč vedle branky soupeře Guidetti.

12
    Byl nakonec i pískán ofsajd, Ryan tak může vykopávat od své branky.

14
    Nolito s míčem na levé straně, hosté stále dotírají na defenzivu Valencie.

15
    Míč zůstává na kopačkách hráčů Celty Vigo. Ti nakonec vybojovali rohový kop z pravé strany.

16
    Wass rozehrává rohový kop z pravé strany, zkouší to "na kráko".

17
    Nakonec hlavičkuje Nolito, ale míč končí mimo branku Ryana.

19
    V koncovce schází oběma týmům více klidu a hlavně přesnosti.

20
    Rychlá akce Celty Vigo, ale Cabral se k míči nakonec dostal jen o chvilku později, než obránce Mustafi.

21
    Nolito poslal do vápna Valencie nepřesný míč, domácí mohou míč odehrát.

23
    Celta znovu s míčem na polovině Valencie.

24
    A je tu první gólová šance zápasu, kdy Guidetti ve skluzu natlačil míč do branky, ale ten z brankové čáry vyškrábl gólman Ryan!
    24. Guidetti (CVG) v gólové šanci, ale Ryan míč vyškrábl z brankové čáry!

25
    Hosté poté měli ještě rohový kop, který rozehrál z pravé strany Wass, ale již se nedokázali prosadit.

26
    Diváci pískají, Valencia je zatím horším týmem.

27
    Dva hráči se nyní srazili na polovině Valencie, ale nebude se ošetřovat.

28
    Wass si vypracoval střeleckou pozici a Ryan měl s jeho střelou problémy!

30
    Je za námi první půl hodina hry, zatím jsou aktivnější hosté, kteří si také vypracovali gólovou šanci, ale tu proměnit ve 24. minutě nedokázali.

31
    Mezitím Rodrigo rozehrává volný kop na polovině Celty, posílá pas do vápna, kde odhlavičkovává obránce hostů.

32
    Celta vybojovala další rohový kop, který tentokrát Wass rozehraje z levé strany.

33
    Obrana Valencie situaci zvládla, domácí navíc jdou do útoku, rychlý brejk končí sice gólem, jenže všemu předcházel ofsajd a gól pochopitelně neplatí.

35
    Nolito dlouho "motal" dva obránce Valencie na levém křídle, ti nakonec dostali míč alespoň do autu.

36
    Celta znovu s míčem na polovině soupeře, Valencie je od úvodních minut stále pod tlakem.

37
    Beauvue fauluje Danila a tím celé útočné snažení pro tento okamžik končí.

38
    Vezo odkopává míč k půlící čáře a zakládá tak rychlý protiútok domácích.

39
    S. Álvarez měl nakonec plné ruce práce s Alcácerem, kterého srazil ve vápně, ale není to faul.

40
    Rohový kop pro Valencii, Rodrigo rozehraje z pravé strany.

41
    Z nějakých sedmadvaceti metrů nakonec vypálil Siqueira, ale branku Celty přestřelil.

42
    Marcelo Alfonso Diaz vybojoval autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře.

43
    To byla šance Valencie! Santi Mina nemohl z levé strany přihrát, tak vystřelil z úhlu, trefil boční síť.

44
    Statistika držení míče: 46% : 54%.

45
    Jednu minutu nastavil sudí Undiano, domácí budou bránit volný kop soupeře.

45+1
    Nolito vybojoval rohový kop z levé strany, který také sám rozehraje.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Domácí rohový kop ubránili a hned poté sudí Undiano ukončil první poločas. Ten končí bezbrankovou remízou, což je výsledek, který domácí musí zatím brát. Hosté jsou totiž na Mestalle lepší a měli i pár šancí.
    Gólová šance hostů neskončila gólem, po prvním poločase je to tak nerozhodně 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:19

46

47
    Domácí vybojovali rohový kop, který rozehraje André Gomes z levé strany.

48
    Rodrigo se dostal do zakončení, ale branku netrefil.

50
    Hosté na levé straně, nepřesný centr odvrací domácí do autu.

51
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Guilherme Siqueira, přichází José Gayá.

52
    Álcacer to vzal na sebe, ale ztratil míč a hosté hrozí z brejku.

53
    Nakonec je z toho roh, který Nolito rozehraje z levé strany.

54
    Beauvue hlavičkuje ve vápně Valencie, ale branku zhruba o dva metry míjí.

55
    Útočná akce Valencie končí ztrátou míče pár metrů za půlící čárou.

57
    Utkání trochu postrádá ve druhé půli tempo z toho prvního.

59
    Rozhodně se však zlepšili domácí, Celta již nemá tolik prostoru, jako v první půli.

60
    Po hodině hry stále platí, že gól nepadl, nyní však sledujeme vyrovnané utkání, ke gólu mají tak oba týmy stejně daleko.

62
    Hraje se ve středu hřiště, domácí mají míč na svých kopačkách.

63
    Střelu Rodriga musí S. Álvarez vyrážet vedle branky, roh pro Valencii.

64
    Rohový kop rozehrává z levé strany Danilo, přetažený centr na pravou stranu, tam ale útočící hráč fauluje.

65
    Další rychlá akce domácích, Fuego se však z pravé strany nedokázal prosadit.

66
    Rodrigo to nyní zkouší individuálně, ale obránce mu sebral ve vápně Celty míč.

67
    Tentokrát se ale Rodrigo již z pravé strany dostal do zakončení, jenže trefil pouze vyběhnuvšího Álvareze.

68
    Gayá vhazuje z levé strany, domácí zůstávají na polovině Celty.

70
    Posledních dvacet minut dnešního utkání, stále čekáme na první gól a nedočkáme se ani nyní, kdy akce Valencie končí útočným faulem.

71
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Sofiane Feghouli.

71
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Pape Diop.

72
    Rohový kop pro Valencii, domácí mohu konečně protrhnout střeleckou smůlu.

73
    Jenže to by musel Feghouli poslal lepší centr, tento si stáhl ze vzduchu Álvarez.

74
    Žlutou kartu dostává Paco Alcácer (Valencia CF) za taktický faul na své polovině.

75
    Wass rozehrává volný kop z pravé strany, z poměrně velké dálky od branky soupeře.

75
    Domácí se ubránili a po pravé straně se pokouší o rychlý brejk, ten ale zastavuje dobrým obranným zákrokem Diop.

76
    Santi Mina centruje z pravé strany, ale míč končí pouze vedle branky a záložník Valencie se za tuto minelu chytá za hlavu.

77
    Jonny Castro v šanci, z levé strany trefuje pouze do tyče!
    77. Štěstí stojí při Valencii, Castro trefuje z levé strany tyč!

79
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Álvaro Negredo.

80
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Velká radost hráčů v zeleném, ve vápně se míč odrazil k JOHNU GUIDETTIMU, který se z místa pokutového kopu nemýlí.
    80. John GUIDETTI - 0:1

81
    Hned po vstřelení gólu dal Guidetti gestem jasně najevo, že bude muset střídat, zřejmě kvůli nějakému zranění.

83
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Carles Planas.

84
    Po přihrávce Planase se z pravé strany prodral do zakončení HUGO MALLO, který i přes snahu obránců dokázal zakončit a byť z úhlu, dokázal poslat míč pod břevno.
    84. Hugo MALLO - 0:2

86
    Celta má nyní patrnou převahu a často se drží na polovině soupeře.

88
    Nepřesnost nyní zazdívá útočnou akci Valencie, obrana Celty odkopává míč daleko od branky, diváci pískají.

89
    Orellana postupuje po pravém křídle na branku soupeře, ale nakonec ji netrefuje.

89
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Théo Bongonda.

90
    Statistika držení míče: 48% : 52%.

90+1
    Tři minuty nastavil sudí Undiano, vidina zisku bodů se domácím rozplývá...

90+2
    Orellana mohl rozhodnout, ale nakonec trefuje jen z pravé strany, z úhlu, tyč.

90+3

Utkání končí vítězstvím Celty Vigo, která si tři body odváží hlavně díky lepšímu závěru. Hostům patřil první poločas, kdy byli výrazně aktivnější, než domácí. Valencie zase svého soupeře přehrávala většinu času v poločase druhém, ovšem na gól to nestačilo. Hosté pak ze dvou povedených akcí dvakrát skórovali a bylo po zápase.
    Valencia opět neúspěšná, kouč Gary Neville musí překonat další trpkou prohru...

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:15:27)

Martin Dvořák

Branky: 80. Guidetti, 84. Mallo (Planas)

Karty:   74. Alcácer (VAL)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 10:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:14.
    Valencia CF: Ryan – Vezo, Mustafi, Santos, Siqueira (51. Gayá) – Danilo, Fuego – Rodrigo (71. Feghouli), Mina, A. Gomes – Alcácer (C) (79. Negredo).

Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Diaz Rojas – Beauvue (71. Diop), Orellana, Nolito (89. Bongonda) – Guidetti (83. Planas).

Rozhodčí: Undiano – Díaz, Zancada